Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

zdeniii
6. zář 2011

@basimka to už víte, že budete mít holčičku? jsi byla na plodovce?

basimka
6. zář 2011

@zdeniii nie ale moj doktor ma nejake spesialne sono a tam mu to vypisalo ked som bola v 9 tyzdni,ja som tiez bola v soku ale on mi povedal ze dieta uz ma v tedy vyvinute pohlavne organy a normalne som to videla ze,,, girl 1,87 mm bola som v soku aj ja ze tak skoro.

zdeniii
6. zář 2011

@basimka tak to je vážně brzy 🙂 to koukám fakt!! raději tomu na stoprocent nevěřte 🙂) kdyby náhodou 😉

zdeniii
6. zář 2011

@terioza1 koukám, že pořád řešíš to epino viď 🙂

basimka
6. zář 2011

@zdeniii ja tomu verim lebo vsetky rodicky co zatial odrodil taak mal 100 percent pravdu, tu kde zijem on je tu velmi uznavany a chodia k nemu zeny aj z cudziny aby otehotneli, je fakt profesional. ale PAN BOH VIE NAJLEPSIE CO TO BUDE 🙂

zdeniii
6. zář 2011

@basimka tak to je moc dobře, jeparáda že máš tak parádního dr. Ono sehnet pořádného je docela problém... a když už ho třebas seženeš tak už nenabírá.. no děsný toto... 🙂

basimka
6. zář 2011

@zdeniii Vies on je to moj boss ja pracujem v sukromnej klinike ako hlavny kontrolor zdravotnictva takze on bol prvy kto vedel ze test je pozitivny ked som otehotnela, dala som si ho spravit u nas v praci z odberu krvy nech to mam iste.Ale on je dobry odbornik ale zly clovek a stale za nieco krici zeny sa ho boja on sa neusmieva NIKDY.

terioza1
6. zář 2011

@zdeniii no jooo, nejde mi to do hlavy 😀

zdeniii
6. zář 2011

@basimka aha, v tom případě jsi jistě v rukou těch správných odborníků! To je nádhera!!! Nojo je to muž ☹ já mám pocit že tohle by měly dělat ženy, které dokáží se ženou cítit...

zdeniii
6. zář 2011

@terioza1 neboj se, všechno bude v pohodě!! je zbytečné se stresovat už takhle na začátku!!

xavera
7. zář 2011

@tina74 byla jsem na 3 ultrazvucích....v 6.tt protože jsme měla strašné křeče, v 8.tt když mne propouštěli z Gennetu, v 10.tt poprvé u své gyn. lékařky. Nebýt těch křečí a špinění, měla bych zatím taky jen dva jako ty. Krev mi brali na začátku na hodnotu Hcg a to 10. den po ET a pak kontrolní 14. den po ET. V 10.tt u své gyn lékařky opět krev a to nevím na co všechno - byly to 4 zkumavky. Asi HIV, RH faktor...všechno to, co mi dělali v Gennetu už stokrát. Těhoteský průkaz mám dostat příští středu - tedy začátek 12. tt.. Na co dál se musí zatím nevím, ale počítám, že mi to snad řeknou. To s tím zubařem netuším, ale to je snad každého věc, ne? Já u něj byla v červnu, tak tam teď asi nepoběžím znova.

tina74
7. zář 2011

@xavera Moc děkuji za všechny informace. Tak jestli bude zítra kontrola v pořádku, na všechno se podrobně přeptám, abych dopředu věděla, co mám kdy časově plánovat.

zdeniii
7. zář 2011

@xavera
@tina74 tak ono je to spíš tak, že povinného není nic... 😉 když něco nechcete nemusíte...

xavera
7. zář 2011

@zdeniii přesně, nejhorší je, když se nic neděje...nejradši bych, aby mě testovali tak jednou týdně, abych se ujistila, že je vše ok.

zdeniii
7. zář 2011

@xavera chápu tvoje obavy, ale věř, že tohle všechno testování sebou přináší i hodně stesování... třebas v Anglii vůbec kontroly nedělají, žena tam jde na ultrazvuk snad jen jednou a to je vše... ale to je zase další extrém...

tina74
7. zář 2011

@xavera Zrovna včera jsem si říkala, že bych na kontroly chodila raději několikrát týdně, abych se nestresovala🙂

xavera
7. zář 2011

@tina74 já to mívám vždy tak, že z ultrazvuku jdu v euforii, šťastná a spokojená, že je vše OK. To mi vydrží tak 3 dny do té doby, než se něco nestane...jako třeba že se strašně leknu u filmu, hodí se mnou auto, nebo mám orgasmus...a už mám zas o čem přemýšlet, aby se tak něco nestalo a jak to, že už mi není špatně a nahlodává mě to a zas se nemůžu dočkat další kontroly 😀 jsem fakt hrozná...věřím ale, že se mi to spraví po tom screeningu a v 2. trimestru už budu více vyrelaxovaná.

michaela28
7. zář 2011

@xavera to lekání a různé jiné věci mě vždycky taky přivedou na divný myšlenky, je to trošku psycho 😒 . Jinak jsme dneska byla na té krvy na screening a brala mi ostatní zkumavka na Rh faktor, atd. Já mám Rh minus, na to mi krev mohlu ušetřit. Chodila jsem krev dávat, takže to vím dost jasně. Lituju přítele, že bude muset jít taky na krev. Chudák tak špatně to snáší, ale nedá se nic dělat. Ať si taky užije 🙂 .

xavera
7. zář 2011

@michaela28 To zvládne....no my jsme teď chodili půl roku do Gennetu - různě nás zkoumali, zkoušely se 2 inseminace, pak to IVF - jsme už oba zvyklí na krev a manžel chudák tam byl 4 x i kvůli spermatu. Už jsme si tak nějak zvykli 🙂 ..ani mě už moc nezajímá na co tu krev vždycky znova potřebujou.

xavera
7. zář 2011

@michaela28 a kolik ti teda dneska brali zkumavek? Já zaspala a jela rovnou do práce, zítra se mi to ráno nehodí, tak tam zajdu až v pátek.

michaela28
7. zář 2011

@xavera můj přítel je na vozíku, takže ty ruce prostě moooc potřebuje,ale i tak nerad se na to dívá. My jsme do CAR jezdili od prosince, takže už máme taky za sebou. Jo, vetřela jsem se do vaší soukr. dis. 🙂 .

michaela28
7. zář 2011

@xavera no, mě brali 4 zkumavky, ale 2 z toho asi na něco jiného.

zdeniii
7. zář 2011

Taky mi brali 4 zkumavky 🙂 hlavně to bylo zbytečné, jelikož RH faktpr a tak už mají v papírech od předešlého těhu, ale tak co, když to pojištovna proplatí :_))

mignone
8. zář 2011

Ahoj holky, muzu se pridat? predevcirem jsem byla na kontrole, 10tt+6, dostala jsem prukazku, brali mi krev a dostala jsem zadanku na screening..jsem tehotna poprve, hrozne me dojalo, jak jsem videla to male stvorenicko, jak se tam pekne pohybuje..snad bude vse ok..drzim pesti vsem 🙂

terioza1
8. zář 2011

@mignone ahojky, gratuluju... mas foto?

mignone
8. zář 2011

@terioza1 dekuju..fotecky mam 🙂 brzo dodam 🙂

terioza1
8. zář 2011

@mignone tesim se

zdeniii
8. zář 2011

@mignone juu to je krása, uplně si vzpomínám, když jsem byla poprvé těhule já. Je to nádhera!! Moc gratuluju!!!

kkattkka
8. zář 2011

Ahoj holky, tak jsem vcera byla na kontrole. Moje dr. mela dobrou naladu, uz mi dala prikazku, vcera jsem byla 7+1 (utz 7+3). Sobotni krvaceni uz ok, utrogestan beru dal a vcera vecer to zase zacalo a docela dost. Tak jsem trochu vynervena. Snad to bude ok. Je to sice tmava krev, ale necitim se dobre. Alca mi tu leze po hlave, dneska nechtela spat, tak jsem total. Snad bude vse dobre.

Drzivam vsem palce.

zdeniii
8. zář 2011

@kkattkka určitě bude dobře uvidíš... taky jsem takhle špinila, člověk je z toho vyplašenej... ale neboj se!!!
Paráda, že už máš průkazku, já si peo ní jdu v úterý 🙂)

Už aby ty mršky v bříšklu začaly kopat, to bude hnedka člověk klidnější 😀 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru