Vadí v těhotenství pes?

kaczka
3. říj 2006

Ahojky holky,
chtěla jsem se zeptat jestli nevadí v těhotenství pes?A k miminku pes vadí či ne??Máte nějaké zkušenosti?Dávali jste mazlíčky pryč?

wacinka
17. dub 2009

s toxoplazmozou je to tak, že každé zvíře, které má srst nebo peří může být potencionálním přenašečem, u koček je větší pravděpodobnost, že ji bude mít ta kočka která se pohybuje i venku. Takže pokud máte celý život kočku jen doma a nepobíhala venku, tak je malá pravděpodobnost, že bude nakažená. JInak na veterině se dělají testy a mohou vám vyšetřit jakékoliv zvíře na toxoplazmozu. Ale pokud se neprobíráte jejich výkaly a dodržujete určitou hygienu, tak ´je zbytečné plašit. U zakrslých králíků je to tak, že toxo přenáší jejich masem, takže pokud ho nechce jíst tak se nemáte čeho bát. Jinak toxoplazmozu můžete chytnout i z potravin, vše důkladně umývat.... a holky zbytečně se nestresujte. 😉 nestzojí to za to, kdysi se žilo i se "slepicema" a nikdo žádné nemoci neřešil a rodily se zdravé děti. To jen v dnešní době se se vším dělá takový povyk a hlavně se zbytečně stresují maminky. 😉

sonice
17. dub 2009

Tak my sme doma tehotne dve, ja aj nasa sucka. Sucidlo si to odbudne skor (su brezie iba 60 dni) a stendovia sa davaju prec okolo 9. tyzdnov. Takze moja sucka bude mamina skor, hadam mi aj poradi 😀 😀 . Nebudem ju v ziadnom pripade obmezovat v tom zmysle, ze by mala zakazany pristup ku miminku. Treba jej ho dat ocmuchat, aby pochopila, ze je to moje stena. No a potom sa aj tak obavam, ze skor bude pred revajucim mimcom utekat niekde do kludu 😀 😀 .

theresa2
10. srp 2009

ahojte som ada že som natrafila na tuto temu lebo mám tiež z nej dilemu. Jasne psa by som nedla preč ani za svet. o tom potom. Pýtala som sa na to aj veterinára povedla mi že čo sa týka tehotestva tak v tom nie je žiadny problém, prkaticky nie ej nič čím by vás mohol nakaiz pokial je to bytový pes a je pod normálnou veterinárnou starostlivostou. Pri velkej padatnosti možete dat za cca 150,- skontrolovat na začervenie každé tri mesiace jeho trus. Ak by sa náhodu kdesi začervil keby olizol začevrené hovánko v parku. Ale ako sám povedla je to fakt nie moc bežné aby to ludia robili. každý vie aký je jeho pes, či žerie v parku cudzie hovná a či si na to treba dávat pozor. Zároven každý kto po svojom psovi hovná zbiera vie či je alebo nie je začervený. O kočkách sme sa moc nebavililebo žiadne nemáme, len povedla že to by v zhlaodm na toxoplazmázu bolo iné kafe.
Ale vec ktorá am trápi je čo ked sa narodí malé? čo potom? čo počas 6 nedelia, čo počas tých 3-4 mesiacov? možem ho volne nechat behat po byte, nechat ho prist ka malému, oliznut ho? Náš pes hodne plzne, vadí to malému dietatu? Človek yb sa mohol aj urboit ale všetkých chlpov sa stejen nezbaví. može dieta dosatt alrgiu alebo sa s nou narodí? alebo su na to iné predispozicie ako častý kontakt so psov srstou? Poradte tý čo to už prešli? Idem hlaven o to obdobie p anrodení vzhaldom na tu srst všade.

theresa2
10. srp 2009

ahojte som rada že som natrafila na tuto tému lebo mám tiež z nej dilemu. Jasne psa by som nedala preč ani za svet. O tom potom. Pýtala som sa na to aj veterinára povedal mi že čo sa týka tehotenstva tak v tom nie je žiadny problém, prakticky nie ej nič čím by vás mohol nakaziť pokiaľ je to bytový pes a je pod normálnou veterinárnou starostlivosťou. Pri veľkej pedantnosti môžete dať za cca 150,- skontrolovať na začervenie každé tri mesiace jeho trus. Ak by sa náhodu kdesi začervil keby olizol za červené hovánko v parku. Ale ako sám povedal je to fakt nie moc bežné aby to ľudia robili. každý vie aký je jeho pes, či žerie v parku cudzie hovná a či si na to treba dávať pozor. Zároveň každý kto po svojom psovi hovná zbiera vie či je alebo nie je za červený. O kočkách sme sa moc nebavili lebo žiadne nemáme, len povedal že to by vzhľadom na toxoplazmózu bolo iné kafe.
Ale vec ktorá am trápi je čo keď sa narodí malé? čo potom? čo počas 6 nedelia, čo počas tých 3-4 mesiacov? môžem ho voľne nechať behať po byte, nechať ho prísť k malému, oliznúť ho? Náš pes hodne pĺzne, vadí to malému dieťaťu? Človek by sa mohol aj urobiť ale všetkých chlpov sa stejne nezbaví. môže dieťa dostať alergiu alebo sa s ňou narodí? alebo sú na to iné predispozicie ako častý kontakt so psov srstou? Poraďte tí čo to už prešli? Idem hlavne o to obdobie po narodení vzhľadom na tu srsť všade.

alexandrah
10. srp 2009

ahojte, aj ja mam psa, uz 7 rokov, prec by som ho nedala za nic na svete ... zachranili sme ho z ulice, to by som ho rovno mohla zabit, sak by umrel bez nas ... tak nam doveruje, ze sa mu nic nestane ... moj otec, ze to ho date do utulku, nie? myslel to vazne ... som mu vynadala, a najradsej by som do toho utulku dala jeho ...
tiez ho netreba zanedbavat, aby psik neziarli, a zastavame s manzelom nazor, ze prirodzenost je najlepsia ... dokonca sme citali, ze pre babo neni moc dobre byt uplne v sterilnom prostredi, ale ze pri psikovi si uz zvyka na nejake bakteire a tak, a vyvija sa mu imunitny system rychlejsie ... aj pre psychiku babatka je to lepsie, uz ma doma spolocnika, neni jedinacik, uci sa zodpovednosti ...
theresa - ja necham psika urcite normalne, a ked ho oblizne, tak ho to nezabije ... poznam 1 pani, co ma 2 velkych psov, hovawartov - chlpati a velki ... a v poho, dokonca sa mala nezobudi ani ked stekaju, uz si v brusku zvykla okrem hlasu mamy a tata aj na stekot psov ... 😎

tulipanike
11. srp 2009

ahojte
my mame tiez doma psika, a dako som nad tym nepremyslala, ze by to dietatku mohlo ublizit, skor asi ta macka, na tie byvaju ludia aj viac alergicki.....psika urcite nedame prec, a ako tu uz bolo pisane, apson male bude mat od narodenia spolocnost 🙂

julia30
11. srp 2009

theresa2 psie sliny su dezinfikum, takze ked olizne babatko by sa nemalo nic zavratneho stat 🙂 inak my mame doma kocura, a jednoduchy test sa da spravit na toxoplazmozu a da sa vylucit alebo potvrdit, my sme este neboli tehotni a dali sme si spravit u neho testy pre istotu ;) a kedze vobec ale vobec nechodi von tak to je v klidku 🙂 jedineho coho sa bojim ze bude skakat do postielky tak budeme musiet asi poriesit nejaku sietku na postielku aj proti komarom alebo baldachyn 🙂

a inak dalsia vec je, ze mozno sme az prilis starostlive a nejake to obliznutie alebo ked uz bude babatko sa trochu aj hybat a davat vsetko do pusinky takze asi sem tam aj nejake chlpy ;) zo zvieratka tak jednoducho to neni az taky problem lebo ved nech je trocha odolne 🙂 ved ked si spomeniem co vsetko sme na ihriskach pojedli my ked sme boli mali 🙂

a co sa tyka alergii ja som alergik a mam alergiu na psa a nie na macku 🙂 takze jednoducho uvidime co bude tiez by sme maciaka neradi davali prec. Zo zaciatku asi iba budeme zatvarat miestnost kde bude babatko spavat a aj v noci ale casom to nechame tak. Lebo nas maciak si zvykol uz na deti mame neter ktora tu bola a uplne v pohodicke nikdy nan u nelahol ani nic len pri nej 🙂 tak dufam, ze to bude v pohodicke.

lencita
27. led 2011

baby prosim poradte mi, teraz ma uhryzol pes do ruky, som v 18tt, je zaockovany..poradte mi co mam robit?

sirinka
27. led 2011

@lencita
toto sa sice tyka dietata...ale mozno ti to trochu pomoze...
http://zdravedieta.rodinka.sk/index.php?id=co-r...

makreluska
27. led 2011

@lencita Prosím tě,nic se ti nestane ani mimi.Jen to chce ošetřit jako normálka,když se člověk poraní.Akorát je důležitý,abys byla očkovaná proti tetanu a žádné jiné nebezpečí nevidím.

lencita
28. led 2011

@sirinka dakujem za info...ja som bola len vystresovana včera, ani som nikam neišla,ale psa asi zabijem,teda včera ho skoro zabil priatel ked som mu ukazala moju ruku..som si to len vyčistila,ale ako som sa zlakla tak mi hned aj brusko stvrdlo 😠 bacha na agresivne male plemena..radšej mať doma pitbula,ako tie male neuroticke mozgy 😠 uplne som z toho vytočena!

glimmer
21. srp 2012

my máme v bytě 3 psy, a jsem podruhé těhotná a bylo to v pohodě. Spějí se mnou v posteli, mazlí se na gauči, ... Jen jsem dávala pozor, aby na mě nějak neskočili nebo tak.

vendy76
8. únor 2013

@andrea73
Ahoj,máme také domácího mazlíka čivavu která je pro nás člen rodiny.Před měsícem jsme přišli v 6tt o miminko a tak si zjištujeme informace zda to, že Angií s námi spinká v posteli,sdílela s námi radost a radostí nás olizovala mělo vliv na samovolný potrat který pak nastal.Mazlíka dávat pryč nebudeme ale chtěla jsem se zeptat,zda se musí něco dodržovat až zas budu těhotná-pejska i její pokoj máme čistotný a v jakým týdnu se dělají testy ?

lussy23
8. únor 2013

a exituje niečo, čo v tehotenstve neškodí??? doktori aodborníci robia z tehotenstva doslova chorobu.

kajalka
8. únor 2013

@lussy23 Spíš mi přijde, že to dělaj těhotný samy...

simca06022011
8. únor 2013

@vendy76 ak mate cistotneho psika, ockovaneho, zdraveho nemate sa coho bat... toxoplazmoza ktoru skor spominaju je skor od tulavych zvierat a domacich zvierat ako ovce a pod (aspon takmi to vysvetlili u lekara).. poznam kopec mamiciek s mackami aj psami a s toxoplazmozou som sa nikdy nestretla.. testy mne robili asi v 14tt... ak si dobre pamatam

tremonti
8. únor 2013

A komu akoze by mal vadit? My sme dlho nemohli otehu a tak asme si kupili psika shih-tzu a cuduj sa svete tak sme zabudli na vsetku snahu a trapenie lebo sme k nemu v noci vstavali 5 krat ako pri bvabu lebo knuckal,krmili ho hrali sa s nim ( aj na sex sme ,,zabudli,, bol len raz v tom cykle) a presne o mesiac co sme si ho doviezli domov som nasla najkrajsie dve ciarky v mojom zivote ktore maju uz 14 mesiacov a volaju sa mia. Psik ti vadit nebude a ani babatku.

happylenulka
17. říj 2014

pes není hračka, nemůžete ji odložit, když vám začne "překážet"... vůbec nechápu, že se to vůbec řeší.... tak hold víc dbát na hygienu a neřešit... můj pes je mi velkou oporou, teď když mi není dobře a lehává mi u bříška... nedala bych psa pryč ani za nic... jednou je to člen rodiny a beru ho spíš jako staršího bráchu pro mimi než jako zvíře...
a hlavně pes je čistotný zvíře, když ho budete pravidelně koupat a doma vysávat chlupy a převlíkat postele, tak je to v pohodě...
nemoci a problémy vznikají hlavně ze strachu...

a pak se člověk diví, že jsou plné útulky a že se denně po celém světě utrácejí nevinní psi / kočky, jen proto, že lidi přestanou bavit, tak se jich zbaví... ☹ je mi z toho smutno...

P.S. - toto není proti milovnicím psů, ale proti těm, co vůbec přemýšlí, že by psa dali kvůli těhotenství / dítěti pryč...

krásný den

texetka
20. lis 2014

Mám dva psy - teriéry, krmím syrovým masem plus máme such. želvu. Bydlím v bytě se zahrádkou ale hafani jsou vnitřní - chrápou na pelechách, na gauči... Plánujeme mimčo a rozhodně mne nenapadlo ani na chvilku , že bych je dávala pryč.
Sice to bude náročné, neb starší pes je starý pán, nemocný, blbě vidí, hůř slyší a malé děti nemá moc v lásce - má rád klid a pohodu. Mladší je hyperkativní fena se kterou sportuji . Ale to zvládneme. Nerozumím tomu, dávat psy nebo jiná zvířata pryč "preventivně" . Holt budeme muset dbát víc na hygienu, nastavit jistá pravidla a maso bude asi porcovat muž, ale jinak ? Kdo chce, tak to zvládne, mám v okolí dost příkladů, že to jde a to mají muže stejně v práci jako já - tedy i o víkendech , pracující na 12 hodinové směny a podobně.

katculilinka
23. lis 2014

@leniik1 já ji teda chytila ve 12 a skončila jsem na 14 dní v nemocnici a na operaci, takže já se teď kočkám vyhýbám obloukem. Zas tak na lehkou váhu bych ji raději nebrala 😉

kachidlo
30. lis 2014

@kaczka Jsem typický příklad toho kdo si pořídí psa a hned otěhotní, když to před tím dva roky nešlo 🙂 Štěně mně v těhotenství dost zaměstnalo a myslím, že to bylo dost ku prospěchu. Nesledovala jsem se tak, furt jsem byla venku, měla jsem díky ní dobrou náladu, když už mně něco hodně rozmrzelo...

kammka
30. lis 2014

máme psa odjakživa a jediný problém v těhotenství byl ten, že jsme měli doma malou borderu, no totální střevo, já měla zákaz chůze, ale copak ji to zajímalo??? a s mírně povolenou stydkou sponou jsem ji v sedmým měsíci tahala z rybníka, naháněla po okolí, protože to zvíře prostě překonalo všechny překážky, ona se snad protáhla i dírama, kterýmase nedostala její předchůdkyně - sedmikilová jezevčice.. a to byla taky expert.. pokud jde o toxoplazmozu, tak to je pro mně taková záhadná choroba, u našich spí kočky běžně v posteli, kočky, které normálně lítaj venku, loví myši, prolezou každou díru.. a když mi dělali testy na protilátky, tak nic.. prostě moje imunita nikdy toxoplazmozu řešit nemusela, nikdy ji nepotkala.. zatímco kamarádka, která nikdy s kočkama nežila, si ji pořídila v podnájmu, kde byla kočka několik let před tím, než se tam nastěhovali, aspoň tak to vydedukovala, protože ve svém okolí prostě kočky tou dobou neměla.. vždycky je to o odolnosti, o dobré imunitě, ta zvířata za to fakt nemohou.. a samozřejmostí je hygiena, je jasný, že nebudeme vlastní imunitu zbytečně přetěžovat...
pro nás je naše psice člen rodiny, děti ji milují, pro kluka je to parťačka nejlepší ze všech.. nedala bych ji za nic..letos měla štěnda a já se o ni před porodem klepala... jela jsem s dětma na pár dní pryč, aby nebyly celé prázdniny zavřené doma a denně kontorlovala chlapa, jestli je s ní, jestli ji nenechává o samotě dýl, než dvě tři hodinky.. a ona si ta potvora porodila první noc, co jsem byla doma 😀 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru