Začátek těhotenství a neštovice

krabice1983
15. srp 2016

Ahoj holky,
mám dotaz,
segra je ve 12tt těhotenství a hlídala mi děti, který měli neštovice , a nevěděla že je na samém začátku těhotenství a sama neštovice neprodělala.
Kdy se chodí na vyšetření a kdy se pozná, zda je plod v pořádku.
☹ ☹ ☹

yerry
15. srp 2016

@krabice1983 Ahoj no v prvnim trimestru je to nebezpečne. Ona to od nich nechytla? Když to ještě neměla?
Nemám osobní zkušenost ale mam kamarádku Ktera taje nevěděla že je tehu a hlídala synovce co měl neštovice. O a sama je jako dite prodělala takže tato nechytla ale pak zjistila že je těhotná. Neví se zdá to bylo nebo nebylo neštovicemi ale těhotenství ji ukončili ve 4 měsíci proto ze mimi bylo mrtvý a melo deformaci vnitřní změny na tele... nevím určitě by to mela říct svému lékaři. Nějaké testy na to určitý budou. Já bych neotálejte. Asi si zavolá k mudr. A poptávky se na to

krabice1983
autor
15. srp 2016

@yerry no mám z toho hrůzu a budu si to do smrti vyčítat,jestli se něco stane,na mi co se moc těší.k doktorce jde v pátek to co sem četla na netu tak mi je z toho špatně.
Je mi dívky ze od kluků nic nechtěla měli je oba dva postupně a nic a kdyz jsme byly se segrama malý tak jediná ona je nedostala😐

yerry
15. srp 2016

@krabice1983 ona je možná mela ale jen pár pupínků které Vaše maminka mohla přehlédnout ale to jsou spekulace. Četla jsem i články o tom kdy maminky v tehu poprvé neštovice prodělaly a nic se nestalo a dote bylo zdravě. Moje svařování mela v tehu pásový opar což je další fáze toho bacily a vse ok. Možná z toho nebude nic a možná to bude spatne. Vyčítat si něco nemá smysl .o tom tehu nikdo nevěděl. Poslední slovo bude mit stejně lékař. Bude to dobre, uvidíš 🙂

yerry
15. srp 2016

@krabice1983 omlouvám se za pravopis. Pisu z mobilu a on mi hází slova sám . Ještě jsem nepřišla na to jak to zrušit ☹

krabice1983
autor
15. srp 2016

@yerry dekuju moc.jsem z toho sdílená a za pravopis se neomlouvej já píši z tabletu a ten si děla taky co chce.

simasla
16. srp 2016

já jsem neštovice měla na začátku těhotenství, kdy jsem ale ještě nevěděla vůbec, že jsem těhotná cca v 5-6 týdnu a tenkrát mi Dr. řekl, že takto ze začátku je to buď vše nebo nic a opravdu bylo vše v pořádku. Prvotrimestrální screening dopadl dobře a UTZ v druhém trimestu mi byl doporučen podrobný genetický ve spec. pracovišti, kde bylo také vše v pořádku. Syn se narodila je úplně zdravý. Riziko poškození plodu dle informace z infekční kliniky jsem měla 0,2%, toto riziko stoupá pokud se nemoc prodělá cca mezi 10-12 týdnem na 1%. V druhém trimestru se snižuje opět prakticky na nulu. Jestli je sestra v 12 týdnu, tak si přičti ještě cca 14 dní až 3 týdny inkubační dobu a nemoc jí propukne až v 2. trimestru - což by nemělo mít tedy žádný následek. Držím palečky, ať je vše v pořádku.

kolibricek36
16. srp 2016

@simasla no, riziko, známá neštovice prodělala ani né měsíc před TP, a komplikace fakt děsná - mimi prostě se narodilo mrtvé - takže nechci strašit - ale nikdo nikdy nezaručí jestli je riziko, nebo není ☹

simasla
16. srp 2016

@kolibricek36 no ono se v třetím trimestru prý to riziko zase zvyšuje a prý největší problém je to těsně před porodem. Ale píšu, co mi řekli na infekční klinice na Bulovce, a nejlepší by bylo, kdyby si tam zavolala a poptala se, prý se dá před propuknutím ještě zkusit zjistit, zda má protilátky - to pro jistotu, kdyby je měla a nemuseli si toho ani všimnout a když je mít nebude, tak by se dala nějak podpořit léčba antivirotiky, aby se zmírnil průběh

europa00
17. srp 2016

holky prosím a jak to funguje kdybych já byla těhotná (neštovice jsem už prodělala) a syn je přinesl ze školky??? může se nakazit plod?? ikdyž já už je vlastně nemůžu chytnout??

baarunecka
17. srp 2016

@europa00 pokud jste neštovice proděla riziko by pro vás v těhu byt nemělo, neb máte protilátky a dítě je chráněné od vás...

europa00
17. srp 2016

@baarunecka aha děkujii..protože syn 3 a pul roku je jeste nemel a já planuji někdy na zimu těhu .-)

baarunecka
17. srp 2016

Europa00 Já je mělave 30 a těhu jsem na štěstí nebyla... Měla jsem dost těžký průběh.. Nikomu to v dospělosti nepřeji...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru