• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

V těhotenství mi nechutnají zdravá jídla

19. listopadu 2013 
janaagimova • 8tt • Dnes ve 12:47
ahoj holky, jsem v průběhu 5 tt , trpím obavou zdali je vše ok, celý den mě doprovází pocit že na nic nemám hlad ani chut . nemam chut na sladké ani na slané na nic . jakoby jídlo neexistovalo. at jím cokoliv nic mi nechutná . je to opravdu divné, protože nejsem typ ženy co by měla odpor k jídlu vždy jsem měla zdraví apetit . ale ted najednou je vše opačně. netrpím nevolnostmi díky bohu s tím problém nemám , ale jen to jídlo mě štve nemohu se donutit k ničemu. musím se vždy najíst přes nechut .

janaagimova • 8tt • Dnes ve 12:50
možná jestli existuje vitámín který by mne povzbudil v chuti k jídlu tqak mě napadá co to bude kluk či hoka nemam chut na nic .) tak co to bude :slight_smile:)

emamamamu • Dnes ve 12:51
ja mam to samy. navic se mi pri predstave na jidlo dela knedlik v krku...takze jim rohliky, nebo bebe..:slight_smile:

janaagimova • 8tt • Dnes ve 12:53
to máš dobrý já nemůžu ani to já prostě nemám chut na nic vše je mi hnusný le hlaad mám ale při představě že něco jim je mi šoufl

broucek26 • 10tt • Dnes ve 13:03
Holky taky jím proto, protože musím. Od začátku těhu jsem shodila 2 kila, což teda vůbec nevadí, protože jsem jak tank. Ono to po prvním trimestru přejde.
26. led 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,pridam sem jednu svoji dosavadni zkusenost!!! Mamka mi hrozne nadava ze jim jen par veci a nechci nic jineho!!
Nemuzu snist ani kousek zadneho masa,to se mi prevraci zaludek jen pri pomysleni na maso,nic koreneho a etremne vonaveho-vsechno mi hrozne smrdi!! Jim jen rohliky,chleba,syr,maslo a marmeladu! A jo ovoce abych nezapomela!!! A samozdrejme sladke ve vsech podobach-pres ovcne dorty az po gumove medvidky:slight_smile:!!!
22. čer 2009 v 06:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem po druhé těhotná a je to uplně jinak než poprvé.To jsem nemohla jíst jinak mi bylo ještě hůř. Teď jsem musela jíst pořád a pořád abych nedostala hlad to by bylo zle. A jak píše ywushka mám velmi omezenej repertoár na co mám chuť a mama mi taky pořád nadává že nejim to a to a prostě vůbec nechápe že jen představa že to jim mi obrací žaludek.teď už to nejhorší mám snad za sebou
22. čer 2009 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jak jsem ráda, že existujou diskuse na různý téma. Zrovna teď řeším moje nechutě v těhotenství (jsem v 6 tt). A jak vidím, nejsem v tom sama :grinning: Samozřejmě by bylo super, kdyby jsme těhotenství prožili v pohodě, s normálními chutěmi a jen se zvětšujícím bříškem. No, to by bylo asi moc jednoduchý ... takže i u mě je teď každé ráno, no spíš celý den takový stav, kdy řeším, jestli jít zvracet nebo to radši vydržet ... a na jídlo nemám ani pomyšlení.... dneska jsem bohužel celý dopoledne nic nejedla, prostě jsem se bála, že budu zvracet a neměla jsem na nic chuť. Bylo mi tak blbě, že jsem jen polehávala a k obědu si udělala hráškovou polívku z prášku - fuj. Vůbec jsem si nepochutnala, protože byla slaná a plná chemie. Vařím si totiž domácí stravu - jsem na mateřský s roční holčičkou ... Ale potřebovala jsem něco dostat do žaludku. Jako i hodně z vás i já můžu jen ovoce - banány, mandarinky ... ale na maso taky nemám moc chuť a mám šíleně přecitlivělý nos. Když něco jdu vyhodit do odp. koše, přestávám dýchat ... no hrůza, doufám, že už to brzo skončí a naskočí mi žaludek do normálu :slight_smile: tak se všechny držte, ono to určitě někdy přejde ... :grinning:
14. lis 2010 ve 21:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli má někdo nechuť k jídlu celé těhotenství. jsem ve 31tt a je pro mě problém se najíst. přibrala jsem zatím 1 kilo oproti původní váze (na začátku 5 zhubla, takže jsem +6).Snažím se jíst tak, aby miminko mělo všeho dost, ale upřímně, je to peklo. I když cítím, že mám hlad, nemám na nic chuť. Ze zeleniny a ovoce nemůžu být živá. Teď jsem se donutila na dva knedlíky a omáčku a mám pocit, že to každou chvíli vyzvracím :frowning2:
21. led 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosslyn jojky :frowning2: tak to nezávidím :frowning2: mně bylo zle do 18.t a teď už naštěstí dobrý a jím vše, akorát mi vadí ryby :grinning:
21. led 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děvčátka..neduhy se překonají..:slight_smile:..Ono tělo si samo řekne, co potřebuje zejména v závislosti na tom, jak jsme se stravovaly před těhotenstvím..:slight_smile:..Já dlouhá léta nejedla párky a hranolky. Hádejte, co je teď mým oblíbeným jídlem.. :grinning: :grinning: :grinning: Nicméně na zeleninu se těším jak malá..:slight_smile:..Tu v hypermarketech za zeleninu raději ani neoznačuji..:(
29. led 2012 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lia_8 Hm,ani mi nemluv.
Naši mají zahradu a od mala jsem zvyklá na úžasná rajčátka, mrkvičky, jahody, jablka, broskve, meruňky, česnek, okurky...a já nevím, co všechno. Mě prostě fakt zelenina (a většina ovoce) z hyper a supermarketů nechutná, nemá to chuť absolutně žádnou (i když ju kupuju a jím) a kdoví, jak je to s vitamínama... vlastní zahrada s ovocem a zeleninou je sice hodně náročná, ale nedocenitelná věc, když má člověk děti. Nejlépe pokud třeba zásobují příbuzní:slight_smile:.
Mě zas naopak teď zdravé věci chutnají, před tím jsem valila samé čokolády a podobné věci, klidně i místo jídla...teď prahnu po takových těch šťavnatých věcech...
29. led 2012 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@salomee Právě zahradu máme..takže ten rozdíl je opravdu znát...Bohužel ta zelenina v obchodech je nahnaná bůhví jakým svinstem..takže se jí moc necpu, i když bych hodně ráda..:slight_smile:Nějak nepociťuju zvláštní chutě či tak..cpu se tím, co je doma...:slight_smile:..takže velmi různorodě..ale ty párky tam jsou pořád, nemám tucha, kdo je kupuje..:D
29. led 2012 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj @krista @lia_8 @salomee @many @rosslyn @petra_d @cazadora @ywushka @sheherazada

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s jídelníčkem v těhotenství do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme? Stačí svou radu, tip, zkušenost napsat do http://www.modrykonik.cz/jidelnicek-v-tehotenstvi/ a pomoci tak všem ostatním těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají, co jíst mohou, co ne, co je dobré apod. :slight_smile:

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Janča

PS: Přispět může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! :wink:
19. lis 2013 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek