Pocit cizího tělesa v hrtanu. Čím to může být?

michaela1990xx
19. črc 2020

Dobrý večer, už druhý den mám pocit cizího tělesa v hrtanu. Jsem ve 32.tt. Nevíte čím to může být? Není to treba tim, jak mi tam tlačí deloha?

amazonkajanik
19. črc 2020

@michaela1990xx doufám,že ses jen spletla v názvu,nebo si opravdu myslíš,že by děloha mohla tlačit na hrtan? Leda,že bys byla hříčka přírody a měla dělohu v hrudním koši ...

michaela1990xx
autor
19. črc 2020

@amazonkajanik jsem zdravotak, vim jak mame uložené orgány, ale tím jak se zvětšuje deloha, tak se samozřejmě posunují organy nahoru. Tady at dá člověk jakykoliv dotaz, tak ho polovina lincuje 😀

michaela1990xx
autor
19. črc 2020

Nemyslela jsem to tak, že přímo deloha tlačí na hrtan, ale jak se mi tam tlačí deloha, tak se všechno posunuje 🤷‍♀️😉

amazonkajanik
19. črc 2020

@michaela1990xx pro mě za mě je to hloupost a můžeš mít náběh na anginu ...

drep
19. črc 2020

A jak se projevuje ten pocit? Dýchání? Polykání? Kašel? Dušnost? Hrtan je výtečně inervován, cizí těleso v hrtanu není k vydržení.

michaela1990xx
autor
19. črc 2020

Napadla me štítná žláza a jen jsem chtela vědět jestli to tak treba někdo taky nemá v těhotenství. Jestli to k tomu patri.

michaela1990xx
autor
19. črc 2020

@drep při polykání

michaela1990xx
autor
19. črc 2020

@amazonkajanik angína to opravdu není

drep
19. črc 2020

@michaela1990xx tak to pak není pocit, který vychází z hrtanu, ale spíš z jícnu a pak bych to klidně na dělohu svedla-roztahuje se, zvyšuje nitrobřišní tlak, zhoršuje se vyprazdňovaní žaludku. Zkusila bych pantoprazol nebo ranisan

amazonkajanik
19. črc 2020

@michaela1990xx on právě tvůj úvodní dotaz zní fakt jako že má tlačit děloha a to spíš ti dá pak pořádně zabrat prcek,když bude počítat žebra,apod.
Jestli je to pro tebe nesnesitelné,bude lepší navštívit orl,než tady na dálku spekulovat

aselluska
19. črc 2020

Cítila jsem zhruba ve 29tt tlak, nebo pocit něčeho v jícnu. Vzbudil mě pocit těžkosti na jednom určitém místě jako bych tma něco měla. Napít se nepomohlo, trošku lepší to bylo při jídle. Pak když se to opakovalo večer mě napadlo, jestli to nebude ze stresu a zřejmě bylo.

michaela1990xx
autor
19. črc 2020

@drep děkuji za cenné informace 🙂 Treba by to i ten jicen mohl byt, ale hned pod hrtanem, nebo to spíš cítím víc nahoře.

michaela1990xx
autor
19. črc 2020

@aselluska stres nemám žádný, ale přesně jak popisujete, pocit něčeho na stejném místě.

michaela1990xx
autor
19. črc 2020

@amazonkajanik ano je mi jasné, že je lepší navštívit odborníka, ale nerada chodím k doktorům. Znáte to, kovářova kobyla... Tak sem si rikala, ze se s tim treba nekdo setkal pri těhotenství a rekne mi, ze je to normální.

drep
19. črc 2020

@michaela1990xx jak jsem psala výš, hrtan je hodně inervován (je pro nás naprosto zásadní a proto si tělo na jeho ochraně dává záležet). Nevím, jestlis někdy viděla nedostatečně sedovaného pacienta s endotracheální rourkou. Ten clověk chce buď vyrvat tu věc nebo umřít, je to opravdu maximálně nepřijemné, bolestivé, k nevydržení. Ale blokace vyprazdování žaludku může vést k pocitu blokace i jícnu. Jinak anatomicky začínají hrtan i jícen ve stejné úrovni, takže “moc nahoře“, proto hrtan nesedí. Šla bych nejjednodušší cestou a zkusila bych výše zmiňované léky

amazonkajanik
19. črc 2020

@michaela1990xx trpím léta na pálení žáhy (vředy na dvanácterníku),ale poslední trimestr bylo peklo a nutilo mě to ke kašli a měla jsem pocit,jako by mě škrábalo v krku,ale hlouběji. Omeprazol jsem nemohla,rennie nepomáhalo. Jediné,co zabralo,nealko pivo

ejmate
19. črc 2020

@michaela1990xx nemáš čepy na mandlích? Já jsem měla jednu dobu pocit že mám něco v krku, přesně jak píšeš, při polknutí. Podívala jsem se do zrcadla a na mandlí jsem měla takový bílý flíček. A protože jsem hroznej rejpal, vytáhla jsem to pinzetou a ten pocit zmizel. Ještě se mi to časem udělalo asi jednou nebo dvakrát. Na netu jsem našla že jsou to čepy na mandlích. Může jít o banální zánět nebo i o projev horšího onemocnění. Lepší zajít k lékaři.

alcar
19. črc 2020

@michaela1990xx nemuze te palit zaha? Nebo bych si nechala zkontrolovat stitnou zlazu.

palja
19. črc 2020

@michaela1990xx já jsem měla silné pálení žáhy, dalo by se taky říct, že jsem to pociťovala jako cizí těleso v jícnu. Bylo to okolo 33tt,vždycky odpoledne a večer, nemohla jsem kvůli tomu ani spát. Jediné, co mi trochu pomohlo, byla sklenice studeného mléka. Bylo to jak kdybych měla poleptany jicen 🤷‍♀️

michaela1990xx
autor
19. črc 2020

@alcar zaha mě paliva, ale tohle je jiné, taky me právě napadla ta štítná.

lavita
20. črc 2020

@michaela1990xx mě takto začala štítná

saja13
20. črc 2020

@michaela1990xx štítná žláza měla sem stejný problém a beru prášky na štítnou zlazu a v pohodě

hojda
20. črc 2020

Tak už zbývá jen ten covid, ne? 🙂

daisymaminka
20. črc 2020

@michaela1990xx Mě napadla jen štítná žláza...

linee
20. črc 2020

Prvni, co mne napadlo bylo stitna zlaza...ale mne ji zjistili uz na zacatku zehotenstvi...pokud ti nedelali primo vysetreni, zajdi si...pokud budes kojit, je to zatez a muzes se s tim dlouhodobe potykat....je to jenom o jednom odberu krve navic

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru