Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

mari111
26. led 2011

@farmarska ahoj zlatíčko, no to je mi líto že to tak bolí ale nepotěším tě, nedala mi dr nic na bolest ani namazat jsem si to ničím nemohla. Takže jak říka Šarlot, taky mi pomohlo když manža jemně opatrně namasíroval. Snad to brzo přejde a budeš fit 🙂
@madormi no jo zelíčko zelíčko. Ja večer taky trpěla s břichem, přichází mrcha a joj ta ale jinak dáva o sobě vědět, au au strašně mne bolelo břicho a aby jsem toho náhodou neměla málo tak ráno mne vzbudil děsnej křeč v lítku, no bolí to ještě teď ale hlavně jsem nevěděla jak s malou dolu po schodech to se blbě chodí, sakra, tak co už sem fakt kriplík 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😢

madormi
26. led 2011

@ikopretinka když já mám chut ale jen na takové věci hodně mastně, hodně nezdravé atd, jinak mi nic nehctuná ani moje milované sladké 🙂 ale asi vytáhnu losoaa a udělám si jen s rýží nebo brambor v páře nebo tak no, rozhodně vím že už si na noc nedám halušky se zelím apod 🙂

mari111
26. led 2011

@madormi jo a jinak espumisan je aj pro těhulky, tak si ho kup aby si měla doma kdyby tě zas někdy přepadla chuť na něco "nafukovacího" 😉

lucadav
26. led 2011

Dobre dopoledne=)
@kopa Podle mě,by bumbat měl....měl by nit hodně twkutin=)
@maarrtina Jinak my sme nechavali pichat naušničky snad do 3měsicu.......ale teda pěkně jsem to obrečela tam v ordinaci s ni ☹ 🙂
Jinak my dnes po 3. ve školce a mala je naka mamankovska,tak to nějak huř nese a ja pak taky tady doma smutnim......mate nějaka zkušenosti se školkou,,,?? ale pry to snaši takhle huř víc děti..musi si zvyknout. Je ještě malinka .2,5 kočka. Tak nějaka rada???=)
Jinak tu čtu něco o zeli... 🙂 když jsem byla těhotna ,tak jsem snědla kotel zelnačky a to bylo.....myslela jsem snad že budu muset do nemocnice 🙂 ted už se tomu směju,ale tenkrat..to teda byl zažitek..od te doby jsem si na zeli ,teda davala bacha 🙂
krasny den

madormi
26. led 2011

@mari111 noa si si ho budu muset pořídít, ale třeba rennie jo dost mě pálí žáha často, ale když si vezmu rennie tak je mi ještě hůř od žaludku tak nevím co je lepší 🙂ale nestěžuji si hlavně ať je bobek v pořádku já přežiju vše nějak 🙂

ikopretinka
26. led 2011

@sarlotta já měla v 6 letech 5x po sobě oboustranný zápal plic a pak mě diagnostikovali astma a alergie na všechno. Brala jsem spoustu antibiotik a hormonů , no naši už šíleli a já taky. Potom teda přestaly záchvaty, ale imunita úplně na prd. Furt jsem byla nemocná. Pak jsem začala užívat denně na lačno lžičku medu a zpravilo se to. ne hned ale asi tak po půl roku byl vidět rozdíl a po pár letech jsem už byla nemocná tak 1 za rok nebo za dva. Dokonce když na mě šla dušnost nebo takové to zúžení průdušek jako na záchvat mi pomohla lžička medu. Doktoři nechápali. Vyzkoušej to na malém jestli chceš, mě to pomohlo. Za to nic nedáš.

mari111
26. led 2011

@madormi že jo, hlavně že je bobek v pohodě. Ale taky se nemusíš utrápit bolestma 😉 takže něco si pořiď, nebo třeba jestli tam máte nějakou bilinkářku, taku jsou čaje všelijaké na to

kytiii
26. led 2011

Ahoj holčinky,

přišla jsem se na Vás po delší době juknout. Koukám, je tady spoustu novinek🙂
Nám byly včera 4. měsíce. Elíška měří 62cm a váží 5,950kg. Oproti Vítečkovi je to drobeček🙂))

Kopi- jen jsem četla, že jste byli s Vítkem na Hexa+Pneumokok, malá tedy neměla žádné reakce, ani teď po druhé dávce, ale tročku mě překvapilo, že jsi dávala první den očkování, i když měl teplotu čípek, zábaly.....naše doktorka mi kladla na srdce, abych čípek, panadol či něco jiného dávala až druhý den nebo jen v případě, kdyby vyletěla teplota hodně nahoru, že 38 je normalní reakce tvoření si protilátek. Vysvětlovala mi, že si tělo tvoří protilátky a samo se s teplotou, pokud tedy není hodně vysoká, vypořádá. Dáním něčeho se reakce zbržďuje... I doktorka mé švagrové je taového názoru. tak nevím...
Jinak se máme s Eliškou dobře, je to čipera, od 3. měsíce se převrací z bříška na záda na obě strany a párkrát se jí povedlo i ze zádíček na bříško.
Od čtvrtka budeme chodit na vaničky-příprava na kurz plavání, který budeme od dubna absolvovat. Elí má vodu ráda, tak jsem na to zvědavá🙂))

ikopretinka
26. led 2011

@madormi jj taky jsem měla tyhle chutě celý I.trimestr, smažáky apod. Jo dej si ale potom další den zase dietně, nějak to střídej.To poznáš pokud začne nadýmání dieta, pokud ne klidně hřeš.

ikopretinka
26. led 2011

@madormi jo a jeden fenyklový čaj denně můžeš při nadýmání. taky je super.

madormi
26. led 2011

@ikopretinka noa le ten je strašně hnusnej 😀

sarlotta
26. led 2011

@kopa čajík ve 3měsících je zbytečný, dávej jen mlíčko, 37,1 nic není 😉 čajík začni dávat až s příkrmy, navíc není léto, není horko. Pokud by Ti zvracel, tak se dává třeba voda po lžičkách, nebo kulíšek.

sarlotta
26. led 2011

@madormi no jo těhule se nacpe a pak si vymýšlááá 😀 😀

sarlotta
26. led 2011

@kytiii já myslím, že to tak není s tou teplotou, spíš každé dítko reaguje jinak, co potom děti které reakci nemají ??? to nemají protilátky ? Obecně ale ano, teplota se má srážet až od 38,5 , pokud měříš v zadečku tak 39.

sarlotta
26. led 2011

@ikopretinka dík kopreti, med dávám do čaje, vlažného....ale teď jsem mu koupila imunoglukan- z hlívy ústřičné a vypadá to slibně 😉

sarlotta
26. led 2011

@maarrtina po prvním očkování, asi týden na to 😉

kopa
autor
26. led 2011

@mirax ,sarlotta já právě dávám UM,MM mám jen za den kolem 50ml(ještě se mi aspoň trošku tvoří,ted zas beru homeo na mléko-minule mi pomohli)Tak já ten čaj dávat nebudu 😉 já myslela aby furt nepil jen mléko(aby zas nebyl přecpanej)

kopa
autor
26. led 2011

@lucadav Díky za vyjádření 😉 já když byla těhu udělala jsem si pekelnou česnekovou pomazánku 🤐 😝 😝 fuj mě bylo zle ☹ ☹ blééé.
@kytiii Kytii to máte hezké míry 😉 však Víta je taky pořádnej chlapák 😀 ale ještě jsme nedohnali BOBISTU 😀 😀 😵 S těmi čípky,já taky právě četla že se mají dávat až při teplotě 38,5 ale Dr.mi včera říkala že nemám čekat na to až to vstoupne a mám je hnedka dát (Dali jsme je když měl 38)Co Dr.to jiný názor 😅 ale doktorce věřím,manža k ní chodil od mala a zachránila mu i život když měl zánět mozkových blan.

maendy
26. led 2011

spadla na mě nějaká depka čico,máme se od příštího měsíce snažit o miminko a ja ted nemam ten pravej pocit...jako bych to snad už nechtela...nebo je to strach....... a taky je to tím že peněz je málo a bydlíme v garsoce 1+nic,ale netroufneme si vzít uvěr a začít něco řešit,to nedáme...muj chlap by to z jeho výplaty neutahnul..... jak je to všechno na prd....a když počkám z mimčem,tak už pak muže byt problem dle dr..... cítím se jak zahnaná do koutka.... ☹

maendy
26. led 2011

a nebo je to jen tím že seblíží mrcha,ted to mám dostat,treba je to jen ten muj blbej PMS....... 😖

maarrtina
26. led 2011

@sarlotta nevím co za týden? Jak jsem doma tak jsem natvrdlá

farmarska
26. led 2011

ahoj holky, tak jsem zpět doma z města. Ráno jsem totiž ještě volala svýmu gyndaři, ale vzala to sestra a prej že mudr má moc práce a že s ním mužu konzultovat zítra odpoledne 🙄 no nepřepojila mne na něj a na záda mi řekla paralen, jenže ten mi vůbec nezabíral už včera..tak prej si mám zajít k obvoďákoj 🙄 😠
No ale já se na obvodní vyprdla a jela jsem rovnou do také jedné chirurgické ordinace, co tu vedou dva doktoři (už jsem se u nich párkrát léčila se zádama)..no a tam mi teda mudr nechal píchnout injekci, nějakej voltaren, že prej takhle jednorázově se to může, kor když už jsem v tom 35tt. No tak snad ví co dělá 😅 A jinak mi říkal, že když to nepovolí, že si mám jít zítra na tu gyndu a poradit se tam s ním. 😕No nevím, jestli se přes tu debilní sestru alspon zítra nějak dostanu 🙄 Je teda fakt, že ted po té injekci se mi dost ulevilo. Záda bolej už jen trochu a jen takové pnutí cejtím..tak doufám, že mi ta injekce bude učinkovat dlouho 😎
Jinak holky, co jsem tady, tak přísahám, že už teda níííc nedělám, ani dělat nebudu 😔 už jen ten dohled nad manželem 😀 Už ted si ležím v postýlce 😵

madormi
26. led 2011

@maendy kočko to je jen depka, hezky se snažilkujte a vše kolem se nějak vykrystalizuje 🙂

ikopretinka
26. led 2011

@farmarska 😀 😀 😀 tak to chci vidět, jak to vydržíš!!! 😀 😀 Jen se ti uleví, tak budeš skákat jako kamzík!! Opovaž se!!!! jinak uvidíš!!! 😀 Už to máš za chvíli a potom si klidně lítej!!!! Jasnačka? 😉

ikopretinka
26. led 2011

@maendy tak tenhle pocit jsem dostala v srpnu a říkala si, od září už se vůbec nesnažíme, budeme bez dětí a bum, zrovna srpen vyšel 😀 😀 . Třeba to přejde a máš ten pocit jen před mrchou, ještě uvidíš. Já taky měla strach, hned jak jsem uviděla // a mám ho pořád, ale zase na druhou stranu, vždycky z něčeho budeš mít strach nebo časem depku, protože jste to nezkusili. Nechej to osudu!!! 😉 😉 Nějak to dopadne.

farmarska
26. led 2011

tak sem myslela, že váš dočtu, ale nějak se to nedá, vy jste toho nakecaly od včera moc a mě se klížej oči 😅 😀 takže si ted asi chvilku zdřímnu a dočtu pak 😉
zatím 🙂

lenik_25
26. led 2011

@lucadav Luci, asi 99% dětí ve školce pláče, když je tam rodič odvádí. Bavila jsem se o tom i s učitelkou v MŠ, když tam Dáda nastupoval a říkala mi, že kritický je 3. den, že to už to mají děti okouknuté, všechny hračky ohrané a nastává tvrdá realita... musí se poslouchat paní učitelka, dodržovat určitý režim, být bez maminky, která dosud díky novým hračkám nechyběla.... Líp si zvykají na školku děti, které tam jsou denně, protože jdou domů a nezapomínají na režim ve školce. Ale jak tam dáváme děti jen 1x za týden, tak si odvyknou a pak to jede nanovo... Neboj, zvládne to. Hlavně dětičky fňukaj, ale maminka odejde a za chvíli jsou v pohodě. Však posledně tam ty naše děti kňučely a pak jsem je viděla z okna, jak se smějou na sněhu 🙂 Neboj se, je to záhul i pro maminky, ale zvládnete to ustát obě. Je to NORMÁLNÍ.

lenik_25
26. led 2011

@maendy To je asi vnitřní pocit. Ale promysli to ještě, klidně si napiš na papír plusy a mínusy těhotenství a mateřství. Někdy to pomůže.

kytiii
26. led 2011

Šarlot, Kopi- určitě, každé děťátko reaguje jinak.. ta moje mudr. mi to vysvětlila tak, že nějaké mimčo nemá reakci a tělo buduje vůči vakcíně imunitu " v poklidu"...pokud teplota vyletí, je to jen právě ta reakce na budování si, kterou někdo má či nemá, proto ji hned nesrážet, jen, až když to je déle, než ten den vakcíny. Ale co mudr, to názor.
Kopi-také mám MM čím dál míń☹ Dám tak 150ml denně, ostatní UM. Jinak Elí teď měla průjem a udělaly se jí opruzeninky, chudince mojí. Zkusila jsem všechno, omývala jen vodou, pořád jsem přebalovala, i v noci, aby v tom nebyla dlouho, mudr. doporučila genciálku, která stav trošku zlepšila, ale hned se to pomalu zase horšilo. A co nám pomohlo-gel DERMOCHLOFOFYL-moc doporučuji na vše, za 4dny prdýlka jak z alabastru🙂)))))))))), mazala jsem ji i na bradavky, když jsem je měla 1. měsíc kojení bolavé. Je to přírodní a stojí to pakatel.

sarlotta
26. led 2011

@maarrtina naušničky 🙂 až po prvním očkování 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru