Tetování a začátek těhotenství. Zrušit termín?

12. srp 2022

Ahoj, už dlouho máme s manželem domluvený termín tetování. Včera jsem zjistila, že jsem těhotná a příští týden 16.8. máme termín tetování. Tetovačka to bude malička, jen čtyři čísla za ucho. Teď doma řešíme, zda termín zrušit nebo do toho jít i přes to.
Máte některá podobnou zkušenost, popřípadě váš názor? 🙂

limali
12. srp 2022

V tehotenstve by som do toho nešla z viacerých dôvodov - 1. Prenos infekcie 2. Možnosť vzniku zápalu 3. Možná alergia na farby 4. Síce najmenej dôležitý dôvod ale aj tak - počas hormonálnych zmien nemusí byť výsledok tak kvalitný ako normálne (hlavne tá farba). Nikde to zakázané nie je ale osobne som sa nestretla s tatérom, ktorý by vedome chcel tetovať tehotnú

gracinka7
12. srp 2022

V těhotenství a při kojení se tetovat nesmí. Dokonce se podepisuje prohlášení.
Vidět to na tobě zatím nebude, ale je jen na tobě, jestli jsi ochotná riskovat

aurum4
12. srp 2022

Ja jsem si nechala potetovat rameno a za nejakou dobu jsem zjistila, ze jsem tehotna. Byla jsem tehotna i v te dobe. Ruka me neupadla a syn se taky nenarodil barevny.

dianemash
13. srp 2022

Taky jsem byla na tetování v době, kdy už jsem byla těhotná a nevěděla o tom, dokonce i na rtg pánve a všechno v pořádku

krisstina93
13. srp 2022

V těhotenství by se tetovat nemělo, zvlášť, jestli nevíš jak na dané barvy třeba reaguješ, jak reaguješ na hojení apod. Plus to vlivem hormonů může dopadnout všelijak. Snad žádný tatér dobrovolně těhotnou tetovat nebude.

jjasmina
13. srp 2022

Dobrý tatwr by těhotnou netetoval ani

titina12
13. srp 2022

Tetování si můžeš dat později teď je hlavní zdraví tebe a dítěte . 🙂

l01991
13. srp 2022

Ne,nezlob se na mě ale nestálo by mi to za to... těch par měsicu snad vydržiš... a jak pišou holky tak či tak je to zakazane,ale je to tvoje zodpovědnost no..

elesse
13. srp 2022

Já bych to taky nedělala, jedna věc je infekce atd. což dobrý tatér eliminuje, ale když vidím, že tělo na odzkoušené věci reaguje jinak, měla bych strach z alergie. Dokonce mi teď i chytla u kadeřnice trochu jinak barva, kterou používáme pořád. Počkala bych s tetováním po porodu, obzvlášť, když je takto malé, tak to ani potom nezabere moc času na hlídání miminka

prezdivka
13. srp 2022

Dobrej tatér tě v době těhotenství nepotetuje. Argumenty “ani jsem nevěděla že jsem těhotná a dítě je v pořádku” jsou irelevantní. Měla jsem to podobně jako ty, tatérovi jsem dala vědět, že jsem čerstvě těhotná - vrátil zálohu a domluvili jsme se na tetování po skončení kojení.

vero987nika
13. srp 2022

Já měla objednané tetování od května na které jsem se moc těšila, no včera jsem zjistila že jsem těhotná a tater byl po manželovi a kamarádce první a jediní kdo se to dozvěděl 😅 hned jsem tetovačku zrušila 🙂
Jinak věřím že spousta žen byla na tetování když ještě nevěděly že jsou v tom, ale to neznamená že se to dá doporučit, jen že měly víc štěstí než rozumu. Sousta feťáků alkoholiků a kuřáků ti taky určitě řekne že se jim narodily děti v pohodě 😅

goovana
14. srp 2022

Určitě bych to zrušila

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru