Stravování v době těhotenství

pokyska
10. bře 2016

Ahoj všem, jak je to s tím co se v těhotenství smí nebo nesmí? Koukala jsem na internetu, ale je něco co by těhotná striktně neměla a mohlo by jí to ublížit a teď nemyslím alkohol, drogy... to je všem jasné ale myslím co se týče jídla. četla jsem že vadí plísňové sýry... jinde zase psali že to až tak nevadí když je člověk nebude jíst příliš často. ano syrové maso, syrová vajíčka to je problém to také vím. ale ještě něco? jaké bylinky? ráda se stravuju zdravě, jím chia semínka, konopná semínka, kustovnici... vadí něco z toho?

mrshka
11. bře 2016

@pokyska nikdo tě nechtěl urazit, tak se uklidni.

pokyska
autor
11. bře 2016

@mrshka mě si neurazila, jen takový komentáře jsou tu zbytečný, když k tomu kromě rýpání nemáš co říct tak tu nemáš co dělat.

mrshka
11. bře 2016

@pokyska připadá ti snad, že rýpu? jen jsem upozornila. a pokud tu někdo neumí hledat, můj problém to není 🙂 howgh, domluvila jsem, aneb. už ti sem nepřispěju, neboj se! 😀

martiniquest
11. bře 2016

@pokyska Tak víš co? Ta skvělá studie o alkoholu byl nějaký článek na idnesu, jak včera z mého drahého vypadlo 😀 No není to na facku? Na základě pitomého článku kdesi v pochybném médiu si nemůžu k alkoholu ani čichnout 😠 A dneska mě spucoval, že si dávám nivu na chleba 😔

zuzineckah
11. bře 2016

@martiniquest 😀 že já jsem si to myslela...
Ale nedá se mu upřít, že není starostlivý 😀

martiniquest
11. bře 2016

@zuzineckah Mně se to ze začátku taky líbilo, ale teď už mi to začíná lézt krkem. Ani nehty si nemůžu nalakovat 😠 Ale dneska jsem to na truc udělala 😀

evulinka27
11. bře 2016

@martiniquest sama jsem na stránkách VZP našla, že příležitostní sklenička nebo vínko vůbec neškodí.. tady to přímo kopíruji: Co z jídelníčku naopak vynechat?

Tradičně je to alkohol, který při pravidelné konzumaci (20-40 g denně) způsobuje postižení vývoje plodu. Pokud se ovšem jedná pouze o jednu příležitostnou skleničku třeba při rodinné oslavě, jistě neuškodí.

zdroj: http://www.klubpevnehozdravi.cz/aktuality/aby-b...

evulinka27
11. bře 2016

Jinak ale k tématu jídla 🙂
Já to prostě neřeším a jím na co mám chuť. Tím pádem i hermelíny tepelně neupravované... no.. ale končím 3.měsíc a měla jsem jen necelé dva 😀
Snažím se pečlivě oplachovat zeleninu a pro jistotu nepiju kupované bylinkové čaje, ale beru z domácích sušených zásob, nebo jsem si nechala namíchat v čajovně nějaký ovocný..
V práci chodíme na tataráčky vždy 1x za kvartál.. poslední tataráček jsem měla v den, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná (rozumějte - došla jsem z večerní akce a šla si ze zvědavosti udělat test a byl pozitivní 🙂 )
Sama ještě nevím jak to udělám v příštím kvartále.. ale asi si dám.. uvidím ještě..
Jinak se neomezuji v ničem.. jím vše co chci a na co mám chuť..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru