Víno v těhotenství. Je šance, že bude miminko v pořádku?

lucianda123456
10. pro 2020

Ahoj mám na vás otázku. Všimla jsem si u sestry že dost popíjí víno. Je na konci těhotenství a opravdu to není 1-2 skleničky 🙄 vím že je to asi každého věc,ale zajíma mě jestli nemá někdo zkušenosti( na internetu jsem toho moc nenašla) zda je šance že bude miminko v pořádku? Hrozně by mě mrzelo kdyby synovec nebo neteř byli špatným chováním matky nějak poznamenání 🥺

kikca88
10. pro 2020

@lucianda123456 no nemělo by se pit vůbec , po fyzické strance bude v pořádku ale do budoucna může hrozit hyperaktivita atd...

lucianda123456
autor
10. pro 2020

@kikca88 no to je mi jasné že se nemá pít vůbec ... Pak i názor že malé množství neublíží ... Ale u ní je to opravdu třeba láhev denně 🙄přijde mi jako by to malé snad ani nechtěla 😔když si uvědomím kolik je žen co nemůžou mít děti a pak vidím tohle😔

kikca88
10. pro 2020

@lucianda123456 ja se vůbec nedivím... a nejde se segrou nejak si promluvil?

lucianda123456
autor
10. pro 2020

@kikca88 o to jsem se snažila jen nevím jestli je to něco platné když už je na konci těhotenství a skoro celé ho propila...mám jen obavu o to malé no...myslím že kdyby se narodil nějak nemocný bude to pro ni " poslední hřebíček do rakve" a už se z toho alkoholu nevymota nikdy😔

crutela
10. pro 2020

Takže sestra je regulérně alkoholicka.
Ja si sem tam dala malé pivo třeba v létě, ale chlastat víno ve velkým v tehotenstvi je hnus. Podle mě má velkej problém a měla by to řešit, když není schopna přestat ani když je těhotná.

me_druhe_ja
10. pro 2020

Neříkám, že si nic nedám - deci vína jednou za týden max, trochu piva. Nejsem tak prudérní. Ale tohle je fakt moc.

astyna88
10. pro 2020

A to buďte rady, ze máte třeba zazvorova lízátka na blinkani 🤣 sestře radili panáka ráno a večer na odkyseleni žaludku a také na zvýšení nízkého tlaku, pivo v létě místo limonády a vody po obědě, to byly panečku rady, 25let zpět...

leniczka23
10. pro 2020

Já jsem si nedala teda ani sklenku v těhotenství, při kojení už jo, ale v tehu ne. Nicméně, ty s tím stejně neuděláš nic, ona v tom zřejmě nevidí problém a to je ten problém. Řešila si to s ní? Protože s ní asi vyřeší víc než tady s náma.

kikca88
10. pro 2020

@lucianda123456 hele nemusi mit nic, muze mit zdrave ditko ikfyz to přehani a smysl to asi ma, popripade by se to asi melo řešit , netušim moc jak je to po porodu, jestli ditko nemůže mit treba nejaky abstak kdyz je zvyklena ten svuj příjem.....a co jeji partner , mu to nevadí?

kikca88
10. pro 2020

@lucianda123456 http://www.napivosrozumem.cz/odbornik-radi/feta... hele toji můžeš poslat ale asi nic vic nezmuzes...za svoji praxi jsem jednou se starala o takove miminko, co nemelo tvrdou plenu mozkovou, oci, mozecek melo potazene jen kůži , porad ho vidim ... to dite patrilo matce co nebyla ani na screeningu, chlastala fakt ve velkém uz od začátku a po porodu zdrhla...mozna v tom jeste byly drogy, nevím. Takoce deti se dozivaji mesic:/ jabych si nedala ani sklenicku i kdyz malá sklenicka nevadí, ale ve velkem neni dobré, ale co clovek zmůže? Jen asi vyfackat pořádně matku ;(

irmamala
10. pro 2020

Tak pokud pije láhev denně, tak bych se nebála jen o zdraví dítěte, ale hlavně o to, jak bude schopná se o něj starat, když potřebuje denně chlastat....

merope
10. pro 2020

Co jsem se dostala k výzkumům, tak sklenička vína nevadí. Ale flaška denně? To je alkoholismus jak vyšitý.

jade85
10. pro 2020

Alkohol v těhotenství vadí v jakémkoliv množství. Miminko je propojeno s matkou přes placentu, která bohužel molekuly alkoholu propouští v plné míře. Takže cokoliv má v krvi matka, má v krvi i miminko, které navíc nemá dostatečně vyvinutá játra, aby alkohol mohlo účinně a rychle odbourat. Jistě, výjimečně deci vína nebo malé pivo ho nepoškodí ve smyslu trvalých následků, ale rozhodně je to pro něj nepříjemné. Pravidelné popíjení je pak opravdu hazard se zdravím miminka. Samozřejmě, může to projít a narodit se zdravé, ale může se to projevit kdykoliv později...

miky25117
10. pro 2020

Poznala som jednu čo prepila celé tehotenstvo dieta sa narodilo zdravé ale s abstinencnymi priznaky a dieta jej vzali potom šlo k otcovi

zuzineckah
10. pro 2020

@lucianda123456 láhev denně????!!! A ona nemá partnera? Nebo ten pije s ní? Sklenička vína rozhodně neublíží, sama jsem si kolikrát dala, ale láhev je skóre hodno alkoholika

hankaviki
10. pro 2020

A to já prudérní byla a ani kapku alkoholu neměla v těhotenství a myslím, že by to mělo být normální. Styděla bych se sama před sebou.

amazonkajanik
10. pro 2020

@lucianda123456 já jsem teda pivař,ale v těhu jsem si dávala nealko,pomáhalo mi na pálení žáhy a za celé těhu snad 2klasická tmavá. Ale to co ségra předvádí je přes čáru

lucianda123456
autor
10. pro 2020

Samozřejmě ji domlouvá manžel, já, mamka no všichni. na to konto to začala schovávat a tajit...myslím že pokud se nepůjde potom léčit asi od ní manžel odejde i s dětmi...spíš jen je teď nešťastný z toho jestli se malé narodí v pořádku.

kulisek_28
10. pro 2020

Já si občas cucla pína nebo piva, ale nikdy plnou skleničku, na to jsem moc velkej strašpitel, že by se něco stalo

sudylichozrout
10. pro 2020

@lucianda123456 To je tedy masakr. Po porodu musi na leceni, neni mozne, aby opila manipulovala s novorozencem sama. Mohla by mu ublizit. Tvuj svagr ma svatou trpelivost, ja bych ji uz davno expedovala na odvykacku. I v tehotenstvi.

amazonkajanik
10. pro 2020

@lucianda123456 počkat,oni mají už nějaké děti? Pila hodně ještě před těhotenstvím? Jestli jo,tak je to na regulérní léčbu a návštěvy psychologa. Něco jí do náruče alkoholu vehnalo i když může být manžel miliónový. Chce to si přiznat,že mám problém a alkoholismus je jeden z následků neřešeného problému. Jen doufám,že se maličké narodí bez následků. U nás před lety byla paní a ta,když na ní přišel porod,tak lezla do sanitky s cigarem a ještě jim spadla z lehátka,jak byla ožralá. Její syn je drobet jednoduchý,ale sám má už 2děti,z toho ten starší velice chytrý

lucianda123456
autor
10. pro 2020

@amazonkajanik ano mají 2 letého chlapečka ten je úžasný 😍 vím že když čekala první sem tam si skleničku dala ale nebyl to takový extrem jako teď...jako ona si vždycky to vínko rada dala ale teď to už je fakt moc ... Jako do manželství jim tolik nevidím ani do její práce třeba je toho na ni prostě moc 🤷 jen mám prostě obavu o to maličké...snad bude vše ok a ona se vzpamatuje jinak nevím nevím🙄

amazonkajanik
10. pro 2020

@lucianda123456 zkusila bych jí nenápadně dotlačit na terapii. Třeba zabere líp,než nějaké drastické protialkoholní léčení. Hlavně na detoxu by nemohla být s dětmi. A po porodu k ní někoho dát,ať pomáhá,aby nebyla pod tlakem a nevědomě malému ublížila.

lucianda123456
autor
10. pro 2020

@kikca88 to je hrozné to si neumím ani představit 🙀 ale to ona zase na screeningy byla i na nějakém vyšetřeni ohledně srdíčka a prý ji doktoři říkali že je vše v pořádku malý je cvalik má už teď přez 3 kg ( v článku je že děti bývají malé) tak snad má víc štěstí než rozumu a miminko bude zdravé...to je teď nejdůležitější ... Pak ji hold budeme muset nějak přesvědčit ať to řeší no

lucianda123456
autor
10. pro 2020

@amazonkajanik toho bych se nebála mamka bydlí hned vedle a švagr je vážně tatínek jak má být 🙂 jak jsem psala já mám prostě hrozný strach o to malé že se narodí nějak postižené a že to už pak nezvládne vůbec psychicky

kikca88
11. pro 2020

@lucianda123456 drzim pesti at je mimco v pořádku ❤

bomo1
11. pro 2020

Ja jsem teď někde četla, že alkohol ve větším množství v těhotenství se posléze spojuje hlavně s psychickými a inteligenčními nedostatky u dětí a také sklonu k závislostem v pozdějším věku dítěte. Googlila jsem to páč jsem přemýšlela, jestli můžu vosí hnizda, když v nich je rum 😃

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru