Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

sarlotta
13. kvě 2010

Petři krátký čípek neudrží miminko, takže ano, rodila by moooc brzo.

petroska
13. kvě 2010

proto si raději už ted peru a žehlím vybavičku kdyby náhodou.rači at to mám fřív než pak dohánět.chudina a rovnou měsíc ležet.by me museli dávat i prášky na nervy bo sem nervák a psychicky bych to tam nezvládla ☹ .

sarlotta
13. kvě 2010

Proto se taky dělá každý měsíc i vnitřní kontrola- doc kontroluje čípek a děložní hrdlo utz. Když nic neřekne, tak je to všechno v pořádku 😉

petroska
13. kvě 2010

hlavní je že ji hlídají miminko každý den tak si muže být aspon jistější že všechno zvládnou.tak ji pozdravuj kdyby písala.kdyby tam měla aspon notásek at ji to ubíhá piskáním na koníka

petroska
13. kvě 2010

no me teda nic takovýho nedělá.jen me vždycky prohmatá vnitřně ale že by se koukala na čípek tak to teda ne!mura jedna,snad by to zjistila i tak těma jejíma prohlídkama

sarlotta
13. kvě 2010

no psala, že by mohla mít připojení,ale zatím nic, tak nevím 😅 To víš, že budu pozdravovat- od všech 😎

kopa
autor
13. kvě 2010

Mě koukali jednu na čípek a on se dá ten čípek zjistit i z Utz???

sarlotta
13. kvě 2010

Petři to zjistí pohmatem - měla by Tě vyšetřovat vevnitř.

aronek
13. kvě 2010

Ahoj, pořád jen dočítám a nestíhám psát. Takže máme se dobře, malý je pořád hodňoučký a začíná s ním být i sranda. Já celé těhotenství říkala, že bude hodný a nikdo mi to nevěřil 😀

kopa
autor
13. kvě 2010

a to je ten čípek toto značení CS 0??

sarlotta
13. kvě 2010

Kopi přes utz se měří délka děložního hrdla- to je z druhé strany 😀 😉

kopa
autor
13. kvě 2010

aha?tak já to mám popletené 😀 😀

petroska
13. kvě 2010

tak ve vnitř me konroluje každou prohlídku co tam jdu ,jen ručně ale ultr dělala naposledy v 8 týdnu a kdyby nebylo predika tak ultr ani nemám.hrdlo říkala že je v pořádku ale čípek sem teda u ní jeste neslyšela.a o děloze mele furt že je to dobré jen ted říkala že ji mam tušší a mela by byt mekčí tak beru magnesko

wlladka
13. kvě 2010

No, já jsem chvíli mimo a vy se takhle rozjedete...
Kopi:
Tvarohový dort - nepečený

Ingredience:
150 g cukru
2 balení vanilkového cukru
2 žloutky
250 g másla (Hery)
šťáva z 1 citronu
citrónová kůra
400ml mléka
1 vanilkový puding
500 g měkkého tvarohu
2 balení dětských piškotů
ovoce (okapané kompotované broskve nebo čerstvé jahody)

Popis přípravy:
Změklé máslo utřeme s 50g cukru a s vanilkovými cukry. Vyšleháme žloutky s citronovou kůrou a šťávou z citronu.
Z mléka, zbytku cukru a pudinkových prášků uvaříme krém a za stálého míchání necháme zchladnout.
Vychladlý krém po částech všleháme do žloutkové směsi a zašleháme i tvaroh.

Na dno dortové formy naskládáme piškoty, rozetřeme hmotu, pak poklademe ovocem na plátky, pak znovu piškoty, hmotu a opakujeme.
Dort necháme do druhého dne odpočinout v lednici.

tercie
13. kvě 2010

Aronku začínám na tom bejt stejně 😀 A když napíšu, a chci dočíst poslední stranu ať jsem v obraze, tak než dočtu, je tu popsaná další stránka, nebo rovnou dvě 😀 A malej se každou chvilku vzbudí 😀

kopa
autor
13. kvě 2010

Wlladi mnam 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲
ten si snad udělám zítra s jahody,nemusí být z kompotu né?

petroska
13. kvě 2010

aronku hod nám sem fotečky prka jak roste 😀

kopa
autor
13. kvě 2010

Ahoj Tercíku 🙂
Ahoj Aronku 🙂
Jen čtěte 😀 😀

wlladka
13. kvě 2010

Kopi, čerstvé jsou nejlepší. kompot jen z nouze.

kopa
autor
13. kvě 2010

tak čerstvé,ty nám tu prodávají 😀 😀

wlladka
13. kvě 2010

Jdu sprškovat - vy moc kecáte 😲 😀

sarlotta
13. kvě 2010

CERVIX – SCORE (CS) – Normální čípek je tuhý, uzavřený v celé své délce 2–4 cm, směřuje dozadu = CS 0. Čím blíž je porod, tím více se čípek posunuje do středu, zkracuje se, měkne, otevírá se, tlak plodu na uzávěrový aparát sílí. Stav čípku se hodnotí bodově: malá změna je hodnocena 1,výraznější 2. CS je jejich součtem. Počítá se při každém gynekologickém vyšetření, výsledek se zapisuje do sloupku označeného příslušným týdnem těhotenství. Dole je vyznačena kritická hranice v jednotlivých týdnech. Její překročení znamená varování, že hrozí předčasný porod či potrat. U donošeného těhotenství informuje CS o připravenosti porodních cest. Pokud je hodnota CS vyšší než 7 bodů, lze uvažovat o indukci porodu = umělém vyvolání porodní činnosti.

kopa
autor
13. kvě 2010

Wlladi já mám na to strašnou chut 😝 😝 😝 to ani do zítřka nevydržím 😕

kopa
autor
13. kvě 2010

Sarlott děkuji za vysvětlení 😉 jsem zase chytřejší 🙂

hakuxd
13. kvě 2010

Ahoj holky,mela jsem loni v srpnu zamlknuty potrat a ted jsem znovu tehotna.Jsem 15+6,zitra zacinam 17tt a mam porad hrozny strach,ze by se to mohlo opakovat.Chtela jsem se zeptat,jestli se k vam muzu pridat a obcas vas prudit s mymi starostmi a strachy 😅

kopa
autor
13. kvě 2010

Haku tak jsi přišla 🙂

petroska
13. kvě 2010

díky šarlot.nevíte někdo co znamená v prukajdě OP?

sarlotta
13. kvě 2010

ahojík hakuxd.. tady je to to přesné místo🙂)))))))

holky mizím, mimís mě kope, jdu ležet 😉

kopa
autor
13. kvě 2010

Petrosko Op jsou srdeční ozvy plodu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru