Očkování proti černému kašli v těhotenství. Co si o tom myslíte?

zdenkaxy
31. bře 2023

Dobre rano, rada bych se zeptala,co si myslite o ockovani proti cernemu kasli v tehotenstvi? Momentalne jsem 31.tt. Kazdy rika neco jineho. Jeste me napadlo,ze bych si nechala nabrat protilatky. Nabizela (spis nutila) vam ho take gynekolozka? Moc dekuji za odpovedi.

petulkadodo
5. bře 2024

@zdenkaxy Ale aktuální téma 😉 Když mi před 4 lety v rizikové poradně ve vyhlášené porodnici doporučovali očkování proti černému kašli a metodu "kokonu", koukali na mě příbuzní a kamarádky jako na exota, co si vymýšlí. A teď jsou toho plná média. Přitom doporučení na očkování proti černému kašli existuje už asi od roku 2012.

betthany
7. bře 2024

Koukám ze jsem sem před rokem psala a tema jsem zrovna řešila. Tak napisu update - nakonec jsem se ve 30tt nechala naockovat boostrixem, reakci jsem neměla vůbec žádnou. A dcera má diky tomu i protilatky (zjištěno z krve samozřejmě). Dokonce má protilatky i na hepatitidu typu A, která mi byla naockovaná v roce 2002 při povodních. Takže za mě mohu jedině doporučit, zvlast teď, když je výskyt ČK opět aktuální.

petulkadodo
15. bře 2024

Tak v Evropě už umírají první novorozenci. Zůstala tu ještě nějaká antivax matka, co by všem vysvětlila, jak by se nikdy v těhotenství nenechala očkovat a jaký je to hazard se zdravím?

lis6
15. bře 2024

@petulkadodo nenechala bych se naočkovat v těhotenství. Vždy jsou dvě strany mince. Ale miminko dle klasického schématu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru