Vycházky na neschopence v těhotenství

mouse77
12. bře 2017

Ahoj holky,..chtěla bych se zeptat, zda některá máte zkušenost s neomezenými vycházkami? Jde to nějak udělat? ..Pokud půjdu na neschopenku a nešlo by to tak, tak se s partnerem skoro nebudeme vídat ☹

ireniq
16. bře 2017

@kamilka90 já jsem taky sestra na onkologii (nyní md), a pamatuju, že k náplni práce jsme měli ještě přílohu o cytostatikách a tam bylo výslovně, že pracovnice je povinna ohlásit neprodleně těhotenství nadřízenému, který zajistí její okamžité převedení na nerizikovou práci. Pohledej v papírech, určitě to tam taky někde máš černý na bílým, nic o povinnosti jít na neschopenku.

xpila
16. bře 2017

@kamilka90 To ti poradila dobrou kravinu. Nic takového samozřejmě nejde.

kamilka90
7. dub 2017

@ireniq
@tulikiss
@xpila Tak děvčata pro ty, kteří můj "pokus" odsoudily...tak Vám vesele hlásím, že vycházky mám neomezené....dávají to hlavně zdravotním sestřičkám 🙂 takže jsem až do mateřské volnááááááá 🙂 🙂 🙂

monulec
7. dub 2017

😲😲 Fakt jo?????? Tak to se máš, tak užívej těhu 😉

lenusaak
7. dub 2017

@kamilka90 sakryš , take jsem zdravotni sestra na PNce, to kdybych vedela.. za tri tydny jdu uz na materskou tak to uz resit nebudu. Jinak sikula ze si nelenila a zaridila si to tak 😊

kamilka90
7. dub 2017

@monulec
@lenusaak Tak zkusit se má všechno 🙂 Kdyby to nedopadlo, tak se nic nestane, ale teď mám z toho dost radost, bude plno letních akcí a teď můžeme s manželem v pohodě vyrazit 🙂

tulikiss
7. dub 2017

@kamilka90 no co na to rict jen asi, ze je mi na bliti ze systemu, kde se oficialne schvali obchazeni zakona. to rozhodne neni nic proti vam, ale to ze urady obchazi zakon je fakt des.

xpila
7. dub 2017

@kamilka90 Nikdo tvůj pokus neodsoudil, jen je to dost zvlášní. A to, že jsi zdravotní sestra, s tím nemá nic společného. A to ti už přišlo vyjádření přímo ze sociálky??

vineta
7. dub 2017

@kamilka90 Tak to gratuluju, zřejmě jsi se právě připravila o 40% platu 🙄

lussinka88
7. dub 2017

Asi zalezi na jakou komisi clovek narazi. Ja ackoliv pracuju pouze s vysoko infekcnim materialem (HIV, chlamydie, syfilis, onko, paraziti, kapavka aj.) a mutagenama, ktery maji v bezpecnostnich listech (dle H vět o bezpecnosti) vysoke riziko poskozeni plodu... tak i pres doporuceni teratologicke spolecnosti neomezene vychazky nemam 😊 a to nesmim ani do prostor laboratore, protoze vetsina tehle mutagenu je nejnebezpecnejsich prave inhalaci. Na kazdyho jinym metrem 😁 tim nechci shazovat praci sestry 😁, ale coz... hlavne ze je mimco zdravy 😁, stejne mi bylo receno ze na tehotny nechodi (za deset let praxe se pry nesetkali s jedinou kontrolou u tehotny)... ale to asi taky zalezi na cisle diagnozy

xpila
7. dub 2017

@lussinka88 Na těhotné kontroly chodí naprosto běžně. Kontrolor nevidí diagnózu.

lussinka88
7. dub 2017

@xpila jojo vidi, overujou si to i u doktora. Vim to primo od kontrolora

lenusaak
7. dub 2017

ze systemu mi je taky zle, sama jsem netušila že to vubec jde takto zařídit. Zase ale kdyz ji to poradila socialni pracovnice, byla by sama proti sobe kdyby to nezkusila.

Jinak na tehotny chodi taky 😊

lussinka88
7. dub 2017

@lenusaak ono zalezi na kraji... ja u nas nezazila nikoho s kontrolou. Tata rikal ze 15let svy gyn praxe zazil kontrolu jen jednou a to byla pacientka ktera byla doma dyl jak 10mesicu. To samy mi rikali na my gynde.. kdyz jsem sla za kontrolorama na ossz tak jen mavli rukou ze jsem tehotna at neresim pripadnou kontrolu.

xpila
7. dub 2017

@lussinka88 Tak si tady najdi diskuzi o kontrolách na těhotné a uvidíš sama, jak to je 😉

lussinka88
7. dub 2017

@xpila jak jsem psala zalezi na kraji a na diagnoze. Nektery kraje jsou tim vyhlaseny 😉

kamilka90
8. dub 2017

@tulikiss Nevím, proč to tak odsuzuješ, já teda za těhule říkám, že je to dobře, že máme alespoň nějakou možnost jít si ráno pro rohlíky nebo jet na celodenní výlet, když nám nic není 🙂 nedramatizovala bych to hned obcházením zákona.. mě to naopak přijde, že spíš jedna z mála situací, kdy úřady použily selský rozum a neřídili se tabulkama....
@vineta proč o 40% platu? Já jsem na neschopence od začátku a vycházkama se pro mě nic nemění..já jsem do toho s tím šla, kdybych věděla, že to s manželem nezvládnem, tak si zařídím, abych pracovala.. a hlavně na mateřské mě bude chodit o dost míň než teď na PN...
Jo jinak jak píše @lenusaak , proč to nezkusit, samotnou by mě to nenapadlo, ale když to poradí přímo soc. pracovnice.... ;)
@xpila Byla jsem tam s žádostí potvrzenou gynekologem a druhý den mi volali, že to revizní lékař co mají na sociálce potvrdil 🙂

tulikiss
8. dub 2017

@kamilka90 protoze to obchazeni zakona je, na neschopenku patri ten kdo neni prace schopny, je tedy nemocny. v pripade, ze nekdo dela rizikovou praci, ktera se v tehotenstvi nesmi vykonavat, ma zadat zamestnavatele o prerazeni na vhodnou praci. v pripade ze takovou praci nema, ma narok byt doma za 100% sveho platu. revizniho lekare, ktery schvali neomezene vychazky nekomu kdo argumentuje tim, ze mu nic neni a na neschopence je protoze ma nevyhovujici praci, bych nahodinu vyrazila, protoze nezvlada svou praci.

vineta
8. dub 2017

@kamilka90 Tak pochopila jsem, že tě neměl zaměstnavatel kam přeřadit, tudíž tě měl nechat doma za 100 % platu. Tím, žes mu kývla na nemocenskou, ses o ty prachy připravila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru