Pes - bojím se, že dostanu toxoplazmózu/toxokarózu

bbibianca
25. pro 2014

Zdravim, mozna jen plasim ale chci znat vas nazor. Mame v planu jet zitra ke tchyyni ktera ma psa na pul doma na pul venku. Ten pes nebyl nikdy ockovany ani odcerveny a ja mam strach abych nedostala toxoplazmozu. Jiz jsem 3 x potratila z neznamych pricin a proste se bojim. Uz jsem manzela poprosila aby doma rekl ze pes doma nebude alespon v nasi pritomnosti, ale presto... Se tam vali atd. Vcera se ke mne choulil a chtel se mazlit. Moc mi to prijemny nebylo. Rada bych znala vas nazor. Dekuji.

maky_s
25. pro 2014

Ahoj, nevím, odkud máš info, ale na infekčnímmi říkali, že tyhle nemoci můžu chytit od koček a při konzumaci zvěřiny..Nevím, jak je to když se pes neočkovaný, ale nemyslím si,že by ses něčím mohla nakazit. Pokud si chceš bý jistá, poraď se se zkušeným a spolehlivým veterinářem a nebo na tom infekčním..Ti by určitě měli vedět co za nemoci mohou přenášet psi..Pro tvůj klid snad budou u tchýně respektovat tvé přání a pokud ne, raději bych je zvala k sobě a tam nejezdila.. Držim palce a přeju ať je vše v pořádku!! 😉

martaveg
25. pro 2014

@bbibianca Zbytecne nestresuj, tyhle infekce primo od zvirat chyti fakt jen clovek ktery nedodrzuje ani zakladni hygienicke navyky.. vetsi pravdepodobnost ze toxo chytis je z nedostatecne tepelne upraveneho masa nebo neomyte zeleniny..
btw. testy na toxoplazmozu ti jeste nedelali?

padura
25. pro 2014

Ahoj, toxo určitě nechytis. Prenasi ji kocky a muzes ji chytit napr. Z neumyte zeleniny, tedy tam, kde se vyskytuji kočky... Doporucuju si neco o toxo precist. Ockovani psu je dane zakonem, je opravdu neocko? Riziko vidím v tech cervicich, atp. ale pokud ti vylozene neolizne pusu, ak bych to neřešila. Těhotenství neni nemoc . 😉

bbibianca
autor
25. pro 2014

Moc dekuji za uklidneni. Budu apelovat na manzela aby ho nechali na dvore. No ockovany ani odcerveny neni. Maji ho doma / na dvore je tedy min. Riziko ze by se neco stalo. Je to domaci mazel, ale ra hygiena tam na prvnim miste urcite neni...☹

alboo
25. pro 2014

neplaš... očkování jako prevence nákazy pro těhotné je blbost, pes se očkuje ze zákona proti vztekline (což ti opravdu nehrozí, leda že by tchýně bydlela někde ve vychodním Slovensku, Maďarsku, Ukrajině a tak) a pak proti pár infekčním psím nemocem, který pro člověka nejsou nebezpečný. odčervení je jiná věc, ale toxoplasmózy bych se fakt nebála. A pokud nejsi prase a umeješ si před jídlem ruce, tak ani řádnýho parazita chytit nemůžeš... my máme psy doma (sice očkovaný a odčervený) a ani mě v těhotenství a ani našemu 4.m dítěti se nic nestalo 🙂 to že si opakovaně potratila, mi je líto, ale pes ti to rozhodně nespůsobí, spíš mi řešila jeslti nemáě nějakou krevní mutaci nebo tak něco

petrasipkova1
25. pro 2014

@bbibianca Taky máme psa co vyběhne na dvůr, pak domu, pak ven, pak domu ... 🙂 . Rozhodně si po každým pohlazení nemyju ruce, pes není prašivý,pokud nejí opravdu jak čuně, tak červíky nemá, alespoň ta naše od štěňátka neměla. A očkuje se povinně proti vzteklině a tu taky určitě nemá. Doufám, že po každým nákupu, cestě MHD apod. si dezinfikuješ ruce. Těhu není nemoc. A je hnusný vyhazovat psa co je někde doma. Pokud tam máš něco chytit, tak je jedno, že pejsek bude na tu chvilku venku, domácnost je zamořená celá 😉 . Držím pěsti ať to teď vyjde, ale tohle nervování tomu fakt nepomáhá, pořád mi běží v hlavě BE HAPPY... Krásné Vánoce,

evaamy
25. pro 2014

O toxoplazmoze jsrm slysela spis ohledne koček a to tak, ze by tehotna neměla přijít do kontaktu s kocicima fekaliema, tzn necistit kočičí záchod a dodržovat při styku s kočkou hygienu rukou. Ale tchyni by snadnezabilo, kdyby ti vyšla vstříc a psa nechala na dvorku nebo teď v zimě někde v garazi

zmrz_lina
25. pro 2014

Očkování je povinné pouze proti vzteklině, další očkování je proti infekčním nemocem, které nemůžeš chytit. A k odčervování - každý dobrý veterinář už dneska preventivní odčervení ani nedoporučí. Ani WSAVA (Světová asociace veterinářů malých zvířat) preventivní odčervování nedoporučuje, má se jednou za čas udělat koprologické vyšetření a až na základě jeho výsledků případně odčervit.
Já mám doma psa, který nebyl preventivně odčerven už přes 2 roky 😉 Koprologie je v pořádku, není tedy důvod psa nacpávat chemií preventivně.

veronikakim
22. dub 2015

Holky, potřebuju radu..Jsem nová, nevím, kam přihodit dotaz..Nechali byste odstranit zubni kamen(silny) fence, ktera ma sice jen 10 let ale je nemocna a zbyva ji poslednich par mesicu?..:( Je narkoza moc nebezpecna? ja myslim, ze ano a nechci ji trapit, znama ma ale jiny pohled..Co vy na to?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru