Odběr plodové vody za předpokladu dobrých výsledků?

kotruska
15. led 2015

Maminky, mate nektera zkusenosti s tim, ze vam vysly vsechny testy na vybornou, ale vzhledem k veku (je mi 35 let) vas to hodilo do jakesi rizikovejsi skupiny, co se tyce tech znamych syndromu? Na jedne klinice se spise priklaneji k tomu vodu, za techto okolnosti (kdyz mam vysledky v poradku) nebrat, protoze tam hrozi 1% potratu a na druhe klinice zase vzhledem k veku, odber vody doporucuji. Nevim vubec co mam delat :( Je tu jeste moznost nechas si vzit krev, zaplatit 12500 Kc, kde vysledky jsou 99%, ale zadne riziko potratu tam nehrozi.

zuza01
15. led 2015

S druhou dcerou mi vyšel špatně tripple, nevešla jsem se do tabulek. Bylo mi 30. Tohle za vás nikdo nerozhodne, ale já bych nešla, když jsou výsledky ok 😉

lucka662006
15. led 2015

Ahoj, jestli máte relativní dostatek peněz (i když to může znít divně🙂), tak bych si nechala udělat krevní testy. Na odběr plodové vody bych nešla. Dnes je spousta maminek po 35 roce života. Když jsou výsledky testů v pořádku, určitě bych nešla na odběr plodové vody. Nedělala bych to tomu miminku... To je můj názor. Já měla druhé dítě ve 34 letech, testy ok, na odběr plodovky jsem nešla, ani mi ho nikdo vůbec nenabízel, ani o tom lékaři nemluvili.

libara
15. led 2015

Minulý rok jsem řešila tu samou otázku a vyhrál odběr plodovky. Rozhodnutí o odběru nechali na nás. Těhotenství pro nás bylo překvapením a vzhledem k věku a tomu, že doma už máme dav zdravé kluky jsme chtěli mít 100% jistotu. Bála jsem se hrozně, ale fakt to nic nebylo. Strach byl mnohem horší. Všechno dopadlo skvěle a my se těšíme z naší princezny....to tak jediné mě drźelo statečnou, že budu vědět pohlaví a můžu začít nakupovat 😀

golymetr
15. led 2015

při posledním těhu mi vyšli taky výsledky v norně až tedy na vyšší NT projasnění, bylo mi 36let a radši jsem šla na plodovku,doma už mám tedy 3 děti ted už 4 tak jsem absolovala odběr,naštěstí vše dopadlo vpořádku jak odběr tak výsledky.

craki
15. led 2015

Jenom kvuli veku jsem bych na odber nesla. Pokud ti vysel dobre NT screening, neni duvod..
Mela jsem dlouhy rozhovor s jednou dr (zastupce primare na prenatalnim oddeleni v nemocnici) a po pul hodine z ni vylezlo, ze u tehotnych s vyssim vekem neni vubec vyssi pravdepodobnost vyskytu gen vad. Uvadi se, ze nad 30let je vyskyt 40%.. Uz ale nidko nedoda, ze v dnesn dobe tvori prave skupina nad 30 let tech 40% rodicek....
Geneticke poruchy jsou dilem nahody (pokud nim neni predpoklad v rodine)... Byt tebou, pockala bych na velky utz co se dela po 20tt.. Geneticke vady se v drtive vetsine pripadu pojis rozstepem nebo vadou srdce a prave na ty se na velkem utz zameruji..

Pokud mas vylozene strach a nechce se ti jit do rizika odberu, bez na krev. Ty klidne nervy za ty penize stoji. Znama na tom byla a vyslo ji to dobre.. Sice se sleduje jen 4 nejcastejsi vady (na plodovce se divaji na kazdy z 21 chromozomu, tady jen na 4, ale ten zbytek je celkem vzacny)... Ja bych byt tebou ale nic nehrotila,kdyz mas vsechno dobre... Na plodovku jen podle veku bych vazne nesla...

P.S. Sama mam odber za sebou v 25 letech kvuli spatnemu NT screeningu (hranicni sijove projasneni). DObrovolne jenom kvuli veku bych do toho nesla... Po odberu jsem mela desna stavy ze se neco po.. a ja jsem ublizila zdravemu mimcu.. Nastesti vsechno dobre dopadlo a maly se jevi jako normalni zdravy plod.. Byla jsem ale na konzultaci u dvou ruznych doktoru a informaci jsem nashanela haba dej...

punky
15. led 2015

jen kvuli veku bych na plodovku vazne nesla ja mam riziko pro downa 1:190 a plodovku jsem rovnou odmitla.na krev nebyly penizky nakonec jsme dali hlavy dohromady a babi s mamkou nam pujci.ja verim ze je jonasek v poradku ale ten stres kolem toho je pro me daleko horsi a do porodu bych byla hodne nervni.preju hodne stesti v rozhodovani

guinea
15. led 2015

@kotruska Mně se stalo přesně to samé. Je mi 37, sceening vyšel skvěle, ale kvůli věku mi doporučili plodovku. Tu jsem zamítla, ale jak mě tak strašně kvůli tomu věku znejistěli, zaplatila jsem si raději Prenascan. Právě jsem ve fázi čekání na výsledky.

amazonka.k
15. led 2015

Když dopadly všechny testy dobře, pak bych s jistotou na plodovku nešla, jedné mé známé po tomto zákroku odtekla plodová voda, je to větší riziko než Váš věk...

adypro
15. led 2015

Nešla bych za nic na světě, když je důvodem jen věk. Ale je to jen můj názor.
Spíš je potřeba popřemýšlet, co by člověk hypoteticky dělal, kdyby testy nebyly ok. Já bych si stejně miminko nechala, pro mě by tedy odběr neměl význam.
Navíc téměř cokoliv můžete odmítnout.

kotruska
autor
16. led 2015

@craki Dekuju moc za naprosto dostacujici informace 🙂 Nakonec jsem si plodovku vzit nenechala. I tripl test mi vysel s vybornyma hodnotama, takze zatim nebylo treba dalsiho kroku. Cekam na ten velky ultrazvuk a v pripade nejakych odchylek budu resit co dal🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru