Screening - vysvětlení hodnot. Je to opravdu tak špatné?

keydance
13. čer 2018

Ahoj, chtěla bych vědět, zda výsledky jsou opravdu tak špatné? Doktorovi se to nelíbilo, tak musím na triple test. Šíjové projasnění 1,6mm
Nosní přítomna
Volný beta hCG 68,4 IU/l ekvivalentní k 1,120 MoM
Papp-a 0,730 IU/l ekvivalentní k 0,500 MoM
Trizonomie 21, populační riziko 1:822, upravené riziko 1:2165
Děkuji

keydance
autor
14. čer 2018

Zapomněla jsem ještě napsat věk, je mi 27.

ange_de_la_morte
14. čer 2018

sice nedokážu přesně zhodnotit dané hodnoty, každopádně tripple testy jsou považovány za méně spolehlivý než kombinovaný screening 1.trimestru - tedy já osobně bych na tripple nešla - už kvůli časté falešné pozitivitě

luciferek9
14. čer 2018

já byla na tripl testu a vyšel mi 1:80 down takže v zápětí odběr plodové vody tak jsem nakonej kejvla a šla a vše nakonec ok +bonus pohlaví dítěte

rennni
14. čer 2018

Zalezi zda screening vysel jako pozitivni nebo negativni.... to je podstatne. Z tech hodnot co pises mas trochu hranicni PAPP, tak asi kvuli tomu ty triple testy

mamamtbo
14. čer 2018

Ahoj! Urcite na Tripple test jdi..protoze spolu s 1. screeningem tvori kombinovany test, ktery je dost presny a budete mit doma vic jasno.

pampeliska1
14. čer 2018

@keydance tvl, co by ještě ten doktor chtěl?? Podle mě (mám za sebou tento screening 4x) jsou výsledky krásné. Hodnotí se konečný výsledek.

rennni
14. čer 2018

Jak pise @mamamtbo , na triply jdi, kdyz se to zintegruje s temi vysledky z NT screeningu, tak je to opravdu nejpresnejsi... Me treba vysla hranicni zas ta druha hodnota (beta HCG), min.tyden jsem byla na krvi na triple test a zrovna ted mi volali, ze je to v poradku... a u tebe bude take ❤

vanea
14. čer 2018

Ahoj, není to nic strašného, samozřejmě to mohlo vyjít líp, ale vyšlo ti riziko, že kdybys 822x rodila, tak 1 dítě z toho může být nemocné (pozor - nemusí). Tady ty krevní výsledky jsou výsledky z tvé krve, ne z miminka🙂 Takže se tolik neboj...na triple bych šla, "falešně" pozitivní bývaly dřív. Teď už to moc neplatí, jelikož se triply integrují s výsledky prvního screeningu. Pak to vychází snad na 98-99% ta jistota..držím palečky🍀 jinak třeba mně vyšel takto integrovaný triple test daleko líp, než prvotrimestrální screening (ten byl myslím nějak 1:1100 , triple 1:16000 )

keydance
autor
14. čer 2018

@rennni screening byl negativní

keydance
autor
14. čer 2018

@vanea děkuji za odpověď. Budu doufat, že triple test dopadne dobře 🙂

lachtanice86
14. čer 2018

Screening mi vyšel negativní, i tobě a triple jsem šla a všechno v pořádku. Je mi 31. A jsem ráda že jsem šla.

pampeliska1
14. čer 2018

@vanea 822 je populační riziko, tj. jaké má riziko vzhledem k věku. Přímo její konkrétní výsledek je ten 1 :2165.

vanea
14. čer 2018

@pampeliska1 jé no jasně, blbě jsem to četla! díky🙂 tak tím spíš je to v pohodě ten výsledek! 🙂

maagda
14. čer 2018

Ahoj ja jsem nela prvni screening negativni a stejne moje doktorka delala i tripl. Ale rikala ze berou ohled spis na screening. Tripl mi taky vysel negativne. Neboj, vse bude dobre. 😊

keydance
autor
14. čer 2018

@vanea doktor říkal, že na to, že je mi 27, je ten výsledek horší.

keydance
autor
14. čer 2018

@lachtanice86 taky půjdu, snad to dobře dopadne 🙂

vanea
14. čer 2018

@keydance no vidíš, mně bylo loni taky 27 a výsledek jsem měla horší než ty a mně zase říkal, že je to pořád v normě, že tu krev ovlivňuje strašná spousta faktorů, pro začátek je důležitá ta kůstka a projasnění, které máte v pořádku ❤ držím palečky, ať vyjdou triply dobře🙂 budu na vás myslet🍀

keydance
autor
14. čer 2018

@vanea děkuju moc 🙂 u syna jsem tohle vůbec řešit nemusela. Teď mě to hrozně vystrašilo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru