Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

marcela2222
25. pro 2016

@andieraur jsem teda už 36+2, ale taky to tak mám... taky 20 kg nahoře a taky mám strach, jak to dám, dolů, ale hodlám si pak upravit jídelníček, kojit a pokud to počasí dovolí, tak furt šmajdat venku s kočárem 🙂 pak tomu ještě přidám cvičení a snad to půjde hezky dolů 🙂

andieraur
25. pro 2016

@marcela2222 Tak do toho planu jdu s tebou 😉 Si pak budeme muset poreferovat, jestli zabira. Doufam, ze bude 😊

marcela2222
25. pro 2016

@andieraur super 🙂 Tak joo, určitě si pak dáme vědět 🙂

tomato543
25. pro 2016

Holky, myslíte si, když mám zprávu od praktické..o tom, že jsem těhu.. je tam objektivně: nadměrné výživy, s bolestmi v kříži....atd. to jako že moc žeru?? 🙄😅
hlavně, že komentovala, že jsem vysoká a moje váha není tak hrozná.. (ohledně zad.. a podobně..) a pak do zprávy napíše toto??nevim no

medulinek
25. pro 2016

@tomato543 ja bych to tak pochopila

lakukamarca
27. pro 2016

@kotato moc dekuji 🙂

eva_marie
27. pro 2016

ahoj holky, nezvládla jsem přečíst všech 662 stránek, ale myslím, že jsem tady správně 😉
mám trochu depky ze své váhy a z rychlosti přibírání...nikdy jsem nebyla hubeňour, nejnižší váha v dospělosti byla kolem 85kg nicméně jelikož jsem hodně sportovala měla jsem hodně svalů a nebyla nijak šíleně "rozkydlá". No v srpnu jsem přestala kouřit, nabrala ani nevím kolik kg. první váhu mám v těhotenské průkazce 94kg, před vánoci jsem už měla 103kg a teď po vánocích se upřímně děsím si stoupnout na váhu...přibírám kosmickou rychlostí, mám pořád hlad...ano snažím se jíst ovoce, zeleninu apod. celý den ok, jsem sice lehce hladová,ale nepřeženu to, nicméně večer nastoupí vlčí hlad a já dost často vybílím ledničku...upřímně jsem ze sebe zoufalá...

monikacz
28. pro 2016

@eva_marie Ahoj, v prvním těhotensví jsem taky příbírala rychle. Teď jsem těhotná podruhé a hodně mi pomohlo to že jsem si ráno posnídala a pak jsem si na talíř nachystala nakrájenou papriku, okurku, mrkev prostě to co mám ráda a ďobala jsem to celý den. Samozřejmě oběd byl vždycky i večeře. Drž se, sama moc dobře vím jak kila jdou špatně dolů.

andieraur
29. pro 2016

@eva_marie Mela jsem to ve tve fazi tehotenstvi uplne stejne, byla jsem porad hladova az jsem z toho byla nestastna, ale kolem cca 20. tydne se to zlepsilo a vlci hlad sam ustoupil. Jedine co ti muzu poradit, tak zapojit nejake tehu cviceni, to jedine mi umelo zbrzdit vahu, ikdyz i tak mam uz ted na konte 20 kg nahore. Muj manzel rika, ze miminko potrebuje poradny domecek, takze kila me sice trapi, ale musim si opakovat, ze jsem tehotna, ze to neni obvykly stav. Uz jsem se tady s jednou maminkou domlouvala, ze vaze natrhnem zadek po porodu a sundame to.

pavlicek32
29. pro 2016

@andieraur do toho bych šla s vámi mám termín 16.črvna a ještě k tomu 2,5letého syna sice před těhu jsem nebyla žádný hubňour,ale chtěla bych něco dát dolu po porodu a také vím,že trajdání sama s kočárkem stojí za prd je lepší když je více žen.

eva_marie
29. pro 2016

@andieraur dekuji za povzbuzeni, doufam,ze se to upravi aspon trochu. samozrejme se hlidam, pisu si vse i do kalorickych tabulek, abych to mela pod kontrolou, ale je to pomalu narocnejsi nez drzet dietu za normalnich okolnosti 😀 chodim na jogu a pred otehotnenim jsem min 5x v tydnu chodila na min. 8km prochazky, coz je fakt, ze v tehle kose se mi fakt nechce...no nic asi zacnu zase chodit na pas do fitka. jo k chozeni se rada pridam, akorat to asi bude na dalku, jelikoz jsme kazda odjinud 😉

ljusli
30. pro 2016

ahoj holky,

tak me svatky uplne znicili 🙂 v 32 tydnu jsem mela nahore 20kg a uz si netroufnu stoupnout na vahu. horsi je, ze me boli klouby ale hubnout se zacne po porodu. doufam, ze to pujde dolu protoze s vahou pres 105kg se opravdu spatne hybe. aspon, ze v tom nejsem sama 🙂))

andieraur
30. pro 2016

@ljusli Jeee koukam, ze taky cekas unoratko ☺ S hubnutim taky planuju zacit az po porodu a doufam, ikdyz asi marne, ze vetsi cast necham v porodnici a pak neco pujde kojenim. No uvidime, co tady budeme pp porodu psat 😁 Jinak ted se taky hur hybu, spis bych to nazvala, ze se valim ☺

mamka37
3. led 2017

ahoj holky. jsem v 18 týdnu a dnes se na kontrole konečně projevili první tři kila. přisuzuju to vánocům. 1. trimestr jsem komplet prozvracela . teď je mi trochu líp a ikdyž zvracim furt a chutě velice žádné nemám tak nějaké to cukroví proběhlo 🙂 a co nechápu tak stále nosím původní džíny ikdyz jdem v 5
měsíci a čekám dvojčata .
když jsem čekala syna uz v 8 týdnu jsem potřebovala tehu rifle...

ljusli
4. led 2017

@andieraur no muzu ti rict, ze se ji uz nemuzu dockat az tu bude s nami 🙂

Jinak holky neumite mi nahodou poradit kalhotky do porodnice ty jednorazove? ja si koupila v DM velikost XL a doma jsem zjistila, ze je nenavlecu :-/

broucziyk
4. led 2017

@ljusli ty z dm jsou na nic, nej jsou ty kraťaskové a i pratelné

ljusli
4. led 2017

@broucziyk dekuji moc, jdu se na to mrknou 🙂

nika
4. led 2017

@ljusli nej jsou inkontinenci že zdr? Potřeb. Mne zbyly 3 nepoužité nechceš je?

bbubble
4. led 2017

Ahoj holky, ja mam 176 cm a 85 kg. Je to moja vaha aj pred tehotenstvom, a doteraz (20tt) som nepribrala ani kilo, aj ked brusko uz pomaly rastie. Jem normalne, neobmedzujem sa ani neprejedam, nevolnosti som nejake velke nemala. Skor sa mi nechce varit tak to obcas flakam :D chcela by som sa len spytat tych, ktore su na tom podobne (s vahou aj s nepriberanim v prvej polke tehu), kolko pak pribrali do porodu? V okoli mam pripady kedy pribrali v priebehu poslednych tyzdnov pred porodom aj 20 kg, tak neviem moc co mozem ocakavat..

nika
4. led 2017

@bbubble to je parádní ne 🙂 já u obou těhu nepřibrala, u prvního jsem v první polovině shodila cca 11 kilo, do porodu nabrala z nich cca 8. u druhého jsem jsem shodila 4 a tak šla i rodit 🙂

ani v jednom těhotenství mně netrápily nevolnosti a zvracení, bylo mně prostě fajn, a je fakt že jsem nehřešila. užívala si léta ovoce a zeleniny, prostě asi bych měla být těhu pořád 🙂

zato teď kojím a "žeru" a z váhy - 15 kilo po porodu oproti váze před těhu jsem 6 přibrala, ale přikládám to i nedostatku spánku, a není moc čas na cvičení, přísavka to moc v době kdy je manžel doma aby byl se synem nedovolí.

brindik
4. led 2017

@bbubble já jsem o kousek menší a kulatější, v půlce trhu jsem měla navrch tři kila. Nakonec jsem se dostala na 11, z toho osm zůstalo v porodnici. Teď jsem dvě kila pod váhou s níž jsem otěhotněla. A dítko má dva měsíce..

ljusli
5. led 2017

@nika jee děkuji moc si hodná ,ale já už včera objednala dva balíky 🙂

mamca8889
6. únor 2017

Ahoj holky, mám 9 dní po porodu.v těhotenství jsem si neustále četla tuhle stránku ať vím,že s takovou vahou nejsem sama 🙂 ,posleni dva mesice jsem jen poslouchala i od cizích lidi ( třeba prodavačky,postacka) ,jak mam velke bricho a jesli to jsou dvojcata ☹ , na konci jsem uz odpovidala ,ze ano, i kdyz jsem cekala jen jednoho mrnouse.začínala jsem na 96kg a šla rodit císařským řezem se 113 kg.bála jsem se , ze po císaři ta váha půjde hooodne pomalu dolů. A výsledek ? Z nemocnice jsem přijela s minus 11 kg a ted týden doma , kojení, jídlo 5x denně a jsem na původní vaze 😀 , takze bych vám jen chtěla říct, at si tak neberete kolik vazite na porodním sále , nic jsem pro to neudělala a porodní kila jsou fuc,ted se jen snazit,aby to šlo dolu nadále...hodně štěstí i vám u porodu a těhotenství bez stresu 😘

broucziyk
6. únor 2017

@mamca8889 měla jsem to úplně stejně, já teda ale dvojky čekala :D začínala jsem na 95 a na císaře jsem jela se 116kg! a to jsem byla na sacharidové dietě kvůli cukrovce, nepřejídala se, jen jsem se neskutečně zavodňovala....a domů jsem po osmi dnech v porodnici přijela s -25kg :D a teď mám o další dvě, tři kila dole, ale vůbec se nehlídám, s dvojkami jsem kolikrát ráda že se najím, ale drží se váha krásně jen tím že jsem s nimi každý den min dvě hodinky venku a stále chodím...věřím že až se dám do nějakého toho hubnutí - břicho mám stále hrozné, tak výsledek bude 🙂

absintka19
6. únor 2017

@bbubble posledni trimestr se standardne pribira 'raketovou' rychlosti. Priklad moje segra prvni trim 5kg, druhy trim 8 kg a treti 15 kg. Ale kazda to ma jinak. Ja treba prvni trim nic, druhy trim 4 kg, dnes zacinam treti trim tak uvidim ;)
Nereste kila ted, po porodu makejte, jezte pravidelne a vyvazene. Chce to zmenu zivit.stylu ;) coz mimi urcite bude 🙂
Radujte se ze zdravi miminek a no stres baculky.

bbubble
14. únor 2017

ahojte, tak ja som ted v 26tt a vcera na poradni som mala navrch 2 kg.. takze zatial sa to este nerozbieha, no uvidime co treti trimester, drzte palce :D

riannonn
15. únor 2017

@mamca8889 jsem ti vážně vděčná za tento příspěvek, první dva trimestry nahoře sotva 4kg a ted najednou během pěti týdnů pět kilo.... už jsem z toho fakt zoufalá. Tohle mi hodně pomohlo 🙂

medulinek
15. únor 2017

tak ja zítra koncím 26tt a nahore 3 kila,tak jsem zvedava,jak to pujde dal,ale zase bude tepleji,bude se vic chodit ven,treba to nebude tak hrozny

mamka37
16. únor 2017

@medulinek určitě né. vždyť to máš krásné cisla. já jsem na tom podobně. od začátku tehu se bojím velkého přírůstku váhy a ono velice nic. jsem 24.t., momentálně váhu nevím ale poslední kontrola mínus 2 kg a to jsem byla +1 a půl kg od začátku. před šesti lety kdy jsem čekala syna jsem přibrala hned na zacatku 4 kg, celkem 16 kg a to jsem celé těhotenství prolezela a prozvracela. tak jsem se desila ze budu mit 120 kg. ( čekám dvojčåtka) a jsem příjemné překvapená jak to zatím jde 😊 kromě zvetsujiciho briska moc nevidím. možná víc rozkydly zadek 🤔a povolené stehna 🙄 ale to se dalo cekat kdyz prevazne lezim a pred tehu i na začátku tehu jsem poctivě denně jezdila aspoň vodku na stepru ☺ ... kila určitě přibudou. stovky taky určitě padne. ale mohlo být mnohem hůř 🤔 a ty bříška nám bezpochyby sluší všem 🤗 já se manželovi stále líbim. a sobě vlastně taky. a to myslím jde 😉

mamka37
16. únor 2017

rozesmala me vodka na stepru 😂
to bych na něj asi tu hodku co jsem chtěla zmínit neujela 😥

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru