Špatné výsledky PAPP ve 12. týdnu. Máte zkušenost?

ivulka1
4. srp 2011

Ahoj holky, byla jsem na sceaningu ve 12. týdnu a vyšly mi blbý výsledky PAPP hormonu (nebo jak se to píše). Po telefonu mi moc nechtěli říct, co to znamená a objednali mě na genetickou konzultaci za tři týdny (už je to naštěstí za týden). Nemáte někdo zkušenosti s těmi výsledky, genetickými konzulatacemi, popř. odběrem plodovky (kámoška mi říkala, že mi jej stejně doporučí). Díky za info, těším se na odpovědi..... Ivana

aaadus
4. srp 2011

Ahoj, já jsem měla špatný PaPP. Na genetickou konzultaci mě poslali hned, protože vyšlo riziko na Downův syndrom 1:61. Tam mě doktorka v rámci možností trošku vyzpovídala (pořád jsem brečela), jestli chci jít na odběr choriových klků, plodovky nebo nic z toho. Zvolila jsem odběr choriových klků (nevydržela bych čekat na odběr plodovky a pak další týdny čekat na výsledky) a ještě ten týden jsem šla na odběry. Domů mi dala papíry, kde jsme museli vyplnit jaké jsme prodělali nemoci + vše od zdravotním stavu rodičů, sourozenců. To jsme ji potom donesli a z toho si udělala závěr jestli není zvýšené riziko nějaké nemoci či vady. U nás to bylo zvýšené riziko srdeční vady a proto nás objednala na ECHO srdíčka ve 20tt. Naštěstí vše dobře dopadlo a máme zdravého chlapečka. Přeji hodně štěstí ať máte zdravé miminko 🙂

fim
4. srp 2011

Ahoj, nám vycházelo riziko Downa na základě tohoto testu 1:50. Doteď si teda myslím, že to bylo nepřesným určením stáří těhu, tudíž jsme hodnotou nezapadali do tabulek...... Ale k věci - nikam nás nehonil a to mi bylo k třicítce, teda ne tam, kam píšeš ty - prostě jsem šla ve 13tt na NT screening, ten dopadl dobře, pak jsme ještě počkali na triply, ty byly taky dobrý a tím se to uzavřelo. U nás se na srdíčko chodí ve 20tt standartně a já coby těhucukrovkářka ještě častěji, ale to už zase bylo sólo, ne k tomuto. 😉
Držím pěsti, ať to dopadne stejně dobře jako u nás a u Aaadus. 😵

janca_dobi
5. srp 2011

Ahojky, taky jsem měla nízkou hodnotu PAPP-A ze screeningu v I. trimestru. Ostatní hodnoty byly v pořádku, dle UTZ také vše v pořádku, jen ten nízký PAPP-A (0,34). Díky této nižší hodnotě mi vyšlo riziko DS 1:890, celkově ale screening negativní. Byla samozřejmě řeč o genetické konzultaci a odběru plodové vody, ale to prý až po výsledcích tripple testů. Ty naštěstí vyšly negativní a tak už mě na plodovku nikdo nehnal. UTZ ve 20. týdnu také v pořádku, ve 30. též a v červnu se nám narodila krásná zdravá dcera. 😵
Držím palečky a věřím, že i u tebe bude vše v pořádku a narodí se vám krásné zdravé miminko. 😉

babulinkab
5. srp 2011

já měla taky nízký papp-a a díky tomu bylo riziko ds něco kolem 1:800, nikdo mě nikam nehnal, zmínila jsem se o tom na uzv ve 20. týdnu, doktorka říkala, že některé znaky se na tom uzv taky dají vypozorovat, dcerka je v pořádku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru