Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

tercie
19. lis 2009

žlabi tak to jo, akorát já teda hrdina nejsem, stačilo mi když mi manža líčil jak si nechal kýlu operovat jenom s epidurálem, no v životě bych se nenechala kuchat skoro zaživa!!! 😀 Já jsem srab 😅

zlababa07
19. lis 2009

Tercíku, kuchat bych se nenechala taky, ale tohle je prý jen trubička, co spodkem zavedou dovnitř a pak jen koukaj. Že to je nepříjemný, s tím počítám a kdyby to prý bolelo, j tam celou dobu anesteziolog a může mě hned uspat, tak to mě uklidňuje. Myslím, že horší než zubař to snad nebude 😅

zlababa07
19. lis 2009

Jinak sirr, já taky řekla, že žádný kuchání nebude, ať mě jen prohlídnou a kdyby se něco našlo, tak že to probereme potom s doktorem, jestli je to zralý na vyndání. Já si myslím, že čím míň se bude žezat, tím lépe. Ještě o tom něco načtu, ale myslím, žeje pravda, co ti říká tvoje gyndra - malé myomy se neřeší. Jak velký byl ten tvůj?

tercie
19. lis 2009

No tak to jo... zubaře já zvládám od jistý doby taky jen s injekcí 😀

sirella
19. lis 2009

zlabi:Tak to mě dr.zjistila myom 4CM!!! v těhu a teď ho mám pod 2cm .Říkala mi že kdyby každá ženská byla sledovaná jako těhu tak by se jich zjistilo strašně moc...prostě při normál.gyn.prohlídce se to nezjistí...u nás třeba není obvyklý UTZ ..jen při prevenci...a tím se to jedině zjistí...a nebo když má ženská problémy(Silné krvácení při MS,nepravidel.MS,bolesti a pod.) A mě i když jsem byla těhu tak mi řekla že s tím se nic dělat nebude jen že se může stát že budu mít ke konci těhu bolesti.A až prý kdyby druhé těhu nedopadlo dobře tak se to bude řešit...o té hysterce mluvila taky ale vyloučila ji ,protože ten myom je fakt malý...opravdu ...druhé baby to mají ani o tom neví.
Mě jen zaráží že ti ho nepotvrdil hned 😖 Chápeš...a ty se s tím líp vyrovnáš...když ti to řekne na rovinu a najdeš si na netu informace a tak
A je taky pravda že v 1.trimestru někdy ten myom hodně roste...v netěhu jan pár mm za rok

sirella
19. lis 2009

terci...jsi na tom jako já 😀 Já taky radši pichanec 😀

zlababa07
19. lis 2009

Sirelko, tenhle druhý dr říkal, že ten myom, co o něm psal ve zprávě ten první dr, by moh, být i adenomyoza, což je vnitřní endometrioza, prostě něco tam na 100% je, buď myom nebo to druhé. Taky ale říkal, že to NEmusí být příčina těch potratů, že je má sposuty žen a v podstatě to samé, co tvoje gyndra.
Ta hysterka je asi spíš jen pro jistotu, měli jsme k tomuhle dr doporučení od jedné dobré známé, tak asi nechce nic zanedbat. Krom toho mě ještě poslal na hormonální profil a na vyšetření repr.imunity.

sarlotta
19. lis 2009

žlabi, no já bych se asi nechala uspat, ať můžou řezat rovnou kdyby bylo potřeba něco vyčistit, nebo vzít na histolku... abych si ušetřila další kolo.

sirella
19. lis 2009

zlabi:Momentík...kolečko u dělohy....to myslíš jako jak???Ony jsou myomy vevnitř,pak venku a pak stopkovité...víš...je to dost rozdíl...Kde to přesně máš???Já na zadní stěně dělohy

zlababa07
19. lis 2009

Jejda, sir, tak to nevím, zas tak dobře jsem to na tom uzv neviděla, ale tuším že povídal že někde v pravém rohu, takže asi uvnitř. Je to velký rozdíl mezi nimi? 😕

tercie
19. lis 2009

sirell jo, akorát minule mi brnkla jehlou o nerv a to jsem myslela že se poseru..pardon 😀

žlabab zase je ale dobře že se něco děje, a jestli ty potraty nebyla náhoda, tak se na to přijde. Co jsou 4 měsíce čekání proti zdravýmu prckovi 😉

sirella
19. lis 2009

zlabko...Aha...už to chápu 😅 Takže na tvém místě bych byla úplně klidná...mě strašně povzbudila moje dr.když mi popisovala co se bude dít když bude další průšvih...ale tento tvůj dr.to má pevně v rukách 😉 a jistota je lepší než zklamání....já pokud mi moje dr.toto navrhne...třeba i jen pro jistotu tak do toho půjdu taky...Ona mi ale řekla že 3.měs budou stačit a mě to vychází na Štědrý den takže tehdy to asi s manžou odstartujem a necháme tomu volný průběh...pokud se nezadaří tak na tu hyster.půjdu pokud mi dá doporučení...a to ona mi dá.Říkala že mě prostě jen bude víc sledovat po tom září

sirella
19. lis 2009

zlabi:rozdíl je ,ale podle toho co jsem četla ne až tak závratný.Podotýkám že mám jen "vyčteniny" a nejsem třeba aspoň sestřička takže jen co jsem se dočetla je to,že stopkovité se můžou jakoby "zaškrtit" jenže podle toho co popisuješ tak to nemáš ty takže věř svému dr.Kdyby ti hrozil s prominutím průser tak by tě na to upozornil...na tvém místě bych byla v klidu.A že ho máš malý tak si myslím že ti udělá znovu UTZ a probere to s tebou do detailu pokud by bylo nutné to co jsi popisovala...neboj...bude to v klidu 😉

zlababa07
19. lis 2009

Sirel, trochu jsi mě uklidnila, tak snad jo, z toho vyšetření včera jsem odcházela sice s depkou, že to prostě nemůže být jednoduché, ale i s docela dobrým pocitem, že se něco děje. No a nakonec 2.ledna to budou přesně 3 měsíce od revize, takže to čekání se případným zákrokem prodlouží jen o jeden měsíc, tak to už snad přežijeme.

sirella
19. lis 2009

terci: 😀 😀 😀 To znám...já měla takového šikulu taky...ale už to snášet nemusím...Vím,že je možné že se stane všechno,ale pacoša to fakt bolí ☹ Já ho vyměnila za mladou doktorku...drahá,ale fakt dobrá...ona je úplně soukr.takže platíme všcko...hledám novou(ale dobrou),protože je fakt moc drahá 😒 Dřív byla normál.ale teď má uzavřenou smlouvu jen se 2 ZP a to je pro mě problém 😠

tercie
19. lis 2009

sirell já chtěla tu naší taky změnit, jenže tady u nás se u zubařů nechytáš, nikdo nový pacoše nebere, takže nakonec můžu bejt ráda, že mám aspoň tuhle... ale je dobrý zase že si mě pamatuje a jak mě vidí, už natahuje stříkačku 😀

zlababa07
19. lis 2009

Jejda, tak k zubaři bych taky měla zajít. Jak se o tom bavíme, došlo mi, že jsem u ní nebyla skoro rok 😅 Musím říct, že mám bezvadnou zubařku, taky soukromou, ale platím přiměřeně (bílá plmba většinou kolem 500) a hlavně skoro bezbolestné! je vážně citlivá a moc moc šikovná. Chodím k ní už asi 5 let a všechny její plomby drží krásně 🙂

sirella
19. lis 2009

zlab:jsi mladá holka tak ten jeden měs.tomu klidně dej 😉 A hlavně se ptej co a jak ...ať ti všechno vysvětlí...když to máš po známosti tak máš výhodu 🙂 ...to bych chtěla taky 😅 a když si najdeš chviličku času tak písni jak jsi dopadla...já jen nevím jestli se mám vrhat do snažení po 2.MS a nebo si říct o tu hysterku taky...ona mě jou taky strašila takže by asi nebyl problém

sarlotta
19. lis 2009

Holky tak jsem objednala pyžamka🙂))) a jdu chrupat🙂))))) zítra musím do práce, abych si na ně vydělala 😅 😀 ale jsou krásná 😉

tercie
19. lis 2009

žlabab fakt? Mě se vždycky ptá, jestli chci lepší plombu, platím taky kolem 5OO a hubu mám plnou amalgámu 😝 nebo jak se to píše... bílou mi nedala snad nikdy...

sirella
19. lis 2009

no jo holky...ale mě se zdá fakt moc že si ta moje veme jen za prevenčku skoro 500...jen za to že čumne do papulky 😒 To je podle mě moc...a bere to i za děti nad 6 let 😠

sarlotta
19. lis 2009

sirell tak to je mazec, já teda za prevenčku zatím neplatila nic a to jsme tam letos byli všichni 3.

zlababa07
19. lis 2009

Sir, 500 za preventivku mi připadá teda hodně moc! Tercíku, jojo, už mi předělala všechny amalgámy na bílé a žádná nestála víc než pětikilo.

Jo a Sir, díky z poklonu, mladá holka jo? 😀 A určitě napíšu, neboj. Ale jdu na to až 14.1. už mám i termín, tak to nebude hned. A s tím čekáním je to asi jen na tobě a na tom, jak ce cítíš. Já byla po tom prvním potratu docela hrr. otěhotněla jsem po první ms a těžko říct, jestli se to zase pos.ralo jen proto, že jsem to uspěchala 😖 Tentokrát už mudra asi poslechnu, ač velmi nerada 😅

sarlotta
19. lis 2009

Dobrou holky🙂

zlababa07
19. lis 2009

Sarlotko dobrou.

sirella
19. lis 2009

sarlotko...však to je normál...nikdy se neplatí ...to jen já bych měla.Jenže mě se v létě ulomil kus zubu a ona mě vzala jakože akutní s tím že jí to moje pojišťovna proplatí.a to že může jen 1x za rok...ona dřív brala pacoše s čekací dobou cca měs až 1,5 měs a teď má furt volno...všichni pacoši ju asi poslali k šípku 😝 Je strašně drahá a teď asi pacoše nemá...tehdy když byla normál tak o ni byla dračka

sirella
19. lis 2009

zlabi:Ale mě dr.říkala že zamlk.těhu nelze ovlivnit a nemá na to vliv kdy na to "vlítneš"...prý kdyby se to uspěchalo tak se potrácí spontán.

sirella
19. lis 2009

sarlotko...dobrou 🙂

tercie
19. lis 2009

Zlatíčka jdu asi taky na kutě, než dostanu zas hlad jako včera 😀

Já za prevenci u zubaře taky neplatím...a bílý plomby bych brala taky, asi se na to příště zeptám...líná huba, holý neštěstí, žejo😀

šarlotko tak nakoupíno a jde se chrnět jo? 😀 No už musím taky něco vymyslet, jak ty vánoce pořešit. Hlavně aby do vánoc vůbec přišla nemocenská ☹

Tak dobrou berušky!!!!!

sirella
19. lis 2009

zlabko a tobě dr.doporučil vlítnout na to kdy???Otěhu jsi po 1 MS ale co ti doporučil on?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru