Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

tercie
12. led 2010

Ono je to fakt těžký se s tím smířit, a mě hodně pomohla kamarádka, bývalá zdr. sestřička na gyndě, vyprávěla mi, jak jim jejich nějaká profesorka vštěpovala, že těhu která skončí samo do 12tt...za to se má děkovat, že odešlo samo, protože jinak by hrozil větší průšvih...jak píšeš, špatná buňka, nebo špatný spojení chromozomů, nebo jinej důvod, viroza v časným těhu, což byla chyba v našem druhým těhu, kdy bylo všechno špatně už od začátku ale mimi se drželo a pak se potvrdila vada až dlouho... no asi jsme tu zkušenost museli získat, abysme si toho co přijde víc vážili...nevím... Kinezio mi tenkrát řekla, že ta dušička si vybrala nás, protože potřebovala tuhle zkušenost na světě, že bude chtěná, milovaná a očekávaná, i když nebude moct zůstat napořád, a věděla, že my se s tím vypořádáme, že to zvládneme...

Taky ses s tím krásně vyrovnala, ono to chce se občas vyřvat, když to potřebuješ, s odstupem času to začneš vnímat jinak a už to tolik nebolí, a začneš se chystat na další. Sice už máš strach, ale pořád věříš, a tak to asi má bejt, jinak by žádný děti nebyly, kdybysme se měly už napořád jen bát 😉
Jak se říká, ženská, vydrží víc, než člověk 🙂

tercie
12. led 2010

Nooo, to máš pravdu, asi proto jsem se taky na to plavčo ještě neodhodlala 😀 Těžko rozdělej bazén na dvě půlky, do jedný se čůrá a do druhý ne, co? 😀

Ještě jsem objevila jeden kurz, ale tam pro změnu radši ceny neuvádějí 😀 Zkusila jsem tam napsat a uvidím jaká bude odezva... asi paní bude koukat, že žádám o účast na kurzu o půlnoci 😀
http://www.maceckova.cz/tehotensky-kurz.php

sirella
12. led 2010

ta kinezio ti to řekla krásně 😵

Já už taky bádám ...v tarotu(doma jsem laik) a zkouším štěstí na netu a když to vyjde tak jásám 😀 a když to nevyjde tak si říkám,že je to jen hra 😀
Jenže na netu to beru,že odpovědi vybírá nějaký automat a tak si radši zkouším věštit sama...ale u sebe vím,že jsem začátečník tak jedu jen podle knížky...ale už snad v říjnu mi vyšlo těhu v budouc....to není specifikované jestli letos nebo za 5 let...ale prostě tam je 😀
a taky mne zaujaly andělské karty(to mi poradila šarlotka)...přijde mi to lepší než tarot...tak asi přesedlám 😀

a pak dál...přesně jak píšeš...on už ten MA je za mnou...i když vím,že se může zopáknout tak jsem víc v klidu...prostě příště nebudu tak zaskočená...já o MA neměla ani tucha tak to byl fakt šok...já byla ráda že jsem otěhu v 3.cyklu a pak v 9tt (od PM 11tt) byl konec...prostě šok...ale je to fuč...kdybych nevlezla sem tak se v tom plácám do teď...prostě mooooc děkuju za net a za koníka...a za to že holky své špatné zkušenosti jsou ochotné sdílet a poradit

a jináč jestli se mi to náhodou stane znovu tak hlavně nebudu tak vyšokovaná a hlavně budem zkoumat příčinu...budu měnit dr.tak snad bude lepší...furt jsem váhala ale už jsem rozhodnuta

sirella
12. led 2010

o půnoci??????? 😕 😕 😕 Cožéééé???To jako fakt nebo je to prča???Prča...že ju???

Já jsem blbka co skočí skoro na vše 😀

sirella
12. led 2010

já jela na 23 do kina a to stačilo 😎 😀

sirella
12. led 2010

terci a jak jsi psala o té známé sestřičce...co by řekla ASI na babu co má jedno dítě zdravé a skoro bez problémů(jen na konci otoky nohou a přechodně vysoký krevní tlak) a pak MA ...myslíš že je riziko aby se to opakovalo????Neříkala ti kdy se to třeba opakuje???Nebo jak tomu všemu předejít???A nebo jsi třeba něco vyčetla ty 😉 ...já jen prostě nechci znovu zažít to samé ☹

tercie
13. led 2010

Já občas zabrousím na vestirna.com a zkouším věštbu z karet, ale jak říkáš, ten automat je takovej... když se mi karta nelíbí tak si řeknu že je to kravina 😀 Nekoukáš na barandově na ty věštkyně? Já po Zemanovi nepřepla tak mi to tu běží...ona to děsně žere moje tchýně 😀 To jsem ale odbočila, já to za karet neumím, ani jsem to nikdy nezkoušela, nicméně mě to láká, nechat si karty vyložit...

Přesně, mě to poprvé taky zaskočilo, o MA jsem neměla potuchy, sice jsem věděla, že se může "leccos " stát, a jak jsem se toho tak strašně bála, tak si říkám, jestli jsem si to nepřivolala...člověk se pak zamejšlí a napadaj ho akorát blbiny...
Teď se to stalo mojí kámošce, ve 12tt jí dr řekl (chodíme ke stejnýmu) že MA a ona se s tím ne a ne smířit, s manžou pořád choděj a tváří se jako o pohřbu, hrozně blbě to nesou a patlaj se v tom, hledaj příčiny a viníky...a nedaj si vysvětlit, že se nesmí zlobit, ale že to mají přijmout, smířit se a zkusit znovu... I jsem jí posílala na koníka, aby věděla že v tom není sama, ale houby platný, tak už nevím, jak jí pomoct...

tercie
13. led 2010

Ještě jsem našla jeden kurz a ten začíná od 15.ledna 😀 a přímo u nás ve městě, tož bych to neměla tak daleko, dokonce o polovinu blíž a cena kurzu 700!!! nemají mail, jinak bych hned psala 😀 v jednu v noci, jen telefon tak to prubnu zejtra, jestli bych se nemohla ještě vtírnout... 😀

Já fakt psala o půlnoci 😀 to není prča 😀

sirella
13. led 2010

na věštkyně koukám 🙂 ...napřed jsem to celkem žrala,protože odhalila problém u jedné ženy(ale to mi přišlo snad až domluvené jak se terfila)Prostě zvědavost mi nedá a ta paní Ála je fakt dobrá(ta bude prý až příští týden v noci...aspoň co jsem postřehla)...já to fakt žeru 😀 ...ale spíš věřím tomu co vidím že jsem si vytáhla než automatu na netu

a MA jsem myslela že nepřekonám ☹ ...prostě jsem furt jen řvala a řvala a nechápala co a jak a proč...ale už jsem za tím a těším se na nové těhu 😀
A taky mne překvapil manža...přišlo mi že po tom MA se mne bál i dotknout a teď ho musím odhánět. 😀 ..chápu že nevěděl co a jak a já na něj dlabala,ale už je vše ok....za pár měsíců k tobě budu chodit na rozumy 😀 na rady a pod..

a já kámošku na koně posílala taky(máme mezi revizemi rozdíl asi 14 dní)...ale ona se v tom plácá sama...nevím jak jí pomoct

sirella
13. led 2010

joj...takhle...já myslela,že chceš chodit do kurzu o půlnoci 😀 😀 😀 kurnik jsem asi fakt hoooodně nemocná 😀 ...na hlavu 😀

kurz za 700 je good cena...jen zjisti co v tom všechno máš...bývá v tom i prohlídka porod.sálů a pod.. 😉

tercie
13. led 2010

K tomu MA...ti asi neřeknu víc, než sis sama vyčetla, a ani ta sestřička by víc neřekla... ono těhu v začátcích ovlivňuje spousta věcí, od hladiny hormonů až po vnější vlivy, sama víš, kolik toho může bejt, a někdy je to fakt jen o tom že se nepotká to správný vajco s tou pravou spermií a všechno je špatně... a jsou to všechno věci který nemůže nikdo ovlivnit, i kdyby dělali každej den UZ a nebo kontrolovali po týdnu... Prostě nijak a ničím a nikdo nezaručí, že se to nebude opakovat.

ALE... co můžeš... můžeš už teď brát kyselinu listovou...mě řekli už 3 měsíce před plánováním početí, a klidně větší dávky, tou se předávkovat nemůžeš. A když zjistíš těhu tak to třeba podpořit Utrogestanem, ale to závisí na dr jestli ho napíše, ale říct si o něj můžeš zkusit...
JInak prevence MA jako taková asi neexistuje...

sirella
13. led 2010

já dlabu listovku super(našla jsem u aji v albíčku a hned jsem jí psala že se opičím 😀 )....jinak jsem měla v merku Femibion(co mi poradila Markee) ale od těhu mi zbyla Materna(Centrum)to mi řekla že mám jíst dr...takže zdlábnu tu Maternu pak najedu na Femibion...jinak mám ještě na prvopočátek těhu Folgravid a to je prý ohledně listovky pecka...tak jináč už nevím...a dlabu to cca od přelomu října a listopadu

sirella
13. led 2010

a s tím MA nebo i spontá.potratem jsem to myslela jen tak jak eliminovat nejvíc rizika...některé tuším...prostě žádné pití,kouření,námaha,blbé prostředí(myslím nějaké infekční)...zobání vitamínů ale jinak nevím...chtěla bych udělat co nejvíc

sirella
13. led 2010

a ohledně toho utrošu a tak nevím no...chci měnit dr...protože ta moje mne asi tahala za nos. 😖 ..do průkazky psala srdeční akci a pak mi její kolegyně(se kterou se střídá) ve stejné ordinaci řekla,že jsem měla těhu bez plodu(to odpovídá tomu co jsem se dověděla v nemocnici)...takže já k ní nemám důvěru a chci pryč...aby něco zas tak nezpackala

tercie
13. led 2010

No vidíš, tak to je super a myslím, že krom pozitivní mysli a tohohle už víc udělat ani nemůžeš... Takže teď jen toho broučka do bříška a je to 🙂

Jo táááák už jsem to pochopila, ty jsi myslela že tam chci chodit o půlnoci 😀 To fakt néééé 😀
Tadyto je ono, zkusím tam ještě napsat jestli by mě nenacpali na toho 15týho 😀
http://www.mc-ostruvek.estranky.cz/stranka/teho..., přece nebudu jezdit do Varů když tohle je za rohem...sice bez plavání a cvíč ano ale co už, a za ty prachy... já chtěla hlavně něco kam by mohl manža aby mi pak byl něco platnej a spíš jsme si tam navzájem nevadili, u porodu 😀

tercie
13. led 2010

Tááááááááááááák, a už jsem tam taky napsala 😀 Ty si řeknou, že jsem padlá na hlavu 😀

sirella
13. led 2010

jasně terci...to chápu...já sice myslela,že manžu zabiju(při porodu)...jen ta síla chyběla 😀 😀

Ono je to fajn když jsou tam i taťuldové...ať vědí do čeho jdou 😀 A stejně se budou divit...Ale u porodu je to podpora k nezaplacení 😵 ...i když jako může se stát,že to nestihnou,ale fakt je to síla 😀...a nikdy nezapomenu na to jak mi manža říkal jak je Filda krásný 🙂 ...to byl fakt doják jak z filmu 😀To jsem se probrala ve výtahu co mne vezl z oper. na pokoj...fakt paráda..tohle jsem slyšela a byla v limbu zas 😀

to jen manža mi říkal že je mu divně...hm..a on se napil toho ionťáku co jsem měla nachystaný já 😀 😀 Prostě pil pití pro těhule před porodem 😀 On myslel že je to jen šťáva

sirella
13. led 2010

nedočkavá budoucí maminka...ale snahu ocení...neboj 😉 🙂 Bude to v poho

tercie
13. led 2010

Myslím, že toho fakt víc udělat nemůžeš... jen ještě si dávat pozor na nemoci... tu vadu naší malý nejspíš způsobila nějaká skrytě prodělaná moje viroza...i když ani to mě nikdo nepotvrdil, prej to mohlo ovlivnit strašně věcí, je to multifaktoriální vada, jak jsem se dočetla, takže se můžu jenom domejšlet. A to jsem otěhu na konci prosince, a švagrová zrovna na vánoce měla nějakej hnus...já to odnesla "jen" nachlazením, a stejně to bylo špatně.
eď jsem otěhu v létě a dr mi říkal že to je dobře, že aspoň nehrozí chřipky. Fakt jsem se bála chytit i rýmu, a taky jsem jí nedostala...až teď, ale důležitý to je do toho 12tt.. jenže někdo může bejt nachcípanej jak blázen a je všechno v pořádku...takže to si fakt nevybereš, no...

A změnu dr schvaluju, když ti takhle lhala...je jasný že blbý věci se oznamujou pacientce těžko, alejednou je doktorka tak s tím musí počítat... Jestli máš možnost jít jinam, tak neváhej.

tercie
13. led 2010

hehe, to měl manža z prdele kliku co, žes nemohla 😀 Jinak by to byl asi masakr 😀
Já nevim, jak se budu chovat, u toho přerušení jsem dostala injekce a kapačku, motala se mi šiška, tak jsem jen seděla a nemohla se ani pohnout, a PA chodila jen kontrolovat jak to postupuje, takže na nějaký povídání bych se asi nezmohla, soustředila jsem se na prodejchávání a byla ráda že jsem ráda, tak nevím, třeba budu jen chtít aby se mnou byl ale aby byl zticha, nesahal na mě a jen trpělivě čekal 😀 I když to musí bejt asi strašný, když tě vidí trpět a nemůže ti pomoct ... ještě že nikdy nebudu manžel u porodu 😀

sirella
13. led 2010

z nemocí mám fakt absolutní hrůzu...tehdy to dotáhl náš prcek...ale já se od něj izolovat nemůžu...je na mne dost fixovaný tak je to fakt těžké...prostě každý večer pusu...celé odpolčo s ním být,protože u nás pracuje jen manža...já práci nemám...a když byl prcek doma tak jsem ho musela obskakovat...kor když vím,že byl na tom tak že si z dovči v Tunisu dotáhl zápal plic...to jsme v pondělí dojeli dom a v úterý už jsme byli v nemocnici ☹ Prostě děs
a teď mi ještě vrtá hlavou toxoplazmóza...nevíš o tom náhodou něco???Cokoli...Já totiž četla,že to člověk může chytit ze špatně umyté zeleniny...no a tam mi vyskakuje zrovna ten Tunis....tam to byla dost hrůza 😒 Prostě hledám veškěré rizika a sháním informace...znovu mA nechci

sirella
13. led 2010

tercíííí...to ti nehrozí 😀 😀 😀 Taky nechci být manžel u porodu

sirella
13. led 2010

teď mne napadá,že už táhne na druhou...nechce se tobě a Lukáškovi ještě hajat???
Mě teda zatím absolutně nee...ale nechci tě zdržovat...já zítra asi půjdu do obchůdku(když jsem zvládla ty vlasy) a pak se klidne zas do oběda dopspím 😀
a jsem rozhodnutá,že pokud to zítra nedostanu,tak ve čt. koupím testíky 😀 Po nemoci už není ani vidu ani slechu tak uvidíme co se z toho vyvrbí 😀

tercie
13. led 2010

Toxu zrovna měla ta moje švagrová 😉 v prosinci... a nejspíš taky z manipulace se syrovým masem, nebo zeleninou, protože kontakt se zvířatama u ní moc nehrozí. Ale nikdo mi test na toxu nedělal, a hlavně jí to prokázali v testu až tehdy, kdy já o malou už přišla, tak by to stejně nic nevyřešilo, to víš ale, že mi to taky vrtalo...
Toxa je nebezpečná v prvních týdnech ale jen primární nákaza. Strašně moc lidí ji prodělá ani o tom neví, prtože normálně probíhá jen jako obyč. chřipka, akorát ti zůstanou v těle protilátky, podle kterých se dá zjistit kdy asi jsi jí měla. Pokud jsi jí už jednou měla, podruhý ji mít nemůžeš, je to jak u neštovic, a ani těhu už to neohrozí. Toť vše co vím...

sirella
13. led 2010

takže myslíš že pokud jsem ji měla (třeba z toho Tunisu)tak už ji nedostanu??
Jak ji poznám???Ona může být třeba chřipka a nebo i ta prasečí...moc mezi tím vším rozdíl nevidím

tercie
13. led 2010

Ještě se nám hajat nechce, tak v klidu 🙂 až se nám bude chtít, já řeknu 😀 my chrněli celý dopoledne, tak ještě vydržíme. A dospávat budem ráno s taťkou.
No já jsem na tebe zvědavá, jestli ta mrša přijde nebo ne 😉 To ti chodí i na hodinu nebo jen na den?

sirella
13. led 2010

uuuupsss...už mi jede stará Ulice 😀 a to už vím,že fáááákt ponocuju 😀 Terci...ještě se ti chce debatit???...já debatím ráda,ale nechci zdržovat těhulku 🙂

ale jsem ráda,že tu se mnou někdo občas je...já jen prostě včera šla spat kolem 23 a to je znát 🙂

tercie
13. led 2010

No, dokud ti neudělají testy tak to nepoznáš...musela bys bejt nějak jinak oslabená, aby ti to ublížilo.... možná je lepší nevědět 😀 Fakt, jestli jsi jí už měla tak ji znovu nechytíš.

sirella
13. led 2010

supéééér...ještě nechóóóď....mně se taky nechcé 🙂

tercie
13. led 2010

No jasný, jako každej den ponocovat by mě asi zabilo, ale takhle jednou za čas je to fajn 🙂 A navíc se mi bez manži blbě usíná, tak se potřebuju totál unavit dokud neodpadnu, abych neměla prostor přemejšlet o kravinách 😀
Kde ti běží ulice? Asi na netu viď... to se nechytám, s mým připojením to nepřehraju...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru