Vitamíny v těhotenství, jaké jste braly?

rommannka
16. čer 2016

Jsem poprvé těhotná a tak se snažím co nejvíce informací, abych nic nezanedbala. První co se chci zeptat jestli jste některá pila v těhotenství kafe?? Já piju normálně tak 3 - 4 kávy denně, daly jste si aspoň šálek? Já četla že by se to nemělo vůbec :( Taky se chci zeptat na vitamíny jaké jste kdo brali v těhotenství ?? Jediné co jsem si zatím koupila v lékárně je femibion, šla jsem si původně pro kyselinu listovou ale paní v lékárně mi nabídla toto tak jsem to vzala přišlo mi to lepší.. Budu ráda za každou radu, děkuji

no_title
16. čer 2016

Femibion je úplně ideální. Listovku neumí 40 - 50 % žen správně štěpit, ve femibionu je to upravené, aby listovku získaly i ženy s touto vadou. Ohledně kafe neporadím, podle mě to můžeš omezit na 1 kávu denně. Myslím, že se to s těmi zákazy v těhu moc řeší... tuhle jsem četla, že se nemá ani libeček, nicméně skutečně nebezpečné je akorát syrové maso, syrová vejce a tonik. Bylinkám bych se v těhu taky raději vyhla.

andreaandrejka
16. čer 2016

Kafe jsem pila rozspustné s mlékem před těhotenstvím. Co jsem těhotná ho nepiju, ne proto že se nesmí, ale proto,že na něj nemám vůbec chut. Sám dr. mi řekl, že dvě kávy denně nejsou vůbec na škodu.
Vitamíny, brala jsem první trimestr listovku a Gravital. Od nějakého cca 15tt neberu nic. Raději si každý den naložím mísu ovoce a zeleniny a dbám na pestrou stravu.
A jinak jez co si tělo žádá. Já nejím akorát syrové maso, nedodělané vajíčka, paštiky, hermelíny. Jinak jím všechno. Pokud se něčím vyloženě špatným neplácáš denně, tak to mimču v žádném případě neublíží.

brusinka91
16. čer 2016

Ahoj, já jsem taky poprvé těhotná 🙂 Kávu piju když mám na ni chuť, není to moc často, ale nijak ji neomezuju. Klidně 1-2 hrníčky denně bych si dala. Nejím jen syrové maso a vejce (tatarák, sushi) a plísňové sýry, ale ty nejím ani jako netěhotná. Moc bych to nehrotila 🙂 A vitamíny mám taky femibion, nejdřív 1, teď už tu dvojku. Ale stravu mám i tak pestrou. Někde jsem četla, že ty vitamíny jsou hlavně na doplnění pro maminku, protože prcek si vezme co potřebuje, ale jí zůstává málo 🙂

cukricek123
16. čer 2016

Ahoj, já jsem tedy 5+5TT, a kávu jsem pila 3šálky denně rozpustné. Teď už nepiju, nechci, a ani nemám chuť. Jím skoro všechno (syrové maso a plísňáky nejím ani normálně). Dávám pozor na uvařené vajíčka atd.. Zeleninu a ovoce se snažím jíst, ale je to problém, jelikož to do sebe moc nemůžu dostat :-/ Vitamíny beru GS mamavit + kyselinu listovou už asi rok plus teďka ještě hořčík jednu t. denně. 🙂

kardol
18. pro 2016

Zdravím 🙂 Já jsem bohužel vášnivý čajíčkář, takže co se kávy v těhotenství týče, nemůžu sloužit :( Nicméně u vitaminů mám zkušenosti s Ogestanem. Brala jsem ho už když jsme se o miminko snažili, především kvůli listovce. Obsahuje ještě vitaminy D a E, jód a omega 3 mastné kyseliny, DHA. Doktorka mi ho doporučila s tím, že tyto vitamíny jsou v těhotenství nejdůležitější a naopak jiné doplňky jich obsahují přemíru, což může zatěžovat tělo. Má fajn dávkování, jedna tobolka denně, a cena je taky příjemná, za mě úplná spokojenost 🙂

kecafon
24. kvě 2017

Vyzkoušela jsem vitamíny Ogestan,na které mě ,,nalákala,,moje doktorka.
Svým složením mě zaujaly,jelikož neobsahují žádný zbytečnosti,ale jen listovku,omega 3,jod a vitaminy.Dávám hodně na přírodu,ale Ogestan mě fakt zaujal díky složení.Taky mi vyhovovalo to,že se bere jen jedna kapsle denně a stačí to,takže krabička vydrží měsíc,což je dobré.Cenově jsou teda lepší z internetu,aspon já je raději objednávala.Jinak sem je brala až do konce kojení.Prospívalo to nám oběma🙂

rysle
4. lis 2017

Ahoj, od zjištění těhotenství jsem brala vitamíny A-Z Mama z DM. Složením stejné jako všechny ostatní, ty "lepší" u kterých se platí za značku 😉 ovšem asi za měsíc jsem se hooodně osypala pupínky na hrudníku, zádech, ramenou až skoro po lokty. Myslela jsem, že to patří k hormonálním změnám, ale moje skvělá dermatoložka mi doporučila tyhle vitamíny ihned vysadit, jelikož to byla reakce mého těla na dávky všech vitamínů B, které obsahovaly. Přešla jsem tedy na Ogestan, který má jen těch 5 nejdůležitějších vitamínů a ostatní není potřeba do sebe uměle ládovat, když jíme normální pestřejší stravu 😊

verunkapo91
20. říj 2018

Beru VIPMAMI, ma i laktobacily a omega-3👍

nelcaj
7. črc 2019

Na testu mám 2 čárky, chystám se na gyn, ale už teď bych si chtěla koupit nějaké vitaminy. S jakými jste byli spokojené.

xantista
7. črc 2019

Já jsem první tři měsíce alkohol a kafe nepila skoro vůbec. Ani sem neměla chuť. A pak už jsem to neřešila. Jako neopila jsem se do němoty ani do kocoviny, ale pila jsem. A kafe taky. Brala jsem na začátku listovku a tak 3/4těhotenství ty vitaminy z DM drogerie. Maj super složení. Porod super a miminko zdravý a ‘průměrný’ - tim myslim ve váze, délce i vývoji 🙂

beatkaluka
9. črc 2019

Já jsme brala u obou dětí tyhle www.femibion.com/cz_CZ/home.html doporučoval mi je i sám gynekolog.

nelcaj
18. črc 2019

@beatkaluka Děkuji, nakonec jsem si je koupila, doporučil mi je i můj doktor.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru