• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Od 20. tt má větší hlavičku o týden, je něco špatně?

15. března 2012 
ahoj mám takovy dotaz ... od 20tydne ma prcek větší hlavičku asi o týden... na každem uzv se nějaký dr o tom zmíní... dneska zase :frowning2: jsem prvni den 37tt.... může byt něco v neporadku?nějaky hydrocefalus nebo jak se tomu říká?
kamarádce se totiž narodilo miminko údajně nic netušila a po porodu ji ho prostě odvezli že je nemocné a plní se mu právě hlavička vodou... a umírá.. a ta šla rodit s tím že je vše ok... a když ted slyším na každém uzv že máme hlavičku o týden větší tak mě to znepokojuje...
a štve mě že by mi to doktoři ani neřekli tak jako kamarádce.. :frowning2:
říkám si že kdyby to bylo chvilkové tak mi to neříkají na každem uzv... ale už to trvá dlouho a hlavička je pořád větší... díky za info.
15. bře 2012 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
tak se zeptej Tvého gynekologa nebo přímo v nemocnici... Ale znám spoustu dětí s hydrocephalem a rozhodně se mi nezdá, že by mělo po porodu umřít, pouze se zavede shunt a odvádí se tekutina pryč...
15. bře 2012 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
jestli je rozdíl jen týden, tak to je strašně málo, s největší pravděpodobností budeš mít prcka s velkou hlavou :slight_smile:... on se třeba hydrocefalus dá často dobře poznat už v těhu, mozkové komory jsou větší než mají být, není to jen obvodem hlavičky, a na ultrazvuku to jde vidět...
15. bře 2012 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@denousek my to tak v prvním těhu měli taky, malej měl vždycky hlavinku větší než to ostatní, narodil se s kebulkou 39 cm obvod, ani mám pak v poradne to nevěřili a přeměřovali ho:slight_smile: a je zdravej jako rybička... :wink:
15. bře 2012 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Nemáte náhodou v rodině větší hlavy? Známé to také říkali a narodilo se jí úplně zdravé miminko, jen mělo o kousek větší hlavičku, což ovšem v té rodině není neobvyklé - všichni muži tam mají velké hlavy. Určitě to může něco znamenat, ale také nemusí - zde ti asi nikdo neřekne, jaký případ je to zrovna u tebe. Ale moc moc držím všechny palce co mám, aby bylo vše v pořádku!
15. bře 2012 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Já nedávno koukala na záznamy z UTZ z 1. těhotenství. Ve 20+5tt. měl Páťa hlavičku jako ve 21+3tt. a ve 22+5tt. zase jako ve 23+4tt., ale nikdy mi k tomu něříkali nic, že by bylo něco špatně. Po narození měl obvod hlavičky 37cm, tak to možná bylo tím. Na genetickém utz ve 21. týdnu mu naměřili zvětšenou hodnotu u jedné z mozkových komor, nebo tak něco, za 2 týdny jsme šli na kontrolu a už bylo všechno v pořádku.
Tak držím pěsti, aby to i u vás nic neznamenalo :wink:
15. bře 2012 ve 13:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Mně v prvním těhotenství zjistili u miminka hydrocefalus, takže jsem ukončovala těhotenství pro VVV neslučitelnou se životem. Nezjistili mně to dřív a hlavička na uz byla veliká. Nicméně teď, když jsem byla s holkama na genetice, tak měli hlavičku taky větší a týden nic není, to mně říkal i genetik Narodily se obě zdravé.. Ale pokud chceš vědět nějaké podrobnosti, tak bych to řešila radši v IP.
15. bře 2012 ve 13:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@denousek ... jak rika @fiallinka hydrocefalus se da poznat na utz cca ve 20tt... to by si doktor na utz urcite vsimnul... tyhle veci se sleduji a meri
15. bře 2012 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@denousek me zase v porodnici vydesili když me delali ultrazvuk že ma matysek malou hlavu a moc rychle prutoky.byla jsem v 39+2 .Když se narodil tak mel obvod hlavy 32cm.
15. bře 2012 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Mně u druhého prcka také asi od 20.tt říkal, že má větší hlavičku, také o týden a pak snad i o dva jestli si dobře pamatuju a jeho závěr jen byl, že prcek bude větší - no měl 52 cm a 3,80 a 36 cm obvod hlavičky a je to zdravý klučina :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: . Třeba je to jen to i u vás. :wink: Určitě bych se na to zeptala doktora, ten jediný ti dokáže vysvětlit, jak to myslí. :slight_smile:
15. bře 2012 ve 14:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Neboj, spoustu dětí má větší hlavičku :slight_smile: Všichni doktoři ti to sice neustále říkají, ale zároveň s tím nic nedělají a podle toho co píšeš se ani neznepokojují :slight_smile: Takže je asi vše vpořádku.A i kdyby to hydrocefalus nakonec byl, tak myslím, že si s tím lékaři dokáží poradit. Chápu, že se strachuješ, ale kdybys ve svém okolí neměla kamarádku, které se to stalo, určitě by tě to neznepokojovalo. Tak neboj a moc držím pěstičky ať máš krásný zdravý miminko :slight_smile: A na kontrole se doktorky zeptej a určitě tě uklidní
15. bře 2012 v 15:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Náš smradošek měl neustále větší hlavičku o 2 týdny! Po narození měl hlavičku 38,5 cm (k tomu 3,8 kg a 54 cm). Gyndr by si všiml příapdné VV. Pokud jsi ovšem nervozní, zavolej si někam do specializovaného centra, nebo do porodky s lepším ultrazvukem a vyšetření si zaplať, ať máš klid. .) Držím palce, ale věřím, že to bude jen prostě větší hlavičkou.
15. bře 2012 v 15:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Kluci mají velké hlavy...takže jestli budeš mít kluka, tak je to normální
15. bře 2012 v 15:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Peťka měl taky dle UZ větší hlavičku, skoro o 3 týdny :slight_smile: Takže rozdíl o 1 týden je myslím trochu zanedbatelný :wink: Vůbec se tím netrap
15. bře 2012 v 16:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek