Těhotenství ve vyšším věku, mám už větší děti

bibina774
19. čer 2018

Dobrý večer, je mi 38,mám dva kluky 15 a 17 let,a ted jsem zase v tom 😊Sice mám radost a těším se,ale bojim se komplikací (léčím se se štítnou zlazou a mam nadváhu ),navíc mám pocit,že jsem už všechno zapomněla. ..Jestli jsou tu podobně "postizene " matky,co je na třetím těhotenství jiné? Byly jste automaticky na rizikovem? Jak jste to zvladaly? Je zapotřebí častěji chodit na kontroly?

maximaty
19. čer 2018

Mě je tedy 35, jsem těhotná podruhé, mám 12ti letého syna. A už teď cítím rozdíl... těhotenství ve 23 a 35 je sakra rozdíl... sama jsem zvědavá, jak to v tomhle věku zvládnu...

ariadna12
19. čer 2018

Jsme ve stejnem veku a mame prvni dite necely rok stare. Automaticky jsem na rizikovem nebyla, az po komplikacich typu krvaceni. Po porodu unava neskutecna, asi je to i vekem, ted je to lepsi. To zvladnes😊

kafr
19. čer 2018

Já mám první dítě teď v 36. (Nešlo to.) Zas tak stará si nepřijdu. Na rizikovým jsem byla z jiného důvodu než je věk, těhotenství bylo řekla bych průměrné (v posteli jsem si měsíc poležela, ale doma) a porod byl ukázkový. Žádné extra vyšetření. Jen při NT screeningu se zadává vyšší věk jako rizikový faktor.
Hod starosti za hlavu a užívej si😉

kaacza
19. čer 2018

Mně je 39 a rodila jsem před měsícem. Doma mám ještě 2,5 letého kluka. Automaticky jsem na rizikový nešla. Každý měsíc jsem chodila na kontrolu s podrobným ultrazvukem, nebylo to kvůli věku, ale připlatila jsem si za to, pro větší klid. Se štítnou žlázou se taky léčím, endokrinoložka mi upravila jód a euthyrox a všechno bylo v pohodě. Neboj se a těš se, je to paráda!

radecka1
19. čer 2018

Rozhodně bych se předem nebála. V 35 jsem měla první dvojčata a v 38 další miminko, takže 3 malé docela malé děti a zvládám to v pohodě. Většinu kamarádek ostatních maminek mám tak o 5 let mladší a okolí mi rozhodně můj věk nehádá. Unavená jsem byla, ale myslím si, že to jsou i mladší maminky. Záleží, jak se kdo cítí. Někdo se v tomhle věku chystá do důchodu a já se chystám užívat si děti, cestovat, atd. Jako riziková jsem nebyla vedená ani s dvojčaty, chodila jsem až do porodu do práce, bohužel jsem rodila předčasně, ale rozhodně ne z důvodu věku.

berenika39
19. čer 2018

Ve 38 jsem otěhotněla podruhé, doma 18tiletý syn. Pohoda, bez problémů, žádné rizikové, pracovala jsem až do konce, děti jsou od sebe o 19 let a musím říct, že nikdy nepřestanu být vděčná a dojímat se nad jejich vztahem😀.
Někdy žvot přinese věci neobvyklé.....

berenika39
19. čer 2018

Jinakmě to druhé těhu nakoplo, říkám tomu second service, prostě žiju další, druou šanci, zase od začátku. MOtivace jako hrom udržovat se fit, v pohodě, člověk už neřeší ptákoviny, zajištěný je a tak je dítě vlastně jen třešnička na dortu.

bervidova
Autor odpověď smazal
Zobraz
krutak1fle
19. čer 2018

Me je 36 a doma mam petiletou dcerku. Rizikac jsem si v podstate vyzadala. Kvuli stresu v praci a tim, ze tam vari hrozny srajdy z polotovaru a vlastni jidlo si neni kde ohrat. Ted jsem 36tt. Unava jak kdy, ale kdyz neni umorny vedro, tak v pohode. Stara si neprijdu. Asi i tim, ze mam o 6 let mladsiho chlapa😉

veli
19. čer 2018

Naše první dite se narodí,až mi bude 39.Ted jsem v sedmém měsíci a nestezuju si.Neni totiž na co.Ani den doma,v praci hodně cestuju,rizikové mě ani nenapadlo.Cekala jsem to horší🙂Jak bude dal,nevim,ale daleko mladší kamarádky sem tam problémy měly-rizikové,věcně doma atp.Osobne příliš nejsem zastáncem starších prvorodicek (i me máme tedy bylo 35,když jsem se narodila,a mimochodem taky neměla sebemenší problém s tehotenstvim a porodem),ale tak nějak jsem věděla,ze já mladá matka nebudu...a každého věc.Sama podle sebe vim,ze čtyřicet neznamena u každého to samé číslo🙂

xxx3d
19. čer 2018

Ahoj. Mně 38 let nepřijde jako vyšší věk, to protože mi letos bude 45 a malýmu přesně za týden rok 🙂 Moje těhotenství bylo zcela bez problémové, o rizikovým jsem nepřemýšlela a vsadím se, že kdybych chtěla, tak by mi ho gyndařka, ke které jsem na začátku chodila napsala. Ale nebyl důvod, tím líp. Je fakt, že jsem se s ničím neléčila, tak jak píšeš ty, s tou štítnou, ale to je na posouzení gynekologa, jak na tom budeš, jestli to bude potřeba nebo ne.
Přeju hodně štěstí a pohodové těhotenství.

katushenka
19. čer 2018

Mně je 39 a taky si nepřijdu ve " vyšším věku" ...osobně znám spíš mladší, které si vydupávaly bezdůvodně rizikáč. Já jsem rizikový nechtěla, neměla a do 8.měsíce jsem lezla po horách.... a teď s půlročním už mám zase roupy podnikat stejný věci jako před. Jo a štítnou žlázu mám taky " porouchanou" 🙂 Takže o věku to fakt asi není....

pavca1982
19. čer 2018

Ahoj mě je skoro 36 a čekám čtvrté😊Doma mám 13, 11 let kluky a holčičku necelých 16m. Stará si nepřijdu vůbec a zvládám to spíš líp než když mi bylo 23let...jo a s dcerou jsem byla na PN pro předchozí potrat a krvácení na začátku těhu.

raschwa
19. čer 2018

První v 36, druhé v 38 a třetí ve 40 letech. Oficiálně stará matka, ale nepřišla jsem si tak. Rizikové jen první těhotenství, ale ne kvůli věku. Nejpohodovější třetí, porody taky bez problémů. Jediná komplikace těhotenská cukrovka u posledního těhotenství. Kontroly byly častější, cca po 3 týdnech (ale záleží asi na lékaři). Starší děti už máte velké a 38 ještě není tak hrozný věk!!! 🙂 Držím palce.

ilonne
19. čer 2018

Prvni 32/33, druhe 36, treti 39. Stara si neprijdu. Jedine riziko byla u me GDM u vsem tehotenstvi. Pracovala jsem vzdy co to slo. Osobne mi spis pripada, ze mladsi holky hned zustavaji bezduvodne doma.

monnytka
19. čer 2018

Znám paní, co čeká své druhé dítě a je jí 50 let. Bydlí u nás v domě a překvapivě zvládá to lépe než já a to mi je 28 let.
Prý mimco neplanovali.
Ja teda nijak neřeším její věk, dokonce bych ji ani netipla, ale moje mamka ta je hotová když ji vidí a nenechá si vysvětlit, že je to jejich věc.
Ona se teda stará necítí, říkala že naopak ji hormony dali mladší pocit, že už se předtím cítila tak jinak a teď konečně se cítí líp.
A okolí má naprosto u prde*e...
Ja ji to přeji, je zdravá jak řípa, miminko taky, kdejaka maminka by ji její stav mohla závidět, já teda závidím, 😂😂😂 já jsem totiž těsně před porodem a chvilkama chci umřít... 😂😂

renuliena
19. čer 2018

Tak mě bylo v březnu 39 a za cca dva týdny porodim naše první dítě, cítím se skvěle, žádne rizikové těhotenství, jo a taky mám nadvahu a k tomu celiakii a revmatoidni artritidu, takže buď v klidu a užij si to, preji hodně stesti 😉 🍀

berenika39
19. čer 2018

@monnytka víš jak, tady užnejde ani tak o to, kolik je let mamince v době porodu, ale o to, co bude, až bude prckovi 15...18. Měla jsem takovou svoji pomyslnou hranici 41-2, porod. Dítě v pubertě, které má mamču 65 letou je už pro mě hodně zvláštní, ale ...je to její rozhodnutí a plně ho respektuju, jistě. Je plno dětí, které žijí nemilované v neúplných mladých rodinách a do života si ponesou jen stres.

monnytka
19. čer 2018

@berenika39 to naprosto souhlasím, se vším...

calvac
20. čer 2018

@bibina774 Ahoj,ja mela ve 38 druhe mimi,vse v pohode,mensi problemy s tlakem v tehu,ale nic hrozneho. Kontroly nejsou castejsi,nemusela jsem ani na odber plodovky. Jinak mam hyperfunkci stitne zlazy,v tehu jsem lecena nebyla. Taky se mi zdalo,ze jsem vse okolo mimi zapomnela,ovsem rychle si pak pripomenes,neboj. Tes se na mimi a vez,ze takto "starych" je nas v dnesni dobe hodne. 🙂

kridav
20. čer 2018

Mě se nejmladší syn narodil v 37, jediný co byli jsem měla těhu cukrovku, jinak vše ok. Moc jsem si to užívala.

michaela_2
20. čer 2018

@monnytka Paní to přeji - ale také jim člověk musí držet palce, aby ta vitalita a tělesné zdraví vydržely - ono je pak blbý, aby mělo cca 15 leté dítě na ramenou starost o své nemocné rodiče a v důchodovém věku už tam ta rizikovost přeci jen je vyšší 😞 ............ale pokud mají širší rodinu, která v případě potřeby pomůže, pak není co řešit 🙂 Moje maminka bude mít tedy v 50 letech 8 leté a 6 leté vnouče 😃

michaela_2
20. čer 2018

@bibina774 38 let na třetí miminko - proč ne? 🙂 Gratuluji a přeji pohodové těhotenství :-*

bonulinka
20. čer 2018

3. dítě jsem měla ve 40 letech a teď čekám každým dnem 4. V době porodu mi bude 43 let. Nevidím rozdíl mezi těhotenstvím , když mi bylo do 30 let. 3. porod byl v pohodě, tak doufám, že i ten 4. bude stejně v pohodě. Příjemná změna byla i v přístupu v porodnici, před 16 lety to tedy žádná sláva nebyla, teď je tam člověk jak klient, který si může o spoustě věcí rozhodovat ( pokud je samozřejmě vše ok ). Po porodu 3. jsem byla plná euforie, max. jsem si miminko užívala. Čtvrté je tedy neplánované, ale asi to tak mělo být, aby měl kluk k sobě věkově blízko sourozence.

babanci
20. čer 2018

Na to nemysli. Problémy mají i mladé holky. Já měla třetí taky "na stará kolena" . Zvracela jsem celé těhu, stejně jako v osmnácti, takže žádná změna. 🙂 Cítila jsem se trochu víc unavená než při prvním, to jsem měla těsně před maturitou a byla jsem rozhodně svěžejší. Ale co? Vždyť je to radost, užívej si to. Ostatně moje prvorozená má dítě až nyní v 35 letech a plánuje druhé.

35_a_budu_mamka
20. čer 2018

@bibina774 Ja prvni mimi ve 36, ted mi bude za mesic 38 a chceme jeste jedno, uzivam si to. Tehotenstvi bylo v pohode, i pres fyzickou namahu doma (mame zviratka) a stres v praci. Sice mi vyslo diky veku zvysene riziko na Down (1:240), ale mimi je v poradku. Takze zadne strachy, zvladnete to👍

aquilea
20. čer 2018

Je mi 38 a pohoda. Sice jsem na rizikovem, ale kvuli tlaku a jatrum. Kolem me je hodne tehuli v tomto veku. Dneska uz mi to pripada uplne normalni.

mudracek
21. čer 2018

Mně je 38, mám dvě holky 8 a 11 a třetí dítko čekáme na podzim. Zatím vše úplně v poho, na kontroly chodím ještě míň často než při holkách - jednou za měsíc 🙂

sun18
1. črc 2018

Zbytečný stres předem ! 😉 Zdraví, kondice a zvládnutí všeho je tak individuální, že nelze říci, že 35 a více je žena rodičů a exot
První jsem rodila ve 35 a pak další po pár letech po roce další a teď je mi 43 a čekám nečekaně dvojčata. Paradoxně mám lepší výsledky jak u těch dvou předcházejících. V čekárně vypadám jako 32+, takže nevybočuji. Jen lékaři a personál vrtí hlavou, že v dnešní době spontánně dvojčata s fyziolog. těhotenství je zázrak. Doufám, že vydržím a budu za týden šťastná maminka dalších dětí 🙂.

Tak se neboj/te dopředu 🌷

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru