Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

terioza1
19. říj 2011

@verusa.j jak pise zdeniii, kazda jsme jina, ja to citim v leze 🙂 zatim... ale jsem min tehu nez ty..

zdeniii
19. říj 2011

@verusa.j tak někomu to může být v leže nepříjemný... raduj se z toho že to vnímáš je jedno jestli sedíš ležíš nebo stojíš 🙂

zdeniii
19. říj 2011

holky já mám už břicho velký 🙂 nějak to s tím druhým jde rychle, jsem koukala na fotky a takovej břuch jako mám te%d jsem měla s Helí až za 4 týdny .-D

verka_motylek
19. říj 2011

holky já chci taky!!!! pořád mám pocit, že nejsem vůbec těhotná:( to je děs! chci už o něm pořádně vědět aby mi bylo jasný, že je v pořádku:(

jaja.m
19. říj 2011

Ahojky holky,když se tu bavíte o těch pohybech,mám na Vás dotaz.Od včera se mi dělá taková boule tvrdá na pravé straně podbříšku nebo uprostřed dole u ochlupení.Včera jsem to napočítala 7 dneska zatím 3.Mám to pokaždý,když ležim nebo sedim a po pár vteřinách ta boule sama odezní,když po ní přejíždim.Myslíte,že je to tvrdnutí dělohy nebo už by to mohly být pohyby.Dneska jsem byla na cvičení a porodní asistentka mi řekla,že je na pohyby ještě moc brzy,že to bude asi ta děloha.Zítra si jdu na gyndu pro lístek na peníze,tak se tam rovnou na to zeptám,jen sem chtěla Váš názor.Jinak,když přiložím ruku na bříško,tak cítím,taky to co vy🙂

terioza1
19. říj 2011

@jaja.m s tou delohou nevim, pockej az co ti napise @zdeniii , ta je v tomhle fakt dobra 🙂))

duschankova
19. říj 2011

Ahoj holky prosim napiste mi nektera jak jste se citila po oplodneni. A nejake priznaky bez zatim pozitivniho testu. Ja jsem dnes 11DPO a uz 6den mam elasticky, ciry vytok a nekolikrat behem dne mokre kalhotky.... Diky Paja

fifca
20. říj 2011

@verusa.j já je mám taky nejvíc v sedě 🙂 protože vleže vždycky hned usnu, takže to si může kopat jak chce 🙂
už předtim to bylo vždycky takový žblunknutí, taková vlnka projela, žádný šimrání a od úterka to nabralo na intenzitě 🙂
mě zatim moc nevyskočilo bříško, takže to na mě nikdo nepozná, vypadá to, že jsem se jen dobře najedla,ale mám dobrý základ v mých bokách a zadku, takže tam má určo místa dost 🙂

fifca
20. říj 2011

@zdeniii to říká většina maminek, co kolem mě čeká druhý, asi už to tam máte pěně připravený pro druhý 🙂

fifca
20. říj 2011

@zdeniii jo, a mám pocit, že bys měla jít na nějakou porodní asistentku nebo dulu...jsi fakt dobrá, rozumíš tomu a umíš uklidnit 🙂

fifca
20. říj 2011

@duschankova ahoj, já jsem se cítila celkově jinak a popravdě mi šlo hůř zatáhnout břicho, jinak výtok mám po celou dobu 🙂 bez slipovky ani ránu 🙂

fifca
20. říj 2011

koukám, že jsem se trochu rozepsala, no mám taky jeden problém...nemůžu se pořád rozhodnout, jestli si to nechat říct nebo nenechat...četla jsem i diskuze a všechno mi to přijde 50 na 50. Jsem zvědavá to je jasný, ale zase to překvápko, když vám řeknou,co to je. Pak zase, když mi řeknou třeba že to bude holčička, já půjdu na císaře (protože mi hrozí) a oni se spletou a bude kluk, tak jim nebudu věřit, že je nevyměnili....🙂 no asi mi už trošku hrabe...moc to řešim...nevim

finka13
20. říj 2011

Ahoj holky můžu vás taky poprosit o radu?Příští týden jdeme na ULT ve 13 tt a mají mi říct výsledky těch genetických testů - strašně se bojim výsledku, kdyby tam něco bylo, nadruhou stranu všude píšou, že nejsou úplně přesné...mám těch nemocí víc, takže pro mě podstupovat odběr plodové vody by asi nebyl nejlepší:(Prosím poraďte jak jste to měli vy, moc děkuji!!!

zdeniii
20. říj 2011

Ahoj holky tak mi volali výsledky z odběru plodové vody - vše v naprostém pořádku, bude to krásnej zdravej kluk 🙂 Já to věděla, ale nikdo mi to nevěřil, tak teď to mají černé na bílém 😎

zdeniii
20. říj 2011

@jaja.m to je tvůj prcek už 🙂))

zdeniii
20. říj 2011

@fifca děkujuu, však to mám v plánu se tomu pověnovat až dětičky budou větší 🙂))

chanellka
20. říj 2011

@zdeniii
@terioza1 Ahoj holky odlítáme na týden do Turecka tak nám držte pěsti ať se vrátíme celý 🙂

Jéé vy se máte že už citíte miminka, já pořád nic ☹

zdeniii
20. říj 2011

@fifca jéé jen to vydržte, je to krásný!!! a kort jestli vám je jedno co budete mít, u nás si třebas Jiřík moc přál holčičku a teď zase, tak jsem to už chtěůa vědět i z toho důvodu aby se s tím mohl srovnat že to bude kluk 😀
Jistotu pohlaví ti fakt nikdo nezaručí na sto procent, ale někdy je to opravdu tak znát že se nejde splést třebas jako u nás, když jsem viděla toho našeho kloučka 🙂)) a u dcerky se taky dr trefil 🙂 takže mi to nepřijde tak nepravděpodobný 🙂 holt záleží na tom jak se miminko ukáže nebo neukáže 🙂))
Pročpak ti hrozí císař???

zdeniii
20. říj 2011

@chanellka jéé to bude paráda, krásně si to tam užij, tTurecko je bezpečné, nebála bych se ničeho ;o)
Však miminko taky brzy ucítíš, někdo cítí pohyby až po 20tt, záleží na děloze, tvém vnímání a spoustě okolností... tak vydrž, přijde to!!! 😉

chanellka
20. říj 2011

@zdeniii jéé děkuji za podporu 🙂 já už jsem myslela že jsem nějaká vadná 😀 ale snad bude vše ok, zítra nás čekají odběry tak snad bude vše v pořádku 🙂

jaja.m
20. říj 2011

@zdeniii Tak to moc gratuluji🙂.Myslíš?Já sem si taky myslela,že je to mimi,ale ta porodní asistentka mě tak usadila a vylekala.Skoro se mi vysmála,že jako prvorodička ještě nic nemůžu cítit natož aby se mi udělala boule,přitom i manžel to cítil,opravdu tvrdá boule

zdeniii
20. říj 2011

@chanellka určitě bude a když ne, tak věř že se to vysvětlí 🙂

zdeniii
20. říj 2011

@jaja.m ale prd, at si povídá co chce 🙂)) je to miminko 🙂)) já malou taky cítila někdy před 17tt 🙂 a boule se mi dělají i teď jak se tam prdelí :_)))

chanellka
20. říj 2011

@finka13 ahojky nám vyšla genetika riziko 1:7000 a je to prý dobrý, někomu to vyšlo 1:5000 a je to taky dobrý tak si myslím, že tam bude velké rozpětí 😉 ničeho se neboj určitě to bude v pořádku 🙂

jaja.m
20. říj 2011

@zdeniii Tak si mě uklidnila🙂.Já sem hned jak sem přišla domu zkoumala na internetu co to to tvrdnutí dělohy je a docela sem se vystrašila...Dneska se budu ptát na výsledky těch tripple testů,tak snad budou ok.Teda já sem myslela,že se budu nervovat jen ten první trimestr,ale ono je to pořád horší🙂

zdeniii
20. říj 2011

@finka13 ahojky, napsala jsem ti dlooouhý příspěvek a přišla dcerka na něco máčkla a byl fuč, tak to zkusím znovu :_))
Ničeho se neboj, určitě to vyjde v pořádku a když ne tak se to určitě vysvětlí. je spousta možností. Nevím jak u vás ale tady se dělají testy z krve 2x a to v 10tt a pak v 15tt a až poté se vyhodnocují. V prvním těhu mi vyšlo všechno v pořádku a tak jsem si ani nepředstavovala že by ted bylo něco jinak a ejle, výsledky vyšly špatně - pravděpodobnost nějaké vady 1:75 (což je stejěn něco kolem 1 procenta). Bylo mi doporučeno další vyšetření ultrazvukem a odběr plodové vody na který mi přišlo jít zbytečné, ale manžel to chtěl a tak jsem nakonec šla. Dneska mi volali výsledky a všechno v naprostém pořádku, takže opravdu ty testy z krve vychází často falešně pozitivně, jak jinak když to vyhodnocuje počítač na základě nějakých průměrů, že 😀 A jsou přesné něco kolem 65 procent myslím, že ase uvádí...
Ale i tak jsem nakonec ráda, že jsem to podstoupila, aspoň máme fakt jistotu a kdyby to dopadlo špatně tak má člověk možnost se s tím nějak vyrovnat. Já bych stejně prcka pryč nedala i kdyby to dopadlo špatně!
Držím palce ať je všechno v pořádku, nemá smysl se tím teď stresovat, to neprospívá ani tobě ani miminku 😵

chanellka
20. říj 2011

@jaja.m no teda co to máš za asistentu 🙂 ta by tě měla odporovat a ne tě uzemňovat...

Holky nepřemýšlíte některá o soukomé porodní asistentce, která s vámi bude u porodu, kamarádak tady v Brně měla tak zaplacenou paní Blanku Čermákovou a říkala teda že to je celkem drahej špás ale že to bylo super 🙂 že se cítila opečovávaná a pod kontrolou...

zdeniii
20. říj 2011

@duschankova ahojky, týjo já se moc nesledovala abych pak nebyla zklamaná... ale je pravda že výtok byl, vůbec se to tam nějak začalo připravovat... jen vydrž test ti ukáže 😉 Určitě bude brzy pozitivní 😉

zdeniii
20. říj 2011

@jaja.m ono by člověk mohl mít nervy do porodu 🙂 a pak zase i dál co doma s prckem 😀 takže klíííd 😀 nemá to smysl 😎
Až ti bude tvrdnout děloha to poznáš :_) to se ti neudělá jen boulička ale ztvrdne třebas celý dolejšek... 😉

zdeniii
20. říj 2011

@chanellka já měla domluvenou dulu, ale nakonec jsem nějak věděla že to zvládnu a taky jsem sebou měla muže.
Teď se s ní zase chci domluvit, tak uvidíme 🙂 jestli ji nakonec budu mít nebo ne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru