Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

medulinek
16. únor 2017

@mamka37 to to máme podobný,dceru jsem čekala před pěti lety a nabrala 16kilo,ale všechny mi zůstaly,pak léčba pro neplodnost plus dalších 20 kilo a ted uz od 14tt klidovy rezim vleze,zatím se motam kolem 101kg,ale obliknu dziny,ktery jsem nosila s dcerou,takze taky asi hlavne bricho, Ja se sama sobe teda nelibim,ale manze mlci,tak mlcim taky 🙂

mamka37
16. únor 2017

Taky obliknu svoje původní džíny ale začala jsem nosit tehu sukni a cítím se v ní líp. ale uz mam problemy s délkou triček, uz se mi shrnuji nahoru, tak musím něco nového přikoupit ☺ po jonaskovy me taky všechny kila zůstaly a dokonce jsem po porodu ještě přibrala. když jsem cvičila jak zbesila a skoro nejedla. trvalo mi 3 roky nez jsem to shodila. měl a jsem dokonce o 8 kg min nez před otehotnenim. ale pak byly další tři těhotenství, potraty ... já vždycky ležák tak se mi to vždycky zase postupně nakládalo když jsem jedla střídmě a chodila cvičit. tak se na to vrhnu zase po porodu 👍už je to pro mě normalka 🙂

medulinek
16. únor 2017

@mamka37 taky mám za sebou tři potraty,hormony nahoru dolu,to taky moc nepomuze

lucisuska
18. únor 2017

Chtěla bych se zeptat, jestli má někdo z vás zkušenosti s obezitou v těhotenství. Předem prosím, aby nikdo nepsal nějaké posměšky a urážky, díky..🙂
Chtěli bychom s manželem druhé miminko, ale bohužel mám problémy s obezitou, které se snažím řešit (úprava stravovacích návyků - byla jsem u dvou výživ. poradkyň a cvičení - chodím cvičit tak 5× týdně). Postava se mění (ubývají centimetry), ale váha se téměř nehne. Když jsem svůj problém řešila s doktorkou, nabídla mi buď bandáž žaludku (přiznám se, jsem srab, ale do toho bych nešla), nějaké drahé prášky na hubnutí nebo nějaký lék, po kterém, když sním něco trochu tučného, budu mít průjmy. Nic z toho nechci… Cítím se naprosto v pořádku, krevní testy a všechna ostatní vyšetření od lékařů (např. tlak) mám v pořádku, ovulace probíhá, jen ta váha je prostě příšerná.
Chci se proto zeptat, jestli je tady někdo, kdo otěhotněl s vyšší váhou a těhotenství proběhlo v pořádku? Se synem jsem podle BMI byla také obézní (vážila jsem ale méně, protože jsem před otěhotněním pila koktejly a potom jsem to okamžitě nabrala) a těhotenství i porod byl naprosto v pořádku. Malý vážil 3,6 kg. Když se podívám na internetu na rizika obezity v těhotenství, tak bych asi děti nesměla mít nikdy - úmrtí matky i novorozence, vysoký tlak, preeklampsie, cukrovka…
Děkuji za vaše rady a zkušenosti

mistrulka
18. únor 2017

Tak já jsem na začátku....13 týden... Přibrala jsem 2,5 kila....Zatím 😣 už mám 2 děti a obě jsem začínala s váhou 91 kg ale vždycky jsem přibrala max. 6 kilo a i tak to byl na konci mazec.....Teď nemám tolik pohybu jak dřív a pořád mám tendenci odpočívat,jsem na neschopence...Teprv měsíc a už se začínám doma nudit 😃 to je vždycky tak absurdní, když jsem chodila do práce tak chtěl člověk volno a teď když ho mám se mi to zas nelíbí 😉 jinak teda předchozí tehu, byli asi V normě, ale tohle mi dává zabrat, první 3 měsíce jsem byla šílené utahaná a pořád bych spala , bolelo mě pořád břicho a bylo mi na zvracení a teď zas nemůžu vůbec v noci spát,už nemůžu spát ani na břiše a na boku to není taky nijak extra pohodlné,teď jsem si objednala těhotenský polštář tak snad to bude lepší,....Jako teda Nike dámy, žádná euforie se zatím nedostavila,snad se to zlepší.

martyina
18. únor 2017

Poslední vážení jsem měla cca 96kg před otehotnenim. Ale nevím přesně. Při první návštěvě lékaře sem měla cca 100kg nyní mám 103.5 kg a jsem ve 23 tydnu. Nadál chodím normálně do práce, na těhotenské cvičení ve vodě. A žádné problémy zatím nemam. Jednou sem měla vyšší tlak ale už se mi to upravilo. Spát blbě spím takřka od 3 měsíce se budim, a nyní už ní vafi dlouhodobe ohýbání ale jinak nic závažného.

medulinek
18. únor 2017

@martyina to jsi zacinala jako ja,ja mela 97,po vysazeni prednisonu mi dve kila spadly a ted mam 100,5 ve 27tt,doufam,ze to moc nepoleze,ale mam narizene lezeni,takze v tom je to naprd,smim akorat tak na zachod ☹

martyina
18. únor 2017

@medulinek tak to já mohu, jen po obybani je maraz pálí mě Zaha:(a sem i unavená takže se mi věčně nic nechce. Ale teď se chci hecnout a prevlect peřiny a umýt lednici🙂

kacka125
18. únor 2017

@lucisuska nikdy jsem nebyla žádný drobeček a k tomu ještě problémy se štítnou zlazou... Po prvním neúspěšném tehu mi doktorka víceméně řekla že za ZT si mohu sama. Ze jsem prostě tlustá... Hormony blaznily, já přibírala (113kg) a když už jsem po šestinedělí chtěla začít chodit pořádně cvičit zjistila jsem že jsem znova těhotná. Ze začátku mi bylo tak špatně že jsem zhubla osm kilo. Bohužel možná i díky tomu že jsem se o mimco strašně bála a hodně me bolela stydká kost a záda takze žádné cvičení ani prochazky...jsem zatím nabrala 17-18 kg. Zdravotní problémy zatím nejsou žádné (kromě otekani nohou a rukou) a já i mimco jsme zdraví a zbývá jen doklepat těch posledních pět týdnů 😉 možná jediný "problém" je ve vyšší váze miminka. Jsme stále nad hranicí tabulky ale to je možná způsobeno i tím, že ani já ani manžel nejsme žádní prckove 😉 takže hlavu vzhůru i přes vyšší váhu to prostě jde 🙂 chce se jen hodit do klidu a srovnat si to v hlavě 🙂

medulinek
18. únor 2017

@kacka125 takovou doktorku bych poslala nekam,mne moje rekla,ze si za druhy ZT muzu sama,protoze jsem otehotnela moc brzo po prvnim (4 mesice). To,že mi všechno tohle planovali v CARu,kde jsem lecena absolutne prehlizela.fakt to o vaze neni,neco se mi povedlo shodit a stejne bylo treti zase zamlkle,nakonec se zjistilo,ze za vsechno muze srazlivost,kterou vaha fakt neovlivnuje. A kamoska se 120kily otehotni jen co vidi chlapa

poirot
1. bře 2017

Ahoj holky, tedy především ty, co už mají třeba porod s xxl těhotenstvím za sebou. Během prvního těhotenství jsem přibrala i přes mou snahu (zdravá strava, pohyb) 26 kilo. Prý že porodem se zhubne tak deset a pak kojením taky něco - malá vážila skoro čtyři kila, porodem jsem´shodila šest kilo včetně těch čtyř, co vážila prďolka. Kojením ani gram. Pak se mi podařilo znovu otěhotnět během kojení - jsem za to šťastná, říkám si, že to zhubnu. Ale na co myslím, je kůže. Jak jste na tom byly vy po porodu a následně po zhubnutí - stáhla se vám? Vím, že to je individuální, někdo na to trpí, někdo ne. Mažu se, ale moje váha je teď dva měsíce před porodem největší, co jsem kdy měla. Tak myslím i na tohle.

mamka37
1. bře 2017

@poirot já jsem rodila u prvního syna se 104 kg. výchozí váha byla 88. strie mi nepribily žádne. jen zadek a stejná ale to už jsem měla před. břicho mi zůstalo krásné. teď jsem 26.t. čekám dvojčåtka, přírůstek zatím žádný, břicho pevné bez strii. ale poctivě se teda uz od začátku mazu. a to nejen břicho. jsem zvědavá kolik shodim těma dvojcatkama. třeba.budu mít míň než na začátku. to by bylo super 👍 tentokrát na výchozí váha 95 nebo 96. a taky jsem byla naštvaná u prvního jsem porodem zhruba 6 kg a holky co byly tlustejsi tak mnohem víc 😶 co bylo bylo , však my se pak zase posnazime 😄👍

mamka37
1. bře 2017

holky kdyby některá měla zájem a nosí stejně velikost jako já 44, 46 můžu Vám nabídnout tehu sukni tmavezelenou manzestrakovou s bonprixu a dvoje tehu leginy z lidlu, prodávali je tak zhruba před měsícem. obojí mi bylo velké, měla jsem na sobě max. 3 x. už jsem si koupila vše jiné menší, tak můžu prodat někomu kdo to ještě v tomto počasí výnosi. kdyby někdo chtěl tak více info přes IP. díky 😊

poirot
1. bře 2017

no jasně, že mákneme. Makám na postavě celý život, musím, jinak to nejde. Takže vím a věřím, že to shodím. Ale právě ta kůže mi dělá starosti. No snad to bude dobrý, hlavně aby bylo v pořádku mimčo. Jinak závidím, že ti je něco velké, já mám spíš opačný problém 🙂

mamka37
1. bře 2017

není co závidět 😁 ale zvláštní je že i když vážím víc jak před prvním tak oblecu tehu věci co před šesti lety a ještě na me v některých místech visí. Mám ty kila asi jinak rozložené. a ty nové jsou mi velké proto že nemám velké břicho, mohla jsem mít minimálně o velikost menší. Ten pás mi tak sjíždí ze ho mám pomalu v pase a ne pod prsama. a máš pravdu dětí jsou důležitější. kdyby jsme měly postavu jak lusk tak co z toho kdyby jsme byly bez nich 😏

zmrzlinka
1. bře 2017

@lucisuska ja jsem byla při druhém těhotenství obezna a porad jsem 🙂 problémy žádné nebyly.

ditta01
1. bře 2017

Ahoj holky jsem ráda že v tom nejsem sama. Já začíná první těhotenství na 83 kg a šla rodit se 104 kg po porodu zhubla na 90 ale během kojení zase přibrala a teď jsem těhotná po druhé začala jsem na drsných 99 kg a teď mám 106 naštěstí za chvíli porod a doufám že to půjde dolů. jinak s kilo navíc bojují téměř celý život a od té doby co mám nemocnou štítnou žlázou je to ještě horší. Naštěstí dcera i mimčo v bříšku jsou zdravý a to je nejdůležitější. Chtěla bych po porodu zhubnout aspoň na těch 80 kg 😏snad se povede ☺

ditta01
1. bře 2017

Překlep desnych 99 kilo☺jo a taky vás tak vytáčí okolí otázky : A kolik už si přibrala???

poirot
2. bře 2017

@mamka37 Co děláš mezi xxl těhulemi????? 🙂 vůbec nejsi xxl!!! Fakt.

Jinak otázky ohledně váhy mi moc lidí nedává, asi raději 🙂 když mě vidí 🙂 vypadám, jako kdybych sežrala dinosaura 🙂 Ale spíš mi dostávají těhotné maminky, které si stěžují, že přibraly už pět kilo a že už si fakt v tom sedmém měsíci musí koupit něco jiného na sebe. I tak seženou věci v běžném obchodě. To je ale moje závist 🙂

mamka37
2. bře 2017

@poirot podle kg jsem 😶

kacka125
3. bře 2017

@mamka37 ale podle fotky nejsi, sluší ti to 😉

Holky já už se normálně těším až po porodu najedu na cvičení a dietu... Jako dr. zatím nic neříká ale poprvé v životě vážím 130 kilo a začínají problémy s otoky nohou 😲😖 klouby kupodivu pořád drží 😉 A ty otázky ohledně váhy..... kamarádce klidně řeknu co a jak ale aby se tchýně ptala kolik teď vážím kolik jsem přibrala apod.. to je trochu moc 😈 snad vidí že nemám a nikdy jsem neměla proporce 60 kilové holky..

eva_marie
3. bře 2017

@kacka125 nic si z toho nedělej 😄 Moje tchyně má ze mne nastesti respekt tak se neopovazi zeptat😄 Já už přibrala 12kg takže se to teď snažím brzdit jak to jde, ale pribiram snad i z vody 😏

maja1989
3. bře 2017

Holky ja jsem sice už po miminku, ale přidat jsem se mohla hned co jsem skupinu našla a neskončím u jednoho mimča. Počáteční váha 83- konečná 119. V Porodnici jsem nechala 20kg a teď už mě čeká to shazování: ) Ale kurňa ten výsledek stál za každé kilo . Držte se a ať máte pohodové těhu

maja1989
3. bře 2017
luciehutt
3. bře 2017

Před těhu jsem měla cca 63 kg... ráno před porodem 107 kg 😀. Po porodu 100... tři měsíce po porodu jsem na 87 kg...
Myslím, že se tělo prostě připravilo na porod 🙂. Zvládla jsem to nádherně a řekla bych, že ty kila tomu přispěly 😊. Takže baculkám tleskám 😊😊.

baru88
3. bře 2017

Ahoj holky, vždycky jsem byla holka krev a mlíko 😁 k tomu problémy se štítnou žlázou. Nicméně cca deset let před prvním těhotenství jsem se držela kolem 70-75kg. V roce 2014 jsem poprvé otěhotněla s vahou 75 kg a k porodu jsem šla s 92 kg. Do pěti měsíců po porodu jsem měla výchozích 75 kg...nicméně se mi povedlo dodo dalšího těhotenství přibrat 7 kg. Druhé těhotenství jsem tedy začala s 82 kg a nyní mám 95 kg a byla bych ráda, kdybych nepřeskočila stovku....nicméně se tím nestresuji, důležité je zdravé a spokojené miminko a spokojená maminka ☺ a pak půjdou kila dolů jedna radost ☺

mamka37
3. bře 2017

@maja1989 to je bezvadná fotka 🖒

poirot
3. bře 2017

@eva_marie To je správný, tchýně má mít ze snachy respekt, aby jí nedělala ze života peklo 🙂 Holky, všechny to zvládneme, v první řadě zdravé miminko, zdravé my po porodu a pak už to půjdu, až to půjde. Jak už jsem psala, iluze o tom, že zhubnu kojením jsem si přestala dělat po prvním mimi, kdy nešlo dolů ani kilo. Takže pokud se mi podaří kojit, což bych si moc přála a klidně budu kojit s nadváhou, tak začnu hubnout až tak za rok 🙂

maja1989
3. bře 2017

@mamka37 děkuji🙂 dorazily nové puzzle....aneb kudy z nudy staří si hráli 😀

lakukamarca
4. bře 2017

Ahoj maminky, dělali někomu kdo je prostornější císaře? ;) Ještě jsem o tom nikde nečetla tak jestli někdo neví 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru