Těhotenský čaj, je vhodný do 2. trimestru?

petule_mizzbee
8. lis 2017

Zdravím všechny těhotné i maminky 🙂 Jsem ve 21tt a koupila jsem si těhotenský čaj. Až doma studuju složení: maliník list, rybíz černý list, máta peprná nať, fenykl plod, anýz plod. Je tento čaj opravdu vhodný i do druhého trimestru? Jsem z něj trochu na rozpacích...

kafr
8. lis 2017

Tak to je nejaka divna smes.
Malinik podporuje funkci delohy a ma se pit az pred porodem.
Mata- trochu se muze, ale upravuje krevni obraz a ma se s ni opatrne. Myslim, ze jsem nekde cetla, ze zastavuje laktaci...
Ty ostatni nevim, snad ano

stuplakova
8. lis 2017

Fenykl se používá proti nadýmání myslím, tak ten by mohl být v pohodě, ale ten maliník by mě teda odradil. Na předporodním kurzu nám říkala, že maliník si máme udělat když pojedeme rodit, že to podporuje porod, tak s tím bych fakt opatrně a máta podle mě taky není moc vhodná 😕

marenkav
9. lis 2017

Pise se tam jednou denne 1 cajova lzicka. Takze toho bych se vubec nebala. Malinik pripravuje (zmekcuje) porodni cesty. Pila jsem ho (caj z maliniku) od 34tt,od 36tt pak ve velkem a rodila jsem 41+3tt 🙂

ejmate
9. lis 2017

@petule_mizzbee Ahoj, tady je článek přímo o maliníku. Je tam odstaveček, kde se píše o pití v těhotenství 😉
https://www.modrykonik.cz/malinik/

petule_mizzbee
autor
9. lis 2017

Děkuji moc všem, raději ho schovám až na poslední týdny těhotenství 🙂 Velmi mě ale mrzí, že se to prodává jako vhodné pro všechny těhotné a přitom to může být potencionálně škodlivé :-/
Když už jsme u těch čajů, nemáte tip na nějaký dobrý těhotenský čajík? 🙂

danus89
9. lis 2017

Já bylinky nepila. Každej říká něco jinýho!! Maliník je k ničemu, porod byl stejně hroznej

ariadna12
9. lis 2017

Ovocne cajove smesi bez dalsich prosad (jahoda-malina-jen plody), roibos.

petule_mizzbee
autor
9. lis 2017

Posílám odpověď na můj dotaz, který jsem zaslala mailem přímo tvůrkyni směsi:

Dobrý den, paní Petro,

čaj je namíchán tak, aby byl vhodný pro těhotné ženy po dobu celého těhotenství.
Vím, že některé byliny se v těhotenství nedoporučují, ale pokud by měly nějak intenzivněji ženu ovlivnit, musely by se pít ve větším množství a větší koncentraci.
Tento čaj a byliny v něm obsažené, je namíchán tak, aby pomáhal, podpořil a zharmonizoval těhotnou ženu na všech úrovních.

Můj přístup k bylinám není jen dle léčivých účinků, velké zastoupení zde pro mě má charakteristika a teplotní působení každé byliny. Byliny spolupracují a navzájem se podporují. A to je to co vkládám do svých směsí.

Každá žena je v těhotenství naprosto jiná. Mám zkušenost i s ženami, které měly vyloženě chuť na danou bylinu, i když dle některých zdrojů nebyla doporučena, jim však dělala velmi dobře, hlavně po psychické stránce. To je velmi důležité.

Strach při popíjení bylin nemá co dělat. Respekt ano. Pokud vám někdo samozřejmě nepodá jedovatou bylinu. 🙂 (pokus o vtip, omlouvám se)

Také se může stát, že vám čaj nebude chutnat, nebo vám bude chutnat jen chvíli. Prostě naše tělo je velmi chytré a vnímavé a je třeba mu naslouchat. 🙂

Každopádně doufám, že mnou připravený čaj bude pro vás a vaše dítko lahodným balzámem a chvilkou pohody a relaxace při jeho popíjení.

Přeji pohodové dny a jsem s pozdravem.

Renáta Jahodová
Přírodní cesta ke zdraví
www.jahodova.eu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru