Pozitivní NT screening, stalo se vám něco podobného?

orchidejka
1. říj 2013

Ahoj holky, vyšel mi pozitivní NT screening. Výsleden na downův syndrom 1:28 ☹. Zítra jdu na genetiku. Stalo se vám něco podobného? A jak jste dopadly?
Dík

betysek
1. říj 2013

Nemám osobní zkušenost, ale známá měla výsledek 1:12 na Downův syndrom. Šla na plodovku a výsledky byly v pořádku. Teď má zdravou a krásnou holčičku. Držím pěsti, ať to dopadne dobře.....

orchidejka
autor
1. říj 2013

@betysek děkuji 🙂

pistalinda35
1. říj 2013

@orchidejka ahoj , buď klidná. Já měla ultrazvuk při screeningu v pořádku, ale vyšla mi špatně krev. Když dali tyto výsledky dohromady , vyšlo riziko Downa 1 : 15. Hodně jsem se vystresovala. Okamžitě mi provedli odběr choriových klků z placenty a druhý nebo třetí den jsem měla výsledek na Downa + ty dva další rizikové chromozomy, že je vše v pořádku. Do měsíce byla hotova celá genetika a mimi je zdravé. Držím moc palečky, ať ti to dobře dopadne !

blondynka400
1. říj 2013

@orchidejka je to jenom test určující pravděpodobnost.... Navíc jeho spolehlivost je cca 83%.. Kolik bylo šíjové projasnění? A nosní kůstka byla přítomna? A víš hodnoty z krve?
Podle týdnů se udělá odběr z choriových klků nebo se pak počká do cca 16tt na odběr plodovky. Neboj, nic není ztraceno. Viděla jsme mnohem horší poměry a bylo to zdravé mimi. Ono NT nejsou zdaleka tak neomylné, jak se o nich tvrdí, taky záleží na provedení... (v jakém týdnu ti byla brána krev a kdy byl dělám UTZ?)

orchidejka
autor
1. říj 2013

@pistalinda35
@blondynka400 holky, šíjové projasnění je prý v pořádku, nosní kůstka taky . UTZ naprosto v pořádku, ale krev úplně špatná. Jsem z toho docela v prdeli!!! Podle MS jsem 13+2 podle UTZ 12+3. Krev mi brali minulý týden, což znamená podle MS 12+2 a podle UTZ jsem tenkrát byla 11+2....

blondynka400
1. říj 2013

@orchidejka a kolik ti je jestli to není tajné (ono to má dost vliv)? A ty hodnoty víš? Ta krev byla odebrána maličko později, ale ne tolik, aby to vyšlo kůvli tomu špatně. Bohužel tohle je nešvar u NT v čr na většině pracovišt, krev se odebírá pozdě. Je to jak u triplů a pak se diví, že vychází špatně...
Ještě fak není nic jisté, i ten poměr ti říká, že je většinová možnost, že je to zdravé mimi. Podle těch týdnů by odběr z klků měl jít, tak pak budeš mít jasno 😉

orchidejka
autor
1. říj 2013

@blondynka400 ty hodnoty nevím. nechala jsem zprávu v autě na parkovišti... jo a je mi 34, rodit budu v 35

orchidejka
autor
1. říj 2013

@pistalinda35
@blondynka400 po těch odběrech, co mi budou zítra dělat se musí ležet nebo můžu normlně fungovat, nevíte? zapomněla jsem se v tom stresu zeptat...

elana
1. říj 2013

@orchidejka jestli Ti budou odebírat choriové klky (CVS), tak je důležité dodržet tak 2-3 dny přísně klidový režim (pokud máš jen trochu možnost, tak ideální je ležet a vstávat jen na WC a sprchu a hodit jídlo do mikrovlnky, uvařit může večer manžel), potom už pomalinku začít fungovat, pokud nejsi na neschopence, tak standardně nabízí provádějící centrum 2 až 3 týdny pracovní neschopnost, pak už se lze vrátit normálně do práce. Riziko potratu po CVS je okolo 1-2% (většinou spíš k tomu 1%, záleží hodně na pracovišti, čím víc zákroků ročně, tím nižší potratovost), ale ten klid je opravdu důležitej, aby se ranka uvnitř hezky zahojila. Tak hodně štěstí.

blondynka400
1. říj 2013

@orchidejka elana to napsala úplně přesně 😉 Takže ty jdeš už zítra na odběr, já to pochopila, že se nejdřív domluvit na postupu na genetiku...
Každopádně přeji hodně štěstí, neboj, určitě to bude v pořádku 🙂

orchidejka
autor
1. říj 2013

@blondynka400 ano, jdu nejdřív na konzultaci na genetiku a pak na odběr...

orchidejka
autor
1. říj 2013

@blondynka400 takže do konce týdne dovča v práci...nebo nemocenská...

blondynka400
1. říj 2013

@orchidejka ono někde ty klky neradi dělají a čeká se až na plodovku. Ono všechno má své pro a proti. Záleží i které hodnoty z krve vyšly špatně a tak. Ale uvidíš zítra ... Radši to fakt chce být v klidu, není cenu někam spěchat 😉

orchidejka
autor
1. říj 2013

@blondynka400 jojo dík za podporu...

alpakovo
1. říj 2013

ahoj, u prvního syna mi to vyskočilo taky, takže genetika a odběr plodovky, ale syn je naprosto zdravý 🙂 Dr. mi říkal, že se to stává i díky rozdílům, kdy krev vezmou, ne vždy se zadaří ve správný termín jak má být 😉

sonka.77
2. říj 2013

@orchidejka Měli jsme riziko DS 1:6. Byla jsem na CVS a vše v pořádku. Doktor, který CVS prováděl mi řekl, že ze všech odběrů CVS je nakonec postižení potvrzeno asi ve 20-30%, takže je velká šance, že mimi je zdravé. Držím palce!

blanick
2. říj 2013

Taky držím palečky!

orchidejka
autor
2. říj 2013

@sonka.77 dik,uz mam vysetreni za sebou a v patek budou vysledky

orchidejka
autor
3. říj 2013

@blondynka400 hodnota NT je 1,7 ,ale krev je asi nejaka spatna. vcera jsem byla na odbery klku,ted cekam na vysledky.

orchidejka
autor
3. říj 2013

@blanick
@sonka.77
@alpakovo
@blondynka400
@elana
@betysek
@pistalinda35 volali mi z genetiky, vysledky jsou v poradku,vsechny tri syndromy vyloucili. jsem stastnaaaaa 🙂 🙂 🙂

blondynka400
3. říj 2013

@orchidejka kočko vidíš, já ti to říkala. 😵 Je to jenom poměr a většinová šance byla, že to bude ok 😉
Jen je hezky odočívej, ať mimi zůstane tam, kde má 😉

betysek
3. říj 2013

Super, tak pěkně odpočívej.🙂

elana
3. říj 2013

@orchidejka no senzace 😵 Tak odpočívej, přeju ať je i ten kompletní výsledek na jedničku a nadále pokračuje krásné a klidné těhotenství až do termínového konce.

sonka.77
3. říj 2013

@orchidejka Super! To je moc dobře. 🙂

neominka
3. říj 2013

@orchidejka Me vysli 15.8 2013 hodnoty screeningu spatne ☹ Nosni kustka pritomna, NT 2.8 a PAPP v krvi0,2. Vysla celkova hodnota ze nam hrozil Downuv syndrom 1:4... 2.9. 2013 jsem podstoupila odber plodove vody a jeste ted den me volali vysledky . Downuv syndrom se potvrdil. 5.9. 2013 jsem porodila nasi holcicku.
Doktor nam rikal, ze ty hodnoty jsou vazne zle, ale vzdy je sance. Bohuzel my to stesti nemeli ☹
Celou dobu jsem se pripravovala na variantu, kdyby se Downuv syndrom potvrdil. A nosni kustka byla pritomna a presto jsme meli Downa ☹ 1:4 byli spatne vysledky... kamaradka mela 1:400 a ma zdraveho kluka...
Drzim palce:-*

neominka
3. říj 2013

@orchidejka jeee ctu, ze mate zdrave miminko, tak to moc gratuluji a moc zavidim 🙂))

viktorka30
30. dub 2014

ahoj děvčata, jak pročítám články jsem ráda že nejsem sama ☹
na prvotrim.scr vyšel 1:87 dow.s jsem na konci 12 týdne tak mi doktor dal žádanku na genetiku. Dnes jsem tam volala s představou že mě pzvou a udělaj utz a uvidí se a dokor mi po telefonu pověděl že jediná možnos v mé případě je odběr klků??? v praze hned v pondělí.
Hledala jsem různé info o tomto zákrou ale v podstatě jen jsem se vyděsila. Chtěla jsem vás poprosit tu, která na tomto vyšetření byla zda-li by mi neřekla jak to probíhá ať vím do čeho jdu.
Je mi 30 let tak jsem odcela zaskočená, myslela jsem si že se to stává holkám ve vyšším věku-
Předem moc děkuji Za informace Lenka.

klaudiesk
3. kvě 2014

Ahoj holky 🙂,
z toho, co si tady čtu přemýšlím, že na žádný triple test ani screening nepůjdu, když máte zkušenosti s tolika špatnými výsledky, které vás leda strašily a pak to dopadlo dobře. Udělal to tak taky někdo tak, že na to nešel? Z přítelové ani mojí strany žádné vrozené nemoci nemáme, tak přemýšlím, že na to nepůjdu. A na serologii jste některá byla?
Děkuju za informace 🙂. K.

betysek
4. kvě 2014

První dceru jsem porodila ve 30 letech, výsledek NT screeningu byl 1:12000, nosní kustka byla vidět vše OK. Druho dceru jsem porodila ve 34. Byla po umělém oplodnění. NT screening vyšel 1:17000, nosní kůstka byla vše ok. První dcera mě defekt komorového septa srdce při narození, samo to zmizelo, ale gynekolog mě pro jistotu poslal na utz ve 22 tt na specializované pracoviště. Tam mi řekla paní dr, že nosní kůstku nevidí a že je divné, že byla vidět při NT screeningu. Doporučila odběr plodové vody. Manžel byl proti, já byla na vážkách. Nakonec jsem podstoupila genetický utz o týden později. Paní dr. potvrdila, že nosní kůstka není přítomna, ale paní dr. mi potvrdila, že i tak může být mimčo zdravé. Žádnou jinou vadu, která by se pojila s Downovým syndromem, při utz nenašla. Přepočítala riziko Downova syndromu kvůli chybějící nosní kůstce a najednou bylo 1:425. Jelikož vím, že riziko potratu po odběru plodové vody je asi 1%, tak jsem nakonec odběr plodové vody. Samozřejmě, že podle utz se nedají s jistotou vyloučit žádné genetické vady. Dcerce teď jsou necelé 2 roky a vypadá to, že bude zdravá, zatím se vyvíjí úplně normálně. Od odběru plodové vody mě odradila i zkušenost jedné mé známé, která má 14 letou dceru, tenkrát šla také na odběr plodové vody, bylo jí řečeno, že na 99% bude mít dcera Downův syndrom, ona se rozhodla, že na potrat nepůjde, její dcera je zdravá......

cocka
16. kvě 2014

@klaudiesk Ahoj, čekám třetí dítě a v žádném těhotenství jsem neabsolvovala tripple testy nebo NT screening.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru