Špatné mléko nebo slabé mléko?

misa2906
9. zář 2018

Ahoj chtěla bych se zeptat jak poznám ze mám špatné a nebo slabé mléko? Mám 3tydeního chlapečka a ten chce kozu snad každých 20min.
Když mu ji vezmu tak ji bud furt hledá a nebo pláče. Takže mě napadlo jestli nemám špatné mléko.🙄

anazuzzuzana
9. zář 2018

@misa2906 nemáš špatné mléko. Máš jen zdravé miminko které se dožaduje mlíka, aby mohlo spokojeně růst. Já jsem taky první měsíce strávila jen kojením. Koj, kdykoliv chce a jak dlouho chce. Je to na palici občas, ale i když jsem to taky "nechápala", tak to fakt neuvěřitelně rychle uteče a budeš na to ještě s láskou vzpominat

chumlee71
9. zář 2018

Jestli nemá růstový sprut, ten je ve 3. týdnu. Tak může pít častěji. Já že začátku taky kojila pořád a někdy mi přišlo že nedělám nic jiného než že kojím a kojím.

viridie
9. zář 2018

@misa2906 určitě nemáš,neboj 🙂 Ono je totiž kojení i o kontaktu, pro syna prsnik holt středobod vesmíru 🙂 Ano,je to někdy na budku,ale opravdu nejlepší je kojit jak si mimi řekne,prostě to potřebuje
A postupně se intervaly prodlouží

olga_
9. zář 2018

@misa2906 To, že kojíš takto malé miminko v podstatě nepřetržitě je absolutně normální. Na mně takto visí dvojčata (teď už mají teda tři měsíce, ale ty úplné začátky si vybraly v těch hnusných vedrech). Kojení není zdaleka jen pití mléka, je to kontakt, blízkost, stabilizuje dýchání a životní funkce miminka, podporuje trávení (uvolňování prdíků).

no_title
10. zář 2018

slabé ani špatné mléko neexistuje 🙂 kojení není jen o jídle, ale i o kontaktu. Dělá mi to i roční syn. Dostal večeři, ještě užral kus mojí a začal mrčet. Říkám si, přece nemá hlad, vždyť snědl takovou horu jídla. Nu dobře, vzala jsem ho na kojení a nakonec se ukázalo, že se chtěl při tom kojení prostě potulit 🙂. Nějaké časy vůbec neřeš, syn chtěl kojit většinou 4x za sebou co 10 minut a až pak teprve usnul. Nakoj ho, kdy potřebuje. Ideální je kojení v šátku, u toho můžeš i něco dělat a líp v tom spinká.

priefi
10. zář 2018

@misa2906 spatne a slabe mleko neexistuje 😉 spis se snaz udelat rezim v kojeni a at se dostane i k zadnimu mleku a ne jen k prednimu, treba zmen polohu kojeni. Navic muze mit spurt, ten ve 3 tydnech je

misa2906
autor
10. zář 2018

@anazuzzuzana Děkuji za odpověď 🙂 Už ma 4kg. A jak říkáš je to na palici🙄 fakt kojim furt,a opravdu dlouho. ☺️ Takže mužů byt v klidu? 🙂

ladyhacek
10. zář 2018

@misa2906 ve 3 týdnech nastává růstový spurt. Dítě chce kojit častěji.
Měj pestrou stravu a hodně pij. Časem se to opět upraví. Ja kojim cca 30 min a tedy vydrží i 3h, ale zítra 3 týdny a už to pomalu začíná 🙂

viridie
10. zář 2018

@misa2906 A kojíš i v leže ? Nejlepší poloha,páč se člověk povaluje a může třeba civět na film..🙂 Taková malá útěcha,no 😉

andelka
10. zář 2018

Klidně koj jak miminko potřebuje. Je ještě malinké.
Kojení vleže je fajn,neunavuje to tolik.

misa2906
autor
10. zář 2018

@viridie Nene v sedě.. 🙂 v leze mi to moc nejde

viridie
10. zář 2018

@misa2906 ilustrační foto 🙂 Zkus nazkoušet, tohle je pro kojo manévry nejlepčí poloha ! 😁

misa2906
autor
10. zář 2018

@viridie Dobře zkusím to 😁
A když už sme u toho nevíte co s prdičkama? Malej na to hrozně trpí je mi ho až líto ☹️ A to nejim nic co by ho nadýmalo. :/

marketa11112
10. zář 2018

Dej miminku mlicko kdykoli si rekne , tak jak psali holky, cas neres....ja to parkrat pocitala a bylo bezne,ze na me mala byla 25 x za den...ted je ji 14 mesicu a kojim 2x -4 x v noci a 5x -8 x pres den......neresim...kojeni v leze je super...v noci nevstavam, jen se natocim...pres den,kdyz spi syn, dam dcerce vetsinou v leze a povalim se na gauci...jinak je samoobsluzna ...prijde si, stahne mi dekolt a pije casto ve stoje..ja sedim na gauci...kdyz sedim na zemi,povaluje se po me...kojila jsem v bance, na urade,v obchodaku, v aute, na poste, dokonce i v zubarskem kresle...uz to neresim, hlavne,ze mala nejeci..a nejeci mi triletak,ze mala jeci..

viridie
10. zář 2018

@misa2906 některé děti a hlavně kluci na prdy trpí a v drtivé většině případů se to zlomí v cca 4m-jak se začnou více hýbat.Pomahá kmínový odvar,masírovat bříško,existují.i různé kapky.Co se týče diety-tak najet na bezmléčnou dietu může pomoc
Ale omezení je tam dost velké a efekt se projeví az tak po 14 dnech.

kafr
10. zář 2018

Taky jsem první 2 měsíce kojila snad nonstop, bylo to fakt vyčerpávající. Snídani mi připravoval manžel než šel do práce a nosil mi ji do postele, jinak bych neměla kdy. Na oběd jsem tahala krabičky z mrazáku.
Nám na prdíky pomohlo, že jsem PŘESTALA pít kojící čaje! Malou hrozně nadýmaly.

misa2906
autor
10. zář 2018

@viridie už sem vše zkoušela a nic nám nepomáhá☹️☹️

hanve
10. zář 2018

@misa2906 zkus svleknout z plinky, zady k sobe do klubicka a nechat vyprdet nad kyblem/umyvadlem... U male mi to pomohlo, o nejakym bolavym brisku jsem ani nevedela.

begavan
10. zář 2018

@misa2906 zkuste ho po kojeni i mezi jidly ponosit v poloze tygrika, můj syn si u toho vždycky krknul a často se uvolnil i spodek. Taky mu pomáhalo cvičení s nožičkama, mimi leží na zádech a opatrně (kvůli kyčlím) kroužit po směru hodinových ručiček, nebo že strany na stranu.

jupiter2013
18. zář 2018

Nečetla jsem všechny příspěvky. Chci jen říct, že šestinedělí je povětšinou jen a jen o kojení. Mimi má malý žaludek, vejde se mu málo mlíčka a hned je hladové, taky u tebe hledá útěchu. Určitě se to časem zlepší. Teď roste a chce to být trpělivá a být mu k dispozici.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru