NT screening v Prenatálu v Brně

mariv
3. bře 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s Prenatálem v Brně na Veveří? Je mi jasné, že pokud jste byly u MUDr. Vlašina, tak pějete jen samou chválu, ale mě by spíše zajímalo jestli máte zkušenost s jinými doktory. Já jsem byla u doktorky Vondráčkové a ta byla tak nepříjemná, že mi zkazila celý zážitek a vlastně jsem se vůbec nic nedozvěděla. Je mi z toho úplně zle, obzvláště když slyším, jak to probíhalo u doktora Vlašina, protože to se s tím naším vyšetřením nedá srovnat. Nejradši bych to reklamovala! Člověk zaplatí patnáct stovek za deset minut a ještě se k němu chovají, že otravuje, fakt jsem znechucená! Ještě, že aspoň mimi je v pořádku! Díky za názory.

katulinka07
21. bře 2017

@pajushak tak napis jak to dopadlo 🙂 verim, ze ti vyhovi ;)

chimneysweeper1
21. bře 2017

@absintka19 Nás se po screeningu dr. Vlašín zeptal, zda máme nějaké otázky a teprve tehdy jsme se zeptali na pohlaví, do té doby používal termín miminko a u pohlaví se nijak nezastavoval, prostě počkal, až se zeptáme sami. A pak nám ty kulky ukázal😝

pajushak
21. bře 2017

@katulinka07 Tak mi to posunuli na pátek 7.4. k Pavkové 😉

krj
21. bře 2017

@absintka19 čekám 4.dítě a ještě nikdo neměl tu drzost oznámit mi pohlaví bez toho aniž bych se ja zeptala nebo se mě doktor zeptal zda se má podívat. ...

mrnousek121
21. bře 2017

holky prosím kdo už má výsledky z prenatalu z dneška jde vám normálně přihlásit mě to pořád říká že tam ještě nejsou je to v poho?

krj
21. bře 2017

@mrnousek121 když jsem byla já byli tam až když nám zavolali, určitě to bude v pořádku

jana261
3. dub 2017

@pajushak jeeee my jdeme 6.4 k Mudr Drapkove, tak jsem zvedava

ivett10
10. dub 2017

Ahoj holky tak dneska si budu do Prenatalu volat a objednavat se na 1.screening tak jsem zvedava co a jak.

janches
10. dub 2017

@jana261
já jdu ve čtvrtek k paní Drábkové, můžu se zeptat na Víš názor na paní doktorku, jak jste byla spokojená? Moc děkuji 🙂

elinkal
10. dub 2017

@janches u teto doktorky jsem byla loni na 1. screeningu a uz jsem k ni nikdy nesla, byla neuveritelne neprijemna

janches
11. dub 2017

A jéje. Tak uvidíme co předvede ve čtvrtek. Já pořád doufám, že to bude v pohodě. Děkuji za Vaši reakci.

jirakral
12. dub 2017

Zdravím, také přidávám hodnocení na paní doktorku Vondráčkovou. Byla jsem u ní ve 13tt (12+5) na NT+. Musím souhlasit s většinou, že toho paní doktorka moc nenamluví. Takže se toho moc nedozvíte, pokud se nezeptáte (chápu, že člověk někdy ani pořádně neví na co), ale po našich dotazech nám vždy odpověděla. Když se prcek nechtěl natočit, aby mohla zkontrolovat srdce, tak do něj napřed žďuchala, což se mi moc nelíbilo a pak nás poslala se procházet, protože očividně i tomu cvrčkovi to žďuchání přišlo nepříjemné a vypadalo to, že sebou vzteky hází a najust se otáčet nebude (paličák 😀 ) Pohlaví nám po mém dotazu prozradila s tím, že to nemáme brát jako stoprocentní informaci. Jako lékař bych řekla, že je profesionální a jako člověk je asi hold náladová, ale jelikož jsme tam šli na vyšetření a ne tlachat na kafíčko, tak si nemůžu stěžovat 😎

janches
13. dub 2017

Tak přidávám naši zkušenost. Dnes jsem byla u paní dr. Drábkové. A byla na nás milá, všechno pěkně popisovala, na naše dotazy odpovídala pěkně a vůbec nebyla nepříjemná. Takže my si nemůžeme stěžovat.

jajaapaja22
13. dub 2017

@janches máme stejnou zkušenost, také jsme u ní dnes byli a vše komentovala a byla příjemná, nemáme si nač stěžovat 🙂

janka43210
13. dub 2017

Ahoj,já byla v úterý 11.4.u dr.France. Moc toho nenamluvil ale zatím byl tedy "brutalni". Nejsem tlusta,ale břicho mám. Nafoukla jsem se hned první měsíc těhotenství. Teď jsem ve 14tt. On mi fakt nepříjemně stouchal do břicha a utz dělal tak silně, že mi vyhrkly slzy. Na dotazy odpovídal ne určitě. Každopádně mi nasel nějaké projasneni na hlavičce a dost mne uklidnoval. Neříkal zle věci a spíše hledal možnost v tom,ze mam třeba teplotu nebo tak.

Dneska jsme byli u geneticky. Dokud jsem se nerozbrecela,byla neskutečně nepříjemná. Pak obrátila a byla jako med a vlastně mluvil spíše můj muž. Na další utz jdeme přímo k Vlašínovi - tak to chtěl Franc. A jdeme až za 14 dní, aby šlo něco vidět. Tak jsem zvědavá, jak to preziju...

Jinak jsem spokojená. Kdyby byli jodne zlí, můj muž by se rychle ozval. A nečekali jsme ani moc dlouho. K Vlašínovi nás ale upozornila,ze se to protáhne 🙂

jana261
13. dub 2017

@janches byla strasne fajn, vse vysvetlila

jajyna
26. dub 2017

Ahoj holky,krev a utz Vám udělají v jedné ordinaci?Nebo nejdřív jdete na krev a pak zas čekáte než si Vás zavolají na UTZ.Jdu ráno,tak snad tam nebude dlouhá čekací prodleva🙂

pajushak
26. dub 2017

@jajyna krev berou jinde. Pak jdeš do ordinace. Jako chvílu čekání bylo, ale nebylo to tak zlý.

jajyna
26. dub 2017

@pajushak Oki díky

absintka19
26. dub 2017

@janka43210 ono kdyz ma zena na brise hodne tuku tak se tlacit musi, jinak by videl prd. Je to bezne, neni to jeho chyba...

janka43210
26. dub 2017

@absintka19 no právě zase tolik tuku tam nemám. Jiní doktoři si dali více záležet, abych se nerozbrecela bolesti. Ale uvidíme při dalším vyšetření. Proste mi to přišlo hrubé, když jiní to umí jinak 🙂 ale zase je to dobry doktor,tak se to dá odpustit.

absintka19
26. dub 2017

@janka43210 cim je mimi vetsi tak je lepe videt, pak uz to bolet nebude.

luccien
27. dub 2017

@chimneysweeper1 jj, máme tutéž zkušenost - je to od něj profesionální, spousta rodičů pohlaví vidět nechce. My to měli veselé - on "Máte ještě nějaké otázky?" Já: "Je to holka nebo kluk?" a pak jsem se zarazila a říkám manželovi "Ty to vlastně vědět nechceš, tak běž ven..." Manžel se začal durdit, že nikam nepůjde... Vlašín se usmál a říká "To jste klidně mohl, ona by to stejně nevydržela a do večera byste to věděl..." a pak dodal "Co máte doma?" My "Nic" "A co chcete?" "No mně je to jedno, ale manžel by chtěl kluka" Tak se rozesmál a pak říká "Tak se podívejte - tady je pinďourek a tady je pytlík. Je to stoprocentní". No a máme Josífka...

janka43210
28. dub 2017

Holky Vlašín je super. Byla jsem u něj na kontrolním ultrazvuku, protože první nám nevyšel dobře. Byl příjemný a milý a popisoval vše. Nakonec se zeptal, zda máme otázky, tak jsem se ptala, co to bude. A on mi odpovídá - Vy jste to neviděli? Já už jo :D :D :D Nakonec nám ukázal pindíka, jehož velikost mého muže notně zaskočila a šli jsme na odběry krve :D :D Bylo to moc příjemné vyšetření. Pouštěl nám srdíčko, komentoval žaludek a močový měchýř ... Jako fakt jsem se tam cítila příjemně.

jajyna
29. dub 2017

Byli jsme u Mudr.Drápkové a taky super.Velice příjemná a vše hezky vysvětlovala při UTZ.

ivett10
3. kvě 2017

Holky mate nekdo zkusenosti s doktorkou Grosmanovou? Nemuzu nikde o ni nic najit. A v utery k ni jsem objednana. Diky

luciza
9. kvě 2017

Ja byla na NT screeningu u Dr. Doubkove a dnes na UTZ ve 20.tydnu u Dr. France a oba super. Oba dva hezky popisovali jednotlive casti tela, organy, zeptali se, jestli chci vedet pohlavi, nechtela jsem, takze nerikali ani nenaznacovali. Od doktorky jsem dostala foto, kde je sice cele mimi zboku, ale pohlavi videt nejde. Prcek maval nozkama a od doktora jsem dostala foto, kde je jen zaber hlavy. Mam pocit, ze to zvlast on udelal schvalne, kdyz vedel, ze chceme prekvapko. Takze nemuzeme ani spekulovat, coz je dobre, protoze manzelovi by to urcite nedalo 😀 Mela jsem na dnesek zadanku od sveho gynekologa, takze vysetreni bylo zdarma, jen za foto 50 Kc/ks. Mne stacila fotka jen ta jedna, ale verim, ze kdybych si rekla, daji mi vic a asi si slo i vybrat. Za me na jednicku ;)

bubla25
24. kvě 2017

Ahoj, nevíte,jestli je nutné mít s sebou žádanku na 1.screening? Někde ji nechtějí, tak by mě zajímalo,jestli je na Veveří potřeba. Děkuji

kotito
24. kvě 2017

@bubla25 záleží jestli žádanku máte od své doktorky. Pokud ne a jdete sama od sebe, jdete bez žádanky

janka43210
24. kvě 2017

@bubla25 mne žádanky dala až na velký utz. První jsem si hradil sama.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru