Těhotenské bříško - veřejný majetek

0508
26. pro 2014

Ahoj holky, taky nesnášíte, když vám kdokoliv cizí nebo i z rodiny, šahá bez zeptání na bříško? Já na to začala být poslední dobou velmi alergická... Nevadí mi to akorát od manžela nebo když si SAMA vezmu něčí ruku a položím si ji na břicho, když malá kope, ale aby mi jen tak někdo ohmatával břicho....no brrr....

milmic
26. pro 2014

@0508 Taky to nesnáším. Jeden můj blízkej kamarád mi na břicho sahal pořád a pořád a pořád. Tak jsem se po něm jednou ohnala, že mu taky nesahám na ptáka, ať mi nesahá na břicho. 😅 😀 Od tý doby toho nechal. 😀

jge
26. pro 2014

jj, jsem na tom stejne. Prijde mi to velice osobni a nemam rada, kdyz cizi bez zeptani proste na brisko sahnou.

lulushkaa
26. pro 2014

mně naštěstí moc lidí na bříško nesahá, ale já zase nesnáším, když se mě všichni ptají kolik jsem přibrala..já se nikoho taky neptám kolik váží nebo kolik přibral za poslední měsíc. Podle mě je to mé soukromí kolik vážím a kolik jsem přibrala na to abych se s tím svěrovala každému člověku, kterého potkám...

partyzanka91
26. pro 2014

No tak já se přiznám že zrovna tenhle problém jsem neřešila, moc lidí mi na břicho nesahalo a když chtěla třeba kámoška tak se nejdřív zeptala. Spíš mi ta pozornost byla trošku milá.

zulitvi
26. pro 2014

Nikdo mi na břicho nesahal, jen sousedka (od té mi to nevadilo), ale tchýni jsem to zakázala hned na začátku těhotenství, byla kvůli tomu i nas.ratá, ale je to prostě moje bříško a hotovo.

majvik
26. pro 2014

přiznám se že mám spíš opačný problém - na břicho mi nikdo nešahá, ani při minulém těhotenství to nikdo nezkoušel. Neříkám že bych chtěla být pořád ošahávána, ale on mi na něj nešahá ani manžel. Třeba když řeknu že to malý kope a chytnu mu ruku, tak jí tam na pár vteřin položí a zase stáhne zpátky... z rodiny si taky nikdo šáhnout nechce... ☹

sim007
26. pro 2014

@0508 souhlasim....nez jsem otehotnela, tak jsem si rikala co na tom holkam vadi a ted to chapu....dalsi kdo mi sahne na bricho tak mu asi urazim pracky 🙂

jitavrtule
26. pro 2014

U mého muže mě spíš mrzí, že nesahá víc - občas mi přijde, že se břichu vysloveně vyhýbá. U ostatních ale rovnou hlásím, ať na mě nikdo nehrabe. Fakt nechápu, kde se v lidech bere ten drzost. Jen proto, že jsem v tom, mají najednou pocit, že moje tělo je na šmatání pro všechny??
Popravdě mě zatím veškerá extra pozornost věnovaná tomu, že čekám miminko, spíš obtěžuje, než cokoliv jinýho.
Neustálý dotazy furt dokola na jméno, pohlaví, kolik jsem přibrala, jestli už kope....asi je to tím, že to zatím pořád vnímám jako něco hodně soukromého a s většinou lidí to fakt nemám vůbec chuť rozebírat.Skoro bych řekla,že čím dýl jsem těhotná, tím víc bych si přála, aby o tom vlastně nejlíp nikdo nevěděl....
Za co bych taky lískala na potkání je ještě oslovení "mamimo"... Posledně mi tak řekla teta a měla jsem sto chutí po ní štěknout, že jí taky neříkám stará bábo, ale oslovuju jí normálně jménem, tak ať si to laskavě nechá.
"Mamina" mi úplně evokuje zanedbanou obtloustlou nanynku s mastnýma vlasama, v ucouraných teplákách a pokecaným triku s flekama od mlíka, případně postarší paní v zástěře s fialovým květákem na hlavě.. To fakt děkuju pěkně.
😝

takarazestinusakur
26. pro 2014

@jitavrtule není to třeba tím, že to bříško nemáš ještě tak velké, tak mu přijde, že "není na co sahat"? Snad jsem si tě nespletla, ale mám dojem, že jsem viděla na jiné diskuzi fotečku s bříškem 🙂

jitavrtule
26. pro 2014

@takarazestinusakur jj,správně si pamatuješ 🙂 asi trochu jo, taky si říkám, že až bude "na co" šahat, bude to třeba vnímat jinak. na druhou stranu, miminko je akčňák už teď a dělá tam pěkný vylomeniny, takže je hodně cítit - i rukou zvenčí.

takarazestinusakur
27. pro 2014

@jitavrtule já zase břicho mám, jako bych snědla 5kg meloun vcelku, ale pohyby nejsou cítit a máme lenocha, takže manžel to taky se saháním nepřehání...chlapi jsou na těch 5 smyslů, když máš velké bříško a jsou cítit pohyby i zvenčí, tak si myslím, že ohmatávání má pro ty naše chlapy větší smysl 🙂 já mám "jen" břicho a ty máš "jen" pohyby 😀 chce to asi mít obojí 😀

0508
autor
27. pro 2014

@lulushkaa Na tuhle otázku říkám každýmu něco jinýho...a většinou si ubírám tak kilo-dvě. Pravdu zná jenom moje doktorka, protože se mi kolikrát stalo, že mi řekli "milosrdnou odpověď - no to je takový průměr", a přitom si myslí - bože, ta ale tolik přibrala!

0508
autor
27. pro 2014

@zulitvi Tak já jí to budu muset zakázat, teď o vánočních návštěvách to byl od ní fakt vrchol... a myslím, že můj zoufalý pohled kromě ní zachytili všichni, ale no co už...

giovanna2012
28. pro 2014

Setkala jsem se s tím u hodně maminek. Jsem jedna z mála, co mi to vůbec nevadí. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru