Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

vierka0
9. únor 2011

@stardust ako ti mohla povedat, ze nemas jest dva mesiace pred porodom? ved prave vtedy babo rastie najviac..moja svagrina mala velke problemy v poslednych dvoch mesiacoch s hnackou..fakt, dva mesiace hnackovala a maly sa narodil strasne malicky (2,20, 42cm) prave kvoli tym crevnym problemom..keby si nejedla, babo by nenarastlo ako ma..

stardust
9. únor 2011

@vierka0 dva tyzdne pred porodom 🙂 vykaslala som sa na tie rady...neviem, ci je medzi tym nejaka suvislost, ale co tam lezali zeny s predcasne vytecenou plodovou vodou, tak boli vsetky vychrtnute a odmietali jest zo strachu pred kazdym dalsim dekom vahy. To bolo vobec prvy krat v zivote, co som sa neriadila odporucaniami lekarov...

vierka0
9. únor 2011

@stardust ale preco to vlastne odporucaju? ma to nejaky vyznam pri porode ?

zuzanazuzana
9. únor 2011

@stardust ja toto nechapem , ze takto davaju pocitovat nadvahu....ja som dost citlivka a dufam, ze na mna sestricka aj pan doktor budu dobri....hned som sa ich minuly tyzden pytala na moju vahu, ale vsetcia ma vzdy brali tak skor lutostivo kvoli mojim problemom.....hormony robia svoje a ja som hlavne kvoli nim pribrala...aj minuly rok pri hormonalnej liecbe som pribrala do 10 kil, ked som isla na umele oplodnenie....aj tam v blave som si myslela, ze na mna hned vyskocia kvoli vahe, ale ani slovkom sa nezmienili.....len povedal doktor, ze mam mensiu sancu otehotniet kvoli vahe

zuzanazuzana
9. únor 2011

@vierka0 tak to vam prajem, aby vam to vyslo...aj ja som stastna, ze sa to podarilo prirodzene...to som mala uz asi nervy z dalsieho oplodnenia, lebo ja som to zle znasala.....len som na marodke a cely cas budem mat rizikove.....tak dufam, ze doktor uz bude pondelok aj na sone vidiet

vierka0
9. únor 2011

@zuzanazuzana juuj, nestras 🙂 inak, neviem, ci by som sla na IVF..ty si mala ake problemy? nejake hormonalne?

zuzanazuzana
9. únor 2011

@vierka0 no mna na IVF dohnal aj vek, ked sa nedarilo......a problem som mala hormonalny....zvyseny prolaktin a nemavala som ovulaciu, aj nepriechodny vajcovod

vierka0
9. únor 2011

@zuzanazuzana mala si aj nejake prejavy tych hormonalnych problemov?

zuzanazuzana
9. únor 2011

@vierka0 nemala...proste sme sa zacali snazit a nic a az potom pri vysetreniach sa zistilo ake mam problemy

stardust
9. únor 2011

@vierka0 kvoli vahe dietata, ked je vacsie, rodi sa tazsie. Prvy syn mal 4020 g pri porode, mysleli si, ze ten druhy bude vazit este viac. Merania ultrazvukom to este potvrdzovali. Lenze v reale bol ten mladsi este mensi a lahsi ako ten prvy s porod bol velmi lahky...minimalne natrhnutie, nepotrebovala som ani PDA a rano na mna kukali na vizite, aka som vitalna, akoby som ani nerodila v predchadzajuci vecer.

vierka0
9. únor 2011

@zuzanazuzana menstruacia pravidelna a tak? no ja podla tej bazalnej teploty vidim vykyvy hormonov podla toho, ktora cast cyklu prave je..

vierka0
9. únor 2011

@stardust nejak mi to pride neprirodzene, ze vyhladovat dieta, aby bolo co najmensie..nehovorim, asi to je ista vyhoda, ale nikto nevie, co to sposobi vo vyvoji..nie?

zuzanazuzana
9. únor 2011

@vierka0 ja mam menstruaciu pravidelnu, bez problemov......no ja som si vzdymyslela , ze mavam plodne dni zase podla bolesti vajecnikov a vidis, nebolo to tak

vierka0
9. únor 2011

@zuzanazuzana hm, hlavne ze sa podarilo 🙂 aspon s tym priechodnym vajcovodom 🙂

zuzanazuzana
9. únor 2011

@vierka0 no to dufam....lebo u mna moze ist stale o mimomaternicove tehotenstvo....preto ma stale sleduju

vierka0
9. únor 2011

@zuzanazuzana aha, ze sa zastavilo na tom nepriechodom mieste? ci?

zuzanazuzana
9. únor 2011

@vierka0 tak nejako....prasklo vajicko, pekne sa dalo oplodnit a nedostalo sa spat do maternice

vierka0
9. únor 2011

@zuzanazuzana no dufam, ze nejako doputuje 🙂 a o par mesiacov aj na ten nas svet 🙂 tak jedno dieta uz mas, takze je tu sanca 🙂

zuzanazuzana
9. únor 2011

@vierka0 to som bola mlada.....a ja som rozvedena a uz osem rokov mam najlepsieho priatela na svete a to by bol najlepsi otec na svete....aj teraz o toho mojho pubertalneho syna sa stara ako o vlastneho...a ver mi, davanam dobre zabrat

stardust
9. únor 2011

@vierka0 nieco uz o tom bolo popisane...vyhodnotenie vplyvu hladovania na povojnovu generaciu...nejak ma to extra nezaujima, takze neviem k tomu nic produktivne napisat, ale si myslim, ze je to blbost, vyhladovavat este aj plod v tele, aby sa zmestil do statistiky. Zeny s gestacnou cukrovkou uz musia drzat dietu (ale co som kukala v informacnom materiali, nie je to nic strasne), ale ja som tu cukrovku nemala. Za druhe, s manzelom sme obaja vysoki, takze sa da ocakavat, ze aj nase deti budu vacsie. Napriklad susedovci odnaproti su obaja vzrastom mensi a aj ich syn je podstatne mensi od naseho, hoci je o pol roka starsi. U nich sa tiez neda ocakat, ze ich syn narastie do vysky basketbalistu. A za tretie som mala pocas celeho tehotenstva dobry pocit, takze som nevidela dovod, preco by som mala toho maleho chudaka vyhladovavat...

vierka0
9. únor 2011

@zuzanazuzana no to verim 🙂

vierka0
9. únor 2011

@stardust no presne tak 🙂 uplny suhlas..inak tie tabulky mna fakt mierne vytacaju..ved kazdy sme iní, nie?

zuzanazuzana
9. únor 2011

no aj do fotoalbumu som dala foto a vidno, ze je zo mna kus baby ...to je z leta a mala som 91 kil....teraz mam 94 kil, ja som mala, meriam 164 cm

vierka0
9. únor 2011

@zuzanazuzana si pekna zena 🙂moj manzel vcera listoval katalog a hovori mi: zda sa mi, ze tie modelky su nejake prsnatejsie 🙂 a ja mu na to: no, to lebo listujes xl katalog 🙂 sa smial, ze konecne pekne zeny 🙂

stardust
9. únor 2011

@vierka0 aj mna s nimi jeduju 😠 tak sa s nimi ani nezaoberam 🙂

vierka0
9. únor 2011

@stardust tak tak 🙂

zuzanazuzana
9. únor 2011

@vierka0 tak hlavne, ze sa pacime svojim muzom...inac by ani s nami neboli

stardust
9. únor 2011

ja si zvyknem robit srandu, ze manzel to ma so mnou tak, akoby mal vlastne dve zeny...kedze tolko vela vazim 😀

vierka0
9. únor 2011

@stardust 111kg nie je take zle 🙂 ja ked som sa naposledy vazila (bola som v nemocnici pred takymi piatimi rokmi🙂 ) som mala 96kg - sestricka na mna pozera, to fakt mate tolko? 🙂 myslim, ze odvtedy som nejako extra nepribrala..tak okolo tej stovky to moze byt..

vierka0
9. únor 2011

@zuzanazuzana joj, ten moj mi furt hovori, ako sa mu pacim, aka som pekna 🙂 zlaty je 🙂 moj drahy..fakt..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru