Zákaz otců u porodu-koronavir. Co na to říkáte?

cila9
19. bře 2020

Dobrý den dámy,

co říkáte na nový zákaz přítomnosti otců u porodu? A jak myslíte, že bude trvat dlouho? Jste pro zákaz nebo si myslíte, že vzhledem ke společné domácnosti rodičů, je opatření zbytečné...zajímají mě Vaše názory.

Pro mě osobně je to stresující zjištění. Termín mám v červenci, takže mi nezbývá než doufat.

jaja01k
19. bře 2020

@aneta15 Nechápu.

opeth
19. bře 2020

Kdyby ty statisice rychlotestu (vysledek do 30 minut) dali k dispozici tady (alespon cast) tak by to taky bylo reseni situace...ale oni je radeji rozdaji kamionakum na hranicich...

cila9
autor
19. bře 2020

@aneta15 pobavila jste mě... uhodila jste hřebíček na hlavičku 😃

aneta15
19. bře 2020

@jaja01k co nechápeš? V breznu si byla v Alpách ne? A zrovna ty můžeš být bezpříznakový pacient, co roznáší koronavirus. Predpokladam, že v karanténě si nebyla, protoze nebyla povinná.

cila9
autor
19. bře 2020

@opeth tomu říkám konstruktivní řešení. Proč ne? Ukazuje se, že na stát není spolehnutí. Kdyby se šířil chemický plyn, popadáme jako mouchy, protože stát nedisponuje maskami pro své občany....

jaja01k
19. bře 2020

@aneta15 Ano, byla jsem v Alpách. Dodržuju všechna nařízení, zákazy i doporučení. Kdybych bývala měla zaplacenou dovolenou někam, kam bylo doporučeno nejezdit, tak bych tam nejela.

jaja01k
19. bře 2020

@aneta15 A nechápu, jak to souvisí se zákazem přítomnosti otců u porodu.

aneta15
19. bře 2020

@cila9 já už na to začínám být alergická. Je logické ,že každému koho se to nějakým způsobem týká, tak mám pocit, že je to největší křivda světa. Kdyz budu mít dvouleté dítě v nemocnici a nebudu tam s ním moc být budu zhroucena, když budu samozivelka a nebudu moct chodit do práce budu zhroucena. Když mám rodit, budu zhroucena....každý máme něco ale úplně mě vytáčí za prvé kecy, že dřív....a bla bla a pak mě vytáčí jak s tím souhlasí ty co ani nejsou těhotné a jsou hrozně uvědomělý. Taky budu rodit, taky od rána brečím a nervové mě to rozhodilo ale prostě s tím nic neudělám, prostě teď budu zhroucena a pak si tam urvana zazvoním, manžel mě soupne za dveře a já tam porodim. To je prostě realita

aneta15
19. bře 2020

@jaja01k že třeba kvůli lyžařům, kvůli kterým se to rozjelo ve velkém já budu rodit bez otce dítěte. Všichni první nakažení byli z Itálie nebo Rakouska....tak to prostě je. A vy jste si dovolenou neodpustila a já mám jasat a chápat, že tam budu sama. Budu tam sama, protože to tak stát nastavil a hotovo. Ale vadí mi, že lidi, kteří i přes doporučení vlády si tam vyjeli budou poučovat rodičky jak je to vlastně v pohodě a jsou sobecké....to není útok na Vás vůbec ne....ale všeobecně

jaja01k
19. bře 2020

@aneta15 Já mám svědomí čisté, doporučeními vlády jsem se řídila a řídím. A nikoho nepoučuju ani o rodičkách neříkám, že jsou sobecké. zakladatelka diskuse se ptala na názor ostatních, tak jsem svůj názor napsala.

slunea
19. bře 2020

Petice pro povoleni tatinku u porodu: https://www.petice.com/puste_tatinky_k_porodu?f...

alilali
19. bře 2020

No, mě spíš teda zajímá:

1)Pokud by byl nakažený chlap, bude i rodička. Proč se nepouští k porodům alespoň naprosto zdravej jedinec (bez teplot a dalších příznaků Coronavirusu) s tim, že popř. ochranné pomůcky si sežene sám ?

2)Rodičky budou rodit v rouskach a rukavicích, nebo jak se ty můžou chránit / jak je vláda tedy chrání, aby se nenakazily ony, personál a ostatní matky s miminama?

3) Nejhorší scénář každé matky/otce - narození mrtvého miminka / úmrtí ženy u porodu - vážně nebude mít žena psychickou podporu partnera?

Pro prvorodičky naprosto stresující situace. Chápu, že nejde o porod samotný, to každá zvládne sama, ale tu podporu před porodem (ne každá chce zvonit pořád na zvonek aby ji někdo pomohl do sprchy, dál napít, aj) a ty chvíle po porodu. Copak otec není stejně zákonný zástupce jako matka? Je to smutný hlavně kvůli chlapům, kteří o tohle přijdou.

sudylichozrout
19. bře 2020

@aneta15 Ja vubec nevim, kde beres v dnesnim globalizovanem svete jistotu, ze kdyby to sem nezavezli lyzari z Alp, ze bychom zde coronu nemeli. Meli a meli ve stejnem mnozstvi. Privezlo by se to cestou obchodni a cestou turistickou odjinud.

klea81
19. bře 2020

@jaja01k tak já si teda nedovedu představit, že by tam se mnou nemohl být, díky Bohu, že mám odrozeno

aneta15
19. bře 2020

@sudylichozrout já chtěla poukázat jen na to, že každý je chytry a zodpovedny, když se jo to nejmíň týká. Každému jeho problém přijde největší. Jsou tady holky, co napíši...holky je to fakt blbý, vůbec vám to nezavidim, nechtěla bych to zažít jsem ráda, že nerodím....a pak jsou tady holky, který napíšou Ježíš vy děláte no boze, to bez chlapa neporodite. Jste sobecký a trapný atd, dřív ženský rodili na poli atd.,Třeba můj manžel je z toho taky špatny, je stejně zákonný zástupce toho miminka jako já, chtěl by tam být a vidět jak přichází na svět. Ale prostě to teď nejde. A ani jedna, co tady jsme to nezměníme. Je to prostě smůla a hold jsme měli souložit dřív 😁😁😁 mě prostě vadí, že lidi, co i přes doporučení vlády byli lyžovat teď budou hrozně souhlasit se všemi zákazy....hele nebyla si taky lyžovat ? 😂😂😂😂 To je fakt nadsázka, já se nechci hadat. Nejradši bych si dala flašku vína ale nemůžu tak jsem sežrala dvě Milky a trapne objednávám vybavicku na mimino, protože jsem měla furt čas a nemám ho ani čím přikrýt 😉

sudylichozrout
19. bře 2020

@aneta15 Vzhledem k tomu, ze jsem vcera rodila, tak jsem skutecne lyzovat nebyla. Nikde. Uz 5 let, protoze jsem byla vzdy bud tehotna, nebo kojila 🙂

aneta15
19. bře 2020

@sudylichozrout tak to si to víno taky nedáš, jen tu milku 😁😁😁 takže vlastně jsme na jedné lodi

bonavoxa
19. bře 2020

Otec u porodu, je prostě nutné se o něj postarat a vybavit ho pomůckami, které nejsou ani pro zdravotníky.

kuttu
19. bře 2020

@sigyn Tohle jsem de snazila dneska vysvětlit v jedné diskuzi na fcb...mam ten samy názor...kdo zaruci ze uz ani personál neni nakazenej...a argumentovat tim,ze driv u porodu taky nikdo nebyl mi přijde mimo...upřímně,jsme rada,ze mam porod za sebou a v přítomnosti manžela

sudylichozrout
19. bře 2020

@aneta15 Nedam...😂 No, ja to tu psala vcera, rodila jsem v aute na zastavce autobusu a byl se mnou jen muj tata, takze otec u porodu se tentokrat nekonal, respektive konal, ale byl to jiny otec 🙂

jipe
19. bře 2020

Já s tím zákazem souhlasím. Každé snížení rizika přenosu nákazy je ted důležité. Ochranných pomůcek je pořád málo, není priorita vybavovat jimi otce u porodu. Není na 100%, že když je nakažený otec, bude nakažená i matka. I kdyby, pořád je zbytečné zvojnásobovat množství virů, kterým bude personál vystaven. A i naopak, není žádoucí, aby se tatínek v nemocnici nakazal, pokud bude zdráv. Podruhé jsem porodila bez chlapa - nestihl to a zvládla jsem to. Uznávám, že poprvé by mi bez intenzivní masáže kříže došly fyzické síly asi a skončilo by to císařem, ale i tak vidím pořád prioritu v eliminaci šíření nákazy.

not_blond
19. bře 2020

@aneta15 To jsi napsala fakt dobře. Jednomu jsou u zadku porody, druhému zase zavřené restaurace.... Dokonce i ten Hrušínský se omluvil za svoje rozhořčení 🙂 Zkrátka v tom jsme všichni a každého to bolí někde jinde. Osobně si myslím, že je to dost přísné opatření, ale bohužel lidi nejsou zodpovědní a půjdou k porodu, i když jim nebude dobře, protože se o to samozřejmě sobecky nechtějí připravit. Když jsem byla v porodnici já, tak za druhou maminkou na pokoji přijel tatínek s nagínou na návštěvu, pač by to tři dny nevydržel.

rosetatto
19. bře 2020

@cila9 a napadlo vás, že je to hlavně kvůli zdravotníkům a personálu nemocnice? Ti lidé každý den obětují a vystavují se nebezpečí, je logické, že se musí co nejvíce chránit.

cila9
autor
19. bře 2020

@rosetatto můžete mi vysvětlit, jak je ohrozí muž s příslušnými ochrannými prostředky, kterému by byl proveden rychlotest? A jak rodičku ochrání PA, která bude běhat mezi boxy od jedné rodičky ke druhé. Kdo zaručí, že vedle rodící není nakažena? Případně spolubydlící na šestinedělí...

somalicats
19. bře 2020

@drep Rodit mam za 2,5 mesice. Jako doktorka prichazim denne do styku s potencialne nakazenymi, muj muz je na homeoffice, ne kvuli karantene, ale protoze muze. Ja bych mela byt ta, ktere by se v porodnici meli bat, ne muj manzel.

jipe
19. bře 2020

@cila9 ochranné prostředky plošně nejsou! (nemají je ani zdravotníci), rychlotesty - priorita je jinde než u otců u porodu. Porodit se musí, riziko nákazy od spolurodící či personálu tam vždy bude, ale proč tomu riziku vystavovat další osobu

martaskaaa
19. bře 2020

Me by jen zajímalo... Chtějí i to, aby měla rodička roušku? Neumím si představit, jak bych to udejchala s přikrytou hubou 🙄😲 ještě, že se mě to netýká, můj názor je 50:50, ale rozhodně kdybych byla v situaci rodičky - prvorodičky hlavně, tak jsem z toho na bednu. Neumím si představit, že bych byla sama. Šest let bych čekala na dítě a pak ještě toto, no hrozný, vůbec budoucím maminkám tuto situaci nezávidím ☹️

vendelinka08
19. bře 2020

@cila9 pokud budou více rodit doma, tak je to čistě jejich rozhodnutí. Dle mého názoru hloupé. Tatínka u porodu není třeba, rodí žena. Takže pokud je to preventivní opatření, tak je to v pořádku a dal bych nad tím nespekulovala. Tady totiž jde opravdu o hodně lidí. No a rodit doma? Asi podle mě větší riziko, na to totiž každá žena nemá.

aneta15
19. bře 2020

@sudylichozrout hele tak to radši než s mým tátou rodím sama s doktorem a budu vděčná 😁😁😁😁 musím říct, žes mi zlepšila náladu

sudylichozrout
19. bře 2020

@martaskaaa Chteji. Alespon tady na Bulovce. Ale pry to chteji spis fornalne, ze ji maji zenske na krku a kdyby neco, tak pretahnou pres nos.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru