Týden těhotenství neodpovídá

moxha
9. bře 2018

Potřebuji znát Vaše zkušenosti...
Jsem těhotná.V úterý jsem byla u dr na kontrole a podle ms jsem měla být ukončený 6.týden.Podle ní jsem však byla tak v 5.týdnu.Stalo se některé z Vás,že ten týdenní rozdíl byl způsoben delším uhnizďováním vajíčka? Ovulace u mě totiž musela proběhnout mezi 14-16 dc ( ověřeno ovu testy).Máte za sebou podobnou zkušenost? Mám strach,aby to zase nebyl zamlklý potrat

snezenka123
9. bře 2018

@anetka9 moc děkuji za podporu

nunu22
9. bře 2018

Ahoj,já mám bohužel špatnou zkušenost.:( Nechci tě strašit ani naopak dávat plané naděje.Na kontrole jsem mela být v 7 tt a doktor potvrdil začátek 5tt.Za 14 dni na kontrole podle doktora 6+1tt a srdíčko.Pár dní na to jsem přešla k jiné dr.,protože se.mi to celé nezdálo a dr potvrdila potrat.Druhý den jsem potratila.Miminko zustalo 6+1 a já v te chvíli měla být v 10tt. Držím všechny palce aby to dopadlo všechno tak jak.má.

ivuska1986
9. bře 2018

Ahojky, byla bych v klidu. Nam rekli kazdy ultrazvuk, ze je Ani o tyden menší. Taky me to desilo, určitě bych se tim nestresovala. Znama mela plod i o tri tydny mensi a mimco bylo b pohodě. Drzime palecky

verunka11221
9. bře 2018

Muze to byt ukliknuti na pristroji ci cyklem.U syna jsem mela rozdil asi tyden,u dalsiho tehu asi 10dni ale to nedopadlo.Tyden rozdil neni nic hrozneho,nedelej hned zavery.

ivetttaa
9. bře 2018

Já měla u prvního těhotenství rozdíl 14 dní a vše bylo v pořádku. Malý se narodil přesně na den podle MS 🙂

barusenicka
9. bře 2018

Já jsem také měla posun asi o 7 dní. A vše bylo v pořádku, narodil se mi zdravý chlapeček.

mis_el
9. bře 2018

Já měla rozdíly vždy o jeden - dva týdny. Ale tedy až ke konci těhotenství, termín MS a dle ultrazvuku se mi lišil o 3 dny. Jen chci napsat že to měření není 100%, moje doktorka mi kolem 34tt nameřila že je menší, i váhově, hnala mě na genetiku, tak to naměřili že je o něco větší než moje doktorka. Pak jsem chodila do rizikovky a tam také naměřily větší (ke konci se hmotnost blížila k 3kg). No nakonec se dcera narodila 37+1 a měla 2,5 kg, což odhadovala moje doktorka. Já jsem věřila že v nemocnici mají lepší přístroje ale doktorka to naměřila dobře oproti genetice a nemocnice.

moxha
autor
9. bře 2018

Všem děkuji za rady a zkušenosti.Na kontrolu jdu v úterý...

karolly
9. bře 2018

Já mám těhotenství přesně o týden mladší podle UZ oproti MS... 🙂 Od naprostého začátku. Teď jsem už ve 25tt podle UZ. Hold si jen měla déle ovulaci. Chce to klid a žádné zbytečné nervy!!! 🙂

klaraslavickova
9. bře 2018

U mě toto byla predzvest zamlkleho těhotenství bylo porad mensi pak to začalo dohánět i srdíčko bylo a pak v 11tt doktor zjistil ze miminko zůstalo v 9a zanikla srdeční akce

ryznicka
9. bře 2018

@moxha Ahoj, já měla být podle ms taky 6. tyden a na ultrazvuku doktor říkal, že jsem tak nějakej 5. týden. 🙂 Takže to mam o 6 dni zpožděné. 🙂

ojo
9. bře 2018

Moje první těhu bylo na začátku o 2 týdny menší než podle MS a kolem 13tt se to srovnalo 🙂, druhé těhu odpovídalo celou dobu, třeťí těhu jsem měla jen obaly, váček stále rostl, ale v 9tt už byl abnormálně velký i žloutkový váček a postoupila jsem revizi (asi se těhu drželo zbytečně utrogestanem), čtvrté těhu odpovídalo, v 6tt byla potvrzena i srdeční akce a za pár dní špinění, zamlklý potrat a revize, páté těhu vše v pořádku, odpovídalo, šesté těhu také vše odpovídalo a teď aktuálně sedmé těhu z dnešní kontroly je, embrio se srdeční akci, ale zase o týden menší než dle MS 🙂

moxha
autor
9. bře 2018

Jenže u většiny z Vás byla posunutá ovulace,ale já musela mít ovu 14-16 dc.Posílám foto ovu testů.Od spoda udělaný ve čtvrtek,sobotu,pondělí,středa, čtvrtek

ojo
9. bře 2018

@moxha tak moje první zkušenost s ovulákama bylo tohle poslední těhu...fakt k zasmátí, po MS jsem si po dobu 10 dní dělala ovulační testy a myslela jsem si, že ovulku mám 12DC, kdy byl pozitivní test, pak čárka už slábla...takže jsem přestala sledovat a čistě náhodou jsem si udělala ovulák 21DC, jen ze zvědavosti, že by mohl potvrdit případné těhu dříve a opět byl pozitivní jako ten 12DC...ale těhu test byl negativní. No a tím, že jsem měla poz. těhu testy až 5dní po MS a i vzhledem ke stáří těhu, tak jsem fakt asi ovulku měla až toho 21DC, kdy už jsme se v podstatě ani nesnažili 😃

moxha
autor
9. bře 2018

@ojo jenže já mám pravidelný cyklus 28 dní a ovu bývala kolem 14 DC...

ojo
9. bře 2018

@moxha já taky mám pravidelný 28dní...ovu jsem teda nesledovala, ale vím, že při třetím dítku jsem otěhotněla asi okolo 10dc...ovulace se během života taky mění, není po celý život ve stejný den cyklu...

terulin
10. bře 2018

@moxha ja mam taky rozdil 9 dni. Akorat uz jsem ve 39tt podle ultrazvuku, takze o zamlklem tehu nemuze byt rec. mam jistotu, kdy jsem otehotnela, protoze to byl mesic, kdy jsme se s muzem zrovna moc nevideli, takze zadna pozdejsi ovulace neprobehla. Mala je mala od sameho zacatku, uz me posilali na revizi, protoze v 10tt nevideli srdce, pak jsem mela naprosto tragicky 1. Screening, takze jsem musela na genetiku a cvs, pak zase prisli s rustovou restrikci a nefunkcni placentou. Nervy pekelny, ale vzdycky nam nakonec rekli, ze plany poplach a miminko bude v pohode. Tak snad za par dni vazne budeme mit zdrave devcato doma.

vineta
10. bře 2018

@moxha Myslím, že ty OT zrovna moc nevypovídají, nemáš je dělané denně a žádný není pozitivní. Chápu, že máš obavy, ale nezbývá než počkat na kontrolu. Stejně se nedá nic dělat, ale rozumím, že to čekání je na nic. Držím moc pěsti, ať je to v pořádku 😘

karolly
10. bře 2018

@moxha Navíc mě tedy ani jeden z Tvých testů na fotce nepřijde pozitivní, ta testování čárka se svou silou kontrolní ani z daleka nepřiblížila.

snezenka123
10. bře 2018

@ojo ahoj, koukám, taky máš za sebou spoustu smutných zážitků v těhotenství...já měla též prázdné obaly ale neměla jsem ani ten žloutkový váček, taky jsem brala utrogestan, takže to rostlo ještě o dva týdny víc, než bylo skutečné těhu podle ms..☹

ojo
10. bře 2018

@snezenka123 jj, člově je poprvé v šoku, že se mu něco takového stalo...prostě se to stává.
@moxha taky souhlasím s holkama, pozitivní test bych ti vůbec netipla, já měla opravdu obě dvě čárky stejně silné a testování ob den či dva je o ničem...ale těhu máš potvrzené, já bych se ničeho nebála, stres a strach tomu rozhodně nepřispěje, spíš naopak 🙂

moxha
autor
10. bře 2018

Děkuji v úterý uvidíme.To bych měla být ukončený 6.týden podle uz.Tak snad to bude v pořádku...

snezenka123
13. bře 2018

@moxha ahoj, jak jsi dopadla??

lobella
13. bře 2018

Tez by me zajimalo, jak zakladatelka dopadla, ja mam mit prvni ko v patek, mela bych byt 6tt+3,tak se tesim a zaroven bojim, jak to tu ctu

2hanah
13. bře 2018

@moxha Taky bych se zatím nebála, mimčo může být menší, a pak to najednou skočí a bude odpovídat a možná taky záleží na kvalitě ultrazvuku.

michalelka
13. bře 2018

@moxha podle ovulačních testů nikdy nemáš 100% jistotu a ani nevíš, kdy přesně na den došlo k oplodnění 🙂 Já měla menstruaci jako hodinky, ovulaci jsem hlídala několik let a jelikož v době, kdy jsem otěhotněla byl sex úplně mimo mnou "vypočítaných dnů", jsem přesvědčená, že možné je naprosto cokoliv 🙂
Jsem v osmém měsíci těhotenství a malé je celou dobu "menší" o týden až deset dní. Podle mé doktorky, dokud je rozdíl do 14 dnů, není potřeba se znepokojovat, žádné dítě není tabulkové. Držím pěsti, ať je u tebe vše v pořádku a v úterý na tebe čekají jen dobré zprávy.

ginnyw
13. bře 2018

Zdravim, ja mela dva terminy take vzdalene. Podle MS 23.8. podle UTZ 17.8. Nakonec se narodil 11.8. jako 39+1 a mel 3640g a 50cm. Krasny zdravy synecek.

moxha
autor
13. bře 2018

Holky tak dnes bych měla být v 6.ukončeném týdnu.Dle dr jsem 6+2 a srdíčko bylo a bilo!!! Jsem neskutečně šťastná a snad to doklepeme do konce...Děkuji všem za podporu

lobella
13. bře 2018

@moxha gratuluji a preji hodne stesti

snezenka123
13. bře 2018

@moxha krásná zprávička, mám radost🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru