Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

markee
12. říj 2010

Holky ale já byla na konzultaci u Dr. Kulta z Pronatalu a on mi to povídal. Já si to nevymyslela. Původně říkal,ale to nebude stát tolik, nebojte. A počítal a přemýšlel a nakonec zapomněla speciální sondy,že budeme potřebovat,kvůli zavedení těch už starších embryí a ty prý stojí 20tisíc. Takže základ 20tisíc-to je odebrání vajíček,pak vstříknutí spermií,pak rozbor 3 denních embryek a pak vložení těmi speciálními sondami. Byla jsem u něj leto v červnu.

majjka24
12. říj 2010

@markee a nepomohlo by se poptat na jiných pojišťovnách??? třeba ta jedna to neplatí u které jsi.

madormi
12. říj 2010

@markee já bych zkusila ješte jiné centrum za optání nic nedáš môžeš jen získat 😉

markee
12. říj 2010

My ještě na pojišťovně žádné nebyli. Jen co nám říkal pan doktor. Ale jsem na diskusi,kde maj holky manželi se stejným problémem a je by to tolik taky stálo, kdyby do toho šli. Ale většina se nechává oplodnit dárcem nebo to risknou zkoušejí přirozeně. Jen pár jich má peníze na tohle IVF s PGD metodou.

markee
12. říj 2010

Holky,pro mě je to stejně moc brzo,pže prostě se na to necítím. Já si občas přijdu silná,ale prostě je to 13měsíců a hlavně před měsícem to byl rok a hrozně to na mě působilo. není to ještě dobré. Já prostě tu práci potřebuju a dokud jí mít nebudu,tak sama do toho jít nechci. Prostě v jednom roce tři nezdary-to je na mě moc. ☹

madormi
12. říj 2010

@markee to chápu :-/ já mám za sebou letos dva a už i to je dost na mě,ale říkám si dokud budu mít dělohu tak znova aznova budu zkoušet. Nemám co ztratit, môžu jen získat

markee
12. říj 2010

@madormi, to si říkám taky. Takže bych to nejradši zkusila někdy, znovu přirozeně. A proto chci čas, i taky pro Míšu. Pže se uklidní a třeba to ještě někdy zkusíme.

madormi
12. říj 2010

@markee já zvažuji jestli do toho jít hned v listopadu a zkoušet nebo radši počkat na výsledky z prenatalu, ty snad budou do konce roku nebo nevím jak jim to dlouho trvá snad né déle než 2 měsíce. Hlava říká počkat, ale srdce by chtělo hned 😒

markee
12. říj 2010

@madormi a jaké testy vám dělali?
Jinak to chápu, přesně tak jsem se cítila i ještě letos v březnu po revizi. Ale pak zvítězil rozum,pže jsem potřebovala oddych a potřebuju ho dál.

majjka24
12. říj 2010

@markee co je to IVF s PGD?? A z pracáku ti nenabídli nějaký kurz nebo rekvalifikačku??Já se ti nedivím 3x nezdar, já bych na tom byla úplně stejně. Drž se holka, jedno zlatíčko už máš doma, bude to v pohodě na každého se jednou to štěstí musí usmát 🙂

madormi
12. říj 2010

@markee zatím nic na vše jdeme 20.10. zatím jen me na toxoplazmozu atd a vše negativní, ještě čekám na výslekdy srážlivosti krve a toho 20tého jdeme do Prenatalu

markee
12. říj 2010

@majjka24, PGD je preembryonální genetická diagnostika. Prostě vezmou z 3 denního embrya buňku a rozeberou,zda je zdravé. A pak zavedou jen geneticky zdravé jedince. V albu mám popsáno víc. Né k té metodě,ale co jsme si prožili.

majjka24
12. říj 2010

@madormi jaj, ty už máš skoro vše hotové, mě to teprv é čeká ☹ já nemám nic, jen vím, na co všechno musím 😔

madormi
12. říj 2010

@majjka24 no tak nás to nejhorší taky čeká - ten prenatal tam nás budou testovat oba, to co mám hotové jsou nepodstatné věci, které se dají snadno řešit, te´d se bojím, aby nenašli v Prenatalu něco vážného u jednoho z nás :-/

markee
12. říj 2010

@madormi,aha. No hele radit ti nemůžu. Švagorová měla sousedy a ti maj postiženou holčičku-4 letou. V 36 týdnu těhu přišli na to,že bude postižená,prostě v mozku se jí něco nedovyvinulo. Chtěli druhé,došli si sice na testy,ale nepočkali na výsledky(teda než se začli na plno snažit,tak potratila.před těmi testy v úplném začátku).No a maj zdravého kluka. Ale oni by brali i druhé postižené,prostě jsou takový.

madormi
12. říj 2010

@markee já se spíš bojím že nepočkáme, ono se náhodu hned zadaří, a pak přijou výsledky přijdou nám na něco co se dá řešit a já zase potratím, jen pže jsem nepočkala na výslekdy

markee
12. říj 2010

@madormi chápu tě.

markee
12. říj 2010

Holky musím jít žehlit. Míša za chvíli domaluje kuchyň a pak půjdu dělat véču.

wlladka
12. říj 2010

@lenik_25 Šimonek má silnou Sideropenickou anémii a taky známky rachitidy. Vigantol se nám nějak nevstřebává či co, tak bude dostávat vitamín injekčně. No a jinak vývoj, že..... to je další kapitola. sono mozku prý dobrý, ale má levou komoru dvakrát větší než pravou. Údajně by to mohlo být od krvácení do mozku, co měl po narození. Prý to snad nebude mít nějak špatný vliv. Jsem z toho prostě hotová. A z těch mudrů taky. Co doktor, to jiný názor. Ach jo

wlladka
12. říj 2010

@markee já ti moc přeju zdravé miminečko. Sakriš - zasloužíš si ho. Budu držet palce, a´t se vám to povede tak krásně jako Johanka 😵 😵

majjka24
12. říj 2010

@markee přečetla jsem si co Vás potkalo, markee, držím palce, staršlivě mooooc aby jste byli šťastní, aby se Vám to zdravé miminko podařilo, ať už jakoukoliv cestou(poptej se všude možně, na jiných klinikách, na pojišťovnách). Bude líp, uvidíš !!!

majjka24
12. říj 2010

@madormi my teda rozhodně počkáme na všechny výsledky, je to sice težké, ale radši, už kvůli nám a zdravému miminku. Až je budeme mít tak huráááá na to 🙂

madormi
12. říj 2010

@wlladka to je hrôza ☹ a co je to rachitida?

madormi
12. říj 2010

@majjka24 no já taky myslím že vyhraje mozek 🙂

majjka24
12. říj 2010

@madormi nestojí to za to, je lepší mít větší jistotu, než se strachovat kdyby se to podařilo dřív než výsledky a pak kdyby náááhodou něco našli a bylo by ti doporučeno ukončit.....já bych teda měla výčitky.i kvůli manžovi.
Ale všechno bude dobré, a taky se dočkáme 😉 🙂

wlladka
12. říj 2010

@madormi rachitida = křivice

sarlotta
12. říj 2010

ahojík holky , jen nakukuju... už padám hlady 😅 ale zítra nepůjde elektrika, tak aspoň na chvilinku 😉

Malý je lepší, takže řádí jak černá ruka už.. zlatá školka... v pátek po kontrolce pošupajdí 😀 😀

Malá je v pořádku, za což jsem neskutečně vděčná...pže sem z toho měla i bolení žaludku jak bych to řešila se dvěma marodama 😖

sarlotta
12. říj 2010

@wlladka ach jooo, co Ty máš za starosti 😔 😔 je mi to moc líto, tak ať se vitamínek podaří doplnit a pak už bude líp prospívat a snad se všechno srovná 😉 moc Ti přeju abys měla už klid.. ale vím, že ten nebude nikdy 😅

kamoška rodila holčičku ve 32tt s váhou 900g a malá je šikovná 4letá panenka.. malinko menší než ostatní děti jejího věku, ale chytrá jak opice 😀
Tak věř, že bude dobře. oni doktoři nejsou všeználci a ten Váš zázrak je pro ně taky vyjímečný, tak mají různé názory. 😉

wlladka
12. říj 2010

@sarlotta dobře, že je Kryštůfkovi líp, jen aby ta maličká nic nechytla.
Se Šimonkem to bude na dlouho, to jsme si vědomi. Jen se děsím každé kontroly a každých testů. Teď bude dostávat zase ty injekce, tak jsem z toho špatná. je vždycky tak rozpíchaný a jak usedavě pláče. je mi z toho moc zle. ☹ ☹

wlladka
12. říj 2010

.....je na světě jen chviličku a zažívá tolik bolesti 😔 😢 😢 😢 😢 😢
A to jen z mé sobeckosti, protože jsem ho tolik chtěla 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru