Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

m.aa.b
4. lis 2009

Áji mi musíme počkat co nám řeknou v CARu takže nejdřív objednat atd, a navíc pořád jsem se nerozhodla jak teď pokračovat když jsem přišla o tu práci ..

aronek
4. lis 2009

maab, moc gratuluji, není nad dobré zprávy 😉
martinkal, já byla očkovaná na normální chřipku, nesmí se jen v prvním trimestru, jinak je to bez problémů. Na kontrolu se celkem těším, jen váha bude asi hrozná, v rámci léčby jsem sežrala tři sklenice medu a jen jsem se válela ☹

Jinak jsem se právě vrátila od zubařky, všechno úplně v pořádku, jen mně ještě objednala na nějaké sezení přímo pro těhotné, tak jsem zvědavá co to bude, prý se platí 370Kč a pořešíme moje zuby v době těhotenství a zuby děťátka 😀

aja.83
4. lis 2009

Aronku, tak super u zubařky a přednáška bude jistě poučná 😉

aronek
4. lis 2009

aji, jsem zvědavá o čem to bude, ale je to na hodinu a budu s ní sama 😉

m.aa.b
4. lis 2009

Sir ulevilo a hrozně moc 😵 😵 😵 😵

aja.83
4. lis 2009

Ježiš aronku, tak to bude docela dlouhý, to jsem zvědavá, co Ti tam za 370kč poradí! 😅

aronek
4. lis 2009

uvidím, aby mi potom něco v té puse zbylo 😀
moje zubařka je supr, sama má čtyřměsíčního syna, na mateřské je přítel a akorát jí ho donesl na kojení 😀

sirella
4. lis 2009

m.aa.b:To ti věřím a jsem moc ráda 😵 🙂 Já ti to přesně ani nechtěla psat co to znamená.Napsala bych to až kdyby se ti to potvrdilo.Jsem ráda že to dopadlo jak to dopadlo 😵 Fakt mám hned zas lepší náladu.Já na tebe myslela už od včera a vím co jsou to nervíky.Ty budeš mít inj.už zítra,já v pondělí pokud nedorazí MS Ty jsi zatím ale první poreviz.taky ještě vůbec neměla že?Mě jen dnes zarazilo že jsi byla na UTZ až skoro po 2 měs....to já bych nevydržela.Máš můj obdiv 🙂 ...já jsem nervozní jako pes 😅 Ale snad to už u n ás všech bude v pohodě 🙂

m.aa.b
4. lis 2009

tak já hlavně neměla žádné komplikace ani problémy tak jsme se s dr domluvili že to necháme takhle no. ale nervozní jsem taky nebuj tak to ještě budem mít méžná stejné cykly 😉 😵 , jo a bude to má první porevizní. Většinou to po injekci mám tak ten desátý den tak uvidíme i když říkal že to tam vypadá jen se to zpustit tak třeba to bude hned 😅

kopa
autor
4. lis 2009

Martinkal já jsem byla před 14 dni na gyndě a tam mi doktorka říkala,že se nemám očkovat proti chřipce a ani té prasečí 🤐 že prostě to může způsobit i sterilizaci ale hlavně,že to není 100% vyzkoumané.Doktorka pracuje u Apolináře a tam říkala,že ani těhotné se nenachávají očkovat.
Nejsem sice těhotná,ale očkovat bych se proti tomu nenechala 😔 Někde jsem četla,že když se očkuje,tak je prý i věrší pravděpodobnost že tu chřipku budeš mít.

handm
4. lis 2009

Holky, kolegyně se nechala naočkovat před týdnem a celý týden tady na nás prská, protože to samozřejmě hned chytla.. o těchto reakcích na to očkování jsem slyšela už mockrát, znám spoustu případů, co se jim to stalo.. v tom souhlasím s Kopíkem! 🙂

kopa
autor
4. lis 2009

Další rizikovou skupinou jsou i těhotné ženy. Je pro ně rizikem očkování proti prasečí chřipce?,

Očkování u těhotných je podle Šimkové problém obecně. "Je ohrožena žena i plod. Je to podobné jako s očkováním u dětí. Převažuje-li riziko, neočkuje se. Je to na bedrech lékaře, který se rozhodne pro indikaci," upozornila. "Lékař na sebe bere i riziko, pokud těhotná žena onemocní. Záleží ale i na postoji samotné ženy. "Dokud neporodí, je na prvním místě ona a její ohrožení. Je to jako v letadle, tam máte také masku nasadit nejdřív sobě a pak dítěti, na prvním místě je matka," vysvětlila.

9. Může virus nové chřipky ohrozit plod?

Zatím odborníci neví, jestli nová chřipka ohrožuje plod. "Záleží v jaké fázi těhotenství žena onemocní. V prvním trimestru, kdy probíhá tvorba orgánů, je virová choroba horší pro plod než v pozdním stádiu. Pak je ještě krizové období čtrnácti dnů před porodem," upozornila primářka

sirella
4. lis 2009

m.aa.b:Jejda...to bych ti přála 😵 🙂 😵 Abys věděla že je už všechno jak má být 🙂 A třeba tě ještě doženu 😀 Mě včera strašně bolelo břicho,dneska klid a teď jakoby se něco chystalo...tak uvidíme 🙂 To by ale byla fakt prča kdyby sme na tom byly obě stejně 😀

m.aa.b
4. lis 2009

sir to teda byla no uvidíme 😀

martinkal
4. lis 2009

Holky díky za Vaše poznatky o očkování. 😉
Mě právě mladá doktorka a starší doktor řekli, že v těhotenství vůbec neočkovat, protože se nikdy neví jakou reakci to vzbudí u miminka, může se zastavit vývoj nějakého orgánu, alergie apod., takže nebudu, musím věřit, že se mi prasečí chřipka vyhne. 😉 Ach jo, aby se člověk pořád něčeho bál ☹

Aronku tak pak nás musíš informovat o zubařce. Já byla taky na kontrole, měla jsem jen kousek plomby odlouplý, jinak vše ok 🙂

hanana
4. lis 2009

Murynko obrovska gratulace k Sofince...... je nadherna 😵 😵 😵

hanana
4. lis 2009

jinak k chripce..... jak vite my ji tady tu praseci mame vsude uz se o tom nemluvi, ani netestuje, proste se to tak nejak splynulo s normalni chripkou, zdravotniky uz mame naockovane, ted ockuji tehotne, a testuji dve ruzne vakciny na detech (dobrovolne muzeme dite prihlasit jako soucast vyzkumu) ktera funguje lip pro deti.
Pro tehotne tady je nejvetsi riziko ke konci tehotenstvi, a doktori doufaji ze vakcina da urcitou imunitu i diteti po porodu , ale.....
rozhodne bych nenechavala svoje dite ockovat (vubec ne jako soucast vyzkumu) 😝 😝 😝
ve svedsku nebo kde to bylo zemrela jedna pani 24 hod po ockovani (mela jiny zdr. problem) ale ......
nevim co bych udelala jako tehu, ale nejsem presvedcena, ze ta vakcina je uplne protestovana tak jak by mela byt

m.aa.b
4. lis 2009

Hanana a odkut vlastně jsi? Podle jména malého typuju že v čechách určo ne 😅

sirella
4. lis 2009

m.aa.b:Jasně...uvidíme 🙂 Hlavně ať už je všechno v poho...snad máme smůlu už vybranou a brzo budou zdraví mimísci 😉

hanana
4. lis 2009

maab bydlim v uk #
jo gratuluji ke kontole, supajdi pro injekci a pak znovu snazenicko 😵

markee
4. lis 2009

Týjo holky,tak já celý den zas něco popracovávám. A udělala jsem sušenky na heloweenskou párty,pro děti.Ještě v pátek udělám buchtu pro maminky ke kávě a kašlu na to.
Večer si asi odbydu žehlení,pže do neděle vím,že na to nebudu mít čas.

aronek
4. lis 2009

markee, ty zase jen pracuješ, já se od rána přemlouvám k nějaké buchtě, dostala jsem asi poslední švestky, ale asi to dnes ještě zvládnu 😉

farmarska
4. lis 2009

ahoj kočky 🙂 tak mi konečně přišel ten dopis z genetiky, tak ho hned v pondělí vezmu sebou ke gyndaři.
Tý jo jsou to tři papíry, různejch nesmyslů...vůbec se v tom nevyznám , snad ale alspon ten gyndař bude 😀
Jen na konci to doktorka shrnula trošku lidsky a tak jsem tam vyčetla, že mám brát ten prednison a k tomu ještě 100g Anopyrinu (to vůbec nechápu na co). A taky tam psali, že ty předchozí potraty mohly bejt zapříčiněný tímto 😔
jo a manžoj vyšli spermoníci moc dobře , vitalitu má na 86% i počet spermií slušnej..no ted si to študuje..to zase bude nafrněnej nadsamec 😀 😎 😎 😉

sarlotta
4. lis 2009

Ahojík holčinky... hlásím že marodíme, prcek a já.. zítra jdem k doc, jsme nachlazení ble.

aronek
4. lis 2009

farmi, takže to je dobré a stačí jen brát prášky 😉 Jestli se bude manžel naparovat, tak mu připomeň, že mu chybí 14% do 100% 😀

sarlot, to je mi líto, tak snad to oba zvládnete ☹

Já mám zaděláno na buchty a vypeckované švestky, teď jen kynout abych u toho nebyla do půlnoci 😝

sarlotta
4. lis 2009

Aron děkuju. Hlavně mě mrzí že jsme včera chystali kostým ducha a lampionek, ale dneska jsme to vzdali... fakt, venku fouká severák hnusný .... tak jsme jen kukali z okna a svítili doma🙂))

aronek
4. lis 2009

sarlot, já do teď pamatuju, že jsem každý rok měla připravený lampion na prvního máje a byla jsem vždycky nemocná a taky jsem jen jukala z okna 😉

kopa
autor
4. lis 2009

Sarlott brzy se uzdravte s Kryštůfkem 🙂

Aron a Markee teda vy furt něco pečete 😀 taky bych si dala něco dobrého 😀
mě by to taky bavilo péct častějš,ale pečeu jen pro příteláka 😅

aronek
4. lis 2009

kopi, však na to oba vypadáme 😉 jsme druh koule obecné 😀

kopa
autor
4. lis 2009

Aronku taky kdyby jsi viděla nás 😀 😀 možná bych stačila jen já 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru