Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

suzamen
10. pro 2010

Ahojky holky můžete mi některá poradit? Jak jste to měli s krvácením po revizi? Já jsem na ni byla 1.12. ten den jsem slabě krvácela a pak jen lehce špinila a v úterý sem začala špinit hodně ale za 2 hodiny to přešlo a včera večer sem začala krvácet a za 2 hodiny taky zase nic 😨 je to normální? Příští týden jedu k Dr. na kontrolu tak se ho zeptám... snad bude vše v pohodě.

lucadav
10. pro 2010

@murynka Jak to tady čtu,,tak to už uplně vypadlo z hlavy ...jak už sme velky ,tak to by byly zse začatky=) Jojo to už je davno=)

lucadav
10. pro 2010

@suzamen Ahojiky ,,ja byla na revizi skoro před tydnem a mam to taky tak podobně... krvacela,,pak špinila pak zase krvacela a ted špinim... Tak jsem taky zvědava ...Do toho mi zjistili , nějakou radoby nemoc kterou už ted ani nevyslovim=) tak jsem zvědava co mi P dokrorka povi

suzamen
10. pro 2010

@lucadav tak držím palce ať ti to dobře dopadne

murynka
10. pro 2010

@lucadav 🙂 🙂 letí to moc..je mi líto co se ti stalo ☹ ale příště se to povede!!!!!!!

lucadav
10. pro 2010

@suzamen Snad jo ,,jmenuje se to Mola hypatidoza a ja už ted z dalši takove novinky mam hlavu v pejru

lucadav
10. pro 2010

@murynka No to jo ,,akorat jako spousta maminek ,to necham byt a ted se ani v brzke době do ničeho pouštět asi nebudem ..Asi budu muset začit shanět zaměstnani=)

madormi
10. pro 2010

@wlladka no to je pravda, všeci těhule nám zachvíli odrodí, tak je musíme nahradit 🙂 aj akt o vypadalo hezky v srpnu to nás tu bylo nadějných těhulí - já, majka, maendy,lenička a nic tak teď už to vyjde 😀

suzamen
10. pro 2010

@lucadav no už ten název je příšernej 😖 ale snad se za nějaký čas zadaří...taky nevím jestli se budeme hned snažit...

petroska
10. pro 2010

@murynka mě právě doktorka říkala že ve 12 hod mám dávat jen polívečky zeleninkové nebo proste nějaké aby nebyla alergie.a zkoušet .když mu to sedne tak dát i před oběděm přesnídavečku.a pak teprve najed na režim ráno mlíčko pak přesnídavka a pak oběd-polívka a pak do večera zase mlíko.tak já nevím no.zkusím první ty polívečky a kdyžto bude dobré zkusím i jiné jídelko.asi začnu až po vánocích.mám z toho ztrach když nevím co mu vubec dát.

maarrtina
10. pro 2010

Ahoj holky, jdu pro radu, poslední 2 dny mi malá řve hlady, třeba hodinu potom co ji nakrmím. Dám jí 90ml a pak jí ještě třeba 60ml přidělám, někdy to vypije celé někdy ne. Kolik bych jí toho měla ve 3 týdnech dávat, ale zase má 4,3kg, takže má asi větší hlad-

@petroska ty jsi dávala UM od začátku? Nevíš kolik toho malý snědl.

Nechci ji nějak překrmit, ale jak se nají kolik chce tak je zlatá, teď leží v postýlce a brble a je hodňoučká. Jinak řičí, hrozně, ale nají se a je klid.

maarrtina
10. pro 2010

@petroska já myslela, že se začíná mrkví. My asi budeme mít příkrmy brzy, když je malá na UM. 😒

petroska
10. pro 2010

@murynka takže tys začla dávat mrkev 3 dny.pak zase 3 dny mrkev s bramborem a pak zase 3 dny něco jiného?vše ze skla?akorád mezi každou novou zeleninou rozestup 14 dní?sem se včera dívala že se prodávají ty skleničky pro miminka od 4 měsícu.tak to začnu jak ty od 5 měsíce obídky a pak od 6 přesnídavky.se mi to zdá brzy ho cpát už od 4měsíce.vím že myslím i tercie od 4 měsíce teprve dávala kaše na noc pokud se nepletu?

lenik_25
10. pro 2010

@suzamen Ahoj, mně hned po revizi doktorka říkala, že to přesně takhle může být, že můžu přestat krvácet a špinit a najednou to zas může přijít, tak ať se toho nelekám. Vekšeré špinění by ale mělo přejít do 10 dnů po revizi.

petroska
10. pro 2010

@maarrtina malý je také od 1 měsíce právě na umělém takže prý se od 4 měsíce začínají dávat příkrmy.jinak kdo kojí tak až od 6 měsíce.tak si ted nevím rady a když mi po mlíčku pěkně prospívá tak ho moc cpát jídlem nechci.kor když mu neva že má jen mlíko.at není po obídkách a přesnídavkách pak jak buřtík 😒

lenik_25
10. pro 2010

@madormi Ahojky, dneska jsem 3 DC

Co se týče příkrmů, tak já začala u Danečka (nekojený) od ukončeného 4. měsíce mrkví, pak jsem přidala brambor asi za týden a po měsíci jsem dávala denně maso, on je na něm do dneška závislej. Kde není maso, to nesní. Současně jsem začala zahušťovat mlíčko na noc kaší (nemléčnou, rýžovou bez příchuti). Ovoce až později po zelenině, aby si nezvykl na sladkou chuť a neodmítal mi zeleninu. Po půl roce začal přežvykovat kukuřičné křupky ze zdravé výživy a teda miloval a miluje rýžové chlebíčky (kupujeme v Lidlu, jsou nejlepší). Naše jídlo jsem začala dávat až někdy po roce. Jinak jsem mu vařila speciálně a zamražovala nejdřív do kostiček na led a pak když snědl více, tak do skleniček od přesnídávek. Pozor, neplňte to až nahoru pod víčko, ale nechte pod víčkem tak 2 cm volno. Jak to zmrzne, mohla by prasknout sklenička. Když tam necháte tu mezeru, tak to nepraskne.

maarrtina
10. pro 2010

@petroska no malá je uplně skoro od začátku na UM, jelikož mě se vůbec mlíko nedělalo.
My máme zase problém, že malá má asi 90ml už málo a tak má za chvilku hlad. Nebo jestli je ten nutrilon nějaký slabý.

petroska
10. pro 2010

@maarrtina u nás je to s mlíčkem jinak.my sme nedonošení takže jedl mín jak tady holky psávali že jim mimča vypijou.ale jak nás propoušteli tak do měsíce věku měl vypít aspon 35-45ml.od měsíce pil 60ml až do dvou měsícu a ve 3 měsíci 120ml a i ted pije max 120ml také.a když sem se ted na to ptala doktorky tak prý ho nemám nutit pít více když mu to stačí.

lenik_25
10. pro 2010

@lucadav Zlato, poraď se s doktorkou, jak je to s tou roční pauzou v otěhotnění. Primářka ti určitě poradí nejlíp. Moc moc držím palečky. Kdy tam jdeš, jaký den?

@maarrtina Být tebou, tak neřeším, kolik by dítě mělo v kterém věku vypít mlíčka. Prostě bych jí udělala víc a ať si vypije, jak to sama cítí. Ona si "řekne", kdy má dost.

kopa
autor
10. pro 2010

@maarrtina Marti dávej kolik vypije.My pijeme nejvíc 133ml a dávám tedy 100-133ml.Taky krmím nutrilonem.Do toho přes den dávám 20-30 ml čaje.

petroska
10. pro 2010

@maarrtina my od 3 měsíce najeli na hami a šmakuje nám více než nutrilon.někdy si také vykřičí ještě 60 ml navíc ale dřív jak po 3 hodinách mu najíst nedávám.máme rozestupy ty 3 hodiny .rači mu dám čaj než mlíko navíc protože vím že hlad nemá a nevypije mi mlíko navíc.jen si chce prostě cucnout a nechá ho.ale taky se fakt stává že místo 120 vypije i 180ml.tak ji zkus udělat víc než dáváš a jestli to vypije tak ji furt dávej tolik.pokud ted sní třeba 100ml a nestačí tak dej 160a uvidíš.když sní tak furt 160.dítě si prý samo řekne kolik potřebuje a ne se prý řídit tabulkami.samozdrejmě se nesmí přejídat.

kopa
autor
10. pro 2010

@maarrtina Já myslím,že nutrilon je dost sytý 😉 mě taky po jídle občas pláče,ale jen to zkouší zda ještě něco nedostane a za chvilku je klid.

suzamen
10. pro 2010

@lenik_25 děkuji sem právě desátý den po tak snad je konec 🙂

lenik_25
10. pro 2010

@suzamen Není zač. Tak snad už budeš mít klid. Já byla na revizi 1.10.

madormi
10. pro 2010

Vroninka...............chlapeček Petr
Bobinka................chlapeček Vojtíšek
Kupinka................chlapeček Matyášek
Murynka................holčička Sofinka..................... nar. 2.11.2009
Kelly.......................holčička Kristýnka
Lucierob................holčička Anička
Kagatkaga............holčička Vanessa
Martina76.............chlapeček Mikuláš
Jitie........................chlapeček Filípek
Venuska................holčička Natálka
Amynka ................chlapeček Gabriel
Kerrie.....................holčička Ema
Květinka.............................chlapeček Adámek
Samsa ..............................holčička Sabinka .........................2800g, 49cm
Mirax.....................................holčička Alžbětka .........................3320g, 51cm
Wergina ..............................holčička Sofie ...............................3500g,51cm
Martinkal...............................holčička Lucinka ............................4240,54cm
Aronek...................................chlapeček Honzík .........................3600g,50cm
Mabe......................................holčička Anička ...............................3560,49cm
Markytaj..................................chlapeček Honzík.............................
Tercie ....................................chlapeček Lukášek ........................nar. 14.4. 3450g, 48cm
Wlladka..................................chlapeček Šimonek....................... nar.29.5.... 990g (29tt+2)...21.7. váha 1960g, 44cm
Flair .........................................holčička Melisa ...............................nar. 7.6.....3960g ,51cm
Sarlotta ...................................holčička Šarlotka, ...........................nar. 23.7.,... 3600g, 48cm
Petroska ...............................chlapeček Filípek ............................nar.3.8...1900g (35tt), 43 cm
Hanana...................................chlapeček Oliver .............................nar.13.8. 3290g
Mari...........................................holčička Laurinka ..........................nar. 29.8. 3600g ,50cm
ee.liska....................................chlapeček Matyáš ..........................nar. 1.9. 2950g, 46cm
Handm .....................................chlapeček Mareček .......................nar.14.9. 3890g, 53cm
miru.j..........................................holčička Vivien Viktoria ..................nar.14.9. 3450g,50cm
Sirella........................................holčička Verunka ............................nar.21.9. 3600g,53 cm
kytiii............................................holčička Eliška ................................nar.25.9. 2960g, 48cm
Kopa..........................................chlapeček Vítek................................nar.20.10.3900g, 51cm
Zlababa ....................................chlapeček Michal ............................nar. 13.11. 3170g 50cm
Maarrtina ..................................holčička Adélka.......... ....................nar.17.11. , 4300g 53cm
veve.b 40tt..................................KO 15.12 (zároveň termín porodu)........................čeká chlapečka....Ondrášek
Paajaa 37tt ...............................v nemocnici,držíme palečky, aby malý ještě povyrostl....................čeká chlapečka....Oliver
Farmarska 28tt.........................KO 8.12...............................................čeká chlapečka......Michal
Ikopretinka 19tt)...........KO 20.12.
majjka24 .................27DC
Ivomal.......................25DC
Katyna ......................14 DC
Madormi.................. 12DC
Aja............................. 12 DC
M.aa.b ...................... 12DC
Martasek ................ ..9 DC
Natalie77 ..................9 DC
lenik_25................... 3 DC
Nicollka ..................DC ??
Nikissek .................DC ??
maendy................ ...zákaz těhulkování,laparoskopie 5.1.11

maarrtina
10. pro 2010

@petroska no já jsem ze začátku nutrilon nechtěla vůbec, je drahý a říkala jsem si že je na to jen reklama a že i ostatní UM jsou určitě stejně dobrý. Jenže jak jsme přijely z porodky tak jsem jí dávala Bebu a to teda byla hrůza nemohla se potom vůbec vykakat, a hrozně se kroutila.

Já mám strach aby mě pak Dr. nenadala, že jí toho dávám moc. ☹

Jinak čaj jí dávam taky, ale je pravda, že když nehce tak nechce a nechá to.
Holky a co používáte za lahvičky kojenecký. Já mám lovi, ale to mi příjde, že jí to strašně moc teče a to mám ten dudlík 0, apak mám od aventu tu pro nejmenší, ale ten zase nemůže utáhnout. 😖

petroska
10. pro 2010

@maarrtina já mám avent.mám savičky 1,2,3,4 a už mi pije z 3 savičky.zkus ji dát už savičku 1 od avent.já si je nemužu vynachválit

maarrtina
10. pro 2010

@petroska tak tu musím koupit. Snad dnes jak dorazí přítel tak pojedem na nákup tak ji zkusím koupit. 😵

maarrtina
10. pro 2010

@petroska já než se od nás z vesnice zapadené sněhem někam dostanu tak to trvá a s malou ještě nechi nikam po nákupech jezdit.

handm
10. pro 2010

@kopa ahojky a ty uz nedavas mm?a koloikrat denne jite?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru