Výsledky screeningu

ivanka12301
2. bře 2017

zdravím určitě jste to tady komentovali už nespočetnkrát ale potřebuji slišet váš názor v pondělí jsem byla 12+1 a podstoupila jsem screening u svého dr ( neplacený) kdy ve zprávě uvedl že pupečník srdíčko měchýř a žaludek se nepovedlo vyšetřit dále že srdeční frekvence miminka je 167 udéru/min což je krásné?? a ted to čemu už vubec nerozumím a lekař se ani slovíčkem nevyjádřil :o šíjové projasnění 1,7 mm , placenta v přednu nízko , volný beta-hcg: 60,4 UI/I ekvivalentní k 1,078 Mom, PAPP-A 2,260 UI/I ekvivalentní k 0,796 Mom , trizomie 21: 1:1037 přepočítáno 1:12216, trizomie 18: 1:2460 přepočítano 1:20000, trizomie 13: 1:7737 přepočítáno 1:20000, preeklampsie před 34 týdnem : 1:19515, rustová retardace před 37 týdnem: 1:125, spontání porod před 34 týdnem: 1:123. v poznámkách je uvedeno výsledek testu je negativní,doktor mi pouze řekl vše je v pořádku a rozloučil se smenou a už volal dalšího což mě celkem zaskočilo a s toho co tady čtu jsem prostě vedle :D jsou podle vás vysledky v pořádku ? hlavně mě zajímá ta plaventa vpředu nízko zda je to normální mám za sebou 2 těhu a vždy placenta byla vzadu a pak ještě to projasnění děkuji 🙂 a omlouvám se za dotaz který tu byl určitě už mnhokrát 🙂

tahejhula
2. bře 2017

Projasneni je v norme a placenta vepredu je taky normalni. Rustem delohy se nejspis vytahne nahoru.

monaluza
2. bře 2017

Ja byla vcera (13+6), vysledky trizomii mam skoro stejne jako vy a doktor rekl riziko nejmensi mozne, coz mi stacilo a dal jsem se po nicem nepidila 🙂.

luska__
2. bře 2017

kdyby něco nebylo v pořádku, tak by ti to řekl a nutil tě jít na další vyšetření.

ivanka12301
autor
2. bře 2017

omlouvám se ale mám za sebou jedno zt a jeden potrat :( tak se ted prostě ptám na vše jak blázen :D

kirinka2013
2. bře 2017

Mně 1. screening trval asi 30 min, paní doktorka mi rovnou na tohle řekla, že se tohle moc nevysvětluje, stejně bych tomu pravděpodobně jako ne-doktor nerozuměla, což je určitě pravda, maminka se podrobněji prý informuje pouze pokud je něco špatně, jinak stačí "negativní výsledek, vše je OK" 😀 Placentu jsem měla stejně jako ty, asi do 16tt, způsobovalo mi to špinění a jednou i krvácení, ale je to prý normální, pokud je nízko, pak se sama vytáhla. Je malé % šance, že se ti do porodu nevytáhne, pak jen císař.

absintka19
2. bře 2017

@kirinka2013 tak nam tedy rekla vse a vzdy k tomu laicky vysvetlila. Ono kdo se nezepta prd se dozvi 🙂

ivanka12301
autor
2. bře 2017

🙂 děkuji vám 🙂 tak mě screening trval cca 40 minut doktor skoušel přes břicho asi po 10 minutách musel vaginálně a pak zase spátky přes břicho :D prcek se k nám furt nějak otáčel že nešlo nic naměřit :D asi sme mu narušovali klídeček :D nepřijemné bylo když mi štouchal tou sondou do břicha :D to šlo vidět na uz jak tam chudák malej skáče ale zabralo to :D jinak u uz semnou byl přítel a byl s toho unešený křenil se a furt se na něco ptal :D takže kekonci se doktor bavil spíš sním :D pohlaví nám ještě neřekl prej něco vidět by šlo ale že je to ještě brzy a je velká možnost že by se splet tak nám to řekne pozdji :D dostali sme 3d fotečku užasnou opět požádal chlap :D no jenže ted mi doma seděl 2 dny u výsledku a furt a co je tohle a tamto a je to v pohodě a co když ne a tím mě tak znervoznil že jsem musela napsat :D

absintka19
2. bře 2017

@ivanka12301 vysledky mas naprosto v poradku 🙂 hod se do klidu.

ivanka12301
autor
2. bře 2017

@absintka19 děkuji holky 🙂 a do klidu se hodím dám si vanu a budu relaxovat at nachvili vypnu :D

kirinka2013
2. bře 2017

@absintka19 nám řekla každý detail k utz, ale ne k těm výsledkům krve, pro mne tedy bylo v tu chvíli důležité vědět, že je to OK, byla jsem docela vyplašená a nespala 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru