Strach z těhotenství, strií, porodu

vendullka2017
17. zář 2017

Ahoj maminky nebo budoucí maminky ! neplánovaně jsem otěhotněla a neplánuji žádný potrat jen mám z toho veliký strach... Je mi teprve 20 let, s dětmi mám velkou zkušenost pracuji hlavně v mateřské školce jako kuchařka a jsem s nimi ve styku skoro pořád, mam děti moc ráda ale dítě jsem plánovala až tak za 5 let...Ještě jsem si za život toho moc neužila, nikdy jsem nebyla na dovolené teprve jsem začala žít, muj přítel je starší ale připravený odost více než já :D Nechci aby to vyznělo nějak namyšleně ale mohu osobě říct že mám krásné prsa.. a celkově tělo... a mám veliký strach že budu mít všude strie na prsou a na břichu... a vím že pokud mám špatnou kůži tak se mi udělají i přes každodenní mazání... mám strach uplně ze všeho i z porodu... :D stresuje mě to snad každičky den, ano je jasné že ze sveho dítětě budu šťastná a nebudu litovat ale jestli se pak budu divat na sebe do zrcadla a z mých prsou budou po kojení žádné a popraskané a tak všechno vím že muj sexualní život s partnerem už nebude ono... jak to snašíte vy? je tady nějaka maminka která měla i po kojení krásné prsa? Nebo žádné strie? Je pravda že tělo mladší generace se rychleji regeneruje a lépe to snáší? Ja mam 85B malé kulaté hezké.

anetka1701
17. zář 2017

Ve dvaceti jsem měla taky super prsa :D V pětadvaceti (jako stále bezdětné) gravitace začla půsbit a smůla :D Jestli tě tohle na těhotenství stresuje nejvíc, tak věř, že nezáleží na tom, jestli budeš mít teď děti nebo ne...

vendullka2017
autor
17. zář 2017

A myslíš že je lepší ho mit dříve? :D jake jsi měla prsa po prvni kojení?

hofida
17. zář 2017

Mám 3 děti, břicho dostalo zabrat už při prvním těhotenství, bylo mi 23 a stejně mám strie opravdu hodně hlavně po tom prvním. Prsa bych řekla, že se nějak výrazně nezměnila a to jsem každé dítě rok kojila.

vendullka2017
autor
17. zář 2017

četla jsem pár diskuzí maminek a psali že pokud se člověk dvakrát nepřežírá a přibirá poustupně každý mesíc že by břicho ani popraskat nemělo, taky by me zajimalo jestli je pro prsa lepší kojení déle nebo kratší dobu... @hofida

anetka1701
17. zář 2017

@vendullka2017 Prsa v pohodě, břicho taky docela OK - podle mně to je o genetice a nic s tím neuděláš 🙂 Za mně, pokud máš aspon částečně zázemí a funkčního tatínka, tak lépe dříve 🙂

jade85
17. zář 2017

@vendullka2017 promiň, ale 2tt? Jak jsi zjistila, že jsi těhotná? Třeba to ještě nebude tak žhavé a řešíš něco, co se neděje 🙂

vendullka2017
autor
17. zář 2017

@anetka1701 Z toho mám taky trošku strach... máme 2+KK celkem malý byteček... Je to náš vlastní byt ale časem by dítě určitě potřebovalo dětský pokojíček... no možná že kdyby mi břicho nějak rapidně popraskalo jelikož jsem hubená tak by se to dalo určite nějak odstranit v dnešní době... ne? 🙂

vendullka2017
autor
17. zář 2017

@jade85 promiň ale jsem ve 3.-4. týdnu , dala jsem tady termín porodu a samo mi to tady vyskočilo jako 2 týden, mě je to celkem jedno co je tady psané :D miminko v břišku mám u gynekologa jsem byla, ano může se stát neštěstí a můžu o něj do 3 mesice přijit ale to doufám že se nestane... 🙂

beetlejuice1666
17. zář 2017

@jade85 podle me zadala blbe datum. Asi pocita od pozitivniho testu a ne od posledni menstruace.

vendullka2017
autor
17. zář 2017

@beetlejuice1666 častokrát mě píchá v podbřišku a při orgasmu mam nehorázné bolesti jako bych to zrovna dostala myslíš že je to normální?? ☹

beetlejuice1666
17. zář 2017

@vendullka2017 je to normalni, neboj. Pokud to nebude nejaka prudka bolest, spojena treba s krvacenim, nemusis se desit. Bricho me pobolivalo v prvnim tehotenstvi prakticky az do porodu, i kdyz se pricina postupne menila. Ted to same.

hofida
17. zář 2017

@vendullka2017 koukni na břicho svoji mamce a uvidíš jaký máš předpoklady ke striim... Je to genetika, u nás se to potvrzuje

vendullka2017
autor
17. zář 2017

@hofida Právě že mamka i sestra žádné strie na břichu nemají ale na zadku treba mají... sice nepatrné ale mají ... ja mam na zadku taky :D

vendullka2017
autor
17. zář 2017

@beetlejuice1666 Ještě bych se tě chtěla zeptat... byla jsem na potvrzení těhotenství u nás v nemocnici ale tam mi vubec gynekolog neřekl přesnejší datum to už mi lepší "řekl" ten test s určováním týdnu, přístí tyden jsem objednaná ke svěmu soukromému gynekologovi a ten určitě bude chtít vedět poslední menstruaci ale ja ji nevím protože jsme si ji hlupačka nenapsala.... napsala jsem si naposledy menstruaci v červnu a zpatečně ji napsala do kalkukaček ovulace apod... na internetu a vypočitalo mi to dopředu na srpen ovulačni dny i menstruaci myslíš že aspoň ten červen by pomohl mému gynekologovi? otěhotněla jsem minulý mesíc..

dokument
17. zář 2017

@vendullka2017 prvni a jedine dite jsem mela ve 37 letech. Strije zadna. Prsa mam o 3 cisla vetsi. Pri kojeni jsem ztloustla, ale pak jsem zpatky zhubla a prsa mi zustala vetsi, jako kdybych nezhubla. Mela jsem pred ditetem prsa (i pred tehotenstvim), 75 C a byla jsem celkove stihla a drobna a ted mam 75 E-F. Pri tehotenstvi jsem hned (od prvnich mesicu tehotenstvi) mela F-G, a to mi zustalo az do odstaveni, v obdobi tloustnuti a jak jsem zhubla, porad jsem mela F kosicky. A ted mam nektere znacky E kosicky. Tak trosicku to "splasklo". Ale moc ne. Mam porad pekna velka prsa. Mne to teda docela vadi, boli me zada, nemuzu sehnat odpovidajici podprsenku atd. Syn bude mit v listpadu 4 roky. Nedoufam uz, ze by se mi velikost zmenila. Takze ze 75 C mam 75 E - F. Pri stejne vaze (2 kg mam navic, ale po porodu ma zustat 5 kg aktivni hmoty navic, vlastne posilis ruce, nohy, kvuli te fyzicke zatezi s deckem). Na brise nemam striji ani jednu, a to jsem myslela, ze mi praskne bricho, mela jsem strasne velke bricho a nikde jinde jsem nepribrala, jen se mi zvetsilo bricho a prsa. Jedine co mam horsi, je pas. Ochable svaly vlivem porodu. Uz nemam tak krasny vosi pas. V obleceni to neni moc videt. Mne to ale nevadi, protoze jsem prave uz "stara".Takze nevim jak bych to snasela jako mlada, ale ted mi to neprijde jako nejaka extra vada. Naopak jsem rada, ze jsem porad pekna. Dokonce i ta postava, i kdyz neni jako driv, tak v mem veku, myslim, ze mam porad peknou a porad se chlapum libim. Mne vadi jine veci, uz proste nemas tu svobodu jako bez ditete. Ja jsem vlastne rada, ze jsem je mela pozdeji, protoze jinak bych si myslela, ze o neco prichazim. Jak se ti narodi, tak uz ses na to dala, uz stejne nema smysl neceho litovat. Litovat, ze ho mas nikdy nebudes, proste vis, ze jsou i nejake nevyhody, ale nespojis si to, ze bys litovala. Mne treba dnes prijde divne, kdyz jsem sama a nemuzu byt se synem, styska se mi po nem, na vylet sama, jako driv, to uz me nebavi, chci to s nim sdilet. Vsechno mu ukazat. Pritom doma kdyz chci neco udelat, uklidit, naucit se neco (do prace se musim ucit), tak me otravuje, jsem radsi, kdyz je ve skolce nebo ho ma nastarost nekdo jiny. No ale pak se mi po nem za nejakou dobu zacne styskat a bez nej me nic nebavi.

vendullka2017
autor
17. zář 2017

@dokument Ja miminka nelituji i kdyz jse toho nestihla moc zažit to je pravda.... ale treba to stihnu časem.... po miminku... pujde naprazniny k babičcce 😀 ALe vy jste mela velka prsa ja mam 75 B kulate sice pevne ale cetla jsem že mi je miminko vycuca a zbydou mi prazdne pytlicky od mlika 😀 prinejhorsim plastika ale to ja nikdy nepodporovala takze si moc preji aby ty prsa byli pak zase normalni.... a jak je to v kojeni? kdyz ho kojite z jednoho prsa zrovna tak vam se to prso v tu chvily pak zmenší než se zase naplni mlekem?

misa357
17. zář 2017

Jestli máš normálního chlapa, tak váš sexuální život neutrpí ani nástřihem, ani vytahanejma prsama. Přestaň se nervovat blbostma. Jo, tvoje tělo se změní, to k tomu prostě patří, ale nebudeš jediná. Budeš mít prostě tělo, který odnosilo, porodilo a odkojilo dítě.

vendullka2017
autor
17. zář 2017

@misa357 Já mám normalního chlapa ale take vam normalni chlap do oči neřekne promin lasko miluju tě ale v posledni době mě moc nepřitahujes.... ja bych chtela zdrave díte ale taky bych chtela delat vse proto aby to telo dopadlo co nejmene hure.....abychom vsichni byli stastni a ja kdyz nebudu muset mit ze sbee vycitky jak vypadam tak bych byla taky hrozne stastna protoze verte ci ne ale sebevedomi cloveka je take dost dulezite co se tyce sexu.... nechtela bych to s pritelem delat jenom potme 😀

misa357
17. zář 2017

@vendullka2017 A proč bys ho jako neměla přitahovat? Myslíš si, že chlapy rajcujou jen vysoustružený tělíčka?

dokument
17. zář 2017

@vendullka2017 asi trosku se vyprazdni, to jsem tak nesledovala, pak se nalije, to je spis pocit, ze je tvrdsi, mne to tak pripadalo. Ja taky vsude ctu, bez ohledu na velikost prsou, ze vetsinou se po kojeni zmensi, ale ja mam teda zkusenost jinou. Kamaradka mi taky rikala, ze mam odstavovat postupne, ne naraz, aby prave ta prsa se nejak ..."neznehodnotila" nebo jak to napsat 😀 na kazdou zmenu jsem si dala hodne casu, treba po 3 tydnech jsem odebrala dalsi kojeni, nekdy i po mesici. Trvalo to pul roku.

bonavoxa
17. zář 2017

Nemá cenu se tím stresovat dopředu. Těhotenství je velká změna, nejde jen o břicho, ale třeba mě se dost roztahuje pánev, takže boky mám jako Venuše. A ty se po prvním porodu do původního stavu nevrátily. Prsa nejsou tak pevná, ale čekala jsem to při mé velikosti horší. Nedej se ovlivnit modelkama na instagramu. Málokdo vypadá tři měsíce po porodu jakoby nerodil. Taky si kazda maminka nemůže dovolit třeba v těhotenství cvičit, když si to musí odležet. První rok jsem neměla ani čas pomyslet, jak vypadam. Jak malá přestala být náročná, šla kila dolů a postava se zpevnila do celkem koukatelne podoby.
Teď podruhé jsem zatím ani moc nepribrala, ale praskají mi žilky, až mi doktorka musela napsat Detralex.

pasiba
17. zář 2017

@vendullka2017 Já mám největší sebevědomí ted po dvou dětech. Strie mam na břiše všude a na prsou. Je to jen o vnímání sebe sama. Ale je pravda, že ty mas Velké sebevědomí ted a první na co myslíš je, že nebudeš Hezká , což me předtím vlastně nikdy nenapadlo. Asi takhle..... tehotna už jsi takže můžeš udělat jediné. Maz se proti striim. Snaž se jíst zdrave a pokud se ti nejake strie objevi tak se je nauč vnímat jako součást sebe! Prsa ti budou časem stejně padat. Takže pak posiluj prsní svaly, ale hlavně se všechny změny na tele nauč Mít rada 🙂

vendullka2017
autor
17. zář 2017

Nevím co je na tom pravdy ale prsa se daji pry hezky zase zpevnit nejakymi cviky s rukami.... ale ani mi nejde tak o ty mene pevnejsi prsa nez o ty strie z toho mam strach vetsi... to je podle meho takove ty hrozne strie snad to nejhorsi co jsem videla... opravdu nehezke... kdyby byli malicke a nevzhledne tak je mi to uplne jedno... 🙂 ale buh vi kazdopadne hlavne at je miminko zdrave @bonavoxa

vendullka2017
autor
17. zář 2017

@pasiba myslim ale že strie se daji laserem odstranit ne? videla jsem par.. před a po a jsou to fakt efekty 😀 nikdy se neodstrani asi upne ale ten efekt po byl fakt rozdil

tortojs
17. zář 2017

Já se o tělo taky trochu bála před těhotenstvím. Samotné těhotenství bylo v tomhle ohledu super. Strie jen malinko na bocích a kolem pupíku, nic hrozného, prsa o dvě čísla větší, uvidím co s nimi udělá kojení. Bohužel se ale prcek dral na svět moc rychle, jednalo se o překotný porod a byla jsem hodně zraněná a šitá. Tomu nezabráníš v žádném věku. Na všechno ale s prckem zapomeneš a chlap tě bude milovat i se striemi pokud je to ten pravý. Pokud ne, tak i kdyby jsi měla celý život tělo modelky tak ho nemusíš přitahovat.

penelope87
17. zář 2017

@vendullka2017 Já jsem v minulém těhotenství přibrala 8kg, břicho jsem pocitově mazala 2x denně a v 37tt mi stejně celé popraskalo. Strie teda asi po roce částečně vybledly. Prsa 80B se mi po kojení vrátila zpátky, mám je stále pevná jako dřív. V tomhle těhotenství jsem zatím přibrala 6kg, břicho mám sice pevnější, ale strie vidět jsou. Ani jedna z těch věcí neměla žádný vliv na můj sexuální život s manželem. Po porodu akorát dosahuji orgasmu v podstatě pokaždé.

jbzirafa
17. zář 2017

Já kromě rozestupu břišních svalů žádnou hrůzu na svému téle po dvou těhotenstvích nepozoruji. Myslím, že není čeho se bát. Jak vypadá Vaše mamka? Genetika je na prvním miste. A pak trochu životní styl. Neznám nikoho, kdo by po dětech vypadal hůř, ztloustnul. .Aspoň tedy oblečený.. prsa jsem měla vždycky mala, kojením vycucana 🙂 to je lepší než je mít až na břiše. Běháním kolem děti jsem čim dál hubenější.strie se mi udělaly vic v pubertě, v těhotenství na břiše minimálně a nejsou skoro vidět. Hlavu vzhůru.

no_title
17. zář 2017

tohle je dost individuální 😉 já se taky bála, jak dopadnu a popravdě, na břichu ani jedna strie (mazala jsem denně kokovým olejem), zato se udělaly na prsou, kde jsem nemazala. Ale prsa mám teď nejhezčí za celý život (měsíc po porodu a kojím), takže předem to odhadnout moc nejde, ale dá se toho hodně udělat. Třeba pro ty prsa odstavovat postupně a ne najednou, mazat břicho i prsa od počátku těhotenství apod.

bonavoxa
17. zář 2017

@vendullka2017 Jsou cviky na posílení prsních svalů, existují i různé krémy nebo tabletky, čemuž já moc nevěřím. A pak jsou tu plastiky.
Časem se dá všechno stravou a cvičením zpevnit, strie vyblednou. Nečekám, že po dvou dětech v 35 budu vypadat jako dvacítka, ale samo, že se budu snažit, abych vypadala co nejlépe. Ovšem ne na úkor rodiny.
Hlavně se cítím fajn, žensky, kvalitní prádlo a punčochy dělají hodně, už se umím třeba lépe obléct a namalovat, což ve výsledném efektu dela hodně.

pasiba
17. zář 2017

@vendullka2017 Tak pokud te to udela šťastnou a spokojenou tak do toho jdi 🙂 Já po dvou dětech se striema našla chlapa který svleknutou maminu se striema viděl poprvé a k tomu si myslel, že prý u me po dětech bude plavat.... Tam dole. Dnes se tomu smějeme a jsme šťastní 🙂 ty hledáš štěstí tam kde ve skutečnosti není. Ale chápu, že ted když ti je dvacet nemá smysl ti to psát 🙂
Přeji krásné bříško co nejdele to jde 🙂 💃

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru