Pohlaví, babské pověry. Co znáte vy?

positivemind
18. pro 2021

Ahoj, diskuze pro pobavení.
Jaké znáte všechny babske pověry dle kterých poznat pohlaví miminka? 😄
Já znám podle tvaru břicha, kyvadlo, podle staří krve, podle stavu pleti a vlasu, test s jedlou sodou.
Potom jsem na diskuzích narazila, že podle tepové frekvence nebo hcg. Co znáte vy?

anpineapple
18. pro 2021

@positivemind Není to uplne “Babska rada”, ale podle čínského kalendáře 😀

marselina
18. pro 2021

@positivemind taky podle chuti během tehu, nevolnosti. Je toho mraky. Jsem těhotná po treti, tohle tehu úplně jiné, zvracela jsem jako divá a čekáme chlapečka( třetího ) i když veškeré příznaky holcici.

luckawm
18. pro 2021

@positivemind já znám jen se špatnou pleti, že holcicka bere krásu a já jsem měla tak krásný a silný vlasy a nehty a nádhernou pleť, že mi nikdo nevěřil, že čekám holku 😀🙈

littlebee124
18. pro 2021

@positivemind Když das do moci jedlou sodu, tak holka nedela nic a u chlapečka by to mělo bublat, ale když sem to zkusila, nedělo se nic a čekám kluka. 😃 Potom myslim, ze prave prso větší je kluk a levé holka. Chut na sladké je u holky na slané u kluka.
Doporučuji juknout i na YouTube videa. Já teda měla většinu babskych rad na holku a je to opačne 😀

95newmommy2020
18. pro 2021

Já znám ještě s klíčem. Když si vemes klíč do ruky, tak z jaký strany ho vemes. Když ho vemes z ty strany, co je kulatej- je to kluk. Když ho vemes z ty strany co se dává do zámku- je to holcicka. Pak podle polohy placenty někdy do 8 tt z těch prvních utz. Pokud je v levo-je to holka, pokud v pravo kluk. Říká se tomu ramziho metoda.
Co se tyče tepu, tak to bylo úplně mimo. Mám kluka a Tepovku měl vysoko 184. 😄 Jedla soda mi nikdy nešuměla, zato manželovi jo.

daasqua
18. pro 2021

U nás to docela sedělo. Holka - chuť na zdravé a sladké (ovoce), vyšší tep, vyšší hcg, horší pleť, sex 2 dny před ovu, ráno malé nevolnosti, myslím že i čínský vyšel. Kluk - chuť na slané a kyselé a prasečinky, nižší tepovka, nižší hcg, pleť tak normálka, sex v ovu, ráno bez nevolností. A jídlo před těhu jsem měla taky přesně (holka - jedla jsem zdravé a málo, hodně vápníku a hořčíku, kluk - jedla jsem hodně masa, sodík a draslík).

odeta07
18. pro 2021

@anpineapple ten mi 1x vyšel a 1x ne 😁

odeta07
18. pro 2021

@positivemind já sem to u dětí měla až na tvář břicha obráceně.

Měla jsem u holky:
Kulaté břicho do stran (má být u holky)
Chuť na sladké a nezdravé
Krásnou pleť
U kluka:
Břicho do špičky (sedí)
Chuť na kyselé, z uzenin mi natahovalo
Pleť hrůza

A teď si vyber u každého jinak 🤣

jirovapa
19. pro 2021

@positivemind mám dvě holky a teď čekám kluka. První dvě těhotenství jsem byla nateklá, tlustá a měla jsem akné (vždy jsem přibrala cca 20kg a jedla jsem normálně). Nyní mám hezkou pleť, přibrala jsem zatím jenom 8kg a to mám měsíc do termínu porodu. Břicho je spíš do špičky než u holek, to jsem ho měla obrovské a kulaté. 🙂 Jinak nevolnosti, bolesti zad apod. jsou stejné jako u předešlých těhotenství.

kyticka569
21. pro 2021

@positivemind Mám teda holku i kluka, tak můžu porovnávat. U holky jsem měla o dost silnější nevolnosti. Cítila jsem se hrozně snad až do 20tt. Zato jsem měla krásné vlasy i pleť. Prostě jsem celkově vypadala líp. U kluka byla pleť samý pupínek. Takže jsem to měla přesně opačně. Nevolnosti u chlapečka nebyly tak hrozné. Jiné rozdíly jsem nepozorovala. Tvar břicha jsem měla podobný u obou dětí. 🙂

jadadee
21. pro 2021

Taky to není úplně babská rada - Jonasova metoda, u mne to teda vyslo u obou deti - mam kluka, pak holku 😁

positivemind
autor
22. pro 2021

@jadadee, jo, tak dle něj mám první dítě holku. Jenomže je to kluk. Asi špatný postavení luny.😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru