Otěhotnění pár dní po vysazení HA, bude mimi v pořádku?

blanka94
3. pro 2015

Ahoj holky,
končím 9TT a 30.12. jedeme na screening. Všichni kolem mě, mě straší. Vysadila jsem totiž antikoncepci, dostala MS a pár dní na to otěhotněla. tudíž se tělo nestačilo vyčistit. Zatím nic nenasvědčuje něčemu špatnému, ale všichni mi říkají, že pokud se to stalo takhle brzy, že miminko nebude v pořádku. Tak já nevím, nechci se stresovat, ale nějak to nejde, mám opravdu strach, jsem těhotná poprvé a jestli se to lidem nelíbí, nebo závidí, že mi tohle říkají, nebo je to pravda? Moc děkuju za diskuzi.... nemám si o tom s kým promluvit.

mika251
3. pro 2015

@blanka94 vykašli sa na týchto odborníkov a vobec nestresuj. Telo sa od ATK nepotrebuje "čistiť" je to mýtus.

valeri10
3. pro 2015

@blanka94 Já o tom moc nevím, ale přijde mi to jako blbost, že by nemělo být miminko v pořádku kvůli antikoncepci. Sama jsem zvědavá na ostatní názory.

terinda
3. pro 2015

@blanka94 to je fakt blbost 😉

eeen
3. pro 2015

@blanka94 být tebou bych se vůbec nestresovala,to je pro miminko ještě horší. A podle me je to blbost,znám hodně takových holek a dokonce i holky, které otěhotněly při braní antikoncepce a maj zdravy miminka.Takže se nenech strašit a uzivej si to 🙂.

sara84
3. pro 2015

Presne tak, ja mezi vysazenim a otehotneni mela jen 1x menstruaci. A mame maleho sikovneho zdraveho rozumbradu.Jeste se mi ani cyklus nesrovnal...otehotnela jsem 28.den cyklu 🙂

keny123
3. pro 2015

to je zase blbost :D kterej chytrák ti tohle řekl?ničeho se neboj absolutně to na to nemá vliv!

nikoulinka
3. pro 2015

Mam dve kamarádky, které dokonce otehotnely přes antikoncepci. Jedna i druha úplně bez problému. Obě mají krasne zdravě deti 🙂

loafeer
3. pro 2015

a tuto moudrost ti rekl kdo? je to nesmysl, víš, kolik žen takhle brzy otěhotní? bud ráda a užívej si to:o)

japona
3. pro 2015

@blanka94 To je nesmysl. Tělo se vyčistí hned. Pokud můžete otěhotnět, antikoncepce v těle není🙂 Budte v klidu a uzivejte si mimina!🙂

evulina77
3. pro 2015

tvoje tělo se od HA dostatečně vyčistilo, jinak by jsi neotěhotněla. Tak ty všechny, co ti říkají takový bludy kopni ty víš kam a užívej těhotenvství 😀 😀 😀

janesafari
3. pro 2015

Mě sama DR u druhého a ted i u třetího řekla,nečekat a snažit se HNED po vysazení antiny !!!!!!!
U obou sem otěhotněla 6 týdnů po vysazení-tělo si udělalo 1 cyklus a hned přijalo nový život....
Myslím,že tělo to má dobře zařízené 😉
Bud ráda-spousta ti může jen závidět...
PS: První dceru mám díky vynechané antině -Je jí už 12,5 roku a zdravá je až moc !!! 😅

berynka
3. pro 2015

@blanka94 tvoje pocity strachu a úzkosti se dají přičíst právě těhotenství . Nemá cenu se zbytečně příliš stresovat 🙂 .

Na druhou stranu myslím, že nikde není prokazatelná studie, že užívání hormonální antikoncepce nemůže ovlivnit ne-plodnost embrya ženského pohlaví 😒 .

alen_ka
3. pro 2015

@blanka94 proboha kdo ti tyto blbosti vykládá? tvoje okolí se má na tebe hezky usmívat a uklidňovat, že všechno bude ok

luckylee
3. pro 2015

Lide radi vypravi o tom co nekde slyseli.Nenech se nicim vykolejit a vzdy ver sobe a miminku,ze je vse v poradku.Ja uz za svy tehotenstvi slysela tolik kravin,ze bych se musela zcvoknout kdybych nad kazdou premyslela.

margot_ka
3. pro 2015

No jo riziko tam je....ze se ti narodi naprosto fantasticke a zdrave ditko 😉
Presne takovyto vytvor mi tu ted sedi a cuci na Mickeyho klubik
Chytroliny s evidentne lekarskym vzdelanim,kteri problematice straaasne rozumi posli do zadele...

tulikiss
3. pro 2015

proboha co za bezmozka muze tohle rict tehotne zene... naopak se rika ze po vysazeni je telo jako pohnojene a casto se zadari, proto doktor casto kdyz je v tele hormonalni nerovnovaha napisou na par mesicu HA a pak po vysazeni se ma hned snazit. jo nekdo po HA ma smulu a telo nenastartuje, ale pokud to vyslo hned bud rada a neres bud nevzdelany lidi nebo zavistivy megery...fakt nepochopim jak tohle nekdo muze rict tehotne zene, i kdyby to byla pravda(ale fakt neni) tak to prece nebudu rikat tehotne a strasit ji dopredu.

blanka94
autor
3. pro 2015

Holky vy jste zlatý.... řeklo mi to asi 5 lidí nezávisle na sobě a já asi plaším, protože je to první miminko a mám ze všeho strach, nevím co očekávat. A nemůžu se dočkat na ten screening, abych se ujistila zda je vše v pořádku. A tohle je asi jediná stránka, kde se můžu zeptat na cokoliv, aniž by mě někdo odsoudil....

tulikiss
3. pro 2015

@blanka94 hlavne se nenech nervovat tim co muzes nemuzes mela by si....uzivej si tehotenstvi a ners nic...uslysis hromadu kecu co by si nemela delat a co nesmis jist. ja se prvni tehotenstvi taky silene nervovala a resila co jist a pak jsme zjistila ze mi to vic skodi nez kdybych si obcas proste ten smazenej hermelin dala. a u druheho uz jsme nic neresila a jenom si to uzivala(no pokud si jde uzivat 6 mesicu zvraceni 4x denne 😀 ).

paji85
3. pro 2015

to je blbost, já otěhotněla po dryáku postinoru a prcek je v pořádku 😉 😀 a spousta holek, co znám hned po vysazení antikoncepce a taky mají zdravé děti 😉

zu_za
3. pro 2015

Kamarádka má dvě děti a u obouch otěhotněla hned po vysazení antikoncepce a neměla jediný problém za celé těhotenství..je to blbost.

soleilll
3. pro 2015

@blanka94 Mně se zdá, že všichni, co ti to říkají, byli počati při užívání antikoncepce jejich matkami, ne?! 😝 Podobných blábolů uslyšíš za dalších několik let nespočítaně, nauč se mezi nimi vybírat jen ty opravdu přínosné nebo je vůbec nevnímej.
Samozřejmě, že celý tehotenství je v podstatě napínavý, protože se kdykoli může něco zvrtnout, zvlášť do 13. týdne, ale rozhodně ne kvůli tomu, žes otěhotněla hned po vysazení... Užívej si, že ti není špatně, že se ještě můžeš hýbat a spát a opravu se na tohle téma bav jen s někým, kdo tě nebude stresovat.

lenjii
3. pro 2015

Blboooooooost 😂😂😂😂 se zblázním fakt 😄 Co ty lidi napadne za poplašné zprávy . Buď úplně v klidu 😘

luciksima
3. pro 2015

blbost neboj já dobrala platíčko ha pak menstruace a pak už jsem byla hned těhu a v pohodě malá byla a je uplně zdravá 🙂

lentilka2013
3. pro 2015

@blanka94 Tak takovou blbost slyším poprvé. Nic bych si z toho nedělala, naopak spíš bych se asi zasmála, protože zdraví plodu s tímto nemá opravdu nic společného. Občas opravdu nevím, kam lidi na takové kraviny chodí. 😀 Hodně mým kamarádkám se to povedlo taky hned po vysazení. A místo toho, aby si z toho dělaly hlavu, tak byly rády, že se to povedlo tak brzy, což v dnešní době se často neděje. Lidi opravdu hledají problémy tam, kde nejsou....

akankeo
3. pro 2015

@blanka94 to je zase hovadina od neprejicnych. S prvni dcerou sem otehotnela behem brani hormonalni antikoncepce, tu sem brala do nejakeho 9. tydne tehu a je zdrava. Drzim place at je vse v poradku a kdyby ne, berte to s rezervou, ani ten prvotrimestralni neni 100%, kamaradi ted hnali na plodovka, ze MA mimco dle vseho downa a je zdrave...

mpbk
3. pro 2015

vůbec se tím nestresuj, samozřejmě že antikoncepce není pro tělo nejlepší, ale že by kvůli tomu nebylo mimčo zdraví, si nemyslím. Já napřiklad otěhotnela neplánovaně, a dva roky vkuse jsem brala opravdu silná antibiotika, taky mě samozřejmě napadlo, že to asi pro dítě není nejlepší ale zatím vypadá všechno ok a nic jiného si ani nepřipouštím

hul
3. pro 2015

Takhle otěhotněla kamarádka a má zdravýho kluka 🙂 A ted vysadila tělísko a přirozeně otěhotněla do 3 měsíců a čeká 🙂 Myslim, že tělo ví samo nejlíp kdy je dočištěné 🙂

daisyjane
3. pro 2015

Opravdu nikdy jsem neslyšela a ani nevyčetla, že by to měl být problém! Takto to mělo hodně a hodně žen a mají zdravá miminka. Jediná věc, co otěhu po antině skutečně způsobuje je větší pravděpodobnost dvojčátek. Zdravých 😉 Někomu zas po antině nejde otěhotnět hned, než najede normoš cyklus. Tak buď ráda, že se to podařilo brzy a užívej si klidné těhu. Netřeba stresovat tam, kde to není nutné. 😉

petrusew
3. pro 2015

Je to jeden z nerozšířenějším mítů o antikoncepci. Vubec se tím nestresuj, dnešní anikoncepce se vůbec nedá srovnávat s dřívější dobou. Ptala jsem se na to vysloveně na gyndě a doktor se smál 🙂 Říkal, že tohle by fakt neřešil 🙂

ppejskova
3. pro 2015

@blanka94 kdyby to nebylo v pořádku tělo to většinou samo spontánně utne,vím o čem mluvím... Před naší holčičkou jsem potratila samovolně někdy kolem 7-8tt...pokud bije srdíčko a mrnous je kde má být, tak máš stejnou šanci na problémy jako všechny jiný těhotné v tvojí věkové skupině 🙂 klid...nervů si ještě užiješ až až

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru