Výsledky triple testu, hodnota Estriolu vyšla 0,78 ug/l

mpbk
29. zář 2015

Ahoj holky,

akorát jsem přijela od dr a jsem trochu rozhozená,

hodnota Estriolu mi vyšla 0,78 ug/l , vyšlo někomu podobně? Doktor mě objednal znovu na nějaké další vyšetření s tím, že mám být zatím v klidu, že to nevyšlo nejlíp, ale stává se to.

Má někdo podobnou zkušenost?

Děkuji

kvetinka84
29. zář 2015

@mpbk mě dr. řekl, že tripple test je zastaralý test, jeho vypovídací schopnost je malá, vychází často pozitivně falešný, přesnost výsledků je 60 %. Pokud bylo uděláno prvoscreeningové vyšetření na akreditovaném pracovišti, pak je tripple test k ničemu. Svého dr. jsem poslechla a na tripple testy nešla ani u jednoho těhotenství. Takže pokud výsledky prvotrim. screeningu byly v pořádku, tak bych ten tripple test neřešila

kytka12
29. zář 2015

Souhlasím. Osobně jsem byla na sreeningu ve 12. týdnu, krev a ultrazvuk, a moje doktorka mi pak řekla, že Tripple test není potřeba, že je velmi často falešně pozitivní. Když je Tripple pozitivní občas lékaři posílají na odběr plodové vody, to je něco, co bych odmítla hned na začátku. Mám vymodlené miminko po IVF a fakt ho nenechám stresovat čímkoliv.

victress
29. zář 2015

nic takového jsem ve svých výsledcích nenašla, jakou to má zkratku?

mpbk
autor
29. zář 2015

@victress To nevím, já mám už jen žádanku a tam je Estriol :-/ Každopádně hodnota by tam měla být přes 1

victress
29. zář 2015

@mpbk to a co znamená snížená hodnota estriolu? možné postižení nebo co?

victress
29. zář 2015

@mpbk už jsem to našla, no každopádně se jednotlivé hodnoty posuzují komplexně dohromady a né jednotlivě, pokud vyjde 1 hodnota špatně, ještě to neznamená, že bude mimi postižené, mě osobně vyšla šíleně špatně jiná hodnota až trojnásobně a přesto mám zdravého chlapečka🙂

buď v klidu, počkej na další vyšetření a pak se uvidí...byla jsi na NT screeningu? ten vyšel jak? spousta postižení se pozná i na velkém UTZ, takže počkej do 20 tt a budeš vědět víc... 🙂

mpbk
autor
29. zář 2015

@victress děkuju, ano na screeningu jsem byla a ten vyšel údajně výborně, tak uvidíme na ty další testy.

mpbk
autor
29. zář 2015

@victress Srdeční vadu nebo něco s páteří

betelgeuzz
29. zář 2015

Já na tripple testu nebyla ani jednou, byla jsem na NT screeningu. ten je daleko přesnější. Výsledky triplu bych hodila do koše. Při druhém těhotenství ho můj lékař ani nenabízel těm, co na NT byly.

victress
29. zář 2015

@mpbk pokud vyšel NT výborně, tak bych triply neřešila, můžeš jít sice třeba i na amniocentézu (kde je 99,9% jistota), ale to bych neriskovala, dneska se srdeční vady dají úspěšně operovat a rozštěp páteře snad taky, i kdyby došlo k nejhoršímu, ale jak píší holky nade mnou i pode mnou triply bych zrušila, zbytečně maminky vyděsí a neříká v podstatě nic, co bys už nevěděla z NT screeningu....
na druhou stranu znám případy, kdyby NT screening vyšel perfektně a pak se narodilo postižené mimi, což byl pro rodiče obrovský šok, takže ani NT screening ti nedá 100% jistotu....

mpbk
autor
29. zář 2015

@victress nene na tu nechci jít vůbec, co jsem tak pochopila, tak jdu znovu na screening a pak budu doufat. Tak uvidíme, každopádně všem děkuji za příspěvky 🙂

victress
29. zář 2015

@mpbk držím pěsti a dej vědět, jak jsi dopadla a nemysli na to, to by člověk nemohl ani otěhotnět, aby se kvůli něčemu nebál 🙂

zuza01
29. zář 2015

@mpbk Mně vyšel tripple test špatně, na 99% vada neslučitelná se životem, riziko 1:2. Bylo to na rozštěpy. A ta vada tu běhá, je jí 14 měsíců a je naprosto zdravá. Ten test je strašně nespolehlivý. Zbytečný stres. Držím palce 😉

linee
29. zář 2015

@mpbk Hodne tady bylo uz napsane, podivej se ještě sem, snad ti to pomuze: https://www.modrykonik.cz/forum/zdravotni-komplikace-v-tehotenstvi/atypicky-screening-snizena-hodnota-hormonu-estriolu-e3-mate-stejny-problem/
Ale jak pisi holky. Za mne, 1. screening by rozhodne rozstep patere objevil, stejne jako 2. utz. Koukam, ze jsi v 18tt. Ja byla na 2.utz v 19tt a pozvali si mne ještě jednou, protože se jim nezdalo srdicko. Mela jsi pouze separatni tripple, tak dulezitejsi je screening. Pokud jsi mela tzv. kombinovany test (kombinace s 1. screeningem), tak ti to jenom zopakuji. Kolik ti z 1. screeningu vysla rizika? Ale ver, ze ten utz je rozhodne presnejsi.....A i na 2.utz kontroluji rozstepy jak patere, tak pusy. Drzim palce, at to dobře dopadne!!!

mpbk
autor
29. zář 2015

Děkuju moc. Snad to bude v pořádku. Přesné riziko už si nepamatuji, ale vím že bylo úplně minimální, že mi ještě doktor říkal, že takhle dobrý výsledky dlouho neviděl. Tak jsem vůbec nepočitala, že by tady měl být problém. Kdybych byla znovu těhotná, tak bych na tohle už asi opravdu nešla. No uvidíme co mi řeknou ty další testy.

Ještě jednou Vám děkuji🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru