Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

sarlotta
2. dub 2011

@maarrtina kukuřičné křupky bych dávala až bude dobře sedět u jídla... ale dobře se rozpouští, tak zkusíš a uvidíš, jen je to patlačka🙂)) celé dítko zaprasené 😀 😀

ikopretinka
2. dub 2011

Ahoj,
u nás je škaredě, zataženo a prší , ne sice nějak moc , ale prší.
@sarlotta díky za podrobné info, už jsem si ty příkrmy taky okopčila do budoucna, ať tě pak neotravuju 😉 😀 . Zkoušela jsi , když dáváš už hrášek, tak cizrnu?

Cizrna neboli římský hrách patří mezi nejkvalitnější luštěniny vhodné pro lidskou výživu. Je nepostradatelnou složkou stravy vegetariánů a doporučuje se zvláště pro děti a těhotné ženy. Kvalita semen je daná vysokým obsahem polysacharidů, bílkovin a vlákniny (5 - 19 %). Z hlediska aminokyselinového složení je cizrna dobrým zdrojem lysinu (cca 7 %). Má vysoký podíl nenasycené mastné kyseliny linolové, která patří mezi tzv. Omega 6 mastné kyseliny a je účinná v prevenci onemocnění srdečně-cévní soustavy (snižuje hladinu cholesterolu). Značný je i obsah vápníku a železa.

Z vitaminů je pozoruhodný obsah kyseliny pangamové (vitamin B15), která je účinný antioxidant a pomáhá předcházet tvorbě peroxidů, které se podílejí na procesu stárnutí.

sarlotta
2. dub 2011

ještě sem zapoměla brokolici samozřejmě🙂 s první zeleninou, taky lilek🙂
a od 6-8měsíce červenou čočku loupanou, jáhly, ovesné vločky

od 10měs pak pohanku, cizrnu... je spousta stráneček na netu kde jsou receptíky

http://www.miminkaavsekolemnich.estranky.cz/cla...

http://www.kojeni.net/prikrmy.php tady je komplet zavádění příkrmů🙂

http://www.maminkam.cz/recepty-na-prikrmy

studujte holky🙂)

sarlotta
2. dub 2011

@ikopretinka no je úžasná, ale zatím dávám fakt jen pár zrníček do jídla a zkusím asi až později kvůli těm šupkám a nadýmání potom... pomaloučku🙂))

sarlotta
2. dub 2011

jdem obědvat🙂 dneska má malá mrkev, pastiňák, porek, červenou čočku, masinko, a trochu Um do toho... normálně bych jí to snědla🙂))) mňam 😀 😀

ikopretinka
2. dub 2011

@sarlotta ta se má, pěkně ji podstrojuješ. 🙂 Já bych si dala takové ty velké červené fazole-ledviny na mexický způsob, ale to bych nejspíš večer porodila nebo odletěla i s postelí 😀

sarlotta
2. dub 2011

@ikopretinka hehe 😀 😀 ale tak už to máš za pár 😉

maarrtina
2. dub 2011

@sarlotta moc moc a moc děkuji za vyčerpávající odpověď

a stránečky jsou super, po večerech mám co studovat

lenik_25
2. dub 2011

@kopa Tak vzhledem k tomu, že to bylo s kondomem, tak bych tomu fakt nevěřila. Jak dlouho máš zpoždění?

kopa
autor
2. dub 2011

@lenik_25 leníku,no ono to je spíš vždycky tak půlka styku bez kondomu a pak v druhé půlce s kondomem 😀 Zpoždění mám 6 dní 😅 ale doufám,že to je jen náký zmatek hormonů.Těhu test fakt nehodlám dělat 😝

lenik_25
2. dub 2011

@kopa No tak to hodlej! Protože znáš to... "jedna kapka a je z tebe matka" 😀

aronek
2. dub 2011

@kopa já bych test zkusila 😉 Měla jsi to před tím pravidelné??

kopa
autor
2. dub 2011

@aronek + @lenik_25
Holky od porodu jsem měla každý měsíc MS a většinou 28-29DC.I když jsem měla mlíko tak MS došla.Ted odstříkám za celý den cca 20ml 😅 takže tím to asi nebude.Jako břicho mě bolí celý týden na MS a furt nic,tak nevím co se děje.Dnes mě hodně bolelo,tak si říkám hurá mrcha a stále nic.Ted mě bolí taky,tak třeba zítra už dojde.Modlím se aby došla 😅 !!!! Né že bych další mimi nechtěla,ale ted se to prostě nehodí,nemám ted náj čas se správně stravovat,brát vitamíny....bála bych se aby to mimčo neodneslo.

lenik_25
2. dub 2011

@kopa Škoda, že si neměříš bazální teplotu, to bys mohla mít jasno, jestli se MS blíží. Každopádně když to nedostaneš, cikni si v pondělí na gyndu.

lucierob
3. dub 2011

ahoj holky,
@kopa tak si ten test udělej jen pro klid duše

lucierob
3. dub 2011

tak sestřenici se nakonec včera ráno narodila holčička Ivetka. má 46cm a 1600g. @petroska jak dlouho jste vy byli s Filípkem v nemocnici?

majjka24
3. dub 2011

Vroninka...............chlapeček Petr
Bobinka................chlapeček Vojtíšek
Kupinka................chlapeček Matyášek
Murynka................holčička Sofinka..................... nar. 2.11.2009
Kelly.......................holčička Kristýnka
Lucierob................holčička Anička
Kagatkaga............holčička Vanessa
Martina76.............chlapeček Mikuláš
Jitie........................chlapeček Filípek
Venuska................holčička Natálka
Amynka ................chlapeček Gabriel
Kerrie.....................holčička Ema
Květinka.............................chlapeček Adámek
Samsa ..............................holčička Sabinka .........................2800g, 49cm
Mirax.....................................holčička Alžbětka .........................3320g, 51cm
Wergina ..............................holčička Sofie ...............................3500g,51cm
Martinkal...............................holčička Lucinka ............................4240,54cm
Aronek...................................chlapeček Honzík .........................3600g,50cm
Mabe......................................holčička Anička ...............................3560,49cm
Markytaj..................................chlapeček Honzík.............................
Tercie ....................................chlapeček Lukášek ........................nar. 14.4. 3450g, 48cm
Wlladka..................................chlapeček Šimonek....................... nar.29.5.... 990g (29tt+2)...21.7. váha 1960g, 44cm
Flair .........................................holčička Melisa ...............................nar. 7.6.....3960g ,51cm
Sarlotta ...................................holčička Šarlotka, ...........................nar. 23.7.,... 3600g, 48cm
Petroska ...............................chlapeček Filípek ............................nar.3.8...1900g (35tt), 43 cm
Hanana...................................chlapeček Oliver .............................nar.13.8. 3290g
Mari...........................................holčička Laurinka ..........................nar. 29.8. 3600g ,50cm
ee.liska....................................chlapeček Matyáš ..........................nar. 1.9. 2950g, 46cm
Handm .....................................chlapeček Mareček .......................nar.14.9. 3890g, 53cm
miru.j..........................................holčička Vivien Viktoria ..................nar.14.9. 3450g,50cm
Sirella........................................holčička Verunka ............................nar.21.9. 3600g,53 cm
kytiii............................................holčička Eliška ................................nar.25.9. 2960g, 48cm
Kopa..........................................chlapeček Vítek................................nar.20.10.3900g, 51cm
Zlababa ....................................chlapeček Michal ............................nar. 13.11. 3170g 50cm
Maarrtina ..................................holčička Adélka.......... ....................nar.16.11. , 4300g 53cm
veve.b........................................chlapeček Ondrášek .....................nar.13.12, 3910g a 51 cm
Paajaa ......................................chlapeček Oliver ............................nar. 17.12, 2880g a 49cm
Farmarska............................. chlapeček Michal ........................... nar. 4.3., váha 4580g a 51cm
Ikopretinka ..............................35tt.....................................................čeká holčičku......Jasmína
cajori17...................................20 tt, KO 14.4.. , TP 28.8.2011
Madormi.................. ............. 20 tt, KO 12.4. , TP 1.9.2011
Aja............................. ............ 20 tt, KO ??. , TP 5.9.2011
nicollka...................................19 tt, KO , ?? TP 5.9.2011
Mirax........................................18 tt, KO ,?? TP ???
M.aa.b ...................... ...........?? DC
majjka24...............................15DC
Katyna ........................ ..........45DC
nikissek28............................14DC
Ivomal......................... ..........37DC
maendy................ ..................27DC
Martasek ................ . .............27 DC
lenik_25................... ...............23DC

kopa
autor
3. dub 2011

@lucierob no asi zřejmě raději udělám 😀 to bude pěkně trapné jet do lékárny s kočárkem pro těhu test 😅 😨 😀

petroska
3. dub 2011

@lucierob y byli 19 dní ale ona je menší tak bude určitě déle.taky sme schodili na 1700g ale brzo zase nabral.Tak držím palušky at vše zvládnou 😉
ahojky zas jen nakukuju.Chytla sem horečky od Filíka.celý den sme teplotovali oba v posteli,naštěstí pak přišlo hlídání tak sem skuhrala sama.Malý už naštěstí odedneška bez teplot ťuky ťuk snad už nebudou,bylo to šílený.furt zábaly-stal se z nej za ty 4 dny mamináč a jak mu zmizím z dohledu řev tak máme rozmazlínka co si vše vykřičí ach jo 😠

petroska
3. dub 2011

@sarlotta hele tak to čumím matko co už za chvíli muže baštit Filouš 😀 .Když mu dávám obídek-zeleninku musí mít po tom ještě to mlíko?to se nevypouští?někde sem četla jídelníček od 8 měsíce a tam je ráno přesnidávka v poledne oběd příkr a pak svačinka zase ovoce a večer kaše.má to tak fakt být.já krmím ještě v noci v pul 1 a pak v 6 ráno mu teda ovoce dám a pak oběd ale vždycky si po hodině ještě vyřve 120 mlíka.příkrmu mi sní jen max 80g

lucadav
3. dub 2011

Dneska bylo tak náááááááádherně. 🙂

lenik_25
3. dub 2011

Ahoj holky, dneska bylo fakt krásně, tak jsme pobyli u našich na zahradě, mrkněte, jak mi to škvrně roste. Už mu jsou 2 roky a 9 měsíců.

https://picasaweb.google.com/103292642557292110...

lenik_25
3. dub 2011

@lucadav No Luci, koukám, že jste si dnešek taky parádně užili!!! Super.

mari111
3. dub 2011

@lenik_25 hezké fotečky, máš už doma chlapáka, hezkého kluka, za chvílku budeš baby odhánět 😅

lucadav
3. dub 2011

@lucierob Tak at je brzo beruška doma,,,,to zvládne.....Bratranci se narodila malá v 6 měsíci ,ale už to na ní ani neni znát,,jak se má k světu.......

@petroska Tak at jste brzo oba vpořádku...U těch dětí je to děsný,,,ale my taky musime nějak fungovat a někdy to nejde=(((

lucadav
3. dub 2011

@lenik_25 Celý vikend grilujem ....fuj......mnam=))))))

lucadav
3. dub 2011

@lenik_25 Koukám ,,žes neměla o hlídání nouzi vid????? Dádoušek krásnej......

lenik_25
3. dub 2011

@mari111 No mám pocit, že odháním už teď. A moc děkuju 🙂

@lucadav No grilovačku jste měli parádní, slintám tady nad tou hromadou masa, co jsi sem dala na fotce! A to jsem už po večeři ☹

lucadav
3. dub 2011

@lenik_25 Chtěla jsem ti zavolat ,,aby měla Anet společnost 😒

lenik_25
3. dub 2011

@lucadav Tak příště 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru