Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

kocka5
3. dub 2014

@pitryludvikova tak to se máš😀. U minulého těhu to taky neřešila a teď mě jen deptá😀

anulik88
3. dub 2014

Ahojte babule... 🙂 Myslim si ze z výskou 160cm a vakou 80 kg sa smiem radit medzi baculky 😵 a tehotna som 15 tt... Največšia som bola vzdy prave na brusku a odkedy som tehu schudla som nechcene 4 kg ale to mi az tak nevadi 😀 ale moj manzel sa ma vzdy pyta kedy ti zacne rast brusko a ja mu na tuto otazku neviem dat odpoved... 😒 Viete mi poradit kedy asi aj na takej baculke vydno ze to niesu len kg ale tehu brusko?

ynett
3. dub 2014

@anulik88 ahoj, vitaj medzi nami. No tak v 15 tt síce cudzí ľudia nevideli tehu bruško ale my s partnerom áno lebo tie pneumatiky zmenili tvar🙂 typické tehu bruško prišlo tak v 20 tt. 🙂

anulik88
3. dub 2014

@ynett Ahoj... 🙂 Aj mne muz vravi ze je ine a aj mne sa zda ze sa kdesi dolu zmenili ale nieje to ozaj vela takze este vydrzat nieco cez mesiac 😀 to zvladneme... Len keby sa tak z usmevom nato aj moj dr dival...

ynett
3. dub 2014

@anulik88 hej hej od spodu sa začalo meniť, podbrušok začal rásť🙂 a čo má tvoj doktor za problém?

anulik88
3. dub 2014

@ynett No moj dr. ma problem z velkostou mojho bruska 😒 on by mal najradsej chuducke a bezproblemove pacientky... ale co uz zle sa mu robi ultrazvuk 😒 A ked som sa stazovala ze zvraciam a aj vecer tak mi povedal ze to nieje z tehotenstva ale z toho ze sa prejedam ☹ co ma nahnevalo lebo to nieje pravda...

ynett
3. dub 2014

@anulik88 prepáč ale to je debil. ja som o 8 kg statnejšia ako ty pri rovnakej výške a môj gynekolog mi nikdy nič nepovedal. dokonca ked ma začal vyšetrovať cez brucho tak som sa smiala či niečo uvidí cez ten tuk a on že v pohode, že vidí všetko čo potrebuje🙂 akurát ked som sa mu "sťažovala" že nepriberám tak len vtedy poznamenal, že nevadí, však Vás je dosť, malý si má odkiaľ brať. Inak nikdy nijako nespomenul moju váhu.
a podľa mna nezvraciaš lebo sa prejedáš, ja som tiež nemala ranné nevoľnosti ale večerne, vždy o 19:00 mi bolo totálne zle na zvracanie, a to som cez den zjedla tak jedno jedlo kedže mi nič nechutilo.

stardust
3. dub 2014

@anulik88 chod ku inemu gyndakovi, tento ta bude len deptat 😉

anulik88
3. dub 2014

@ynett On je taky starsí pan ale co sa tyka inej zdravotnej starostlivosti je fajn a velmi opatrny a urbi pre paciantku vsetko co je v jeho silach na zaciatku som mala problemi a pomohol mi len si nedava servitku pred usta a ja som teraz tak trochu citlivejsia tak ma to vzalo... A tiez s nemyslim ze sa prejedam lebo vela veci mi nechuti a neschudla by om za 3 mesiace 4 kg keby to tak bolo.. @stardust Ako pisem nieje az taky zly a je u nas v meste ten lepsi...

ynett
3. dub 2014

@anulik88 nuž tak potom len jedným uchom dnu a druhým von ked si s ním inak spokojná🙂 nerieš ho a hotovo🙂
možno sa upokojí ked nebudeš priberať😀 ja ked som otehotnela tak som vážila 90,xx - neviem uplne presne ale 91 to nebolo. No a teraz v ôsmom mesiaci mám 88 kg. takže zatiaľ fakt pohodka🙂 uvidíme či teraz posledný mesiac naberiem, kedže som furt hladná, jem piate cez deviate a krpec začne teraz poriadne priberať, aspon kilo určite. Mám cca 2,2 teraz🙂

anulik88
3. dub 2014

@ynett No dufam, ze nebudem priberat ale ani chudnut dalej by som nechcela lebo sa mi to nezda celkom ok v tehu 😒 Mam z priberania strach uz tak mam 24 kg nadvahu ale velmi chceme babatko z manzelom tak nejake kila navyse nemozu byt prekazka.. ale uz teraz ma bolia krize a tazko sa mi stava lebo som stale unavena 😢 tak co to bude ked budem v takom 7 az 9 mesiaci?

ynett
3. dub 2014

@anulik88 no ja som stabilne na tých 88 už asi tri mesiace. jasné že to pol kila hore pol kila dole lieta. ale žiadne iné veľké výkyvy🙂
no veru tak to ťa ešte čaká len záťaž. mna strašne bolia bederné kĺby. ak náhodou dlhšie chodím tak som unavená a ledva prekladám jednu nohu pred druhu. predsa len to telo sa inak rozloží a klby bolia aj ked nesú menšiu váhu.

ejdzi
4. dub 2014

@anulik88 ako tak citam, tak ten tvoj doktor by potom mna asi ani nevysetril, lebo ja mam nadvahu omnoho vacsiu a moj doktor sa chudak vzdy tak snazi mi slusne naznacit, ze horsie vidi prave kvoli tomu. Ja si vsetky rizika uvedomujem, ale keby mi hovoril take veci, tak ako sa poznam uz by som tam nepachla. Zase pokial dokazes jednym uchom dnu druhym von, tak nie je problem. Hlavne aby si ty bola spokojna 🙂 a este co sa chudnutia pocas tehotenstva tyka, pokial to nie je nejake rapidne tak nemaj strach, babo si ma z coho brat a pokial sa normalne stravujes, kludne mozes aj par kil zhodit. Mne zislo 6kg a naozaj som pre to nic nerobila, kedze mi bolo a este aj teraz byva dost casto zle a uz som tretikrat aj prechladnuta, a este k tomu som stale ospala, tak mam malo pohybu, menej nez by som chcela. Teraz ked ma uz konecne prejde nadcha a kasel, tak by som uz konecne chcela zacat cvicit, lebo uz mam pocit, ze mi zacina byt o nieco lepsie co sa nevolnosti tyka, ale spala by som stale, este ked teraz aj ten cas posunuli, a ja rano skoro vstavam do roboty, tak ma to uplne nici.

@ynett mna ti tiez zacali pobolievat nejako klby bedrove ale tak odzadu ako keby. Aj sa mi zda ze je to dost skoro, ale tak iny problem tam nevidim tak uz si bejby robi miestecko. Ako tak pozeram, ty uz pomaly ides aj do finale 🙂

ynett
4. dub 2014

@ejdzi hej hej mna to tiež tak bolí od zadku ako keby🙂 to ako sa nám rozťahuje panva. Tiež ma to začalo bolieť oveľa skôr, asi tak ako teba. Len teraz je to už oveľa častejšie a stačí menšia prechádzka a už sa horšie hýbem🙂
no ešte máme mesiac pred sebou🙂 ale blíži sa to priam míľovými krokmi🙂 až sa mi to nechce veriť, kedže som už 6 mesiacov doma🙂

anulik88
4. dub 2014

@ynett Som si vedoma ze ma caka zataz ale kazdemu z usmevom tvrdim ze zeny su silne a ze to zvladnem aj ked som na rizikovom a mam strach... 🙂 s kilami ci bez nich na drobca sa tesime a uz si tym preslo tolko zien 🙂
@ejdzi Aj ja si uvedomujem rizika a roky som sa snazila chudnut ale neslo to a myslim si ze ni len chude maju narok na deti aj ked to maju mozno lahsie.... A aj lekari by si to mohli uvedomit... ja uz len cakam kedy preberie jeho anbulanciu jeho dcera a ta je skvela lekarka... 😉 Zatial papam co mi chuti a co nevidim behom 30 min dva krat 🙂 A ak sa mozem opyta co ches cvicit? ja som pred tehu aj s kamoskou chodila do posilky ale to teraz neprichadza do uvahy a mne pohyb chyba a uz aj krize ma z toho bolia ale kedze som na rizikovom neviem ci mozem 😒

ynett
4. dub 2014

@anulik88 neboj zvládneš to, ja som tiež na rizikovom od 8tt🙂 a pomaly ideme do konca🙂

marryjanew
4. dub 2014

Ahoj holky, já teda bohužél ještě těhu nejsem ale snad nevadí když se zeptám... Když jste se snažili šlo to přirozeně nebo s pomocí doktorů? Mám strach že kvůli mojí VELKÉ nadváze je tohle problém. Snažíme se už dlouho ☹

inngrid
4. dub 2014

@marryjanew ahoj jasné ze nevadí 🙂 uz tu bolo vela dievčat ako ty a musím povedat ze kazdej som napisala to isté ja si nemyslim, ze vaha je problem je nas tu viac ktorým sa podarilo otehotnieť šup šup - mne dokonca na prvú šupu ako som sa začala sledovat a povedala som mm aha ovulácia a hned som otehotnela - chodím do klubu snaziliek kde sme dve xxl a obe sme ostali rychlo tehotné ostatné kočky ktoré su chudunké su tak 50/50 tehu netehu takze nemyslim si ze je to vo vahe proste niekomu sa nezadarí hned
môže to byt vajičkom spermiou nespravnym načasovaním polohou všetkym naladou stresom určite to ale nie je nadváhou 🙂

inngrid
4. dub 2014

@anulik88 tak uz ti asi kočky odpísali ale ja som v 24tt a možem ti povedat ze uz mam riadne tehu brucho 🙂
a vies čo vypuklo mi nejako tak 3tt do zadu nejako tak po 20tt tak v 5 mesiaci ale mam chudu kolegynku a jej tiez tak prepuklo v 5 mesiaci takze ok 🙂

marryjanew
4. dub 2014

@inngrid tak já někde četla že tuk se usazuje na vaječníkách a tím to jde hůř, ale to je asi blbost, nebo já nevím... s přítelem sexujeme bez už 2,5 roku ale nikdy jsem to nesledovala (kdy je ovu atd) a přijde mi že povézt by se to mělo i tak, ale nevím no, každopádně začínám s měřením BT a ovu testama hned jak mi začne nový ciklus, teď mám 14 dní už meškání, ale nikde nic... Tak to prý taky bývá nadváhou, i když u mě spíš stresem. Ale díky za koment, co to tu tak všude čtu, tak asi záleží na štěstí 🙂

inngrid
4. dub 2014

@marryjanew ja som tiez vela vecí čítala ale neverím tomu ono asi by bolo fajn sa sledovat 🙂 mala som kamaratku ktorá s priatelom spavala 9 rokov bez ochrany s tym, ze to robila vzdy v neplodné dni pozanala si cyklus ako hodinky a ked si povedali po svadbe ze idu nato ostala hned tehotná
jednoducho je to o spravnom načasovaní - takze ti radím zakat sa sledovat riešiť ovutestíky bt a ked sa do nejakých 10 mesiacov nezadarí utekaj lekarovi nech ti pozrie folikumetriu vaječníky priatelovi spermie a riešte to 🙂

marryjanew
4. dub 2014

preventivně už jsem se u doktora radši objednala abych mu to oznámila a taky aby se vůbec podival jestli jsem v pořádku, protože se spolu fakt tulíme min. 1x za 2 dny v průměru. Snad se k Vám brzo přidám i jako těhu 🙂

ynett
4. dub 2014

@marryjanew ahoj, vitaj medzi nami. ja si myslím, tiež to isté ako @inngrid, že nejde o váhu, jedine ak by tá váha už spôsobovala nejaké zdravotné problémy, ktoré bránia otehotneniu. ale pokiaľ ste zdraví tak nevidím problém. Ono pokiaľ sa nesleduješ a netrafíte sa presne na ovu tak môžete sexovať aj 10 rokov bez ochrany a neotehotnieš, a pritom tam nemusí byť žiadny problém. My sme tiež bez ochrany išli cca 3 roky ale nikdy som sa nesledovala, že kedy presne mám ovu, takže sme sa vždy trafili mimo ovu. no a pred 8 mesiacmi sme sa trafili presne na ovu🙂 to viem určite lebo som si po sexe tak hovorila, že vyzerá to že mám ovu, som si to všimla až po - hlien a tak. No a bolo to tak🙂

marryjanew
4. dub 2014

@ynett to je krásný a hlavně gratulace. Uvidíme jak se zadaří nám, zdravá jinak jsem, až na ledviny . Nijak se s tím už neléčím, to dřív, jen tam prý mám zas nějaký zánět ale nic se nezhoršuje, tak nevím jestli by problém mohl být i v tomhle, snad ne, ledviny mám nemocný od mala. ☹ ale netrpím na to, to jen podle lékařů.

ynett
4. dub 2014

@marryjanew držím palce🙂 treba si začať sledovať ovu a tak skúšať, a ak potom sa nebude dariť tak vtedy to treba riešiť s lekárom. Samozrejme k máš nejaký zápal tak by bolo dobré to tiež riešiť, a trošku aj upraviť stravu. jesť trošku zdravšie😀 to nikdy nezaškodí. no a hlavne kyselinu listovú, je dobré ak budúca tehulka si ju dopraje viac pred otehotnením🙂

marryjanew
4. dub 2014

@ynett jj dneska jdu ještě do lékárny a kupuju kys. listovou a kontrycel.čaj 🙂 přemejšlela jsem ještě nad nějakýma vitamínama, ale zase to nechci přehánět... kdyby to pomohlo tak bych vykoupila celou lékárnu :D doufám že tu ovu vůbec mám 🙂

anulik88
4. dub 2014

@ynett Verim ze to zvladnem ale ozaj sa mi zda ze to ide veeeeeeeeelmi pomali 🙂
@inngrid Hm tak bude musiet moj muzicek vydrzat to on sa nevie dockat kedy budem mat brusko 🙂 A on pocital ze ked som baculka tak ho bude skor vidiet... 😀

nienna
4. dub 2014

@marryjanew ahoj 🙂 ja len toľko, že tiež sme sa s mm snažili 2,5 roka a nič....a mohli sme sa snažiť koľko sme chceli ked ja som ani ovuláciu nemala 😒 takže určite by som to už na tvojom mieste neodkladala a šla k dr. nech ti zistí či vôbec ovuluješ. Napr. ja mám polycystické vaječníky PCO čoho následkom je aj nadváha a nepravidelný cyklus bez ovulácie. Nám sa podarilo otehotnieť hned prvý cyklus ako mi Dr. nasadila lieky na ovuláciu 🙂

marryjanew
4. dub 2014

@nienna aha, to je zajímavý, tak to já mu to hned řeknu, ať se mi na to mrkne 🙂 snad to pomůže a budu na tom jako ty, kdyby náhodou 🙂

ynett
4. dub 2014

@marryjanew myslím že tá kyselina listová stačí🙂 tuším Femibion sa to volá. Ostatné vitamíny by som riešila skôr stravou. Ide leto bude dosť zeleniny aj ovocia🙂
skús merať teplotu alebo si kúpiť tie testy na ovu a uvidíš čo a ako.🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru