Otěhotnění 130 kg. Zkušenosti s porodem a tak?

simik7192
5. srp 2020

Ahojte aby, chci se Vás zeptat, mali ste nektora z vas nad 130kg kdi jste otehotneli, je mi 28let a zistila jsem ze jsem tehotna a mam 141kg, vim ze je to moc spatne ale nijak to uz nejde ovplyvnit mate nejake zkusenosti? Co se týka porodu a tak? Dekuji.

jjasmina
5. srp 2020

@andyskarsgard já měla zase mrkev a ředkvičky

andyskarsgard
5. srp 2020

@tulikiss to snad nebudu.. Stačí mi to každý den ráno. Už jsem z toho špatná.. Hlavně mě pak právě bolí podbrisek. 😳

andyskarsgard
5. srp 2020

@jjasmina já zkoušela I ty mrkve někdo mi to taky říkal. Ale nepomáhálo to vůbec. Ani ty zazvorove Lizatka.

mona91
5. srp 2020

@simik7192 pocitej ze budeš mít tehotenskou cukrovku, takže nejen ze žádné sladké ale pocitat sacharidy žádné bílé pecivo počítáš přílohy zelenina ke každému jidlu pijes jen vodu a čaje neslazene žádné umele sladidla žádné žvýkačky ovoce omezené... mám to za sebou já tihle váhu taky měla nabrala jsem to po hormonech, jakmile mi začali léčit stitnou zlazu váha šla konečně dolu. V těhotenství jsem zhubla 20kg před otehotnenim 16kg. Hlavně to chce pravidelny režim. Čím víc pohybu tím lil aspoň procházky polud to půjde a po jídle pohyb třeba i domácí práce. S touhle vahou by jsi neměla nabrat ani deko v těhotenství ale je to o hlavě. Je to těžký ale vždy se s tím dá něco dělat. Me opravdu hrozne pomohla léčba na endokrinologii obezitologii a odchazela jsem k psycholozce.

jjasmina
5. srp 2020

@andyskarsgard Nooo taky jsem si to slušně protrpěla, prvním trimestrem to u mě určitě neskončilo

katule1990
7. srp 2020

Doporucuju jidelnickek z tehotenskacukrovka.cz. staci zacit jist trochu zdrave a casteji. Ja mam tehotenskou cukrovku od 11tt a to jsem zadnou nadvahu nemela (70 kg pri 178 cm). Jsem v 6. mesici a jeste nejsem ani na vaze pred otehotnenim. Vynechala jsem veskere sladke, z piti jen voda s citronem. Zadne smazene, tucne, bramburky, kecup, hranolky atd. Pridat zeleninu ke kazdemu jidlu. Vse je na uvedenem webu. Drzim palce, s takovou vahou musis neco delat, s tim se neda zit plnohodnotny zivot.

shaun40
7. srp 2020

Zajímalo by me kde si kupuješ oblečení.Při tolika kilech je to konfekce vel.58 až 60.A po porodu budeš mít konfekci přes 62 .Až začne cca v roce mimčo behat tak za ním nebudeš stačit.A pak kolem druhého roku začne lítat na odrážedle tak to bude v prčicích.Opravdu s tím neco delej.V práci mám takhle tlustú kolegyni a má i tlusté deti chlapečkovi je 7 let a má 73kg.A ona pořád žere furt je v automatu brambúrky,colu,sladkosti,Je to nechutný .Až porodíš navštiv obezitologa mela jsem sousedku po bandáži žaludku schodila 65kg .Myslím že by ti tu bandáz zaplatili z pojišťovny.Už ti to tady holky radili i psychologa myslím že máš obsedantní poruchu vydela jsem to jednou v americkém dokumentu.Jídlo máš jako drogu.Ponevadž takhle se vykrmit to je psychicky.

korin
7. srp 2020

Neporadím ti, ale přeju hodně psychické odolnosti a hlavně zdraví tobě i miminku.

jk93
7. srp 2020

Nenapsala si, kolik meris, takže mi reakce některých tady přijdou docela přehnané, neříkám, ze to není porad hodně kilo, ale je to rozdíl, pokud meříš 160 cm nebo 180 cm, ja začínala tehu se 178 cm na 91 kg, přibrala jsem jen na 94 kg a teď 4 měsíce po porodu mám 77 kg, upřímně díky tomu, ze jsem vysoká, nevidím mezi tima 14 kg moc velký rozdíl, a to jsem na střední vážila i 65, opět jsem si nějak extra hubene nepripadala 😅 Každopádně každá ti tady poradíme stejně, pestrá strava a normální pohyb, stačí i procházky 🙂 A vše doresis, až porodíš, v těhotenství s tím stejně nic moc nezmuzes, rozhodne žádný diety a tak, na to je čas pak 🙂

katule1990
7. srp 2020

@jk93 Ja si naopak myslim, ze s tim jde neco delat i v tehotenstvi. Dieta pri tehotenske cukrovce vlastne neni az tak ani dieta jako racionalni zdrava strava. Pokud autorka nebude pit ani jist nic, co obsahuje jednoduche cukry, smazene, dochucovadla, bramburky apod. a prida ke vsemu zeleninu, tak to miminku urcite neublizi, naopak. Nemusi hned najet na nizkosacharidovou dietu, kde by si pocitala i prilohy, ale i vyrazeni vyse zmineneho udela hodne a nejsou to zdrave veci pro nikoho, natoz pro tehotnou 🙂.

daasqua
7. srp 2020

Nedá se říct "no už se s tím nedá nic dělat". Se vším se dá něco dělat. Nevím, jakou máš stravu či pohyb či zda je to způsobené nemocí (tak to má známá, za váhu prostě víceméně nemůže, v mládí byla štíhloun), ale chtělo by to vylepšit tam, kde to jde, nebo se poradit odborníky, pokud jde o nemoc. Myslím, že tolik už nepřibereš navíc. Chce to uvážit, co potřebuješ vylepšit a v čem tě váha nyní omezuje - bolí tě záda, klouby, jak moc se můžeš rychle a "pružně" pohybovat apod. Péče o dítě bývá docela záhul, tak aby ses připravila, abys to zvládla. Já mám někdy potíž doběhnout 2r dceru a to jsem "jen unavená z těhu", jinak dost štíhlá. Potom pokud je problém v jídle, nauč se jíst zdravě, protože to mimčo vevnitř cítí, co jíš, a pak se třeba navykne na nezdravá jídla a už se to s ním potáhne (nemluvě o tom, že by mělo mít opravdu pořádné živiny v bříšku, ne nic nezdravého). Plus samozřejmě až mu budeš potom vařit, tak aby to bylo zdravé a vidělo, že vy jíte taky víceméně zdravě. Jinak pak co psaly holky-asi budou horší ultrazvuky a vůbec prohlídky, nejspíš bude cukrovka, asi vysoký tlak, nedejbože preeklampsie (to ale nechci strašit), ale to je na posouzení doktorů.

letalnica
7. srp 2020

@shaun40 V 7 letech 73 kg? Si děláš kozy... Ten můj osmiletej má furt 19... Zas opačnej problém, ale všichni jsme byli takový. Dneska jsme se byli koupat a těch obézních dětí tam... Hnus...

te_reza
7. srp 2020

@jk93 promiň, ale 141 kg je nadváha jako prase i kdyby měřila 190 cm. Samozřejmě že to vypadá jinak při každé výšce, ale velká nadváha to je

jk93
7. srp 2020

@katule1990 tak jsem to taky myslela, ja zdravou stravu jako dietu teda neberu 🙂 spis aby tazazelka ze dne na den nezačala nějakou drastickou dietu, která je tedy špatná i když člověk tehu není, ale teď by to byl teprve pruser

@te_reza to je jasný, neříkám, ze to obezita není, jen ze ta výška je taky rozhodující a spoustu jiných faktoru, podle toho se pak dá soudit, jak moc zle to je 🙂 a jak tu někdo psal, ze ji měl v hlavě spustit alarm v 80 kg, tak pro mě by to třeba byla úplně normální zdravá váha 🙂

jjasmina
7. srp 2020

@jk93 Já jsem skoro 6 měsicu po porodu začaka držet zdravou stravu a jsem pomalu alergická, když někdo řekne: Ty držíš dietu? Protože lidé si častou pletou pojmy držet dietu/zdravá strava vs hladovění

jk93
7. srp 2020

@jjasmina přesně, stravovat se tak nějak normálně a pestře by mělo být samozrejmy 🙂👍

majina89
7. srp 2020

@shaun40 kazda nemusí v těhotenství pribrat. Já jsem mela nadváhu před otěhotněním a v těhotenství jsem přibrala 2 kg. Takto u obou mych těhotenství. Samozrejme je takova obezita zakladatelky diskuze hodne špatna kvůli dalším rizikum. Jen jsem se chtěla vyjádřit k pribirani v tehot.

hasara33
7. srp 2020

"Mlčeti zlato" staré známé přísloví, kterým by se některé dámy měly řídit pokud nemají, jak přispět k tématu....Občas byste se měly nad sebou a svými komenty zamyslet, protože komentáře typu "jaký asi máte sex s takovou váhou" nebo "kde se s takovou konfekční velikostí dá sehnat oblečení"... a jiné otázky nebo dokonce trapné pokusy o zesměšňování jsou nejenom mimo téma, ale také dost nevhodné.... zakladatelku neznáte a nevíte okolnosti, které jí k takové váze dovedly a hned vynašíte soudy.
Zakladatelko, určitě bude problém při UTZ, protože vše bude hůř viditelné a také věřím, že i pár doktorů si neodpustí nemístné poznámky na tvou postavu byť to třeba neřeknou natvrdo takže se rozhodně připrav i psychicky pokud si na toto citlivější ... jinak určitě se teď snaž dodržovat zdravou a vyváženou stravu abys moc nenabrala a neohrožovala sebe i miminko v případě, že se objeví těhotenská cukrovka či jiné problémy a v neposlední řadě si udržuj pozitivní myšlení, to je velmi důležité, velmi doporučuji procházky do přírody pokud máš možnost 😉 co se porodu týče tak to ti asi nikdo nebude schopný říct, protože každý jsme jiný a někomu nemusí ani taková váha činit výraznější problémy a někomu i menší nadváha může problémy působit, jak v těhotenství tak při porodu.
Přeji hodně štěstí a mnoho sil 💐

sudylichozrout
7. srp 2020

@hasara33 Sorry, ale proste takovy je zivot a pravda obcas zaboli. Ke 140 kg se clovek musi systematicky prozrat a je uplne jedno, proc. Vysledkem je, ze ma jatecni vahu a kujvi si zdravi. Z drtive vetsiny pripadu jde o absolutni lenost a ignoranci zdraveho zivotniho stylu, dalsi jidlem resi nejaky psychicky problem. At tak ci tak, proste byt takto obezni je brutal neucta k svemu vlastnimu telu a navyky, ktere vedly k tomu, ze se takovy clovek vypasl do metraku a pul, bude s pravdepodobnosti hranicici s jistotou, predavat dal. Cili poskodi sve deti. Cim driv takovemu cloveku dojde, ze ma skutecne problem, tim lepe. A tady pomuze prakticky uz jen bandaz zaludku. Takovou vahu rozezrany clovek sam neshodi.
A ty otazky jsou naprosto legitimni, klade si je asi kazdy. Jen nekdo se tvari, ze by se neodvazil ani pomyslet, aby byl jakoze ctnostny a slusny, pritom mu to vrta hlavou take.

shaun40
7. srp 2020

@letalnica Ano to nekecám je to fakt.Byla s ním i v ozdravovne Olivová léčebna a ukončila to predčasne že ho tam prý trápili hlady😂.Je to blbka chlapeček nevidí na oči má očička jak číňan vše obrostlé tukem kupuje mu vel.pánsku konfekci na výšku 174cm a skracuje mu to na šicím stroji.Lékařka jí řekla že mu hrozí infarkt a ona řekla že přehání.To je dílo.Neskutečne mi s tím leze na nervy.Ona ať se užere ale kluka je mi líto nikdo s ním nekamarádi.Byli jsme spolu na koupališti a všichni koukali jenom na neho.Chodí do první třídy.Když kluci chodili do školky tak tam meli holčičku v 5letech vážila 56kg a zlyhaly ji játra její 160kg matka s ní ležela mesíc v nemocnici.Já bych takové matky zavřela za ublížení na zdraví.

korin
7. srp 2020

Mně se takovéto otázky zdají těžce přes čáru. Autorka dotazu si sem nepřišla pro psychologický rozbor své osobnosti, ani pro návody na zhubnutí, s tím jí poradí jinde povolanější osoby, bude-li mít zájem. To, jak se svým tělem i zdravím naloží, je čistě její věc.

shaun40
7. srp 2020

@sudylichozrout Myslím si že jsme byli všechny slušné.Nikdo ji nejak neurážel .Je ženská chce se líbit tak mi vrtá hlavou že musí mít problém z módou .Chtela jsem tim říct že bude jednodušší i oblékat se.Špatne jsem to nemyslela.Určite má problém neco na sebe koupit.Vím to podle kolegyne.A že si ohrožuje zdraví je taky pravda.Kdyby neotehotnela tak by ju třeba její váha netrápila.Nevím je to zvláštní.

hasara33
7. srp 2020

@sudylichozrout víš takový člověk si moc dobře uvědomuje jak vypadá a kam to povede pokud bude v přibírání pokračovat, ale ono poslouchat tyhle narážky pořád dokola, a věř mi, že je určitě poslouchá často, také není zrovna příjemné zvlášť pak, když se dotyčný ptá na něco úplně jiného 😉 pokud je to citlivější povaha tak tímhle jí rozhodně nikdo nepomůže ba spíš naopak .... jinak důvod proč takto přibrala může být skutečně jen lenost a přežírání, ale také nemusí a můžou v tom být úplně jiné důvody ...všechno to jsou jen naše domněnky proto já osobně nesoudím, když nevím 😉 a co se těch otázek týče tak samozřejmě každý z nás si pokládá různé otázky v duchu v určitých situacích, ale jsou prostě věci, na které není vhodné se ptát zvlášť když to tomu člověku může být krajně nepříjemné

nikinelinaty
7. srp 2020

Mám.kamaradku, co byla obézní od mladá a její dítě 14 lety kluk má přes 100 kg a druhý 9 ti lety ma 75 kg a for a mi.maji se dobře;(
Tak.spis se mi zdá jak žijí zdravé.

A já po poprfu prvního dítěte jsem.mrla z 67 kg 85 kg a nemohla sem si obléct ani boty a ohnout.
Nedokážu si 141 je vůbec představit.
A jak sem dopadla? Přibrala v kojení na 92 kg!
A nakonec sem šla na štítné zlaze do sebe a d9kazala sem během půl roku redukovat váhu na 20 kg mínus a pak sem mrla váhu kolem 60 kg.
A už nikdy více.

Ono to jde ale člověk se musí hlídat a ne si nakládat kaloricke bomby.

Třeba manzel bez sladkého pití nežije.
Stačí třeba i vyměnit mirindu za vodu.

Držím.palce. A kamarádka měla problémy při ulz. Nešlo ji vidět miminko.a lidi ani neříkali ze je těhotná, nebo z zo nepoznali. Zda taková obézní byla vždy.

nikinelinaty
7. srp 2020

U mne si lékaři libovaly nových 54 kg nebo jednou 59 kg jak už v 9 týdnu nemusí dělat vnitřní ulz. Už bych to nikdy nezměnila. Nemohla sem sehnat na sebe oblečení a to sem v tom žila chvíli.
Velký výběr obleceni ma to samé výhody. Uvidis a ten pohyb práce na zahradě s dětmi a vypadat jako člověk.

Moc držím palce. Ono to opravdu jde.
Teď hucim do manzel příbram od našeho seznámení 30 kg a nejde s ním hnout.

jjasmina
7. srp 2020

@nikinelinaty Já jsem měla před porodem 98 kg, samozřejmě zdravotní problémy odezněl až po zhubnutí a ještě mě čeká 7.5 kg , jde to pomalu, ale jde a stačí prakticky jen neprasit

sudylichozrout
7. srp 2020

@jjasmina Presne tak. Je to do jiste miry o discipline a odpovednosti ke svemu telu. Predevcirem jsem vecer koukala na film a mela jsem desnou chut neco zobat. Chipsy, krekry a pod. tu nevedeme, takze to ani nebylo v planu, ale par veci, po kterych se pribira jedna basen, bych tu nasla. Nakonec jsem si nakrajela cherry rajcata, trochu mozzarely, zakapla to olivovym olejem a do misky vedle dala olivy. Ne, ze by to nemelo kalorie, ale jsou to alespon takove ty dustojne kalorie, jak ja rikam. A zobaci potrebu to splnilo bezvadne.

@hasara33 ja mam pocit, ze mnohdy neuvedomuje. Protoze kdyby si to takovy clovek uvedomoval, ta kila by nemel, protoze by to nenechal dojit tak daleko. Na 140 kg se v clovek nevypracuje za par mesicu, ale za par let. Takze to jsou roky, kdy vaha sla postupne nahoru, kupovalo se vzdy o cislo vetsi obleceni a prd. Zadny alarm v hlave nezarval. Metrak by mel byt pro zenskou preci uz fakt mementem! Navic tohle naberes po fastfoodu, pizzach, cole, chipsech, smazenem a instantnim jidle. Ani pri hormonalni stimulaci by nesla vaha nahoru tak brutalne. To je proste o lenosti se hybat a o naprosto otresnem stylu zivota a stravovani.
Ja si vubec nechci ani predstavit, jak bude pri tomhle zpusobu zivota fungovat s ditetem. Nebude ho stihat v behu, nic neujde. Zadne vylety do hor, na rozhledny... Proste nic. Budou drepet doma a zrat. A z decka bude za chvili stejna koule.

nikinelinaty
7. srp 2020

@jjasmina no já mám pocit, že jsem v tom kojení vždy snědla čokoládu to máš 1 pak 3 a tak dále pak tatranku a najednou jsem měla 92 kg a měla jsem něco se štítnou žlázou hraniční a ta paní mně rovnou řekla slečno bylo mi 26 let nechcete zhubnout?🙂 To půjde a ona mně vlastně dokopala a závěr se štítnou žlázou nemám nic ani v 37 letech a dokázala jsem zhodit a ted si to držím.
Chce jíst z rozumem a člověk může mít všechno. Ale občas přibrzdit a střídat to. Druhé těhotenství jsem už nic nepřibrala jen 4 kg a pak jsem zhodila ještě víc než jsem dokázala zhubnout a zůstala jsem na 60 kg jednu dobu jsem měla 52 kg a to mi fakt jako připadalo jako extrém. To mi už říkala jeste občas buchtu.
Takže všeho s mírou.

Muž mi říká:ja bez čokolády?, sladkého pití?, smaženého?, brambůrky?
Tak to už nepřežiju. A měl při našem seznámení slabých 80 kg nyní má 110 kg nejsou mi jediné košile.
A už se mu ta váha drží snad 5 let.
Nevím co s ním mám dělat. Přitom jak jsem pak zpětně četla, jak je ta nadváha škodlivá. Na orgány vysoký tlak cukrovku.

Mít 141 kg nevylezu z baráku :(
já jsem se styděla jak mně každý znal s mými max 65 kg vylézt a jít se s někým sejít 🙂)
až jsem zhubla mín než jsem měla jsem měla otázky zase typu že jsem tak hubená.
Ale to přibrala to moc přijemné nebylo.
měla jsem tu váhu necelý 1 rok a pak sjem do toho praštila.

hasara33
8. srp 2020

@sudylichozrout pokud trpí závislostí na jídle, která se řadí mezi poruchy příjmu potravy a je to stejná závislost jako každá jiná (například na alkoholu, drogách apod...) tak i když si následky uvědomuje je mnohdy hrozně těžké přestat nehledě na to, že pokušení si vystavována 24 hodin denně 7 dní v týdnu, protože kouření k životu nepotřebuješ, ale jíst prostě musíš ...bohužel o této závislosti se příliš nemluví a většina lidí to ani nebere vážně, bohužel ani většina doktorů což je velký problém pro tyhle lidi, kteří pak musí hledat motivaci víceméně sami a k tomu ještě dennodenně poslouchat urážky a posměšky..tak si to zkus alespoň představit a zapřemýšlej, jak velkou chuť bys měla s tím bojovat kdyby tě někdo ustavičně urážel a srážel tvý sebevědomí 😉
A jen takový dodatek ...babička mého manžela se kolem svých 40 také vyšplhala na váhu cca 140 kilo, ale byla tak pohyblivá, že se každý až divil 😉

jjasmina
8. srp 2020

Pani musí vyhledat odbornou pomoc.
@hasara33 jinak ano souhlas lákadel je všude habaděj, jen když jdeme do restaurace a vidím ty řízky, gril a smažáky😀 ani není dobré sedět doma, protože venku člověk najde kolikrát tu správnou motivaci

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru