Těhotenské bříško u malých žen. Kdy na vás šlo vidět?

18. dub 2023

Dobrý večer,

najde se tady nějaká maminka menšího vzrůstu (do 160cm), která by mi prozradila, kdy na ni šlo vidět už těhotenství? Chápu, že je to individuální, ale i tak budu ráda za zkušenosti. Já jsem malinká, chtěla bych ale těhotenství skrýt co nejdéle, jen si nejsem jistá, zda je to s mou výškou možné

zuzroko
18. dub 2023

Asi zalezi i na postave a vaze. Mela jsem 54kg a 164cm. Nekteri to na me poznali jeste pred 3 mesicem. Zvetsily se mi okamzite prsa a brisko jsem mela jak kdybych mela permanentne uplne narvanej mocak na prasknuti 😂

biciklissie
18. dub 2023

Já si myslím, ze je to fakt různé a hlavně záleží na postavě a ne výšce. Ale já mám tedy 156 cm. U obou jsem měla ze začátku bříško hlavně nafouklé, ale nejsem úplně stihla a nosím volnější věci, takže to maskovat šlo asi až do 20 tt. Byla jsem ráda, byl ten začátek hodně problematický, takže jsem to chtěla říct až později. U druhého se bříško objevilo dřív a bylo i o hodně větší.

eviicka
18. dub 2023

Mám 155 cm, byla jsem štíhlá a pokud bych to chtěla tajit, šlo by to do 20tt (vím to přesně, to jsem se vdávala v korzetových šatech, jen lehounce povolených), týden na to, na posvatební párty, bych se už bez volné mikiny neobešla. 🙂 Paradoxně horší to bylo v prvním trimestru, kdy jsem byla nafouklá. Břicho jsem pak v druhé půlce těhotenství měla velké hodně.

zmrzlinka
19. dub 2023

U syna na mne do pátého měsíce nebylo nic vidět.U dcery to bylo vidět hned a hlavně to břicho jsem měla obrovské....Od šestého měsíce se mne všichni ptali kdy už budu rodit 😂🤦

handulkak
19. dub 2023

Mám 158 cm a v klidu bych to zatajila do 20 tt 😁 pokaždé. 😁 ale věděli to všichni mnohem dřív.

kristyn86
19. dub 2023

O vysku podle me ani nejde,spis o postavu. Ja mam 152 cm. Kdyz jsem cekala syna,tak jsem mela 50 kg a bylo to poznat az kolem toho 20 tt. Byla jsem hodne zpevnena v oblasti bricha. Kdyz jsem za dva roky cekala dceru,bylo to poznat temer hned,uz jsem byla takova povolena...

uzivatelkapetra
19. dub 2023

Já si to už úplně nepamatuji u syna před 5 lety, ale teď u dcery to dlouho vidět nešlo, mám pocit, že rostlo o dost pomaleji než u prvního...ale nenosím upnuté oblečení a mám velké prsa od přírody, takže ty první ukazatele u mě fakt nebyly 🙂

helen_h
19. dub 2023

Plus taky dost záleží na prsou, protože když jsou větší, tak déle trvá, než je bříško předběhne (to až tak kolem 20 tt, jak píšou holky). Stačí si vzít něco trochu volnějšího a maskuje se v pohodě.
Pokud bude ale žena drobnější s menšími prsy, chápu, že pak to bříško vlastně vyleze dříve.

simkrk
19. dub 2023

Ja mela cca 52kg a 160-161cm..😁 Od zacatku tvrde bricho, jak kdybych byla nafoukla, plny mocak.. 😁🤣 Nemohla jsem zapnout kalhoty, to podbrisko bylo proste vetsi hnedka... Nebo hnedka no nejak v 8tt..😁😄 A jako rostlo a rostlo😁

prejeta_zaba
19. dub 2023

Jsem malá a drobná. Kdo mě znal, poznal prakticky okamžitě (nějaký 7.-8. týden) - dodnes nevím, jestli nějaká intuice nebo to opravdu takhle bylo vidět. Kdo mě neznal, zamaskovala jsem cca do 20. týdne, prostě jsem vypadala jako s lehkou nadváhou, schválně jsem nosila oversize svetry a košile. Potom jsem už břicho mívala obrovské, od toho 25. týdne byly prakticky denně od někoho otázky, jestli nečekáme dvojčata nebo jestli už mám po termínu. 🤦‍♀️

andelka
19. dub 2023

Mám 160 cm a první těhotenství bylo vidět asi od 22 TT, druhé až později. Zato třetí snad od 10tt.

nikkigingerbread
19. dub 2023

mam 160cm a pred tehotenstvim 47 kg .. v praci se mi to darilo utajit cca do 18tt, a to jsem vzdy nosila uple saty 🤷🏼‍♀️ cca do 25tt jsem mela jen takove ‘prejeze’ brisko, za to pak jsem snad pres noc vyrostla do obrich rozmeru, pripadala jsem si sirsi nez delsi a bylo mi ze me hrozne :D i kdyz mi vsichni rikali, ze jsem furt hubena, jen mam bricho. ted kdyz se divam na fotky z konce tehotenstvi, tak meli pravdu, furt hubenour, jen s brichem :D rodit jsem sla s +18kg a ted 9m po porodu jsem zpet na puvodni vaze.

nock
19. dub 2023

Měřím cca 156cm a do 7 měsíce s volnějším tričkem ani mě nebylo vidět vůbec nic. Měla jsem necelých 40kg

honatko092
19. dub 2023

163, váha různá 😀 Obě těhotenské bříška naskočily kolem 20tt.

kristyn86
Autor odpověď smazal
Zobraz
pajusz
19. dub 2023

Já 156cm hubenej drobek před těhotenstvím váha 44-47kg. V 17tt jsem ještě neměla žádné bříško. Teď v pátek budu 31+0 tak ti schválně hodím pak foto 😉 nahoře cca 5.5kg aktuálně.

agneska7
20. dub 2023

160 cm . Když jsem šla poprvé s kočárkem lidí se ptali zda je miminko moje a kde jsem ho jako měla . Tak že to poznat nebylo vlastně nikdy

nicollbc
20. dub 2023

Mám 159, někdy před prvním těhotenstvím jsem měla asi 47kg. Ze začátku to asi poznat nebylo, ale už někdy v pátém měsíci jsem se valila jak koule, pořád vtipy, jestli jsem snědla meloun, nebo tam mám dvě 😆. Ale já hodně žrala sladký, třeba balík sušenek večer, tak jsem přibrala přes dvacet kilo. No u druhého mi (možná naštěstí) zatla tipec cukrovka 😆.

krasna_neznama86
20. dub 2023

Já mám sice 165 cm (+/- 62 kg), ale do 7.mesoce u obou dětí lidí nepoznali, že jsem těhotná. Řekla bych, že je to individuální. Dr na genetice říkala, že mám dobré postavenou pánev, že se mimo dobře složí. Ale boky široký nemám.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru