Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

wlladka
22. dub 2010

Caj - to je mi líto. Chtělo by to do tabulky nějaké nové // 😔 Tak si jdi lehnout a odpočívej. Za měsíc už budou.

To slunko musí pomoct. Po takový zimě tělu schází, tak ho teď načerpá. Uvidíte jak budou teď // naskakovat. Na Nový rok se pak budete předhánět, čí dítko bude to První Novoroční 😀 😀

wlladka
22. dub 2010

Mad - to ještě zvládnete vybrat a shodnout se. 😉 Nebo přijde porod náhle a v porodce dáš jméno jaké sama uznáš za vhodné. No, a taťkovi nezbude, než si zvyknout 😀 😀 😀 😀

wlladka
22. dub 2010

...teda Handm.... 😅 😕 😅 😕 Jsem nějaká jetá!!!

Myslím na večer. Jdu do školy na třídní schůzky, tak už se bojim co mě tam čeká. 😖 😖

handm
22. dub 2010

Wladi já ted docela dlouho přemýšlela, proč píšeš teda Handm, než jsem si přečetla, žes to pro mě napsala pro MAd..a říkala jsem si, že nevim, co tim vlastně myslíš, tím ... teda Handm 😀:_D😀😀😀😀 asi už taky radši půjdu z práce 😀
mám dneska stejně strašněj KOPR....😝

a neboj, rodičák bude v pohodě! jsou to už velký šikovný kluciiiii 😀

markee
22. dub 2010

ahojky.Tak jsme od třech hodin doma. ☹
Na genetice opět čeká než půjdeme k doktorce. Byli jsem objednaní na 11 hodinu a přišli jsme na řadu v půl jedný. Po jedné hodině jsme mohli odcházet z ordinace. Takže tohle poslední těhu bylo opět nebalancovaná translokace,takže špatný. Dobrý bylo,že těhu nešlo dál jak v minulém roce a nemuselo se ukončovat ☹ Verdikt-chtěj nás poslat na PGD, ovšem to by jsme pro to museli být všichni-Míša nechce. Prý,kdyby jsme neměli ani jedno,tak to je o něčem jiné,to že by ty peníze do toho dal a šel by do toho,ale takhle,když máme jedno a ještě k tomu zdravé,tak prý nemusí mít další. On teď začal mluvit o baráku,buď by jsme prý koupili nebo postavili,tak prý by radši ty peníze dal do tohohle. NO já se bráním,že je lakotnej,že nechce dítě. Ale na druhou stranu já bych byla ráda aspoň za to bydlení. Já prostě nevím co dělat, zas mě přepadl smutek a bulim a bulim a bulim,protože nevím co dělat. Já si myslím,že mám sílu na to jít do toho přirozeně. Sice je to pro mě taky zátěž,ale já nevím zda není větší procento úspěšnosti.
No prostě jsme dostali papír do poradny asistované reprodukce. Jednou týdně jezdí do Bene doktor z Pronatalu,takže tam. Jen mám doktorka řekla,ať se připravíme na to,že nám rovnou řekne jediné východisko a to je to umělé oplodnění. Míša tam prý se mnou nepůjde. Prý mu stačí,když mu to přetlumočím. On říká,že dítě je dar a když to nejde,tak prostě to nutit nebude. Já vím,on to nemyslí špatně, jen já se s tím nemůžu smířit. Prostě jsem chtěla dvě a já si do budoucna představuju,jak prostě mám jen jedno a ostatní dvě a víc. Nechci házet flintu do žita,ale musím začít být reálná.
Johance vzali krev na leidenskou mutaci-trombofilii, řvala jak tur. Plakal,že to bolí. Mě jí bylo tak moc líto,ale je to potřeba zjistit,zda to nemá. Koťátko malinké.
Já se omlouvám za zmatečný příspěvek,ale musela jsem se vykecat. Sice bych to teď napsala jinak,ale nemám sílu,jsem dost unavená a za hodinu jedu na schůzi,chjo ☹

wlladka
22. dub 2010

Markee, to je mi líto. Vůbec nevím, co ti v tvojí situaci poradit. 😔
Je špatné, když se takhle neshodnete. Nějaké sezení u psychologa ve dvou by možná vneslo do situace trochu světla, ale je mi jasné, že Míša je ten tip chlapa, který s problémem nejde "mimo obývák". K psychologovi ho tedy nejspíš nedostaneš.
Všechny tady víme, jak je touha po dítěti silná. To asi chlap nepochopí, ten má většinou jiné priority (třeba dům, kariéru atd.) Míša by si měl hlavně uvědomit, že není jen on sám, ale že tvoříte pár. Zkus jemně doma navést klidnou řeč. I když jsi to určitě už zkoušela hodněkrát.
Budu moc moc moc držet palečky, aby Vám otěhotnění vyšlo normální cestou a už konečně bylo vše v pořádku. Johanka je důkazem, že to jde.

wlladka
22. dub 2010

No, já mažu na ty třídní schůzky. 😲 😖

madormi
22. dub 2010

markee je mi strašně líto čím si procházíš ☹ budu držet palečky, aby se vše urovnalo a bylo zase dobře 😉

kopa
autor
22. dub 2010

Markísku to mě mrzí,že to takhle vzal manžílek 😔 😔 Dovedu s představit jak je ti smutno ☹ ☹ Zkuste si o tom nák promluvit,nebo at on si o tom promluví s nákým kamarádem 😕

aronek
22. dub 2010

markee, to je mi líto ☹ třeba až se to trochu ustálí, tak si to promyslí a nějak se domluvíte 😉 Johanky je mi líto, já taky jako malá neměla ráda když mně píchali 😖

katyna6
22. dub 2010

Ahoj holky,jsem tady s dobrou zprávou!Přítel má normospermii,dokonce nějaká propulsivita velmi dobrá.Nevíte,co to znamená?

madormi
22. dub 2010

no co to znamená nevím, ale když velmi dobré to je tak to je hlavní tak super 😀

katyna6
22. dub 2010

tak jsem si přečetla příspěvek do markee-je mi to moc líto Markýsku,že to manžel bere takhle,ale snad si to časem srovná v hlavě a bude pro něj taky na prvním místě vaše další děťátko!!!

katyna6
22. dub 2010

mad-jsem moc ráda,docela jsme se báli,pže přítel dost kouří a stresů máme taky až nad hlavu.Teď ještě abych byla v pohodě já a to by pak bylo,aby to nebylo 😀 .Jéééžiš,jak já už se toho těhulení nemůžu dočkat 😵 😵 😵

farmarska
22. dub 2010

Pájuš tak co y u mudra, jak jsi dopadla? Katuška koukám s přítelákovejma chlapíkama dobře 😎 gratuluju 🙂
markee to mi je s manžílkem líto, ach ti chlapi by potřebovali za každej debilní názor nakopad do prdele 😠 no ale to by byli kopaný skoro pořád 😅 😀 Hele nevím jak ti mám poradit, páč na každýho chlapa se musí trochu jinak..můžu ti jen napsat jak bych to zkoušela já 😎 Takže nejdřív bych hrála pořád nějakou smutnou, byla bych na něj hodná ale smutná 😔 kdyby se ptal co je, tak bych si posteskla, že pořád to samé že mě trápí to a to... no a on by to určo dlouho nevydržet koukat na mě 😉 no a kdyby přeci jen jo a mě by to už nebavilo hrát si na šíleně smutnou princeznu, tak bych vyrazila do utoku 😠 nádávala bych, ječela bych, hysteerčila bych a na závěr představení bych bouchla dveřma 😎 potom bych chvilku dala klid a pak to zase zopakovala..no a to vím, že mnohokráde nevydržel 😀 😀 No ale jak už jsem psala, každej chlap je jinej 😅

farmarska
22. dub 2010

katuš já taky a ještě víc než na těhulení na mimineško u sebe doma 😵

katyna6
22. dub 2010

jojo farmi,nějak moc se mně to teď zase začíná chytat.Od srpna je to už přece jen hrozně dlouho 😒

flair
22. dub 2010

Ahojky holky, my jsme před chvílí došli z předporodního kurzu, dnes byl i s tatínkama a bylo to fajn 😅 Dokonce jsme dostali dáreček, bo můj miláček krásně odpověděl na otázku naší porodní asistentky "co může vyvolat porod?! no a můj drahouš ihned bez zaváhání odpověděl "pohlavní styk a stimulace bradavek" a spokojeně se u toho tlemil. No a za tak pohotovou a správnou odpověď jsme dostali dáreček 😀
Handm, ty kurzy jsou asi v každém městě jinak. U nás jsou 4 kurzy vždy po 3 hodinách; každý týden ve čtvrtek. Pak je u nás těhu plavání a těhu cvíčo s přednáškou. Je to moc fajn 😉

Markee, ach jo. Vy se s manželem ted nějak vůbec neshodnete ☹ Mně připadá, že v sobě dusí to, že ta genetická zátěž je od něj.... Proto ty řeči, že mu stačí jedno dítě, že má jiné priority atd. Sakva, chtělo by to nějak prolomit, více komunikovat o pocitech, vše nějak uklidnit a vyčistit vzduch... 😔

Katy, to je bezvaaaaaa to spermio 😵 😵 😵 a ty už jsi jednou otěhulila, tak prostě to klapne zase 😉

flair
22. dub 2010

Jdu si lehnout k Ordošce a dám si pivko, nějak mám chut 😀

farmarska
22. dub 2010

katuš no jo, to je už kurevs.y dlouho 😝 😢 ach jo, zase se vracím k tomu, jak je to nespravedlivé, my co je chceme je nemáme a ti co je maj, je vyhazujou 😠 😠 😠 život podělanej 😠

katyna6
22. dub 2010

flair díky,-no,doufám,že to bude brzy.Ještě mně po mrše čeká folikulometrie,tak zas budeme o něco chytřejší.

farmarska
22. dub 2010

flair ty máš ale šikovného manžílka 😀 😀 říkáš má to naštudovaný 😉 i kdyby se ho zeptali o půlnoci, tak by věděl správnou odpověď 😉 😀 😎 A koukej napsat jakejpak dáreček bo já jsem zvědavka zvědavá 😀 a užij si Ordinaci i pivčo 😉

katyna6
22. dub 2010

farmi moje řeč!!!!!Já se jdu taky dívat na telku,možná se tu ještě ukážu.Vlastně asi ne,bo přítel měl teď 3 dny utrum,tak to musíme nějak dohonit 😀 😀 .Dobrou noc 😉

farmarska
22. dub 2010

jůůů u Katušáků se zem zatřese 😀 😀 😀

katyna6
22. dub 2010

farmi-kdyby zem,ale postel za chvilku asi zařve 😀 😀 😀 Ale už fakt jdu,musím umravnit fretku,pa 😀

kopa
autor
22. dub 2010

Katynko gratuluji k dobrým spermíkům 😵 🙂

natalie77
22. dub 2010

Ahoj 😵 😵 😵
holky, měla bych se začít učit na ty státnice, ale se mi stýska a vůbec se mi nechcééééé 😝 .
Markee.....moc a moc je mi líto, že nejste s manžou za jedno...ale jak psala Farmi tak bych to rozjela i já...hodná, ale mooooc smutná....a pak to graduje a pak přesně prásknutí dveřma a hysterie...to dlouho žádný chlap nevydrží 😉 . Drž se, je mi to moc líto....nedokážu si představit, jak Ti je.....já sjem smutná jen z té situace z práce a dnešní návštěvy Gennetu ☹ . Holčičko, dávej na sebe pozor...věř, povede se to 😉 .
Farmi, neboj na Tvého manžu už myslet nebudu, budu myslet na Tebe, jenže to neusnu, že se budu tlemit smíchy do polštáře 😀 .
Jinak na ORL s malým opruz....vyšetřili i mě 😕 . takže malému se rozjelo astma, mandle má v pohodě...tak to mě mrzí, jsem si myslela, že mu je vezmou a bude klid....taky se má dovyšetřit ten reflux, že to má spojitost....dostane prý léky a bude to lepší...tak uvidíme, zítra jdeme zase na Imunologii....asi u těch doktorů budu spát, jsme tam pečení vaření 😒 .
No a mně udělali výtěr.....a sondou mi zajeli do krku...no až někam do žaludku to táhli...jsem je málem ohodila...tak já mám také reflux...a dostala jsem léky....no jsem čuměla, jako blázen...o tom 33 let nic nevím 😕 .To jsme dementní rodinka, co?

markee
22. dub 2010

Tak jsem doma ze schůze. Spíš jsme tam kecali jen tak než něco řešili. Ale vypadla jsem z baráku. Probrala tam s jednou maminkou umělé oplodnění a tak,pže to absolvovali. Pořvala jsem si v autě u kamarádky,kterou jsem vezla. No a přijedu,čtu příspěvky od vás a bulim zas.
Já právě vim,že si to Míša všechno vyčítá. Když jsme jeli z Bene,tak mu říkám: vždy ti to neříkám,že za to můžeš,tak proč seš tak zlej?
a on mi řekl,že ví,že za to všechno může on a že ho to hrozně všechno sere.
tak jsem mu říkala,že je mi ho líto,že to má a je mi líto,že za to dávám vinu jeho matce,i když vím,že ona za to taky nemůže.

Já vím,že jsem tímto zlá,ale asi mám potřebu to na někoho hodit a fakt nechci na Míšu,pže se bojím,že bych se ho začla bát nebo k němu měla jiný přístup než teď. Jsem asi magor ☹ Vím,že za to nemůže,že to má,ale zas prostě nemůže mě týrat tím,že se rozhodne dítě nemít. Sice jeho argumenty,že se v těhu může i tak stát cokoliv a i pak u porodu a zprasej to doktoři a tak-to má pravdu. Jenže jsem mu řekla,že když k tomu bude každý tak přistupovat,tak nikdy nikdo mít děti nebude. To se mi to teď mluví. Třeba sama za pár měsíců budu mít ten samý názor a už mi nebude připadat debilní. Budu smířená s jedináčkem. Ale já mám strach,protože mám okolo sebe dost případů toho,že měli jedináčka a už ho nemaj. Prostě dva případy,že jim dítko zajelo auto a pak že umřelo na nemoc. A já mám strach,že o malou přijdu,že jí nebudu mít dlouho a strašně strašně strašně se bojím. Je mi jasný,že budu mít strach o jedno dítě jako o deset dětí,ale prostě pak nebudu mít nic a já se fakt zblázním,švihne mi a jedu. Chjo,takovouhle náladu,když zítra jedeme na výlet a hezkou véču. No nejsem já magor????? Jsem 😠

natalie77
22. dub 2010

Markee, o tom strachu.....to mám také, to nejsi magor....tak to vnímá každý....že jedno dítko je o strach, ale zase já jsem si to v hlavně srovnala....kdybychom měli jen Marečka a něce se stalo, tak to zabalím a nemusím nic řešit....když máš doma další dítko, tak ta bolest je už v tobě na celý život...to další tři děti nezmění....žít bych s tou bolestí asi neuměla...a doufám, že to NIKDY nezkusím!!!!!!
Jak jsem byla po tom potratu...tak jsem bulela mojí kamarádce do telefonu a řekla mi, že naší kolegyni z práce umřela 1,5 letá holčička....v tu chvíli si člověk řekne, já tady brečím, ale de facto se nic nestalo....takže teď jsem ráda, za každý den bez sraček, toho, že moje rodina dorazí domů, aniž by je nějaký ožrala sestřelil na silnici...užívám si každé hodiny strávené v klidu a pohodě....protože může být hůř.
A hlavně..v životě jsem se po několika sračkách, kdy jsem se hrabala ze dna......naučila jednu věc...nic neočekávat, od lidí, od chlapa, od rodičů, kamarádů....nemít žádné očekávání, pak nejsi nikdy zklamaná jen příjemně překvapená.
Zkuste se o tom teď třeba týden nebavit...když jste spolu začali chodit, kolik jste chtěli dětí? My si narovinu řekli, že dvě...takže když jsem řekla, že po tom stresu při prvním těhu už další mimi nechci, tak mi manža řekl, že jsme se domluvili na dvou dětech, že chce ještě tu holčičku....a měl pravdu , my se tak domluvili....Markee, vše se zlepší, je to teď hodně čerstvé....lékaři taky na náladě moc nepřidají.

natalie77
22. dub 2010

Ty jo, to jsem tu jako sama? 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru