Prenascan - prenatální test. Byla jste některá?

simonabogy
26. srp 2019

Hezký den holky 🌞🌷Chci se jen zeptat pro mou zvědavost 😊 Byla některá z vás na těchto testech a jaké máte zkušenosti?Nedávno jsem si o tom něco četla a jsou to testy z krve těhotné ženy na konci 10.týdne na DS ,ES atd. Je to ještě dříve než se chodi na vyšetření 1.screningu ..Tak me to zajímá je to teda hrazene vse ze své kapsy- 12500 kč 🙄 UFF.. Rozhodla jste se takhle některá z vás sama od sebe, že tam půjdete nebo se na to chodí jen když hrozí nějaké riziko??Snad mi rozumíte jak to myslím.Dekuji 👍

babanci
26. srp 2019

Moje dcera byla. Z 1. screeningu jí vyšlo zvýšené riziko na DS. UTZ naopak bylo přímo ukázkové. Zřejmě jí to ovlivnil věk, byla starší prvorodička. Byla vyděšená a tak jsme ten test zaplatili. 14 000 - v té době, jsou to čtyři roky. Za 8 dní výsledek - dítě zdravé. A opravdu má pěknou dračici. Letos rodila podruhé, čekali jsem podobný scénář, ale nic. Zřejmě už vše v pořádku a má šestitýdenní, zdravou druhorozenou.

simonabogy
autor
26. srp 2019

@babanci děkuji za odpověď a hlavně, že všechno dopadlo v pořádku 👌☺️

nikolatezka
26. srp 2019

Ahoj chtěla jsem se zeptat doktor mě posila ve 20tydnu na ultrazvukove vyseteni druhy doktor mi napsal ze vysetreni je scela zdrama pokud jsem pojistena tim myslel co jestli jsem odkladala pojistku?nebo jestli jsem hlasena na nejake zdravotni pojistovne dekkuji :D

vladka_zi
26. srp 2019

@simonabogy absolvovala jsem Prenascan v obou těhotenstvích (září 2016 a červen 2018). Poprvé jsem měla prvotrimestrální screening negativní (i když jakoby hraničně), v druhém těhotenství už mi vyšel pozitivně na DS. Moje gynekoložka mi v obou případech vypsala žádanku, podruhé jsem sice měla jít na invazivní odběry, ale po UTZ a konzultaci mi doporučili zase Prenascan a já byla ráda. Pro mě dobrá investice, mám 2 zdravé kluky a pohlaví jsem věděla od nějakého 14tt 😁
Z okolí vím, že tento test absolvovalo hodně maminek věkově 36+ (já byla teda "jen" 30+)

hermanecka
26. srp 2019

Ja prenascan i odber plodove vody dobrovolne, tehotenstvi ve 36letech..vim,ze se neda zjistit vse a ze se i porodem muze hodne pokazit,ale chtela jsem vedet,jestli podle testu je mimco ok..mam uz dceru r.2012 a tehdy prenascen nenabizeli.. nejsem maminkou,ktera bude pokracovat v tehotenstvi s miminkem, co nebude zdrave..

simonabogy
autor
26. srp 2019

@vladka_zi děkuji za odpověď. A můžu ho tedy absolvovat i třeba ve věku 29-30 let a dobrovolně pro svůj klid už po tom 10.týdnu těhotenství co všude píšou nebo je to zbytečnost. Mám skoro 1,5 roční chlapečka nic takového jsem předtím neabsolvovala jen klasika 1.a 2.screning .Já první těhotenství měla ukázkový,a tohle me jen zajímá že zvědavosti až budeme mít do budoucna treba jesre miminko 😊👍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru