Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

maarrtina
2. pro 2010

@kopa co to znamená z jícnu?

maarrtina
2. pro 2010

@petroska no nevím jestli je to moc nebo ne. Vždycky to z ní vylítne, že se toho možná zdá moc. Asi dr. ráno radši zavolám. Už jsem se taky na ten Nutrilon ublinkávací dívala.
Říkala jsem si, že třeba aby nebyla alergická.

kopa
autor
2. pro 2010

@maarrtina Marti pokavat si ublinkne normálně tak je to o.k.Jen by to nemělo jít z nosíku.

murynka
2. pro 2010

@maarrtina ublinkávání a zvracení je rozdíl...ublinkává jako že jí to vyteče z pusinky nebo to z ní šavlovitě vylítne a udělá oblouk???

petroska
2. pro 2010

@maarrtina když si trochu ublinkne neva to mimča dělávají,nesmí to zní moc vyhrknout,jako když zvracíš třeba

kopa
autor
2. pro 2010

@m.aa.b Jejej to máš tedy blbé to dojíždění ☹ To by se mi stávat nechtělo ☹ tak snad se počasí trošku umoudří a ty si odpočineš.

murynka
2. pro 2010

to počasí je děs ☹ já dneska vzala malou jen do ruky ještě že už chodí 😀 protože jet kočárek je o nervy 🙄

lucierob
2. pro 2010

ahooooj,
dočítat nebudu, jelikož u toho peču rohlíčky. Tak aspoň poslední stránku.
Co se probírá?

murynka
2. pro 2010

@lucierob já je pekla odpoledne 😀 😀

maarrtina
2. pro 2010

@murynka no ublinkává. Z nosu jí to neteče. Ale, že to dřív nebylo. Ale je pravda, že si brkne jen občas i když ji držím třeba půl hodiny, tak si nebrkne. Tak je to asi normální. Uvidíme jak to bude dál

murynka
2. pro 2010

@maarrtina tak to je přepapaná klidně jí dávej více jídla ale pomalých dávkách 😉 nemusíš se řídit tím co píšou v tabulkách..dávej jí prostě mín a přestane to uvidíš 😉 je přepapaná

tercie
2. pro 2010

@maarrtina mě malej taky hodně ublinkával, to se spraví časem, podlož postýlku aby nebyla úplně vodorovně, aby se třeba nedusila zvratkama, ono to přejde. Jak píšou holky, jestli neblinká obloukem, tak je to v poho. Prostě si "undá" to co má navíc😀

Holky vy mě řekněte jak to děláte, s těma prckama ty vánoční přípravy, pečení...mě přijde že nestíhám ničehož nic, krom malýho, je totiž hroznej mamánek, skoro se od něj nemůžu hnout, na záchod si ho nosím s sebou😀 kor teď po tý nemoci, je na mě ještě víc upnutej...jak mě nevidí už je pláč. Ale jinak se musím pochlubit,už přišel na to, že bez ručiček mu to "chodit "nebude a začal je pomalinku přendavat, jenomže na dlažbě mu to klouže a na dece taky, takže občas sebou plácne. Jen mám strach na tý dlažbě aby si neublížil, tak jsem mu furt za prdkou. Dneska mi zloduch prťavej vyšplhal na křesílko...teda ručičkama, a klečel na kolenou a loktama se opíral o sedák...kdyby mu podjely nohy tak to je pěkná rána asi...a to jsem se jenom na chvíli otočila abych přiložila do krbu. Jooo, začínáme mít faaakt veselo😀

lucierob
2. pro 2010

no tak zatím se mi nedaří. Půl plechu se mi polámalo. Z toho má radost akorát tak moje starší dítko, jelikož může dlabat 😉 Tak nevím, kde udělali soudruzi z NDR chybu. 😅 A to je dělám každý rok podle stejného receptu

@maarrtina mi malá taky zvracela nebo si aspoň ublinkla po každém jídle. Takže jsme do 3 měsíců dávali Nutrilon AR

maarrtina
2. pro 2010

Holky všem Vám děkuji za rady.

@tercie tu postýlku jí podložím, z toho mám právě strach, aby si v noci neublinkla a já neuslyším nebo něco.

lucierob
2. pro 2010

@tercie neboj, časem budeš taky zvládat vánoční záležitosti. Robča už mi pár let pomáhá a Anince jsem strčila do ruky na hraní mísu, vařečku, vysypala jsem jí tam pár piškotů a pytlík oříšků(ten ale zavřený)

tercie
2. pro 2010

@maarrtina náš malej spal u nás v posteli, protože jsem se taky bála, a teď ho do postýlky nedostanu😀 Teda jo, přenesu spícího, ale to jen do prvního kojení, pak už se nechytám. Manža už spí v obýváku, protože je ráno vždycky celej zkopanej😀

@lucierob kolečko se polámalo? 😀 My měli taky vždycky radost, že jsme to mohli sežrat...není nic lepšího než ještě teplý rohlíčky čerstvě obalený v cukru ňáááám 😀

murynka
2. pro 2010

@tercie míšo zvládám toho víc 😀 ale za pomocí rodiny bez ní by to mc nešlo malá je jako váš beze mě ani ránu musí u ní pořád někdo být 😠 to si hraje jak odejdeme konec..hrůza třeba dneska hlídal dopolkomanžel já udělala těsto pekla jsem když malá spala a pak tu mám prababičku nahoře babičku vedle 😅 když fotím pořád jí hlídají oni nebo manžel jinak to nejde 😒 ale časem to zvládneš a kdyby sis ho dala do jídelní židličky tak ti také nevydrží??

tercie
2. pro 2010

@lucierob kdyby vydržel sedět v křesílku tak by to šlo, jenže on dýl jak čtvrt hodiny nevydrží a sápe se ven a kroutí jak žížala, je to hroznej živel, chvíli neposedí...teda ne že by to už uměl😀...tak to bude asi tím 😀

tercie
2. pro 2010

@murynka tak jsem ti právě odpověděla 😀
Když my máme hlídací babičku daleko, a tu nehlídací o 4 baráky od nás, bohužel☹ a manža furt něco kutá venku takže krom občasnýho pochování mám malýho na krku já, takže to chvílema vypadá že dělám kulový, protože s ním sedím na dece, nebo si s ním hraju, chovám,krmím...jenže s ním se fakt nedá no. Odejdu na minutu za roh a už ječí... prej to děti mají kolem 8 měsíce, tu separační úzkost, tak jen doufám, že to přejde 😀

tercie
2. pro 2010

Holky jdu na ordinaci a trochu při tom poklidit, malej už šmejdí tak mám všechno vyházený😀 Tak zatím, pak ještě načuhnu 😉

murynka
2. pro 2010

@tercie no naše to á do ted a dneska jí je 13 měs 😅 😀 😀 odejdu řev nebo cupitá za mnou a sápe se po mě.. ☹ no jo tak manžu musíš trochu zaměstnat 😉 ten můj chdoí do práce také dělá kolem baráku ale když řeknu pohlídá 😉 musí i on

lucierob
2. pro 2010

@tercie tak s tím hlídání jsme na tom stejně. Mi manža včera řekl, že když nemám čas s Aničkou péct, tak to mám dělat až když půjde večer spát.

murynka
2. pro 2010

@lucierob tak to bych ho poslala do prd... 😅 jako večer jsem k.o jsme ráda že si sednu třeba s manžou u skleničky když není doma tak k netu 😝 😀

lucierob
2. pro 2010

Mury, však jsem ho tam taky poslala
manža dělá většinou odpolední a noční, takže pak půl dne prospí. A pak musí strašně důležitě dělat své nedůležité věci. např. dočítání novin, shlédnutí mailu atd. Ale takový nebyl vždycky. Začalo to tak před 4 měsíci. Asi prožívá nějaký chlapský přechod nebo co.

murynka
2. pro 2010

@lucierob jj to chápu... ☹ není to sniminěkdy lehký 😠

majjka24
2. pro 2010

Ahojki holčiny, tak se hlásím - jsem naživu a ještě jsme nezamrzli a ani nás to nezasypalo 😀 Ale je to hnus, u nás se nedá skoro vůbec chodit, sám led, tu je plno nezaměstnaných a sere se na to.... 😠 Včerejší cesta domů nám trvala místo obyvklé necelé půlhodinky, tak 3x ták tolik, no síla. A co tady nového? Dneska mě manža pobavil, že si mám udělt testík (ani žádný nemám),o víkendu proběhlo snaženíčko a dneska mám nějakou žravou, tak jsem se musela smát, tak jsme mu vysvětlila , že je to zbytečné, je jěště brzo a testi hodlám až po týdny spoždění, možná i po delší době, nechcu to hrotit a testit furt, peněz to stojí 😝 🙂

majjka24
2. pro 2010

@suzamen Ahojki, vítám tě mezi náma 🙂 Nám taky mudra řekl, že máme počkat 3 MS, ale počkali jsme 2 , přišli jsme o mimi v 17 tt (září). Kup si kontryhelový čaj a papkej listovku a mě bylo i doporučenu ty vytamínky před otěhu. A nekoupar jen sprchovat a odpočívej 😉 Todle všechno mi poradilky super holky tady 🙂 Taky ti držím aplce abys byla co nedjřív v pohodě a u přištího mimíska to výjde určitě na jedničku 😉

madormi
2. pro 2010

Vroninka...............chlapeček Petr
Bobinka................chlapeček Vojtíšek
Kupinka................chlapeček Matyášek
Murynka................holčička Sofinka..................... nar. 2.11.2009
Kelly.......................holčička Kristýnka
Lucierob................holčička Anička
Kagatkaga............holčička Vanessa
Martina76.............chlapeček Mikuláš
Jitie........................chlapeček Filípek
Venuska................holčička Natálka
Amynka ................chlapeček Gabriel
Kerrie.....................holčička Ema
Květinka.............................chlapeček Adámek
Samsa ..............................holčička Sabinka .........................2800g, 49cm
Mirax.....................................holčička Alžbětka .........................3320g, 51cm
Wergina ..............................holčička Sofie ...............................3500g,51cm
Martinkal...............................holčička Lucinka ............................4240,54cm
Aronek...................................chlapeček Honzík .........................3600g,50cm
Mabe......................................holčička Anička ...............................3560,49cm
Markytaj..................................chlapeček Honzík.............................
Tercie ....................................chlapeček Lukášek ........................nar. 14.4. 3450g, 48cm
Wlladka..................................chlapeček Šimonek....................... nar.29.5.... 990g (29tt+2)...21.7. váha 1960g, 44cm
Flair .........................................holčička Melisa ...............................nar. 7.6.....3960g ,51cm
Sarlotta ...................................holčička Šarlotka, ...........................nar. 23.7.,... 3600g, 48cm
Petroska ...............................chlapeček Filípek ............................nar.3.8...1900g (35tt), 43 cm
Hanana...................................chlapeček Oliver .............................nar.13.8. 3290g
Mari...........................................holčička Laurinka ..........................nar. 29.8. 3600g ,50cm
ee.liska....................................chlapeček Matyáš ..........................nar. 1.9. 2950g, 46cm
Handm .....................................chlapeček Mareček .......................nar.14.9. 3890g, 53cm
miru.j..........................................holčička Vivien Viktoria ..................nar.14.9. 3450g,50cm
Sirella........................................holčička Verunka ............................nar.21.9. 3600g,53 cm
kytiii............................................holčička Eliška ................................nar.25.9. 2960g, 48cm
Kopa..........................................chlapeček Vítek................................nar.20.10.3900g, 51cm
Zlababa ....................................chlapeček Michal ............................nar. 13.11. 3170g 50cm
Maarrtina ..................................holčička Adélka.......... ....................nar.17.11. , 4300g 53cm
veve.b 39tt..................................KO+ monitor 8. 12........................čeká chlapečka....Ondrášek
Paajaa 37tt ...............................v nemocnici,držíme palečky, aby malý ještě povyrostl....................čeká chlapečka....Oliver
Farmarska 27tt.........................KO 8.12...............................................čeká chlapečka......Michal
Ikopretinka 18tt ?
Natalie .................... 31 DC
Katyna ......................29 DC
lenik_25...................25 DC
majjka24 .................19DC
Ivomal.......................17DC
Madormi.................. 4DC
Aja.............................4 DC
M.aa.b ......................4DC
Nicollka ..................DC ??
Nikissek .................DC ??
Martasek ................DC ?
maendy................ ...zákaz těhulkování,laparoskopie 5.1.11

m_artasek
3. pro 2010

Ahojky,
@madormi až dnes budeš dělat tabulku, napiš mi prosím 2 DC, díky moc. Snad už tělo začne fungovat, jak má. Přeji krásný den všem, snad nás tu dnes zas sníh nezasype, už tu máme skoro 30 cm.

lenik_25
3. pro 2010

Ahoj holky,

tak prťous je ve školce, dneska jedou do divadla na Michala Nesvadbu z Kouzelné školky. Daneček bude poprvé v divadle.

A já jedu na čínskou medicínu a pak za šéfem do práce. On by byl strašně rád, kdybych od ledna už nastoupila, ale mám mateřskou na 3 roky, takže až do 25.6.2011. A nechci být ještě bez Danečka, bylo by mi líto ho dát na celý měsíc do školky, když na mě dost visí. Tak to vidím tak, že se možná domluvíme, že budu chodit do práce na 5 dnů v měsíci, jak je Daneček ve školce. Ale nevim nevim. Pořád váhám... a to tam mám být ještě dneska dopoledne a rozseknout to.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru