Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

madormi
11. lis 2010

@lenik_25 tak to tě absolutně chápu, já prožívám to samé. jak teď hlidám toho dvouletého chlapčka a jezdím po městě s kočárem, tak mě mrzí, že to nevozím mé miminko a koukám po maminkách a mám pocit, že kadžá má kočár nebo břicho 😢

lenik_25
11. lis 2010

@madormi Ty jo, ale jako před dvěma dny jedna kamarádka, dneska ráno druhá a teď třetí. Čtvrtá mi psala na icq, že asi začíná rodit, je ve 38tt.

madormi
11. lis 2010

@lenik_25 no já to mám taky kolem sebe měla jsem rodit v říjnu to první těhu, byly jsme stejně těhu s kámoškou - ona má holčičku já druhej potrat za sebou, ale tak musímě věřit, že i na nás dojde. máš chlapečka věnuj se jemu a přijde to ani nebudeš vědět jak, víš že to jde u vás 😉

madormi
11. lis 2010

@lenik_25 a na fc v kamarádech to mám taky samé mimino, prostě všude no korm u nás doma :D

lenik_25
11. lis 2010

@madormi Ono se říká, že když chce ženská mimčo, tak kolem sebe vidí jen ty těhotné. Ale kolem mě to není jen vidina, ono jich fakt je mega moc!Svému malému chlapečkovi se věnuju, ale momentálně má totálně vztekací období, takže mě to vysiluje ještě víc.. myslím po té psychické stránce.

madormi
11. lis 2010

@lenik_25 no me ted psala kámoška je 7tt+1 mám z ní obrovskou radost, ale už chci taky sakra 🙂 hele hlavu vzhůru porevizní mrcha ti dorahzila jedno dítě máte takže to jde, tak šup a na podzim bude druhé :D

lenik_25
11. lis 2010

@madormi Jenže já furt nevím, jestli začít na mimi pracovat teď nebo až příští rok. A to mám pocit, že do příštího roku už nevydržím psychicky. Jinak mám to jako ty, těm holkám to samozřejmě hrozně přeju. Jen bych možná byla radši, kdyby mi to všechny oznámily až když jim já řeknu, že jsem těhotná 🙂

lenik_25
11. lis 2010

Dítko už asi spí, tak jdu taky. Papa a madormi, díky moc...

mari111
11. lis 2010

ahojda holky, Lenik, Madormi taky jsem všude kolem sebe vyděla mimina a kočárky když jsem chtěla a nemohla otěhotnět a u nás to trvalo tři a pul roku pak nezdar no tak si to umíte představit, ještě k tomu když každa druhá v praco těhotněla no 😒 Ale vy se holky moje už taky brzo dočkáte 🙂

mari111
11. lis 2010

jinak jak jsme byli v úterý u dr tak malinká dostala včeličky a večer se jí síce jen trošinku zvedla teplota ale ona byla holky jak nafetovaná, ja jsem byla hotová, ona taká čiperka a teď jen tak ležela, povzdychovala si , no pohled hroznej. ALe včéra už dobrý a dneska už to je zas naše divoška 😵 Tatínek taky trpěl, když ji vyděl jak jen poleháva a pořádně se ani nehejba ☹ No je to fakt děs koukat na vlastní dítě když mu něco je a nemužete mu pomoct 😔 Hlavně že už je to zas naše streštidlo 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Jo a máme 5630 g a 58 cm

mari111
11. lis 2010

Ještě jsem hlavně chtěla moc poděkovat kdo nám dáva hlasy v soutěži o pokojík snú, škoda že to de jen jednou tejdně,no 😅

farmarska
11. lis 2010

mari gratuluju k té krásné váze a míře Laurinky 😵 Hele je to přesně jak píšeš, a nikdy to neskončí, ten strach o vlastní děťátka a smutek a pocit beznaděje, když jim něco je. 😔 I když je našemu Robčoj už 11, tak si vždycky říkám, když nějak ochoří, at už zas zlobí a lumpačí, jen at mu je zase dobře 😵

mari111
11. lis 2010

dík Farmíku, no raděj ať zlobíkuje než toto, no bylo to fakt hrozné

farmarska
11. lis 2010

leníku, mad, holky nesmutněte 😢 tohle tu známe taky každá a každá si tím musí projít 😔 člověk vidí všude samé těhulky, bříška, miminka, kočárky, ..vleze do krámu, tam mu bijou do očí vaničky, dudlíky a sunary, ..kouká na telku a tam samé reklamy na plíny nebo dětský papání.. ☹ člověk se tomu prostě nevyhne a přijde mu to děsně kruté a nespravedlivé 😔 a ono to tak taky je, ten svět je děsně nespravedlivej 😒 musíte se s tím holt poprat, nějak to hnus období přetlouct, počkat si a věřit, že si k vám nové miminko najde cestičku brzy.
Já když potratila prvně, tak moje moc dobrá kamarádka, byla těhotná se mnou a my si před tím společně plánovaly plánovaly, jak budeme spolu v porodnici, a pak kočárkovat... Když jsem potratila podruhé, tak se zrovna mé druhé kamarádce narodilo dítko 😔 no ne že bych jí to nepřála, ale taky se mi z toho nešlo radovat 😔 a když jsem potratila potřetí, tak aniž by něco ta moje první kamarádka věděla, tak přijela na návštěvu-i s kočárem..no co vám budu povídat..byla jsem tou dobou uplně na dně, takže musel jít ven manža a vysvětlit jí co se nám stalo, páč já jsem odmítla vylést z ložnice 😔 Naštěstí to tehdy pochopila. Čas to trošku spravil a já si mohla časem-později toho jejího šmudlu i pochovat (ale vždycky mne u toho trochu bodalo u srdce a přestalo vlastně až tehdy, když jsem na testu našla nové dvě 😉 )
Ted jsem šťastná moc a já věřím, že i vy dvě brzy zase budete 😉 😵
leni a já bejt tebou, tak jdu do toho hned 😉

farmarska
11. lis 2010

mari no jasně, raději zlobivá dítka, než smutná a nemocná 😎
no nif holky, jsem se vykecala a ted musím jít dát Lucince večeři, už i tam lomcuje s korýtkem a pak nakrmit a podojit kozy a pak už přijede domů i manža, takže se tu ukážu asi až večer 🙂

madormi
11. lis 2010

@lenik_25 no já chtěla počkat do nového roku, ale nebudu nechám tomu volný průběh už teď chci to mimi co nejdřív :D tak manža bude mít veselý víkend :D

madormi
11. lis 2010

@farmarska kočko vždyt říkám ty si můj vzor - silná ženská co se nevzdává :D

kopa
autor
11. lis 2010

Ahoj holky 🙂
@wlladka Ahoj Vladi,tak jak jsi napsala tak takhle jsem to mlíko skladovala 😅 Odstříkala jsem si ho a nechala ho v pokojové teplotě a dala do toho Via pohárku od Aventu a šupky s ním do lednice.Pak jsem ho dala do ohřáté vody a přelila do láhvičky.Jakmile Vítek dopil do 10minut začal prdět a průjem jak hrom,že jsem to měla po rukách 😝 😝 😀 tak nevím no 😅 ted to dělám,že si odstříkám nák tak než se vzbudí Vítek.
Vladi bereš ještě ten Dopegyt?? 😕 😕 Já dneska byla na Kardio a říkal jsem doktorovi,že mi v nemocnice řekli,že mám prášky vysadit po domluvě s ním,že mám nízký tlak po porodu.Dnes jak mě měřil a já měla nerva 😕 tak tlak 138/90 tak mi dal nové prášky,že budu brát jako půl tablety denně.Došla jsem domu a v letáku se dočetla,že se nesmí brát v těhu a v kojení 🤐 🤐 tak mu volám a on,že je to bezpečné at to beru...Mezitím manža našel na netu,že nejsou klinické studie a že to prostě nesmějí brát těhule a kojící.A za chvilku mi doktor volal,že to studoval v literatuře,at to neberu,že by byl nerad na titulní stránce novin 😅 🤐 Tak mám brát dál dopegyt.
No a taky mi řekl,že až budu chtít otěhotnět,že nesmím brát Dopegyt,že by pak mohl mít plod náky deformace 😨 😨 😨 Takže asi tak...Takže jsem se sama od sebe rozhodla,že budu brát jen jeden denně a pomalu je časem vysadím.Páč nikdy nevíš kdy otěhu že 😅

if.v
11. lis 2010

ahoj holky. Po dlouhé době se opět hlásím a všechny zdravím. Mám z vás radost, jak je to tu většinu času optimisticky laděné.
U mě nového nic, snad jen to, že už chci mít ten poslední rok školy zoufale za sebou...jsem unavená už jen z toho, že na to musím myslet....
Ale teď se ozývám kvůli něčemu jinému....vím o pracovním místě (nenáročném) do konce června 2011. Jedná se o práci v kanceláři, okresy Beroun nebo Kladno nebo Příbram nebo Rakovník...Vím, že některé hledáte práci (že Markee 🙂), tak kdybyste měly zájem, tak se ozvěte do IP. Pošlu víc info.
Tak zatím pa a držte se

wlladka
11. lis 2010

@kopa , ale mě říkali, že Dopegyt je jedinej prášek na tlak v těhu. Já ho brala u všech třech kluků a žádný z nich deformace nemá. 😲 Jinak ho beru do teď. Měla bych jít na konzultaci na kardio, ale nějak nenacházím času. 😒 V nemocnici mi řekli, že Dopegyt se musí vysadit postupně a pomalu. Takže asi tak, že postupně snižovat dávku až nezbude nic. No, já k němu beru ještě Plendil a Vasokardin. taky je v letáčcích napsáno, že se nemá brát v těhu a při kojení, ale nasadil mi je Mudr., Doc, Csc a já nevím, co měl ještě titulů...... Byl to moc příjemný starý pán a když jsem se ho ptala, tak mi vysvětlil, abych se ničeho nebála. Je to jako když v obchodě koupím chrastítko a na něm je napsáno, že je nevhodné pro děti do tří let. No, co můžu dělat, něco brát musím. U mě je to chronické.
S tím mlíčkem, to je síla. Tak teda Vítkovi vyhovuje jen čerstvé. No, hlavně že jsi na to včas přišla. A kdyby se ti někdy nemohl vykakat, tak víš jak ho prohnat 😀

wlladka
11. lis 2010

@farmarska máš svatou pravdu. Akorát se mi po těch potratech zdálo, že je těch těhulí a miminek nějak nadpočetně moc. Najednou byli na každém rohu 😖
Holky, určitě se brzy taky dočkáte, jen tomu věřte a nepoddávejte se beznaději. Nám už se to radí, když máme vyhráno, že? Ale Já jsem přesvědčená o tom, že tu za nedlouho budeme obdivovat také vaše malé uzlíčky. Tady vám všechny držíme palečky 😉

wlladka
11. lis 2010

Holky, ale musím vám říct, co se mi dnes stalo.
U nás ve městě je jeden menší obchod s nábytkem a mají tam slevy 30-50%, tak jsem se tam skočila podívat. Obchůde je patrový a jsou tam jen schody. Nechala jsem tedy kočárek pod schody a v rychlosti vyběhla nahoru, udělala kolečko a letěla zas dolů. No, a jak jsem letěla z těch schodů, tak se mi ty schody nějak popletly a já letěla střemhlav z zemi. kotník jako konev. Volala jsem manžu, ať si pro nás přijede. Naložil nás do auta a mě vyhodil na chirurgii. Mám ortézu a chodím o berlích 😖 Přetrhané vazy. Takže asi budu 3 týdny dřepět doma na zadku. Zítra mám jít na sedánek do cukrošky s bývalýma spolužačkama ze střední. Tak z toho nic nebude, bo bych musela s kočárem, autobusem do vedlejšího města. No nic. Jsem prostě trdlo 😅

wlladka
11. lis 2010

@lenik_25 ty máš první MS, tak přečkej ještě druhou a pak vzhůru do toho. Mezitím se dopuj vitamínkama. Nebuj, to bude dobrý. třeba se ti povede mímo narozené 11.11.2011 To bude super, ne?

sarlotta
11. lis 2010

@wlladka chuďátko 🤐 🤐 😅 to je teda mazec... ať se to hojí rychle matko, aby Ti Šimonek neutekl zatím jakoooo 😀

lenik_25
11. lis 2010

@madormi Já měla MS od pondělí a dneska už jí nemám. Je po ní. Tak se domluvím s manžou, jestli začneme teď.

sarlotta
11. lis 2010

@farmarska je to tak, ono to vyléčí až // na testu.. taky sem to tak měla 😉 holky bude dobře 😵

lenik_25
11. lis 2010

@mari111 No čekat tak dlouho jako ty, tak se zblázním. Máš můj obdiv.

@farmarska Díky moc za podporu, fakt mi moc pomohlo, co jsi mi napsala, protože to samé prožívám. Moje kamarádka každým dnem porodí, teď jí dokonce budu třídit věci po Danečkovi a budu jí je půjčovat pro prcka (to nevím, jak to zvládnu) a já nevím, jak se za ní půjdu podívat do porodnice. To asi psychicky nezvládnu...
Taky bych na mimču začala pracovat hned, stejně jako Mad bych tomu nechala prostě volný průběh už po téhle MS... otázkou je, jak bude chtít manža, promluvím s ním dneska u skleničky vína. Jdu nalejt.

@wlladka Vitamíny beru už rok a měsíc. Před měsícem jsem přešla na femibion, k tomu listovku a za tři týdny dostanu na té čínské medicíně ještě nějaký vitamínový sirup za 400 Kč. Já se nepoddávám beznaději. Já věřím, že to mimčo budu čekat a budeme ho mít. Jenže prostě najednou to vychází všem kolem mě a jako bych jim to nepřála. To je ale krutý, hrozný! Mám ty holky ráda, ale ty myšlenky... Jéje, teď dočítám. Ty bláho, ty kaskadérko jedna! Tak hlavně, ať se nožka brzo uzdraví!

sarlotta
11. lis 2010

@kopa já bych se toho dopegytu nebála u kojča... spíš toho vysokého tlaku... 😝

@mari111 krásná váha, jste vypapkaní🙂)) jako my a to máte o měsíc míň 😀

sarlotta
11. lis 2010

@lenik_25 já bych asi nedala to třídění a půjčování věciček, hele jako nemusíš jí přece pujčovat všechno ne ? jen to po čem Ti nebude smutno joooo, né že nad tím budeš bulit 😠 😎

kopa
autor
11. lis 2010

@wlladka Vladi díky za odpověď 😉 😉 Jsem klidnější 🙂 Já právě se furt bojím,né kvůli sobě,ale o Vítečka...Tak proto.
@sarlotta no já mám ten tlak vysoký jen u doktorů 😅 😅 jsem se teďko měřila a mám 110/75.
@mari111 Mari gratulka Laurince ke krásné váze 😵 😵
@lenik_25 držím palečky aby co nejdřív byli // a všem ostatním taky 😵 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru