Oznámení druhého těhotenství rodičům, reagovali mlčením

u1230
30. bře 2018

Ahoj, měla jste to některá? Oznámili jste rodičům, že čekáte po roce a dvou měsících další miminko a oni na to zareagovali mlčením? Žádné slovo, žádný úsměv a pak....jakoby nic a mluvilo se dál jakoby se nechumelilo až mi to bylo trapný...pak po půl dnu otázka, zda je to jistý a jestli jsem byla u doktora. Takové otázky neměli ani když jsem byla poprvé těhotná....připadám si jako bych něco špatného provedla. Takovou reakci jsem vůbec nečekala a dost me to teda vzalo.

karakalka
30. bře 2018

@u1230 Hele u nás byla při oznamování třetího dítka u mého táty radost a ze strany mojí matky jen komentář - "To si děláte prdel".... 😀 Takže lepší by bylo asi i mlčení.

lv
30. bře 2018

@karakalka u nás "to nemyslíš vážně!"

ditta01
30. bře 2018

U nás u druhého to snad nemyslíš vážně si děláš srandu ne 😐

normalnimatka
30. bře 2018

tak já bych tě taky předně litovala:D tak bych asi taky čučela. já osobně nechápu, ajk si někdo tak brzo po sobě může pořídit děti, a ještě dobrovolně:D ale je to tvoje věc a když jste s tím takhle spokojený, samozřejmě bych vám pogratulovala atd. ale prvně bych asi taky koukala chvíli, než bych se vzpamatovala:D
zkus si to nebrat osobně;).... asi si pod tím taky představujou spíš problémy, to zkloubení dětí atd, než tu radost z dalšího vnoučete.

nikan
30. bře 2018

Tak já teda třetí těhu ale s nynějším partnerem druhé. Minulí víkend jsme to oznámili mým rodičům a ty byly nadšený i když chvilku nechápali. Partnerovo rodičům se ani říct zatím nechystáme. Jsem momentálně v 17tt.Já bych se tím netrápí asi potřebuju chvilku na vstřebání než se začnou radovat.

zajacica9
30. bře 2018

úplně ti rozumím... my oznamovali těhotenství, když bylo staršímu dítku devět měsíců. Jenom se zeptali, zda to bylo plánované (?!!), a pak si povídali o něčem jiném.. A my přitom měli takovou radost! Nic špatného jsi rozhodně neprovedla! Jasně, kdo chce, bude za tím vidět jenom problémy a starosti. Pro nás to byla - a je - obrovská radost, a některé věci se mi zdáli mnohem snažší, než s dětmi dál od sebe. Děti mají skvělý vztah, a budou mít někoho k sobě do života... Doporučuji setkání s někým, kdo je na stejné vlně jako ty, a potěší tě 🙂

hermelinah
30. bře 2018

U nás se to tak tak nějak hned zakecalo... Ani nevím co si tenkrát mysleli, ale teď - jednomu bude 5, druhému 3 a babka s dědou sou šťastný ♡ Žádný stres a strach, je to jen první reakce, už za pár dní bude vše jinak 🙂

2hanah
31. bře 2018

@u1230 U mého druhého dítěte asi ještě hůř, tehdejší tchánovci se s námi dva měsíce po tom vůbec nebavili a švagrová místo gratulace dokonce běžela brečet (svoje děti má) a už mě ani nepozdravila, když jsme odcházeli a zbytek rodiny taky dělal spíš jako kdybychom nic neřekli. U vlastních rodičů to mrzí asi ještě o trošku víc, ale i tak jsou to děti jejich syna a já jim nic neudělala, dodnes to nechápu.

swetlusska
31. bře 2018

mě by matka řekla "to sem na vás zvědavá, kdo vám bude hlídat". Na první dítě odmítala reagovat, dělala že to neslyší a pak něco ve smyslu, hlavně aby nebylo postižený. Přestala jsem se všem svěřovat a je to tak lepší.

uzivatelkapetra
31. bře 2018

No já jsem poprvé těhotná a tchánovci neřekli ani popel. Až když jim manžel později asi řekl, že mě to od nich mrzelo, tak alespoň tchán nám pogratuloval. No že mám tchýni saň už jsem zvyklá, ale občas mě ještě dokáže zarazit🙂

marii90
31. bře 2018

Asi jsou v soku z toho vekoveho rozestupu. Ale ja taky beru cim mensi rozdil, tim lip. Pravdepodobne to proste vubec necekali. Ja kdyz to oznamila tatkovi, tak to do ted jakoby ignoruje, mamka rika, ze nechce nic zakriknout, dokud nebude na svete. Taky jsem cekala jak prvniho kluka v rodine uvita a bude nadsenej.... No kazdopadne si nenechte zkazit radost😊

u1230
autor
31. bře 2018

@normalnimatka no mohlo by to byt i driv. Az se to narodi, tak prvnibu budou skoro dva. Me nasi, jako druhorozenou meli po dvou a pul letech. A manzelova maminka jen po roce a dvou mesicich....a taky si rikam, ze s tim mohli pocitat, kdyz mam rodicovskou nastavenou di dvou let veku.takze ditko je plánované....diky za nazor, osobně si to neberu

verunka045
31. bře 2018

U nas tchýně rekla, ze potrat bude nejlepsi reseni. Věřím, ze Te to zamrzelo ale prd na ne! Za chvili se budou těšit s Vami 🙂

u1230
autor
31. bře 2018

@swetlusska no právě.moje mama nehlida.bydli od nás tricet km a chodi do prace. Jednou hlidala o vikendu asi dve hodiny, kdyz jsem jela za dedou. A kdyz jsem druhy den chtěla jet za dedou jeste jednou, tak mi matka rekla, ze mi ditko nepohlida, ze s nim nic doma neni schopna udelat. Takze nepocitam, ze bude nejaky dite hlidat...To manzelovi rodice jsou zlati.rozumim si s jeho maminkou lip než s moji mamou. Ale dost me to zamrzelo, tu reakci jsem fakt necekala.

nc30
31. bře 2018

Segre takovym mlcenim reagovali na prvni😔🙈Neres a uzivej si to predevsim ty...tve rozhodnuti,tvoje radost a laska...

mamina1995
31. bře 2018

Me po 6nedeli na kontrole rekli ze cekame miminko 😂 v rodine to bylo napjate a poslouchala jak se zblaznim a ted?? Jsou s toho 2. Prcka uplne mimo a milujou kluky. A co vic? Cekame 3! 💙💙💙

mamina1995
31. bře 2018

@verunka045 😂😂🤷🏼‍♀️ Nene?? Rekla bych ji at jde do...

verunka045
31. bře 2018

@mamina1995 Fesacci 🙂 Jo, ted si hraje na milujici babicka ale ja ji to nikdy neodpustim!

mamina1995
31. bře 2018

@verunka045 Nedivim se ti 😉

swetlusska
31. bře 2018

@u1230 Tak to ber tak, že máš aspoň rodiče od manžela OK, to je přeci taky dobrý...já nemám na normální hlídání nikoho a s mámou se hádáme a s tchýní si nerozumím :( Druhé dítko ani neplánujem, nezvládla bych to sama, první je hyperaktivní a nikdo fakt nepomůže.

kituska20
31. bře 2018

Bylo to sice až po 18 m ale reakce mojí mámy “To snad nemyslíte vážně!” A tchýně “To si děláte prdel?” 😂😂😂👊🏻 Děti milujou🙂

mamina1995
31. bře 2018

@kituska20 Presne. Nakonec se s tom smiri kazdy a deti pak milujou 😂❤️

codal
31. bře 2018

Já čekám druhé plánované,dceři budou dva, až se narodí.Jedina reakce švagrové na to,že jsem těhotná byla: "už zas?" Taky zamrzelo...ale oproti některým jiným reakcím je to ještě zlatý...

marii90
31. bře 2018

Jak to tak ctu, tak hodne pribuznych vypusti proste prvni myslenku, ktera jim padne na jazyk, nez by nejprve premysleli nad dusledkem. Taky cekam neco takovyho ale 😂
Kdyz jsem sla tenkrat babicce predstavovat manzela (rozvedeny, tenkrat 11 leta dcera z prvniho mazelstvi), tak na plnou hubu rekla: "No, to bych teda necekala, ze zrovna ty skoncis s rozvedenym a s harantem!" 😂 Ale tak bylo 76 a proste byla takova prostoreka, tak jsme se tomu spis zasmali, protoze jsem ho na jeji reakci pripravovala predem, ackoli tohle jsem necekala ani ja, ale manzela mela jinak rada ☺
Chce to asi hodne nadhled a pevny nervy... treba jim to dojde zahy, ale uz se nedokazi omluvit.

dc2015
31. bře 2018

@mamina1995 Kluci jsou krásní. Ale kdybych byla vaší maminkou, první co by mě napadlo by bylo: "Jak to ta moje holka dá..." Mám syna celkem náročného a druhého čekáme tak, že rozdíl bude necelé 3 roky a někdy si říkám, jak to dám... Rozdíl cca 10 měsíců je pro maminku opravdu velice náročný (aspoň většinou), a tak obavám převyšujícím nad radostí rozumím... Na druhou stranu po překonání toho náročného startu to bude úžasné pro děti... I pro všechny okolo. 🙂 Obdivuju maminky, co zvládnou a nezblázní se :D Ale náš syn je fakt paličák, na všechno od mimina svůj názor, vzteklounek... chytrý, šikovný, ale hodně živý a někdy je to síla. Ono nejde srovnávat obecně.

dc2015
31. bře 2018

@codal Mě se vlastní ségra zeptala: "A to jste chtěli?" Ale beru to tak, že jim mimi nejde a my už čekáme za tu dobu, co se oni snaží, druhé a musela to zpracovat. Ale jako jo, no... ty reakce občas překvapí :D Tchánovcům jsme to neřekli, našli těhotenské vitamíny a reakce byla: "Vitamíny pro těhotné, nechcete nám něco říct?" A pak jen: "Ty jo, vy jedete..." No, taky žádná bouřlivá radost :D U prvního tchán reagoval: "A už je to jistý?" :D

absintka19
31. bře 2018

@mamina1995 juuuu, moc gratuluju, taky se uz moc tesime na druhe a pak hned treti 🌞🐣🌷🐥

letadylkokane
31. bře 2018

@u1230 ahoj, ja budu za tri tydny rodit, male je necelych 22 mesicu. A kdybych nepotratila, mohla mit dcerka sourozence uz ve ctrnacti mesicich. Prvi ditko vsichni obreceli stestim, druhe tehotenstvi se ptali, zda bylo planovane a ze si nakneme, kdyz budou tak jratko id sebe. A ted s timto tehu nam vsichni rekli, ze jsme cvoci, ale smali se u toho. A kdyz s manzelem rikame, ze chceme dalsi, tak uz jen komemtuji ve stylu, ze jsme si na tu smecku alespon poridili dobry auto 🙂

codal
31. bře 2018

@dc2015 moje maminka na to přišla tak,že jsem ji volala,jestli by nemohla přijet,protože jsem prozvracela celý dopoledne,tak jestli by nepohlidala chvilku malou.Prijela a mezi dveřma mi řekla:"ty jsi těhotná, co? To budeš mít teda mazec,no, jak jste si to vymysleli." Žádná radost,nic.Obrecela jsem to..ale teď už se těší...jako spousta lidí byla překvapená,že je to brzo,ale my to tak plánovali a vyšlo to přesně,jak jsme chtěli. Měli jsme štěstí.

dc2015
31. bře 2018

@codal Já myslím, že ty mamky spíš v tu chvíli myslí na nás a na to náročné, co nás čeká... Ale chápu, že to zamrzí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru