Větší mimi podruhé. Bývá to pravidlem u dalšího dítěte?

18. led 2021

Myslíte si, že když jsme měli u prvního větší váhový odhad musí to být pravidlem pak i pro další děti? Ptám se na to hlavně z důvodu, že u mě by to znamenalo šanci na normální porod, ne na císař....pokud by to miminko bylo v rámci možností normální 😁 první měl 4,5 kg (dětská velikost 62/68, v porodnici na něj neměli ani oblečení) a celkově na všech ultrazvukách byl větší...geny na to máme bohužel 🤨 máte někdo zkušenost, rodili jste třeba vícekrát a každé mimi bylo jiné, nebo spíš stejně?

nazka
18. led 2021

Tipuju, že to bude spíš stejně. Kolem mě to mají dost podobně. Já taky jsem měla obě holky stejně malé (já bych zas uvítala, kdyby jedna byla větší.. Neměly ani 3kg)

apemi
18. led 2021

kluk 4,26, dcerka 3,83 a ted čekam kluka a doktor rikal, že bude zase velký. Zatím všechny porozeny přirozeně.

amazonkajanik
18. led 2021

Jsme 4děti. Nejstarší 3,50 druhá 2,80 brácha 3,30 a já 3,95,takže pravidlo to být nemusí 😉

martt
18. led 2021

Ja jsem měla kluky váhově přibližně stejně. Ale třeba kamarádka má tři děti. První ditko mělo 2,950g, druhé 4,30 a třetí 4,700g toho rodila o týden dřív a císařem kvuli špatné poloze. Jinak mne třeba u mladšího říkali, že bude hodně veliký váhovy odhad byl cca 4,5 kg a nakonec měl 3,650g

lizzie02
18. led 2021

První syn 4,100g, druhý 3,790g oba nakonec sekcí 😊

cherie24
18. led 2021

Taky to řeším 🙈 malá nebyla vůbec malá a měla 4,4 narozená císařem. Byla na mě tak velká, že ani nesestoupila do pánve, protože se tam ramínkama nevešla. Chtěla jsem vždy děti blízko sobě, teď kvůli císaři to je rizikové a navíc se mi obrátí žaludek naruby při představě, že další dítko bude opět velké a zase ho nezvládnu porodit. Pevně doufám, že to není pravidlem, že druhé musí být větší. Ale moje babička rodila první dceru přes 4 kila a můj táta neměl ani 3, tak snad ... ☺

mamikry
18. led 2021

Prvni mel 3,50 kg a druhy 3,70 kg, takze u nas co dite, to vetsi rozmer 🙂. Uvidime u dalsiho, ale cekam, ze se dostaneme ke 4 kilum. Odhady meli oba o pul kila mensi.

autor
20. led 2021

@cherie24 tak to máme podobné. Já bych fakt radši přirozeně, ale doktor už mi teď řekl že by to muselo být opravdu menší miminko 😕 jizvu nemám nejhezčí a to hlavně uvnitř.

lizzie02
20. led 2021

Měla jsem to podobné, u druhého jsem se připravovala na přirozený porod, ale když už byl odhad váhy ke 4 kg, tak říkali, že dostanu termín sekce a buď se to rozjede samo, v tom případě to zkusím nebo ne, navíc jsem měla málo plodové vody🤷 nakonec měl necelých 3,8kg 🤷 vám přeji ať přirozený porod nakonec vyjde 😊

kvmatonka
20. led 2021

Synovec měl 4,8 kg. Akutní sekce. Měl velkou hlavu a ani nesestoupil. Teď čeká druhé a opět ji vychází velké dítě, byť to má být holka. Holt jsou děti po tatínkovi.

azanka
20. led 2021

Obě děti měly 3,8. Co mi říkali v nemocnici, tak další děti bývají spíš větší (už toho mají všechno pěkně povolený).

leniczka23
20. led 2021

Já prvni dítě 4000g 54cm a druhý mělo 3700g a 53cm😉 byla by to těžká pohoda kdyby neměl hlavu 37cm a k tomu téměř srostlou fontanelu 😁

eeevee
20. led 2021

První syn měl 3,5 kg a 52 cm (narozen 10 dní po termínu), druhý syn 4,2 kg a 54 cm (narozen 7 dní po termínu), oba dva šli přirozeně. My s bráchou třeba vážili dost podobně, jeden 4,2 a druhý 4,4 kg.

cherie24
21. led 2021

A můžu se zeptat, jak vám zjistili, že není jizva hezká uvnitř? Umí to normálně poznat gynekolog? Zajímalo by mě právě, jestli když zajdu na gyndu a řeknu, že bych chtěla otěhotnět, jestli mi může říct, zda je na to jizva už připravená

wxkatuska
21. led 2021

@cherie24 muzou vam pomoci UZ zkontrolovat, zda v jizve neni dehiscence. To zda jizva vydrzi porod, vam nikdo nezaruci. Muze prasknout silna jizva a treba velmi tenka, ale pruzna vydrzi 🙂

inkheart
21. led 2021

@cherie24 já mám super gynekologa, z vlastní iniciativy mi jizvu po 6 m zkontroloval a hned řekl, že klidně můžu rovnou další... On je fakt boží s tím, jak vůbec nestraší kolem císaře jak někteří... Pro moji psychiku fakt rajská hudba 🙂 takže se klidně zeptat na gyndě nebo zajít do nějakého specializovaného centra, kam se chodí třeba i na screeningy

cherie24
21. led 2021

@inkheart hmm tak to závidim, mě sestřička řekla, že max 2 děti císařem a že není normální chtít víc, protože ta děloha po císaři je prostě hrozně zrasovaná a proč bych jich jako v dnešní době vůbec chtěla víc. A že druhé dítě bývá větší, takže můžu počítat s tím, že mě nejspíš znovu kuchnou. Asi si umíte představit s jakou náladou jsem odcházela od tamtud ... Ale objednám se tedy a nechám si jizvu zkontrolovat 🙂 ale přemýšlím, že to zkusím tam kam jsem chodila na ten screening, tam mají i lepší ultrazvuky, jestli to tam teda dělají

inkheart
21. led 2021

@cherie24 to je hrůza a děs. My jsme se tedy s gynekologem o počtu dětí nebavili, takže nevím, jaký má na tohle názor, ale taky chci víc než dvě a jsem odhodlána za to bojovat, kdyby měl náhodou řeči - nejvíc mě tedy fascinuje ta "profesionalita" toho, jak ta sestřička u vašeho gynekologa vyjadřuje vlastní názor na počet dětí na "tuhle dobu", to přece s medicínou vůbec nesouvisí a nemá žádné právo do tohohle pacientům kecat 🤦‍♀️
Každopádně držím palce!!

autor
22. led 2021

@cherie24 mě ukazoval jizvu přímo na ultrazvuku a ukazoval mi i místa která se mu nelíbí. A je fakt že to vidím z venku, kde mám jizvu takovou propadlou ošklivou tak přesně ty místa vevnitř jsou zúžená...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru